„Santaka“ / Tiško vandens šventės purslai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-18 23:06

Dalinkitės:  


Paežerių ežere rungtyniavo motorlaiviai, bures skleidė jachtos.

Autorės nuotr.


Tiško vandens šventės purslai

Vil­ka­viš­kio bend­ruo­me­nės, „Se­nų ve­ži­mų“ klu­bo, Vil­ka­viš­kio mies­to se­niū­ni­jos ir bu­riuo­to­jų klu­bo „Škva­las“ ini­cia­ty­va prie Pae­že­rių eže­ro sep­tin­tą­jį kar­tą bu­vo su­reng­ta van­dens šven­tė. Ji vy­ko nuo anks­ty­vo šeš­ta­die­nio ry­to iki pat vė­lu­mos. Bū­re­liais žmo­nės trau­kė į eže­ro pa­kran­tę – čia ne­trū­ko nei ge­rų emo­ci­jų, nei pra­mo­gų.


Vi­są pus­die­nį – spor­tas


De­šim­tą va­lan­dą Pae­že­rių eže­re pra­si­dė­jo grei­taei­gių ka­te­rių Lie­tu­vos čem­pio­na­to ant­ro­jo eta­po var­žy­bos. Žiū­ro­vai ga­lė­jo pa­si­gė­rė­ti tik­rai įspū­din­gu re­gi­niu: ban­gas skro­dė di­džiu­liu grei­čiu le­kian­tys mo­tor­lai­viai. Nus­te­bi­no ir tai, jog prie vie­no iš jų vai­ro sė­dė­jo mo­te­ris – „Kau­no mo­tor­lai­vių“ spor­to klu­bo at­sto­vė Auš­ra Ka­mins­kie­nė. Ji suau­gu­sių­jų kla­sė­je iš­ko­vo­jo tre­čią­ją vie­tą, nu­si­lei­du­si tik Ar­vy­dui Dran­sei­kai ir var­žy­bo­se da­ly­va­vu­siam ti­tu­luo­čiau­siam mo­tor­lai­vių spor­to at­sto­vui Man­tui Kuk­ci­na­vi­čiui, at­sto­va­vu­siems KTU „Po­li­tech­ni­kos“ klu­bui. M. Kuk­ci­na­vi­čius pir­ma­vo ir sku­te­rių gru­pė­je, ant­ro­je ir tre­čio­je vie­to­se pa­li­kęs „Kau­no mo­tor­lai­vių“ spor­ti­nin­kus Si­gi­tą Ši­mai­tį ir Ar­tū­rą Mar­cin­kų.

Bend­ro­jo­je ko­man­dų įskai­to­je trium­fa­vo KTU „Po­li­tech­ni­kos“ klu­bas, si­dab­ro me­da­liu te­ko ten­kin­tis „Kau­no mo­tor­lai­viams“. Vil­ka­viš­kio se­niū­no tau­rė ati­te­ko grei­čiau­siam jau­na­jam mo­tor­lai­vio pi­lo­tui Pau­liui Stai­niui ir grei­čiau­siam pi­lo­tui suau­gu­sių­jų kla­sė­je M. Kuk­ci­na­vi­čiui.

Už idė­ją Pae­že­rių eže­re or­ga­ni­zuo­ti mo­tor­lai­vių var­žy­bas ap­do­va­no­ti vil­ka­viš­kie­tis Jus­ti­nas Tė­ve­lis ir bu­vęs vir­ba­lie­tis, nu­si­pel­nęs tre­ne­ris ir šių var­žy­bų ko­men­ta­to­rius Val­de­ma­ras Pet­rū­nas. Už pa­gal­bą mo­tor­lai­vių spor­tui pa­dė­ko­ta Vil­ka­viš­kio se­niū­nui Al­giui Ki­se­liū­nui bei Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės me­rui Al­gi­man­tui An­ta­nui Grei­mui. Už vi­so­ke­rio­pą pa­gal­bą pa­dė­kos raš­tai įteik­ti Lie­tu­vos mo­to­ri­nių lai­vų fe­de­ra­ci­jos pre­zi­den­tui Ed­mun­dui Ja­naus­kui bei vyr. tei­sė­jui Al­gir­dui Vait­ke­vi­čiui.


Po pie­tų – links­mos pra­mo­gos


Ant­ro­jo­je van­dens šven­tės da­ly­je nuo­bo­džiau­ti taip pat ne­te­ko. Šven­tės pra­džią pa­skel­bė Nep­tū­nas ir Un­di­nė­lė kar­tu su Vil­ka­viš­kio bend­ruo­me­nės pir­mi­nin­ku Pet­ru Ži­lio­niu ir pa­kvie­tė vi­sus pa­si­links­min­ti ir pa­pra­mo­gau­ti. Jie pa­svei­ki­no tą­dien žie­dus su­mai­niu­sią jau­na­ve­džių po­rą, ku­ri su vi­sa pa­ly­da į šven­tės vie­tą bu­vo at­pluk­dy­ta jach­ta.

Sveikinimo žodį susirinkusie-siems prie ežero tarė Seimo narys Algirdas Butkevičius.

Pae­že­rė­je veik­ti tik­rai bu­vo ką: vy­ko in­for­ma­ty­vūs pir­mo­sios pa­gal­bos tei­ki­mo kur­sai, abe­jin­gų ne­pa­li­ko be ga­lo daug žiū­ro­vų ir ekst­re­ma­lių iš­ban­dy­mų ne­pa­bū­gu­sių šven­tės da­ly­vių dė­me­sio su­lau­ku­si sau­gos dir­žų efek­ty­vu­mo de­monst­ra­vi­mo įran­ga, sma­giai nu­tei­kė gais­ri­nin­kų pa­ro­do­mo­ji pro­gra­ma. Be­je, jo­je da­ly­va­vo ir žiū­ro­vai: gau­sus bū­rys vy­rų pa­no­ro trauk­ti gais­ri­nin­kų žar­ną. O kur dar jach­tų pa­ra­das, van­dens sli­džių, ka­no­jų ir ki­tos van­dens pra­mo­gos...

Smal­siau­si bei kant­riau­si su­lau­kė ir int­ri­guo­jan­čio šla­pių marš­ki­nė­lių kon­kur­so. Kas nuo įvai­riau­sios veik­los pa­var­go, čia pat ant že­mės tie­sė­si ple­dus ir mė­ga­vo­si įspū­din­gais vaiz­dais – juk to­kio­je šven­tė­je nuo­bo­džiau­ti bū­tų tik­ra nuo­dė­mė. Nors ren­gi­ny­je vil­ka­viš­kie­čių ga­lė­jo bū­ti ir dau­giau, ta­čiau tie, ku­rie da­ly­va­vo, tik­rai ne­pa­si­gai­lė­jo: or­ga­ni­za­to­riai pa­dir­bė­jo iš pe­ties ir šven­tė bu­vo gra­ži bei nuo­tai­kin­ga.Ilo­na VIT­KAUS­KAI­TĖ


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas