„Santaka“ / Atodangos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-15 06:00

Dalinkitės:  


Atodangos

Lai­ko va­gys

Kas­dien, kas va­lan­dą, kas mi­nu­tę mes va­gia­me be­ne pa­tį bran­giau­sią da­ly­ką pa­sau­ly­je – lai­ką. Va­gia­me iš sa­vo tė­vų, iš mo­ky­to­jų, iš drau­gų, o svar­biau­sia – iš sa­vęs.

„Ir vėl ta tuš­čia re­to­ri­ka, mo­ra­li­za­vi­mas...“ – pa­si­pik­tins ne­kant­rus skai­ty­to­jas. Ne, mie­las drau­ge, tai ne tuš­čia re­to­ri­ka, mė­gė­jo fi­lo­so­fa­vi­mas. Tai – liūd­na rea­ly­bė, mū­sų pil­kos kas­die­ny­bės klai­dos. Sa­ky­si­te, jog klys­ti – žmo­giš­ka. Ži­no­ma, apie tai nė­ra ir kal­bos. Bet vog­ti lai­ką, kaip ir vi­sa ki­ta, iš sa­vo ar­ti­mo – tai jau ne klai­da, o nu­si­kal­ti­mas. Nu­si­kal­ti­mas, už ku­rį nie­kas ne­bau­džia. O ver­tė­tų. Juk net tie vi­sų ger­bia­mi „ge­rie­čiai“, ku­rie kiek­vie­nu at­ve­ju sten­gia­si skru­pu­lin­gai at­si­ly­gin­ti „prie­te­liui“ už kiek­vie­ną maž­mo­žį, – ir jie, atė­mę iš ki­to žmo­gaus bran­gų lai­ką, ne­ma­no esą jam sko­lin­gi. O lai­kas, kaip ži­nia, yra toks da­ly­kas, ku­rio ne­ga­li grą­žin­ti ir ge­riau­sių no­rų tu­rė­da­mas... Apie tai pri­me­na ir maest­ro Vir­gi­li­jus No­rei­ka su Lu­ku, trauk­da­mi po­pu­lia­rią dai­ną: „Lai­ko ne­sus­tab­dy­si ir neat­suk­si at­gal...“

Bet kai pa­žiū­ri, pa­si­ro­do, tu­ri žmo­nės to lai­ko pil­nas akis: dau­giau nei svei­ka­tos ir pi­ni­gų, dau­giau nei ta­len­tų ar bent svei­ko pro­to. Ki­taip be­ne jie va­žiuo­tų į te­le­vi­zi­jos šou pro­gra­mas juo­kin­ti žiū­ro­vų? Pa­žiū­rė­ki­me, kiek lai­ko žmo­nės pra­lei­džia sė­dė­da­mi prie te­le­vi­zo­riaus ar kom­piu­te­rio, kiek su­gaiš­ta pa­si­vaikš­čio­ji­mams po par­duo­tu­ves, pa­si­sė­dė­ji­mams ka­vi­nė­se ir ba­ruo­se. Gra­žūs nau­din­gi daik­tai, be­dva­sės pra­mo­gos ir keis­ti lais­va­lai­kio po­mė­giai taip pat yra di­džiau­si lai­ko va­gys. At­ro­do, kad žmo­gus no­ri, jog jį ap­vog­tų, nes jis ne­ver­ti­na nei sa­vo, nei ki­tų žmo­nių lai­ko.

Mes taip daž­nai skun­džia­mės, kad vis­kam trūks­ta lai­ko. Bū­tų lai­ko – suau­gę vai­kai daž­niau lan­ky­tų, pri­žiū­rė­tų nu­se­nu­sius tė­vus, daž­niau nu­vyk­tų į rim­tus kul­tū­ros ren­gi­nius, paim­tų į ran­kas ge­rą kny­gą. Ga­liau­siai ir vai­kų auk­lė­ji­mas, bend­ra­vi­mas su jais taip pat rei­ka­lau­ja daug lai­ko. O jo trūks­ta. Tik ne men­ka­ver­tėms pra­mo­goms, be­pras­miam po­li­ti­ka­vi­mui, vie­na­die­niams drau­gams...

Kiek daug ga­li pa­da­ry­ti (bet ne­pa­da­rai!), kai tu­ri daug lai­ko. Tačiau lai­kas – kaip pi­ni­gai: jo nie­kad ne­bū­na per daug. Vis dėl­to lai­ko per­tek­lius – taip pat ne lo­bis. Jei ne­tu­rė­si svei­ka­tos ir pi­ni­gų, ge­rų drau­gų ir šei­mos, kas tau iš to lai­ko?

Ta­čiau žmo­nės mėgs­ta kraš­tu­ti­nu­mus. Kar­tais tur­tin­giau­sias pi­lie­tis pa­si­ro­do be­sąs dva­sios skur­džius. Tą nuo vi­sų sle­pia­mą sie­los tuš­ty­bę jis ban­do už­pil­dy­ti „už­mu­ši­nė­da­mas“ lai­ką keis­to­mis, net pa­vo­jin­go­mis pra­mo­go­mis. Čia jis Af­ri­ko­je šau­do an­ti­lo­pes ar leo­par­dus, čia li­pa į kal­nus ar nuo­sa­va jach­ta lei­džia­si į aud­rin­gą jū­rą. Ir ko­kio vel­nio jis ten ieš­ko? Juk, at­ro­do, vis­ką, ko žmo­gui rei­kia, tu­ri. De­ja, tik­riau­siai jis ne­ras, ko ieš­ko, nes pa­ts ne­ži­no, ko dar jam prie vi­siš­kos lai­mės trūks­ta.

Nuo sa­vo min­čių, nuo sa­vo ydų nie­kur ne­pa­bėg­si – jos vi­suo­met su ta­vi­mi. Čia ne­pa­dės jo­kie tur­tai ar šlo­vė, nes lai­kas bė­ga ne ta­vo nau­dai. Pui­kiau­sias pa­vyz­dys – pa­sau­li­nės šlo­vės su­lau­kęs gar­sus ra­šy­to­jas Er­nes­tas He­ming­vė­jus. Jis taip pat tu­rė­jo vis­ką, ko tik žmo­gus ga­li no­rė­ti. Bet vi­są gy­ve­ni­mą ne­nu­ri­mo, ieš­ko­jo sa­vęs ka­ro fron­te, Ki­li­man­dža­ro snie­gy­nuo­se, aud­rin­go­se jū­ro­se... Ga­liau­siai pa­lei­do sau kul­ką į gal­vą jau­kiuo­se sa­vo na­muo­se.

Mes taip ap­si­ver­tę dar­bais, nea­ti­dė­lio­ti­nais rei­ka­lais ir pa­rei­go­mis, kad ne­pas­te­bi­me, kaip grei­tai bėga lai­kas. Pas­te­bi­me per vė­lai. Lai­kas ne­ver­ti­na­mas, tar­si jo bū­tų neiš­se­mia­mi aruo­dai. Bet jis pa­si­bai­gia. Vi­sai ne­ti­kė­tai. Iš­te­ka tar­si smil­te­lės iš smė­lio laik­ro­džio, ku­rio dar kar­tą neap­ver­si. Ir ta­da žmo­gus iš­si­gąs­ta – sa­ko, kad bran­gin­tų lai­ką, jei tik kas šį grą­žin­tų. Bet nie­kas ne­grą­žins. Jis sa­vo lai­ko li­mi­tą iš­švais­tė tar­si sū­nus pa­lai­dū­nas tė­vo pa­li­ki­mą. Toks žmo­gus pa­ts sa­ve ap­vo­gė, ir nie­kas ne­ga­li pa­dė­ti.

Tra­giš­ka tai, kad su­pra­ti­mas apie pa­da­ry­tas klai­das atei­na per vė­lai. Kiek­vie­nas už jas pri­va­lo­me at­sa­ky­ti. O lai­ko ne­sus­tab­dy­si ir neat­suk­si at­gal...Vy­tas DRU­NIS


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas