„Santaka“ / Miesto tvarkytojai teršia aplinką

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-15 05:24

Dalinkitės:  


Smė­ly­no gat­vės ga­le esan­čia­me ne­le­ga­lia­me są­var­ty­ne dau­giau­sia pri­vers­ta ko­mu­na­li­nių at­lie­kų.

Autorės nuotr.


Miesto tvarkytojai teršia aplinką

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Ky­bar­tie­čiai jau ne pir­mą kar­tą ke­lia pro­ble­mą dėl Smė­ly­no gat­vės ga­le esan­čio ne­le­ga­laus są­var­ty­no.


Vie­ną tvar­ko, ki­tą ter­šia


– La­bai sma­gu, kad tvar­ko­mas Ky­bar­tų cent­ras, bet mums, gy­ve­nan­tiems ša­lia są­var­ty­no, tik­rai tai ne­ke­lia di­de­lio džiaugs­mo, – skun­dė­si į re­dak­ci­ją pa­skam­bi­nęs žmo­gus. – Skau­du, kad ter­šia­mas va­di­na­ma­sis Smė­ly­nas, iš ku­rio bu­vo ve­ža­mas smė­lis į vi­sas mies­te tvar­ko­mas vie­tas. Da­bar čia kaip į ko­kį są­var­ty­ną šiukš­les ve­ža UAB „Ky­bar­tų Dar­na“. Te­ri­to­ri­jo­je mė­to­si as­falt­be­to­nio ga­ba­lai, me­džių kel­mai, ša­kų krū­vos, ver­čia­ma mies­te nu­pjau­ta žo­lė ir kt. Juk smė­lį iš­ve­žė, tai ga­lė­jo iš­kas­ti ten ko­kį nors van­dens tel­ki­nį, juo­lab kad vie­ta la­bai gra­ži. Ša­lia au­ga pu­šy­nė­lis, to­liau – ber­žy­nas. Ko­dėl vie­ną mies­to ga­lą puo­šia, o ki­tą dar­ko?


Šiukš­lės – iš au­to­mo­bi­lių lau­žy­no


Nu­vy­kus į vie­tą, iš tik­rų­jų at­si­vė­rė ne­koks vaiz­das. Jau su­džiū­vu­sių ir ne­se­niai nu­pjau­tų me­džių ša­kų krūvos drie­kė­si ne vie­ną šim­tą met­rų. Gre­ta jų bu­vo su­krau­ta nu­pjau­ta žo­lė. Ta­čiau bai­siau­sias vaiz­das – pa­čio­se Smė­ly­no priei­go­se, ku­rio­se pri­grioz­din­ta dau­gy­bė se­nų pa­dan­gų, au­to­mo­bi­lių da­lių. Aki­vaiz­du, jog tai – ma­ši­nų ar­dy­mu už­sii­man­čio žmo­gaus dar­bas. Kaž­ko­dėl to­kio vei­kė­jo skųs­da­mie­si ky­bar­tie­čiai ne­pa­mi­nė­jo, nors bū­tų nuo­sta­bu, jei ne­di­de­lia­me mies­te neat­si­ras­tų ži­nan­čių, kam to­kios šiukš­lės pri­klau­so. Kaž­kas prie pat šiukš­ly­no, ma­tyt, šven­tė Jo­ni­nes, nes gre­ta – su­de­gin­tų pa­dan­gų žy­mės.Technikai įsi­gy­ti nėra lė­šų


Pa­kal­bin­tas nuo Ky­bar­tų rei­ka­lų dar nea­tit­rū­kęs bu­vęs se­niū­nas, o da­bar Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­rius Aud­rius Bal­bie­rius sa­kė, kad pa­dan­goms iš­vež­ti šiuo me­tu iš Ap­lin­kos mi­nis­te­ri­jos yra gau­ti 5 tūkst. li­tų. Už tuos pi­ni­gus bus tvar­ko­mi ne tik Ky­bar­tų, bet ir Gi­žų ne­le­ga­lūs są­var­ty­nai. Ta­čiau tai – lai­ki­nas da­ly­kas, nes pa­dan­gų tuoj pat vėl bus pri­vež­ta, ir nie­kas ne­ras kal­tų. Kal­ti­nin­kai ne­re­tai iš­lie­ka ne­bau­džia­mi net ir ta­da, kai jie aiš­kiai įvar­di­ja­mi.

– O dėl ša­kų, tai ši pro­ble­ma kol kas lie­ka neišsp­ręs­ta, – sa­kė ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­rius. – Jei­gu bū­tų pi­ni­gų, tai vie­ti­niai ko­mu­na­li­nin­kai ga­lė­tų nu­si­pirk­ti ša­kų smul­kin­tu­vą ir ne­tgi pa­ruoš­ti eko­lo­giš­ko ku­ro. O da­bar jų pa­dė­tis sun­ko­ka, tad mies­te nu­pjau­tos ša­kos taip ir lie­ka vi­siems tar­si rakš­tis.


Trūks­ta žmonių su­pra­ti­mo


Rajono Sa­vi­val­dy­bės admi-nistracijos eko­lo­gas Da­rius Bu­ni­kis tei­gė, kad ta pa­ti pro­ble­ma yra ir Vil­ka­viš­ky­je. Spe­cia­lis­to nuo­mo­ne, ko­mu­na­li­nin­kai pa­tys yra ne­šei­mi­nin­kiš­ki. Jau ta­po ko­ne „am­ži­na“ pro­ble­ma, kur dė­ti bio­lo­giš­kai skai­džias at­lie­kas. Di­de­lių su­mų smul­kin­tu­vai ne­kai­nuo­ja, ga­li­ma pirk­ti pri­ka­bi­na­mą prie trak­to­riaus ir smul­kin­ti ša­kas to­je vie­to­je, kur nu­pjau­ta.

Pa­sak eko­lo­go, su­smul­kin­tas ša­kas ga­li­ma pa­nau­do­ti, pa­vyz­džiui, mies­to gė­ly­nams mul­čiuo­ti. Taip pat, kaip ir nu­pjau­tą žo­lę. Pe­rau­gu­sią žo­lę jau rei­kė­tų kom­pos­tuo­ti, tai – trą­ša gė­ly­nams. O kom­pos­to dė­žę iš ke­lių len­tų ga­li su­kal­ti net neį­gu­dę žmo­nės iš vie­šų­jų dar­bų pro­gra­mos.

– Man ke­lia nuo­sta­bą tai, kad skam­bi­na žmo­nės iš kai­mo ir klau­sia, kur pa­dė­ti žo­lę, ša­kas, – ste­bė­jo­si eko­lo­gas. – Juk vis­ką ga­li­ma su­nau­do­ti sa­va­me ūky­je, ne­ke­liant pa­vo­jaus ap­lin­kai. Trūks­ta tik ele­men­ta­raus su­pra­ti­mo.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas