„Santaka“ / Kaimą subūrė šeimų varžytuvės

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-13 06:43

Dalinkitės:  


Šven­tės da­ly­viai tu­rė­jo pro­gą pa­ra­gau­ti kiau­ši­nie­nės iš stru­čio kiau­ši­nio.

Autorės nuotr.


Kaimą subūrė šeimų varžytuvės

Ne tik šei­mos vie­nin­gu­mą, bet ir bend­ruo­me­nės ak­ty­vu­mą praė­ju­sią sa­vai­tę pa­de­monst­ra­vo Klau­su­čių kai­mo se­niū­ni­ja. Šven­tė­je „Kar­tu su šei­ma“ da­ly­va­vo ir vos vaikš­čio­ti iš­mo­kę, ir jau be anū­kų ran­kos sun­kiai paei­nan­tys se­niū­ni­jos gy­ven­to­jai.

Su­lau­kė daug da­ly­vių

Į Klau­su­čių par­ką šei­mos pra­dė­jo trauk­ti dar prieš­piet. Čia jau nuo ry­to jų lau­kė ren­gi­nio ve­dė­jai: šven­tės su­ma­ny­to­ja so­cia­li­nė dar­buo­to­ja Re­gi­na Kaz­laus­kie­nė bei ne­se­niai Ma­ri­jam­po­lės ko­le­gi­jo­je stu­di­jas bai­gęs Ra­mū­nas Puo­džiū­nas. Jie ge­ra nuo­tai­ka už­krė­tė ir žai­di­mais bei dau­gy­be staig­me­nų sudominę į ren­gi­nį įtrau­kė be­veik vi­są kai­mą.

„Iš pra­džių bai­mi­no­mės dėl da­ly­vių skai­čiaus, ta­čiau vė­liau džiau­gė­mės, kad su­lau­kė­me to­kio di­de­lio pa­si­se­ki­mo. Šven­tė­je ap­si­lan­kė be­veik 100 bend­ruo­me­nės na­rių“, – pa­sa­ko­jo R. Kaz­laus­kie­nė.

Nuo žai­di­mų iki mo­to­cik­lų

Klau­su­čių gy­ven­to­jai bu­vo kvie­čia­mi ak­ty­viai il­sė­tis ir kar­tu la­vin­ti fi­zi­nius, pro­ti­nius bei bend­ruo­me­ni­nius su­ge­bė­ji­mus. Orien­ta­ci­nės var­žy­bos, es­ta­fe­tės, žai­di­mai įtrau­kė ne tik vai­kus, bet ir suau­gu­siuo­sius, ku­rie azar­tu kart­kar­tė­mis pra­lenk­da­vo net sa­vo at­ža­las.

Po sma­gių pra­mo­gų, pa­rei­ka­la­vu­sių ne tik vik­ru­mo, bet ir ati­du­mo, vi­si šven­tės da­ly­viai bu­vo pa­kvies­ti ra­gau­ti ant lau­žo vir­tos ko­šės bei iš stru­čio kiau­ši­nio iš­kep­tos kiau­ši­nie­nės.

Ma­moms dar gi­riant ku­li­na­ri­nius šei­mi­nin­kių su­ge­bė­ji­mus, pra­si­dė­jo kon­kur­sas „Idea­li šei­ma“. Vai­kai pie­šė, ra­šė, įvai­rio­mis for­mo­mis ir bū­dais sten­gė­si at­spin­dė­ti įsi­vaiz­duo­ja­mos to­bu­los šei­mos sam­pra­tą. Po ko­man­di­nių dar­bų pri­sta­ty­mo vi­si šven­tės da­ly­viai bu­vo gau­siai ap­do­va­no­ti pri­zais.

Ta­čiau do­va­no­mis pra­mo­gos dar ne­si­bai­gė. Vai­kų lau­kė ne tik trak­to­rius, bet ir en­du­ro kro­si­niai mo­to­cik­lai. Di­de­lio no­ro pa­si­va­ži­nė­ti neišb­laš­kė net šven­tę už­klu­pęs stip­rus va­sa­ros lie­tus.

Tęs tra­di­ci­ją

Pa­si­bai­gus šven­tei, ne vi­si sku­bė­jo skirs­ty­tis į na­mus. Ma­žiau­sie­ji ren­gi­nio da­ly­viai pra­šė dar dau­giau žai­di­mų, to­dėl R. Kaz­laus­kie­nė sa­kė, kad šie­me­ti­nis ren­gi­nys – tai tik gra­ži pra­džia gim­ti tra­di­ci­jai.

„Ir ki­tais me­tais da­ry­si­me kaž­ką pa­na­šaus, nes vai­kai pra­šo, jiems šven­tė la­bai pa­ti­ko. Taip pat su­reng­si­me nuo­trau­kų bei įsi­vaiz­duo­ja­mos „Idea­lios šei­mos“ pie­ši­nių pa­ro­dą. Pap­ra­šy­si­me, kad pa­tys vai­kai siū­ly­tų, ką no­ri da­ry­ti, nes pa­ma­tė­me, jog en­tu­ziaz­mo jiems tik­rai ne­trūks­ta“, – pa­sa­ko­jo or­ga­ni­za­to­rė.

Svar­biau­sia – šei­ma

Bu­vo la­bai sma­gu ma­ty­ti kar­tu su vai­kais bė­gio­jan­čias ir dūks­tan­čias ma­mas. „Juk šei­ma – pa­grin­di­nė ins­ti­tu­ci­ja vai­ko gy­ve­ni­me. Ji tei­kia glo­bą ir auk­lė­ji­mą, sau­gu­mą ir tik­ru­mą, to­dėl sten­gė­mės, kad renginyje da­ly­vau­tų kuo dau­giau šei­mų. Mū­sų tiks­las bu­vo jas su­bur­ti, su­vie­ny­ti“, – kal­bė­jo R. Kaz­laus­kie­nė.

Pa­sak so­cia­li­nės dar­buo­to­jos, vie­nas iš šven­tės tiks­lų bu­vo vai­kų bend­ra­vi­mo to­bu­li­ni­mas. Šie tu­ri iš­mok­ti bend­rau­ti vie­nas su ki­tu, bend­ra­dar­biau­ti, dirb­ti ko­man­do­je. Pa­gal­ba drau­gui, at­si­ti­kus ne­lai­mei, su­ge­bė­ji­mas ne­nu­sig­ręž­ti – vi­sa tai yra at­kak­laus dar­bo vai­siai.Jus­tė KUDŽ­MAI­TĖ

Turėjome daug pagalbininkų

Džiau­gia­mės, kad prie šven­tės „Kar­tu su šei­ma“ or­ga­ni­za­vi­mo pri­si­dė­jo vi­sas bū­rys pa­gal­bi­nin­kų. Tai ūki­nin­kai Vin­cas Ma­čiu­lis, Val­das Mel­nin­kas, Ta­das Nau­jo­kas, Dai­nius Ma­čys, Al­vy­das Ši­mans­kas, Leo­nas Gal­gi­nai­tis, Val­das Len­kai­tis, Ge­di­mi­nas Gu­dai­tis, Val­das Ka­mai­tis ir Arū­nas Ci­ga­nas. Bend­ruo­me­nė dė­kin­ga Onos Ka­ti­nie­nės įmo­nei, Juo­zui Šil­kaus­kui už pa­do­va­no­tą stru­čio kiau­ši­nį, Al­mon­tui Kli­mui už vai­ku­čių pa­vė­žė­ji­mą trak­to­riu­mi, Vil­ka­viš­kio mo­to­cik­li­nin­kams. Taip pat dė­kojame ren­gi­nio ve­dė­jui Ra­mū­nui Puo­džiū­nui bei Di­le­tai ir Si­gi­tai už dar­bą so­cia­li­nė­je vir­tu­vė­lė­je.Re­gi­na KAZ­LAUS­KIE­NĖ

Klau­su­čių se­niū­ni­jos

so­cia­li­nė dar­buo­to­ja

Užsk. 3983


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas