„Santaka“ / Kvietimas į festivalį – kolektyvo darbo įvertinimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-15 05:57

Dalinkitės:  


Ren­gi­nio ve­dė­ja „Lan­ku­pą“ pri­sta­tė di­džio­jo­je fes­ti­va­lio sce­no­je.

Kvietimas į festivalį – kolektyvo darbo įvertinimas

Mū­sų folk­lo­ro an­samb­lis „Lan­ku­pa“ sa­vo dar­bo vai­sius daž­niau­siai „ski­na“ va­sa­rą: šal­tais ir tam­siais ru­dens bei žie­mos va­ka­rais vyks­ta in­ten­sy­vios re­pe­ti­ci­jos, o atė­jus va­sa­rai pra­si­de­da ki­tas dar­by­me­tis – kon­cer­tai. Net ne­be­sus­pė­ja­me vyk­ti vi­sur, kur esa­me kvie­čia­mi. Jo­kių ato­sto­gų! Ta­čiau vie­no kvie­ti­mo at­si­sa­ky­ti tie­siog ne­tu­rė­jo­me tei­sės: Lie­tu­vos liau­dies kul­tū­ros cent­ras pa­kvie­tė mū­sų an­samb­lį lie­pos 6-ąją kon­cer­tuo­ti tarp­tau­ti­nia­me folk­lo­ro fes­ti­va­ly­je „Bal­ti­ca”. Ži­no­jo­me, kad šio­je folk­lo­ro šven­tė­je lau­kia­mi tik ge­riau­si Lie­tu­vos folk­lo­ro ko­lek­ty­vai.

Šie­me­ti­nė „Bal­ti­ca” – ju­bi­lie­ji­nė, suren­gta jau 25-ąjį kar­tą. Fes­ti­va­lis Lie­tu­vos ini­cia­ty­va pra­dė­tas reng­ti 1987 m. ir pa­me­čiui ren­gia­mas vi­so­se tri­jo­se Bal­ti­jos ša­ly­se (Lie­tu­vo­je, Lat­vi­jo­je ir Es­ti­jo­je). Šį­kart jis vy­ko Vil­niu­je.

Fes­ti­va­lio „Bal­ti­ca 2011“ te­mi­nė ašis bu­vo šei­ma. Tai – pa­grin­di­nių šei­mos šven­čių tra­di­ci­jos, gi­mi­nės, gen­ties, tau­tos są­sa­jos.

Ir mes į fes­ti­va­lį vy­ko­me kaip dar­ni, tvir­ta šei­ma, ku­rio­je gra­žiai su­ta­ria ke­lių kar­tų at­sto­vai. Sa­vo pro­gra­mai iš­si­rin­ko­me pa­čias skam­biau­sias dai­nas, sma­giau­sius šo­kius, žai­di­mus. Fes­ti­va­lio „mies­te­ly­je“ (Se­rei­kiš­kių par­ke) pa­si­ro­dė­me tris­kart: ati­da­rė­me kon­cer­tą di­džio­jo­je sce­no­je, pa­si­ro­dė­me vie­na­me iš fes­ti­va­lio kie­me­lių bei da­ly­va­vo­me va­ka­ro­nė­je, ku­rio­je vi­sus mo­kė­me su­val­kie­tiš­kų šo­kių.

No­riu pa­si­džiaug­ti sa­vo jau­niau­siais an­samb­lio da­ly­viais: Kip­ru su Pau­li­na ir Gran­tu su Ad­ri­ja. Ne­se­niai atė­ję į an­samb­lį, jie jau spė­jo iš­mok­ti be­veik vi­sus mū­sų šo­ka­mus šo­kius, ku­riuos kar­tu sma­giai try­pė tiek kie­me­ly­je, tiek di­džio­jo­je sce­no­je.

Ka­dan­gi vie­na su­dė­ti­nių fes­ti­va­lio da­lių vi­suo­met yra tra­di­ci­nės vir­tu­vės pri­sta­ty­mas, esa­me dė­kin­gi Vil­ka­viš­kio kraš­to mu­zie­jaus dar­buo­to­jai Auš­rai Mic­ke­vi­čie­nei. Jos dė­ka pristatėme edu­ka­ci­nę pro­gra­mą „To svies­te­lio gar­du­mas“ ir vai­ši­no­me vi­sus sa­vo pro­gra­mos žiū­ro­vus na­mi­ne duo­na su ką tik muš­tu­vy­je iš grie­ti­nės su­muš­tu svies­tu.

Tarp­tau­ti­nia­me folk­lo­ro fes­ti­va­ly­je vi­suo­met bū­na gau­su už­sie­nio ko­lek­ty­vų, tad ir pa­tiems sma­gu akis pa­ga­ny­ti į šo­kan­čius bei dai­nuo­jan­čius slo­vė­nus, ru­sus, lat­vius, es­tus, mek­si­kie­čius, mol­da­vus, Tan­za­ni­jos ir ki­tų ša­lių at­sto­vus, o pa­bend­ra­vi­mai su Lie­tu­vos folk­lo­ro ko­lek­ty­vais jau ža­da nau­jų ke­lio­nių.

Toks fes­ti­va­lis – di­de­lė šven­tė kiek­vie­nam folk­lo­ro ko­lek­ty­vui. Mums pa­kvie­ti­mas da­ly­vau­ti „Bal­ti­co­je“ yra kaip ko­lek­ty­vo dar­bo įver­ti­ni­mas. Ma­no­me, kad tin­ka­mai su­ge­bė­jo­me at­sto­vau­ti sa­vo ra­jo­nui. Tru­pu­tį bu­vo ap­mau­du tik dėl to, kad į šven­tę vy­ko­me su dar ne­vi­siš­kai su­komp­lek­tuo­tais tau­ti­niais kos­tiu­mais. Ta­čiau Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bė ir Lie­tu­vos liau­dies kul­tū­ros cent­ras šiais me­tais sky­rė mū­sų tau­ti­nių rū­bų siu­vi­mo reik­mėms po 4 tūkst. Lt, tad ti­ki­mės jau ar­ti­miau­sio­je atei­ty­je vaikš­čio­ti iš­si­puo­šę kaip po­vai.

Džiu­gios fes­ti­va­lio aki­mir­kos, už­fik­suo­tos fo­to­nuot­rau­ko­se, guls į an­samb­lio met­raš­tį.Dai­va AMB­RA­SAI­TĖ

Vil­ka­viš­kio kul­tū­ros cent­ro folk­lo­ro an­samb­lio

„Lan­ku­pa“ va­do­vė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas