„Santaka“ / Vilkaviškietės sode žydi ir pačios išvestos lelijos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda svarstykles, sveriančias iki 500 kg, grėblį-vartytuvą „Saulutė“, geros būklės šaldytuvą-šaldiklį SNAIGĖ A++. Tel. 8 605 05 608.
Galioja iki: 2019-01-18 09:26:46

Parduoda 2,83 ha žemės Klampučių k. Tel. 8 605 05 608.
Galioja iki: 2019-01-18 09:27:34Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-15 05:21

Dalinkitės:  


Di­džiu­les įvai­rias­pal­ves le­li­jas Ale­sė Mar­tin­kie­nė iš vi­sų so­do gė­lių mėgs­ta la­biau­siai.

Autorės nuotr.


Vilkaviškietės sode žydi ir pačios išvestos lelijos

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Šiuo me­tu vi­sa Ža­lu­my­nų gat­vė sken­di le­li­jų kva­puo­se. Dau­gy­bę įvai­rias­pal­vių žie­dų au­gi­na čia gyvenanti tau­to­dai­li­nin­kė Ale­sė Mar­tin­kie­nė.

Ne­di­de­lė­je apie 7 arų na­mų val­do­je akys raibs­ta nuo šių gė­lių įvai­ro­vės: skir­tin­gų dy­džių, for­mų ir spal­vų le­li­jos džiu­gi­na praei­vių akį. Kai ku­rias jų šei­mi­nin­kė pir­ko pa­ro­do­se, iš ka­ta­lo­gų, ga­vo iš žy­mių se­lek­ci­nin­kų, o kai ku­rias iš­ve­dė pa­ti. Mat sa­vo ta­len­tu ta­py­ti gar­sė­jan­ti vil­ka­viš­kie­tė yra gė­li­nin­kė. Di­džiu­liai ryš­kių spal­vų žie­dai yra jos ran­kų dar­bas. Gė­li­nin­kė au­ga­lus tie­siog su­kryž­mi­na: dar neiš­sisk­lei­du­sį le­li­jos žie­dą dirb­ti­nai ap­dul­ki­na ki­tos, jau su­bren­du­sios, gė­lės žie­da­dul­kė­mis ir lau­kia re­zul­ta­to.

– Dar so­viet­me­čiu su vy­ru kaip gė­li­nin­kai va­ži­nė­da­vo­me po Lat­vi­ją, Es­ti­ją, sė­mė­mės pa­tir­ties ir da­li­jo­mės sa­vą­ja, – pri­si­mi­nė ne to­kius ir to­li­mus lai­kus A. Mar­tin­kie­nė. – Ža­lu­my­nų gat­vė­je gy­ve­na­me jau per 30 me­tų, tad ir au­ga­lų pri­si­kau­pė. Aš juos dau­gi­nu, da­li­ju pa­žįs­ta­miems, jei­gu tik šiems pa­tin­ka. Man sma­gu, kai žmo­gų nu­džiu­gi­nu.

A. Mar­tin­kie­nės už­siė­mi­mu džiau­gia­si ir vy­ras. Jis pa­ts bi­ti­nin­kau­ja, tad kai bū­na prie bi­čių, ga­li bū­ti tik­ras, kad ne­liū­di ir žmo­na.

Le­li­jos – ne vie­nin­te­lis dai­li­nin­kės po­mė­gis. Jos ne­di­de­lia­me skly­pe ra­si vis­okių augalų: nuo di­džiu­liais žie­dais žy­din­čios im­pe­ra­to­riš­ko­sios vien­die­nės, 60 0C šal­tį pa­ke­lian­čių ir lau­ke žie­mo­jan­čių kak­tu­sų – opun­ci­jų iki gra­žiai su­for­muo­tų me­de­lių, gy­vat­vo­rių ir net... vai­sius su­bran­di­nu­sių ana­na­sų. Jie, iš­ri­kiuo­ti gra­žia ei­lu­te, kol kas yra kaip so­do puoš­me­na, ta­čiau ge­rai nu­no­kę ke­liaus ant šei­mi­nin­kų sta­lo. Pa­sak A. Mar­tin­kie­nės, ana­na­sai, užau­gin­ti jos pa­čios va­zo­nė­ly­je, yra net sal­des­ni ne­gu pirk­ti par­duo­tu­vė­je.

Mo­te­ris mie­lai da­li­ja­si jų au­gi­ni­mo pa­slap­ti­mis ir sa­ko, jog šį eg­zo­ti­nį vai­sių už­siau­gin­ti la­bai pa­pras­ta. Rei­kia par­duo­tu­vė­je nu­si­pirk­ti ge­rai iš­no­ku­sį ana­na­są, kad jo la­pų skro­te­lė su „gy­vuo­ni­mi“ tie­siog iš­si­suk­tų iš vai­siaus. Ta­da be­lie­ka įkiš­ti jį į va­zo­nė­lį ir ne­pa­mirš­ti pa­lais­ty­ti. Aiš­ku, sau­lės šiam au­ga­lui rei­kės. Pa­sak gė­li­nin­kės, pro­ce­sas iki vai­siaus su­bran­di­ni­mo už­trun­ka apie me­tus. Nors tai pa­vyks­ta ne vi­siems. Pa­sak kai­my­nų, tur­būt A. Mar­tin­kie­nė tu­ri „ge­rą ran­ką“.

Apie tai by­lo­ja ir vil­ka­viš­kie­tės kam­ba­riuo­se ve­šin­tys au­ga­lai. Mar­tin­kų mie­ga­ma­ja­me au­gan­tis kak­tu­sas nak­te­nis jau ka­ria­si ir lu­bo­mis, o šį­met su­kro­vė ir apie pus­šim­tį di­džiu­lių pa­pu­ru­sių žie­dų, ku­rie vie­ną va­ka­rą pra­si­skleis, o iš ry­to jau bus nu­vy­tę. Šei­mi­nin­kei pa­vy­ko praei­tais me­tais už­fik­suo­ti šio au­ga­lo žy­dė­ji­mą nuo­trau­ko­je. Vis dėl­to šį­met ją pa­čią nu­ste­bi­no di­džiu­lių žie­dų gau­sa.

– No­ri­si tu­rė­ti vi­so­kių au­ga­lų, jais rū­pin­tis, – sa­kė mei­le au­ga­li­jai tie­siog spin­du­liuo­jan­ti mo­te­ris. – Tik gai­la, kad jiems nė­ra tiek vie­tos, kiek no­rė­tų­si. Nors tur­būt ir dvi­gu­bai jos neuž­tek­tų. Di­de­lė­je erd­vė­je vis­kas at­ro­dy­tų kur kas pa­trauk­liau.

Ta­čiau ir ne­di­de­lia­me skly­pe vis­kas su­kom­po­nuo­ta be ga­lo sko­nin­gai, su­ran­dant vie­tos ir krū­mui, ir me­de­liui, ir šilt­na­miui, net ma­žam ba­sei­nė­liui.

Įgim­tą gro­žio pa­jau­tą tu­rin­ti mo­te­ris ne vel­tui sa­vo vi­zi­jas per­ke­lia ant dro­bės. Ra­du­si lai­ko, ji mėgs­ta pa­si­dar­buo­ti tep­tu­ku. Apie tai by­lo­ja jos iš­raiš­kin­gais pei­za­žais nu­ka­bi­nė­tos na­mų sie­nos.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Pagrindiniai mokesčių pasikeitimai nuo šių metų sausio 1-osios
* Jauni vilkaviškiečiai teikia konsultacijas finansiniais klausimais
* Globos namų auklėtiniai keršija juos atstumiančiai visuomenei
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas junginys „dvigubas dublis“?
Junginys dvigubas dublis (angl. double double ) gali būti vartojamas kalbant apie žaidėją, kuris per vienas rungtynes pelnė dviženklį skaičių taškų ir atkovojo dviženklį skaičių kamuolių. Kalbininkai siūlo vartoti junginį dvigubas dviženklis.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas