„Santaka“ / Magistralėje „Via Baltica“ diegiamos greito poveikio eismo saugos priemonės

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda skanius obuolius (0,20–0,40 Eur/kg, nepurkšti), medų (3,50 Eur už 0,5 l). Tel. 8 610 45 539.
Galioja iki: 2019-02-16 15:36:09

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-20 22:17

Dalinkitės:  


Magistralėje „Via Baltica“ diegiamos greito poveikio eismo saugos priemonės

Sie­kiant už­tik­rin­ti sau­ges­nį eis­mą ma­gist­ra­lė­je „Via Bal­ti­ca“, šiais me­tais vi­so­je ke­lio tra­so­je nuo Len­ki­jos iki vals­ty­bės sie­nos su Lat­vi­ja die­gia­mos eis­mo sau­gos prie­mo­nės. Įver­ti­nus eis­mo są­ly­gas, šie­met ima­ma­si sku­bių, grei­to po­vei­kio prie­mo­nių, o 2012–2013 m. pla­nuo­ja­mi di­des­ni re­konst­ruk­ci­jos dar­bai.

Iš­nag­ri­nė­jus eis­mo įvy­kių prie­žas­tis, pir­miau­sia vi­so­je ma­gist­ra­lė­je sie­kia­ma už­tik­rin­ti sau­gų au­to­mo­bi­lių įva­žia­vi­mą iš ša­lu­ti­nių ke­lių. Vi­sų san­kry­žų ša­lu­ti­niuo­se ke­liuo­se, jei iki šiol ne­bu­vo, įren­gia­mos in­ži­ne­ri­nės grei­čio ma­ži­ni­mo prie­mo­nės – kal­ne­liai ar­ba „triukš­mo“ juos­tos, sta­to­mi ke­lio ženk­lai „Stop“. Taip sie­kia­ma už­tik­rin­ti, kad vai­ruo­to­jai ne­ga­lė­tų iš­va­žiuo­ti iš ša­lu­ti­nio ke­lio į ma­gist­ra­lę neį­si­ti­ki­nę, kad tai yra sau­gu.

At­siž­vel­giant į kin­tan­čias eis­mo są­ly­gas ir anks­čiau įreng­tas sau­gos prie­mo­nes, kai ku­rio­se ma­gist­ra­lės vie­to­se kei­čia­mas leis­ti­nas grei­tis. Pa­vo­jin­giau­sio­se vie­to­se grei­tis ma­ži­na­mas iki 70 km per va­lan­dą, o kur nė­ra bū­ti­ny­bės, pa­nai­ki­na­mi anks­tes­ni grei­čio ri­bo­ji­mai.

Ma­gist­ra­lė­je pa­dau­gės ruo­žų, ku­riuo­se drau­džia­ma lenk­ti. Pa­vo­jin­gi ruo­žai bus pa­pil­do­mai žy­mi­mi ke­lio ženk­lais „Lenk­ti drau­džia­ma“ bei ho­ri­zon­ta­liu ženk­li­ni­mu – iš­ti­si­ne juos­ta. Ypa­tin­gas dė­me­sys ski­ria­mas ke­lio ruo­žams, ku­riuo­se ne­di­de­liu at­stu­mu yra san­kry­žų. Šiais at­ve­jais bus drau­džia­ma lenk­ti vi­sa­me ruo­že tarp san­kry­žų. Tai pa­dės iš­veng­ti si­tua­ci­jų, kai len­kian­tis au­to­mo­bi­lis stai­ga įva­žiuo­ja į ne­to­lie­se esan­čią san­kry­žą.

Nus­ta­ty­ta, kad itin pa­vo­jin­gos eis­mo si­tua­ci­jos su­si­da­ro ties de­ga­li­nė­mis, kai trans­por­to prie­mo­nės ban­do su­kti į de­ga­li­nes kirs­da­mos iš­ti­si­nę ski­ria­mą­ją li­ni­ją. To­dėl ties de­ga­li­nė­mis, ypač „Via Bal­ti­cos“ ruo­že ne­to­li vals­ty­bės sie­nos su Len­ki­ja, prieš­prie­ši­niai eis­mo srau­tai bus at­skir­ti in­ži­ne­ri­nė­mis prie­mo­nė­mis, leis­ti­nas grei­tis ri­bo­ja­mas iki 70 km per va­lan­dą. Kai kur nu­ma­to­ma įreng­ti ski­ria­mą­sias iš­ki­lias sau­gu­mo sa­le­les, švie­są at­spin­din­čius lanks­čius plas­ti­ki­nius stul­pe­lius. To­kie stul­pe­liai taip pat bus įreng­ti sau­gu­mo sa­le­lė­se prie san­kry­žų, ties po­sū­kiais į kai­rę.

Kad au­to­bu­sais va­žiuo­jan­tys žmo­nės iš­li­pę ga­lė­tų sau­giau pe­rei­ti ke­lią, kai ku­rio­se gy­ven­vie­tė­se nu­ma­ty­ta ke­lio vi­du­ry­je taip pat įreng­ti ski­ria­mą­sias sa­le­les, ku­rio­se ga­li­ma sau­giai su­sto­ti pe­rė­jus pu­sę ke­lio.

Šiais me­tais bus už­sa­ky­ti nau­ji bei ko­re­guo­ja­mi esa­mi kai ku­rių san­kry­žų re­konst­ruk­ci­jos bei dvie­jų ly­gių pės­čių­jų pe­rė­jų įren­gi­mo pro­jek­tai. Re­konst­ruk­ci­jos dar­bai nu­ma­to­mi 2012–2013 m.

Ma­gist­ra­lė „Via Bal­ti­ca“ ker­ta Lie­tu­vos te­ri­to­ri­ją Šiaurės–Pietų kryp­ti­mi ir pri­klau­so I tarp­tau­ti­niam trans­por­to ko­ri­do­riui. Per Bal­ti­jos ša­lis šis ke­lias ve­da į Var­šu­vą, to­liau – į Va­ka­rų Eu­ro­pą. Dėl itin di­de­lių trans­por­to srau­tų eis­mo są­ly­gos ma­gist­ra­lė­je yra su­dė­tin­gos, ava­rin­gu­mu iš­si­ski­ria ke­lio ruo­žas tarp Kau­no ir vals­ty­bės sie­nos su Len­ki­ja.Da­lia PE­RED­NIE­NĖ

Su­si­sie­ki­mo mi­nis­te­ri­jos Ko­mu­ni­ka­ci­jos sky­riaus vyr. spe­cia­lis­tė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vasario 16-oji Vilkaviškyje: istorinė kartų jungtis
* Klausimas valdžiai: išlaikyti ar uždaryti?
* Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „stribas“?
Taip. Stribai (rus. istrebitel – „naikintojas“) – civilinių ginkluotų sovietų valdžios būriai, 1944–1954 m. Lietuvoje padėję okupantams vykdyti represijas.
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ žodis stribas teikiamas su žyma šnek.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas