„Santaka“ / Kvietimas į festivalį – kolektyvo darbo įvertinimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-15 05:57

Dalinkitės:  


Ren­gi­nio ve­dė­ja „Lan­ku­pą“ pri­sta­tė di­džio­jo­je fes­ti­va­lio sce­no­je.

Kvietimas į festivalį – kolektyvo darbo įvertinimas

Mū­sų folk­lo­ro an­samb­lis „Lan­ku­pa“ sa­vo dar­bo vai­sius daž­niau­siai „ski­na“ va­sa­rą: šal­tais ir tam­siais ru­dens bei žie­mos va­ka­rais vyks­ta in­ten­sy­vios re­pe­ti­ci­jos, o atė­jus va­sa­rai pra­si­de­da ki­tas dar­by­me­tis – kon­cer­tai. Net ne­be­sus­pė­ja­me vyk­ti vi­sur, kur esa­me kvie­čia­mi. Jo­kių ato­sto­gų! Ta­čiau vie­no kvie­ti­mo at­si­sa­ky­ti tie­siog ne­tu­rė­jo­me tei­sės: Lie­tu­vos liau­dies kul­tū­ros cent­ras pa­kvie­tė mū­sų an­samb­lį lie­pos 6-ąją kon­cer­tuo­ti tarp­tau­ti­nia­me folk­lo­ro fes­ti­va­ly­je „Bal­ti­ca”. Ži­no­jo­me, kad šio­je folk­lo­ro šven­tė­je lau­kia­mi tik ge­riau­si Lie­tu­vos folk­lo­ro ko­lek­ty­vai.

Šie­me­ti­nė „Bal­ti­ca” – ju­bi­lie­ji­nė, suren­gta jau 25-ąjį kar­tą. Fes­ti­va­lis Lie­tu­vos ini­cia­ty­va pra­dė­tas reng­ti 1987 m. ir pa­me­čiui ren­gia­mas vi­so­se tri­jo­se Bal­ti­jos ša­ly­se (Lie­tu­vo­je, Lat­vi­jo­je ir Es­ti­jo­je). Šį­kart jis vy­ko Vil­niu­je.

Fes­ti­va­lio „Bal­ti­ca 2011“ te­mi­nė ašis bu­vo šei­ma. Tai – pa­grin­di­nių šei­mos šven­čių tra­di­ci­jos, gi­mi­nės, gen­ties, tau­tos są­sa­jos.

Ir mes į fes­ti­va­lį vy­ko­me kaip dar­ni, tvir­ta šei­ma, ku­rio­je gra­žiai su­ta­ria ke­lių kar­tų at­sto­vai. Sa­vo pro­gra­mai iš­si­rin­ko­me pa­čias skam­biau­sias dai­nas, sma­giau­sius šo­kius, žai­di­mus. Fes­ti­va­lio „mies­te­ly­je“ (Se­rei­kiš­kių par­ke) pa­si­ro­dė­me tris­kart: ati­da­rė­me kon­cer­tą di­džio­jo­je sce­no­je, pa­si­ro­dė­me vie­na­me iš fes­ti­va­lio kie­me­lių bei da­ly­va­vo­me va­ka­ro­nė­je, ku­rio­je vi­sus mo­kė­me su­val­kie­tiš­kų šo­kių.

No­riu pa­si­džiaug­ti sa­vo jau­niau­siais an­samb­lio da­ly­viais: Kip­ru su Pau­li­na ir Gran­tu su Ad­ri­ja. Ne­se­niai atė­ję į an­samb­lį, jie jau spė­jo iš­mok­ti be­veik vi­sus mū­sų šo­ka­mus šo­kius, ku­riuos kar­tu sma­giai try­pė tiek kie­me­ly­je, tiek di­džio­jo­je sce­no­je.

Ka­dan­gi vie­na su­dė­ti­nių fes­ti­va­lio da­lių vi­suo­met yra tra­di­ci­nės vir­tu­vės pri­sta­ty­mas, esa­me dė­kin­gi Vil­ka­viš­kio kraš­to mu­zie­jaus dar­buo­to­jai Auš­rai Mic­ke­vi­čie­nei. Jos dė­ka pristatėme edu­ka­ci­nę pro­gra­mą „To svies­te­lio gar­du­mas“ ir vai­ši­no­me vi­sus sa­vo pro­gra­mos žiū­ro­vus na­mi­ne duo­na su ką tik muš­tu­vy­je iš grie­ti­nės su­muš­tu svies­tu.

Tarp­tau­ti­nia­me folk­lo­ro fes­ti­va­ly­je vi­suo­met bū­na gau­su už­sie­nio ko­lek­ty­vų, tad ir pa­tiems sma­gu akis pa­ga­ny­ti į šo­kan­čius bei dai­nuo­jan­čius slo­vė­nus, ru­sus, lat­vius, es­tus, mek­si­kie­čius, mol­da­vus, Tan­za­ni­jos ir ki­tų ša­lių at­sto­vus, o pa­bend­ra­vi­mai su Lie­tu­vos folk­lo­ro ko­lek­ty­vais jau ža­da nau­jų ke­lio­nių.

Toks fes­ti­va­lis – di­de­lė šven­tė kiek­vie­nam folk­lo­ro ko­lek­ty­vui. Mums pa­kvie­ti­mas da­ly­vau­ti „Bal­ti­co­je“ yra kaip ko­lek­ty­vo dar­bo įver­ti­ni­mas. Ma­no­me, kad tin­ka­mai su­ge­bė­jo­me at­sto­vau­ti sa­vo ra­jo­nui. Tru­pu­tį bu­vo ap­mau­du tik dėl to, kad į šven­tę vy­ko­me su dar ne­vi­siš­kai su­komp­lek­tuo­tais tau­ti­niais kos­tiu­mais. Ta­čiau Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bė ir Lie­tu­vos liau­dies kul­tū­ros cent­ras šiais me­tais sky­rė mū­sų tau­ti­nių rū­bų siu­vi­mo reik­mėms po 4 tūkst. Lt, tad ti­ki­mės jau ar­ti­miau­sio­je atei­ty­je vaikš­čio­ti iš­si­puo­šę kaip po­vai.

Džiu­gios fes­ti­va­lio aki­mir­kos, už­fik­suo­tos fo­to­nuot­rau­ko­se, guls į an­samb­lio met­raš­tį.Dai­va AMB­RA­SAI­TĖ

Vil­ka­viš­kio kul­tū­ros cent­ro folk­lo­ro an­samb­lio

„Lan­ku­pa“ va­do­vė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ilgai lauktas mamografas jau pradėjo dirbti
* Pirmine teisine pagalba naudojasi vis daugiau žmonių
* Būsimose miesto poilsio zonose ketinama palikti sveikus ir gražius medžius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

„Karilionas“ ar „kariljonas“?
Nė vienas rašybos variantas nelaikytinas klaida.
„Tarptautinių žodžių žodyne“ šis žodis rašomas be j karilionas (pranc. carillon ): 1. tarpusavyje suderintų įv. dydžio varpų komplektas, turintis automatinį skambinimo mechanizmą; kai kurių karilionų varpai mušami rankomis plaktukais; 2. varpų muzika.
Tačiau Kalbos komisijos posėdyje apsvarsčius nutarta, kad tais atvejais, kai originalo formoje i eina po priebalsės ir tariamas jotas, gali būti rašoma raidė j: kariljonas (kaip šampinjonas, paviljonas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas