„Santaka“ / Moksleiviai nenori ravėti daržų ir šluoti gatvių

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda PEUGEOT 307 CARAVAN (2007 m. gruodžio mėn., 1,6 l, dyzelis, 1650 Eur). Tel. 8657 50 135.
Galioja iki: 2019-06-17 11:26:58

Skubiai parduoda 7,90 ha žemės prie kelio Vilkaviškis–Kybartai, Uosių k., Šeimenos sen. (atlikti geodeziniai matavimai). Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-06-24 12:55:30

Parduoda 2 kambarių tvarkingą butą patogioje vietoje, Vilkaviškyje (IV a., 50 m², šalia yra darželis, mokykla). Tel. 8 685 69 145.
Galioja iki: 2019-06-24 12:56:25Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-20 22:20

Dalinkitės:  


Jaunimas vasarą ilsisi, bet dalis sutiktų ir padirbėti.

Autorės nuotr.


Moksleiviai nenori ravėti daržų ir šluoti gatvių

Atė­jus va­sa­rai il­sė­tis ir pra­mo­gau­ti trokš­ta to­li gra­žu ne vi­si mo­ki­niai. Kai ku­rie vos pa­si­bai­gus pa­sku­ti­nei pa­mo­kai sku­ba ieš­ko­ti veik­los, už ku­rią ga­lė­tų gau­ti bent kiek pi­ni­gė­lių. Tie­sa, darb­da­viai į to­kius en­tu­zias­tus žiū­ri ga­na at­sar­giai ir mie­liau įdar­bi­na vy­res­nio am­žiaus žmo­nes, ku­riems ne­rei­ka­lin­gos spe­cia­lios dar­bo są­ly­gos.


Kreipiasi į biržą


Nors, ro­dos, va­sa­ros ato­sto­gos yra skir­tos at­si­pūs­ti nuo moks­lų, ta­čiau ne vi­siems jau­nuo­liams no­ri­si il­sė­tis – pageidaujančių dirb­ti ne­trūks­ta nė vie­nais me­tais. Tie­sa, pa­sta­ruo­ju me­tu moks­lei­viai bū­si­mam dar­bui ke­lia kiek dau­giau rei­ka­la­vi­mų, o sun­kes­nės fi­zi­nės veik­los ne itin pa­gei­dau­ja. Kai ku­rie dar­bo ieš­ko sa­vo jė­go­mis, ki­ti pa­dir­bė­ti nu­spren­dę jau­nuo­liai krei­pia­si į te­ri­to­ri­nes dar­bo bir­žas.

„Į Vil­ka­viš­kio sky­rių krei­pė­si 28 moks­lei­viai, no­rin­tys pa­dir­bė­ti va­sa­ros lai­ko­tar­piu. Ta­čiau kai ku­rie nu­ro­dė, kad ne­no­rė­tų ra­vė­ti, skin­ti braš­kių, šluo­ti gat­vių“, – tei­gė Ma­ri­jam­po­lės te­ri­to­ri­nės dar­bo bir­žos Vil­ka­viš­kio sky­riaus ve­dė­ja Alė Ste­pu­lai­tie­nė. Ji tei­gė, jog pa­gal vie­šų­jų dar­bų pro­gra­mą dar­bo bir­žos Vil­ka­viš­kio sky­rius yra įdar­bi­nęs dvy­li­ka moks­lei­vių. Darb­da­vių, ku­rie bū­tų krei­pę­si dėl moks­lei­vių įdar­bi­ni­mo dar­bo vie­tų re­gist­ra­vi­mo, kol kas ne­bu­vo.

Vil­ka­viš­kio dar­bo bir­žos spe­cia­lis­tė Ire­na Kvie­su­lai­tie­nė in­for­ma­vo, jog vie­šuo­sius dar­bus or­ga­ni­zuo­ja se­niū­ni­jos, tad ką dar­bo me­tu pri­va­lo nu­veik­ti įdar­bin­tie­ji, spren­džia se­niū­ni­jos spe­cia­lis­tai. Dar­bo bir­žos duo­me­ni­mis, daž­niau­siai tai bū­na ap­lin­kos tvar­ky­mo dar­bai. Re­tes­niais at­ve­jais kom­piu­te­riu mo­kan­tiems dirbti jau­nuo­liams pa­ti­ki­ma rink­ti teks­tus, su­tvar­ky­ti do­ku­men­tus.

Tai, kad moks­lei­viai daž­niau­siai tvar­ko ap­lin­ką, pa­tvir­ti­no ir Gi­žų se­niū­ni­jos, ku­rio­je pa­gal vie­šų­jų dar­bų pro­gra­mą šiuo me­tu dir­ba du moks­lei­viai, se­niū­no pa­va­duo­to­ja An­ge­lė Kups­tie­nė. „Vi­so­se se­niū­ni­jo­se pa­gal vie­šų­jų dar­bų pro­gra­mą įdar­bin­ti moks­lei­viai dir­ba pa­na­šius dar­bus. Daž­niau­siai tai bū­na ap­lin­kos, ka­pinių tvar­ky­mas. Kiek­vie­na se­niū­ni­ja tu­ri pri­žiū­ri­mų te­ri­to­ri­jų, ku­rioms va­sa­ros me­tu rei­kia skir­ti dė­me­sio, tad įdar­bin­tie­siems veik­ti tik­rai yra ką. Pa­na­šius dar­bus atlieka ir pa­gal vie­šų­jų dar­bų pro­gra­mą įdar­bin­ti pil­na­me­tys­tės su­lau­kę be­dar­biai“, – kal­bė­jo A. Kups­tie­nė.


Dirb­ti – ma­din­ga


Ne­to­li Vil­ka­viš­kio dar­bo bir­žos su­tik­tas jau­nuo­lis, pri­si­sta­tęs Man­to var­du, pa­sa­ko­jo, jog bū­ti­ny­bės dirb­ti jam nė­ra, o re­gist­ruo­tis bir­žo­je taip pat ne­ža­dan­tis – užė­jęs tik pa­si­žval­gy­ti į skel­bi­mus bei nau­jie­nas. Ta­čiau bent mė­ne­sį pa­dir­bė­ti no­rė­tų­si ir jam.

„Mie­lai už­siim­čiau mo­ka­ma veik­la, ta­čiau daž­niau­siai moks­lei­viams siū­lo­mi tik sun­kūs fi­zi­niai dar­bai. Vis dėlto ne vie­nas ma­no bend­ra­moks­lis dir­ba pre­ky­bos sri­ty­je ar „krapš­to­si“ su kom­piu­te­riais. Kiek man ži­no­ma, yra ir to­kių, ku­rie už­dir­ba iš to, ką ge­riau­siai su­ge­ba: pie­šia, ra­šo, mer­gi­nos ku­ria pa­puo­ša­lus. Man pa­čiam to­kie žmo­nės pa­tin­ka – jie nie­ka­da ne­verks, kad tė­vai ne­duo­da pi­ni­gų gra­žiems rū­bams ar pra­mo­goms. Pats per­nai taip pat dir­bau ir tuo di­džiuo­juo­si – už­ gautą uždar­bį nusipirkau kom­piu­te­rį“, – pa­sa­ko­jo vai­ki­nas.


Jau­ni­mui įdar­bin­ti – leng­va­tos


Nors į dar­bo bir­žą krei­pia­si ir moks­lei­viai, ta­čiau daž­niau­siai pa­gal­bos ieš­ko jau ne­be­si­mo­kan­tys jau­no am­žiaus as­me­nys. Jų įdar­bi­ni­mas – kiek pa­pras­tes­nis. Darb­da­viai su­si­gun­do ir dar­bo bir­žos siū­lo­mo­mis leng­va­to­mis.

„Šiuo me­tu vyk­do­me Eu­ro­pos so­cia­li­nio fon­do pro­jek­tą „Būk ak­ty­vus dar­bo rin­ko­je“, ku­ris skir­tas spe­cia­liai jau­ni­mui iki 29 me­tų am­žiaus. Šis pro­jek­tas pra­si­dė­jo 2010 m. lie­pos mė­ne­sį ir tę­sis iki 2012 m. va­sa­rio“, – aiš­ki­no A. Ste­pu­lai­tie­nė.

Į pro­jek­to veik­las nu­kreip­ti 108 jau­ni be­dar­biai: 44 įdar­bin­ti su­bsi­di­juo­jant, dar 64 da­ly­vau­ja dar­bo įgū­džių rė­mi­mo pro­gra­mo­je. Pas­ta­ro­ji prie­mo­nė yra skir­ta jau­niems žmo­nėms, ką tik įgi­ju­siems pro­fe­si­ją ir sie­kian­tiems gau­ti pra­kti­nių įgū­džių. Taip pat ja ga­li pa­si­nau­do­ti il­gą lai­ką ne­dir­bę as­me­nys, sie­kian­tys su­si­grą­žin­ti įgū­džius. Darb­da­viui, įdar­bi­nu­siam dar­bo bir­žos re­mia­mą jau­nuo­lį, kom­pen­suo­ja­ma pu­sė už­mo­kes­čio iš­lai­dų.Ilona VITKAUSKAITĖ


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Karščiai ištuštino mokyklas ir užpildė ligonines
* Jubiliejų minintis „Caritas“ visuomenėje skleidžia gerumą
* Suabejojo Eismo saugumo komisijos narių kompetencija
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip per karščius vėsinate patalpas?
Įjungiu kondicionierių.
Uždengiu langus, vėdinu.
Jungiu ventiliatorių.
Man karštis netrukdo.Kalbos patarimai

Ar galima priduoti patalpą apsaugai?
Jei nėra sąsajos su gabenimu ir įteikimu, veiksmažodis priduoti nevartotinas. Turėtume sakyti patalpa perduota, atiduota saugoti. Jei kalbame apie signalizaciją, ją įjungiame.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas