„Santaka“ / Miesto tvarkytojai teršia aplinką

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-15 05:24

Dalinkitės:  


Smė­ly­no gat­vės ga­le esan­čia­me ne­le­ga­lia­me są­var­ty­ne dau­giau­sia pri­vers­ta ko­mu­na­li­nių at­lie­kų.

Autorės nuotr.


Miesto tvarkytojai teršia aplinką

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Ky­bar­tie­čiai jau ne pir­mą kar­tą ke­lia pro­ble­mą dėl Smė­ly­no gat­vės ga­le esan­čio ne­le­ga­laus są­var­ty­no.


Vie­ną tvar­ko, ki­tą ter­šia


– La­bai sma­gu, kad tvar­ko­mas Ky­bar­tų cent­ras, bet mums, gy­ve­nan­tiems ša­lia są­var­ty­no, tik­rai tai ne­ke­lia di­de­lio džiaugs­mo, – skun­dė­si į re­dak­ci­ją pa­skam­bi­nęs žmo­gus. – Skau­du, kad ter­šia­mas va­di­na­ma­sis Smė­ly­nas, iš ku­rio bu­vo ve­ža­mas smė­lis į vi­sas mies­te tvar­ko­mas vie­tas. Da­bar čia kaip į ko­kį są­var­ty­ną šiukš­les ve­ža UAB „Ky­bar­tų Dar­na“. Te­ri­to­ri­jo­je mė­to­si as­falt­be­to­nio ga­ba­lai, me­džių kel­mai, ša­kų krū­vos, ver­čia­ma mies­te nu­pjau­ta žo­lė ir kt. Juk smė­lį iš­ve­žė, tai ga­lė­jo iš­kas­ti ten ko­kį nors van­dens tel­ki­nį, juo­lab kad vie­ta la­bai gra­ži. Ša­lia au­ga pu­šy­nė­lis, to­liau – ber­žy­nas. Ko­dėl vie­ną mies­to ga­lą puo­šia, o ki­tą dar­ko?


Šiukš­lės – iš au­to­mo­bi­lių lau­žy­no


Nu­vy­kus į vie­tą, iš tik­rų­jų at­si­vė­rė ne­koks vaiz­das. Jau su­džiū­vu­sių ir ne­se­niai nu­pjau­tų me­džių ša­kų krūvos drie­kė­si ne vie­ną šim­tą met­rų. Gre­ta jų bu­vo su­krau­ta nu­pjau­ta žo­lė. Ta­čiau bai­siau­sias vaiz­das – pa­čio­se Smė­ly­no priei­go­se, ku­rio­se pri­grioz­din­ta dau­gy­bė se­nų pa­dan­gų, au­to­mo­bi­lių da­lių. Aki­vaiz­du, jog tai – ma­ši­nų ar­dy­mu už­sii­man­čio žmo­gaus dar­bas. Kaž­ko­dėl to­kio vei­kė­jo skųs­da­mie­si ky­bar­tie­čiai ne­pa­mi­nė­jo, nors bū­tų nuo­sta­bu, jei ne­di­de­lia­me mies­te neat­si­ras­tų ži­nan­čių, kam to­kios šiukš­lės pri­klau­so. Kaž­kas prie pat šiukš­ly­no, ma­tyt, šven­tė Jo­ni­nes, nes gre­ta – su­de­gin­tų pa­dan­gų žy­mės.Technikai įsi­gy­ti nėra lė­šų


Pa­kal­bin­tas nuo Ky­bar­tų rei­ka­lų dar nea­tit­rū­kęs bu­vęs se­niū­nas, o da­bar Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­rius Aud­rius Bal­bie­rius sa­kė, kad pa­dan­goms iš­vež­ti šiuo me­tu iš Ap­lin­kos mi­nis­te­ri­jos yra gau­ti 5 tūkst. li­tų. Už tuos pi­ni­gus bus tvar­ko­mi ne tik Ky­bar­tų, bet ir Gi­žų ne­le­ga­lūs są­var­ty­nai. Ta­čiau tai – lai­ki­nas da­ly­kas, nes pa­dan­gų tuoj pat vėl bus pri­vež­ta, ir nie­kas ne­ras kal­tų. Kal­ti­nin­kai ne­re­tai iš­lie­ka ne­bau­džia­mi net ir ta­da, kai jie aiš­kiai įvar­di­ja­mi.

– O dėl ša­kų, tai ši pro­ble­ma kol kas lie­ka neišsp­ręs­ta, – sa­kė ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­rius. – Jei­gu bū­tų pi­ni­gų, tai vie­ti­niai ko­mu­na­li­nin­kai ga­lė­tų nu­si­pirk­ti ša­kų smul­kin­tu­vą ir ne­tgi pa­ruoš­ti eko­lo­giš­ko ku­ro. O da­bar jų pa­dė­tis sun­ko­ka, tad mies­te nu­pjau­tos ša­kos taip ir lie­ka vi­siems tar­si rakš­tis.


Trūks­ta žmonių su­pra­ti­mo


Rajono Sa­vi­val­dy­bės admi-nistracijos eko­lo­gas Da­rius Bu­ni­kis tei­gė, kad ta pa­ti pro­ble­ma yra ir Vil­ka­viš­ky­je. Spe­cia­lis­to nuo­mo­ne, ko­mu­na­li­nin­kai pa­tys yra ne­šei­mi­nin­kiš­ki. Jau ta­po ko­ne „am­ži­na“ pro­ble­ma, kur dė­ti bio­lo­giš­kai skai­džias at­lie­kas. Di­de­lių su­mų smul­kin­tu­vai ne­kai­nuo­ja, ga­li­ma pirk­ti pri­ka­bi­na­mą prie trak­to­riaus ir smul­kin­ti ša­kas to­je vie­to­je, kur nu­pjau­ta.

Pa­sak eko­lo­go, su­smul­kin­tas ša­kas ga­li­ma pa­nau­do­ti, pa­vyz­džiui, mies­to gė­ly­nams mul­čiuo­ti. Taip pat, kaip ir nu­pjau­tą žo­lę. Pe­rau­gu­sią žo­lę jau rei­kė­tų kom­pos­tuo­ti, tai – trą­ša gė­ly­nams. O kom­pos­to dė­žę iš ke­lių len­tų ga­li su­kal­ti net neį­gu­dę žmo­nės iš vie­šų­jų dar­bų pro­gra­mos.

– Man ke­lia nuo­sta­bą tai, kad skam­bi­na žmo­nės iš kai­mo ir klau­sia, kur pa­dė­ti žo­lę, ša­kas, – ste­bė­jo­si eko­lo­gas. – Juk vis­ką ga­li­ma su­nau­do­ti sa­va­me ūky­je, ne­ke­liant pa­vo­jaus ap­lin­kai. Trūks­ta tik ele­men­ta­raus su­pra­ti­mo.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas