„Santaka“ / Kvietimas į festivalį – kolektyvo darbo įvertinimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-15 05:57

Dalinkitės:  


Ren­gi­nio ve­dė­ja „Lan­ku­pą“ pri­sta­tė di­džio­jo­je fes­ti­va­lio sce­no­je.

Kvietimas į festivalį – kolektyvo darbo įvertinimas

Mū­sų folk­lo­ro an­samb­lis „Lan­ku­pa“ sa­vo dar­bo vai­sius daž­niau­siai „ski­na“ va­sa­rą: šal­tais ir tam­siais ru­dens bei žie­mos va­ka­rais vyks­ta in­ten­sy­vios re­pe­ti­ci­jos, o atė­jus va­sa­rai pra­si­de­da ki­tas dar­by­me­tis – kon­cer­tai. Net ne­be­sus­pė­ja­me vyk­ti vi­sur, kur esa­me kvie­čia­mi. Jo­kių ato­sto­gų! Ta­čiau vie­no kvie­ti­mo at­si­sa­ky­ti tie­siog ne­tu­rė­jo­me tei­sės: Lie­tu­vos liau­dies kul­tū­ros cent­ras pa­kvie­tė mū­sų an­samb­lį lie­pos 6-ąją kon­cer­tuo­ti tarp­tau­ti­nia­me folk­lo­ro fes­ti­va­ly­je „Bal­ti­ca”. Ži­no­jo­me, kad šio­je folk­lo­ro šven­tė­je lau­kia­mi tik ge­riau­si Lie­tu­vos folk­lo­ro ko­lek­ty­vai.

Šie­me­ti­nė „Bal­ti­ca” – ju­bi­lie­ji­nė, suren­gta jau 25-ąjį kar­tą. Fes­ti­va­lis Lie­tu­vos ini­cia­ty­va pra­dė­tas reng­ti 1987 m. ir pa­me­čiui ren­gia­mas vi­so­se tri­jo­se Bal­ti­jos ša­ly­se (Lie­tu­vo­je, Lat­vi­jo­je ir Es­ti­jo­je). Šį­kart jis vy­ko Vil­niu­je.

Fes­ti­va­lio „Bal­ti­ca 2011“ te­mi­nė ašis bu­vo šei­ma. Tai – pa­grin­di­nių šei­mos šven­čių tra­di­ci­jos, gi­mi­nės, gen­ties, tau­tos są­sa­jos.

Ir mes į fes­ti­va­lį vy­ko­me kaip dar­ni, tvir­ta šei­ma, ku­rio­je gra­žiai su­ta­ria ke­lių kar­tų at­sto­vai. Sa­vo pro­gra­mai iš­si­rin­ko­me pa­čias skam­biau­sias dai­nas, sma­giau­sius šo­kius, žai­di­mus. Fes­ti­va­lio „mies­te­ly­je“ (Se­rei­kiš­kių par­ke) pa­si­ro­dė­me tris­kart: ati­da­rė­me kon­cer­tą di­džio­jo­je sce­no­je, pa­si­ro­dė­me vie­na­me iš fes­ti­va­lio kie­me­lių bei da­ly­va­vo­me va­ka­ro­nė­je, ku­rio­je vi­sus mo­kė­me su­val­kie­tiš­kų šo­kių.

No­riu pa­si­džiaug­ti sa­vo jau­niau­siais an­samb­lio da­ly­viais: Kip­ru su Pau­li­na ir Gran­tu su Ad­ri­ja. Ne­se­niai atė­ję į an­samb­lį, jie jau spė­jo iš­mok­ti be­veik vi­sus mū­sų šo­ka­mus šo­kius, ku­riuos kar­tu sma­giai try­pė tiek kie­me­ly­je, tiek di­džio­jo­je sce­no­je.

Ka­dan­gi vie­na su­dė­ti­nių fes­ti­va­lio da­lių vi­suo­met yra tra­di­ci­nės vir­tu­vės pri­sta­ty­mas, esa­me dė­kin­gi Vil­ka­viš­kio kraš­to mu­zie­jaus dar­buo­to­jai Auš­rai Mic­ke­vi­čie­nei. Jos dė­ka pristatėme edu­ka­ci­nę pro­gra­mą „To svies­te­lio gar­du­mas“ ir vai­ši­no­me vi­sus sa­vo pro­gra­mos žiū­ro­vus na­mi­ne duo­na su ką tik muš­tu­vy­je iš grie­ti­nės su­muš­tu svies­tu.

Tarp­tau­ti­nia­me folk­lo­ro fes­ti­va­ly­je vi­suo­met bū­na gau­su už­sie­nio ko­lek­ty­vų, tad ir pa­tiems sma­gu akis pa­ga­ny­ti į šo­kan­čius bei dai­nuo­jan­čius slo­vė­nus, ru­sus, lat­vius, es­tus, mek­si­kie­čius, mol­da­vus, Tan­za­ni­jos ir ki­tų ša­lių at­sto­vus, o pa­bend­ra­vi­mai su Lie­tu­vos folk­lo­ro ko­lek­ty­vais jau ža­da nau­jų ke­lio­nių.

Toks fes­ti­va­lis – di­de­lė šven­tė kiek­vie­nam folk­lo­ro ko­lek­ty­vui. Mums pa­kvie­ti­mas da­ly­vau­ti „Bal­ti­co­je“ yra kaip ko­lek­ty­vo dar­bo įver­ti­ni­mas. Ma­no­me, kad tin­ka­mai su­ge­bė­jo­me at­sto­vau­ti sa­vo ra­jo­nui. Tru­pu­tį bu­vo ap­mau­du tik dėl to, kad į šven­tę vy­ko­me su dar ne­vi­siš­kai su­komp­lek­tuo­tais tau­ti­niais kos­tiu­mais. Ta­čiau Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bė ir Lie­tu­vos liau­dies kul­tū­ros cent­ras šiais me­tais sky­rė mū­sų tau­ti­nių rū­bų siu­vi­mo reik­mėms po 4 tūkst. Lt, tad ti­ki­mės jau ar­ti­miau­sio­je atei­ty­je vaikš­čio­ti iš­si­puo­šę kaip po­vai.

Džiu­gios fes­ti­va­lio aki­mir­kos, už­fik­suo­tos fo­to­nuot­rau­ko­se, guls į an­samb­lio met­raš­tį.Dai­va AMB­RA­SAI­TĖ

Vil­ka­viš­kio kul­tū­ros cent­ro folk­lo­ro an­samb­lio

„Lan­ku­pa“ va­do­vė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas