„Santaka“ / Magistralėje „Via Baltica“ diegiamos greito poveikio eismo saugos priemonės

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-20 22:17

Dalinkitės:  


Magistralėje „Via Baltica“ diegiamos greito poveikio eismo saugos priemonės

Sie­kiant už­tik­rin­ti sau­ges­nį eis­mą ma­gist­ra­lė­je „Via Bal­ti­ca“, šiais me­tais vi­so­je ke­lio tra­so­je nuo Len­ki­jos iki vals­ty­bės sie­nos su Lat­vi­ja die­gia­mos eis­mo sau­gos prie­mo­nės. Įver­ti­nus eis­mo są­ly­gas, šie­met ima­ma­si sku­bių, grei­to po­vei­kio prie­mo­nių, o 2012–2013 m. pla­nuo­ja­mi di­des­ni re­konst­ruk­ci­jos dar­bai.

Iš­nag­ri­nė­jus eis­mo įvy­kių prie­žas­tis, pir­miau­sia vi­so­je ma­gist­ra­lė­je sie­kia­ma už­tik­rin­ti sau­gų au­to­mo­bi­lių įva­žia­vi­mą iš ša­lu­ti­nių ke­lių. Vi­sų san­kry­žų ša­lu­ti­niuo­se ke­liuo­se, jei iki šiol ne­bu­vo, įren­gia­mos in­ži­ne­ri­nės grei­čio ma­ži­ni­mo prie­mo­nės – kal­ne­liai ar­ba „triukš­mo“ juos­tos, sta­to­mi ke­lio ženk­lai „Stop“. Taip sie­kia­ma už­tik­rin­ti, kad vai­ruo­to­jai ne­ga­lė­tų iš­va­žiuo­ti iš ša­lu­ti­nio ke­lio į ma­gist­ra­lę neį­si­ti­ki­nę, kad tai yra sau­gu.

At­siž­vel­giant į kin­tan­čias eis­mo są­ly­gas ir anks­čiau įreng­tas sau­gos prie­mo­nes, kai ku­rio­se ma­gist­ra­lės vie­to­se kei­čia­mas leis­ti­nas grei­tis. Pa­vo­jin­giau­sio­se vie­to­se grei­tis ma­ži­na­mas iki 70 km per va­lan­dą, o kur nė­ra bū­ti­ny­bės, pa­nai­ki­na­mi anks­tes­ni grei­čio ri­bo­ji­mai.

Ma­gist­ra­lė­je pa­dau­gės ruo­žų, ku­riuo­se drau­džia­ma lenk­ti. Pa­vo­jin­gi ruo­žai bus pa­pil­do­mai žy­mi­mi ke­lio ženk­lais „Lenk­ti drau­džia­ma“ bei ho­ri­zon­ta­liu ženk­li­ni­mu – iš­ti­si­ne juos­ta. Ypa­tin­gas dė­me­sys ski­ria­mas ke­lio ruo­žams, ku­riuo­se ne­di­de­liu at­stu­mu yra san­kry­žų. Šiais at­ve­jais bus drau­džia­ma lenk­ti vi­sa­me ruo­že tarp san­kry­žų. Tai pa­dės iš­veng­ti si­tua­ci­jų, kai len­kian­tis au­to­mo­bi­lis stai­ga įva­žiuo­ja į ne­to­lie­se esan­čią san­kry­žą.

Nus­ta­ty­ta, kad itin pa­vo­jin­gos eis­mo si­tua­ci­jos su­si­da­ro ties de­ga­li­nė­mis, kai trans­por­to prie­mo­nės ban­do su­kti į de­ga­li­nes kirs­da­mos iš­ti­si­nę ski­ria­mą­ją li­ni­ją. To­dėl ties de­ga­li­nė­mis, ypač „Via Bal­ti­cos“ ruo­že ne­to­li vals­ty­bės sie­nos su Len­ki­ja, prieš­prie­ši­niai eis­mo srau­tai bus at­skir­ti in­ži­ne­ri­nė­mis prie­mo­nė­mis, leis­ti­nas grei­tis ri­bo­ja­mas iki 70 km per va­lan­dą. Kai kur nu­ma­to­ma įreng­ti ski­ria­mą­sias iš­ki­lias sau­gu­mo sa­le­les, švie­są at­spin­din­čius lanks­čius plas­ti­ki­nius stul­pe­lius. To­kie stul­pe­liai taip pat bus įreng­ti sau­gu­mo sa­le­lė­se prie san­kry­žų, ties po­sū­kiais į kai­rę.

Kad au­to­bu­sais va­žiuo­jan­tys žmo­nės iš­li­pę ga­lė­tų sau­giau pe­rei­ti ke­lią, kai ku­rio­se gy­ven­vie­tė­se nu­ma­ty­ta ke­lio vi­du­ry­je taip pat įreng­ti ski­ria­mą­sias sa­le­les, ku­rio­se ga­li­ma sau­giai su­sto­ti pe­rė­jus pu­sę ke­lio.

Šiais me­tais bus už­sa­ky­ti nau­ji bei ko­re­guo­ja­mi esa­mi kai ku­rių san­kry­žų re­konst­ruk­ci­jos bei dvie­jų ly­gių pės­čių­jų pe­rė­jų įren­gi­mo pro­jek­tai. Re­konst­ruk­ci­jos dar­bai nu­ma­to­mi 2012–2013 m.

Ma­gist­ra­lė „Via Bal­ti­ca“ ker­ta Lie­tu­vos te­ri­to­ri­ją Šiaurės–Pietų kryp­ti­mi ir pri­klau­so I tarp­tau­ti­niam trans­por­to ko­ri­do­riui. Per Bal­ti­jos ša­lis šis ke­lias ve­da į Var­šu­vą, to­liau – į Va­ka­rų Eu­ro­pą. Dėl itin di­de­lių trans­por­to srau­tų eis­mo są­ly­gos ma­gist­ra­lė­je yra su­dė­tin­gos, ava­rin­gu­mu iš­si­ski­ria ke­lio ruo­žas tarp Kau­no ir vals­ty­bės sie­nos su Len­ki­ja.Da­lia PE­RED­NIE­NĖ

Su­si­sie­ki­mo mi­nis­te­ri­jos Ko­mu­ni­ka­ci­jos sky­riaus vyr. spe­cia­lis­tė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas