„Santaka“ / Kaimą subūrė šeimų varžytuvės

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-13 06:43

Dalinkitės:  


Šven­tės da­ly­viai tu­rė­jo pro­gą pa­ra­gau­ti kiau­ši­nie­nės iš stru­čio kiau­ši­nio.

Autorės nuotr.


Kaimą subūrė šeimų varžytuvės

Ne tik šei­mos vie­nin­gu­mą, bet ir bend­ruo­me­nės ak­ty­vu­mą praė­ju­sią sa­vai­tę pa­de­monst­ra­vo Klau­su­čių kai­mo se­niū­ni­ja. Šven­tė­je „Kar­tu su šei­ma“ da­ly­va­vo ir vos vaikš­čio­ti iš­mo­kę, ir jau be anū­kų ran­kos sun­kiai paei­nan­tys se­niū­ni­jos gy­ven­to­jai.

Su­lau­kė daug da­ly­vių

Į Klau­su­čių par­ką šei­mos pra­dė­jo trauk­ti dar prieš­piet. Čia jau nuo ry­to jų lau­kė ren­gi­nio ve­dė­jai: šven­tės su­ma­ny­to­ja so­cia­li­nė dar­buo­to­ja Re­gi­na Kaz­laus­kie­nė bei ne­se­niai Ma­ri­jam­po­lės ko­le­gi­jo­je stu­di­jas bai­gęs Ra­mū­nas Puo­džiū­nas. Jie ge­ra nuo­tai­ka už­krė­tė ir žai­di­mais bei dau­gy­be staig­me­nų sudominę į ren­gi­nį įtrau­kė be­veik vi­są kai­mą.

„Iš pra­džių bai­mi­no­mės dėl da­ly­vių skai­čiaus, ta­čiau vė­liau džiau­gė­mės, kad su­lau­kė­me to­kio di­de­lio pa­si­se­ki­mo. Šven­tė­je ap­si­lan­kė be­veik 100 bend­ruo­me­nės na­rių“, – pa­sa­ko­jo R. Kaz­laus­kie­nė.

Nuo žai­di­mų iki mo­to­cik­lų

Klau­su­čių gy­ven­to­jai bu­vo kvie­čia­mi ak­ty­viai il­sė­tis ir kar­tu la­vin­ti fi­zi­nius, pro­ti­nius bei bend­ruo­me­ni­nius su­ge­bė­ji­mus. Orien­ta­ci­nės var­žy­bos, es­ta­fe­tės, žai­di­mai įtrau­kė ne tik vai­kus, bet ir suau­gu­siuo­sius, ku­rie azar­tu kart­kar­tė­mis pra­lenk­da­vo net sa­vo at­ža­las.

Po sma­gių pra­mo­gų, pa­rei­ka­la­vu­sių ne tik vik­ru­mo, bet ir ati­du­mo, vi­si šven­tės da­ly­viai bu­vo pa­kvies­ti ra­gau­ti ant lau­žo vir­tos ko­šės bei iš stru­čio kiau­ši­nio iš­kep­tos kiau­ši­nie­nės.

Ma­moms dar gi­riant ku­li­na­ri­nius šei­mi­nin­kių su­ge­bė­ji­mus, pra­si­dė­jo kon­kur­sas „Idea­li šei­ma“. Vai­kai pie­šė, ra­šė, įvai­rio­mis for­mo­mis ir bū­dais sten­gė­si at­spin­dė­ti įsi­vaiz­duo­ja­mos to­bu­los šei­mos sam­pra­tą. Po ko­man­di­nių dar­bų pri­sta­ty­mo vi­si šven­tės da­ly­viai bu­vo gau­siai ap­do­va­no­ti pri­zais.

Ta­čiau do­va­no­mis pra­mo­gos dar ne­si­bai­gė. Vai­kų lau­kė ne tik trak­to­rius, bet ir en­du­ro kro­si­niai mo­to­cik­lai. Di­de­lio no­ro pa­si­va­ži­nė­ti neišb­laš­kė net šven­tę už­klu­pęs stip­rus va­sa­ros lie­tus.

Tęs tra­di­ci­ją

Pa­si­bai­gus šven­tei, ne vi­si sku­bė­jo skirs­ty­tis į na­mus. Ma­žiau­sie­ji ren­gi­nio da­ly­viai pra­šė dar dau­giau žai­di­mų, to­dėl R. Kaz­laus­kie­nė sa­kė, kad šie­me­ti­nis ren­gi­nys – tai tik gra­ži pra­džia gim­ti tra­di­ci­jai.

„Ir ki­tais me­tais da­ry­si­me kaž­ką pa­na­šaus, nes vai­kai pra­šo, jiems šven­tė la­bai pa­ti­ko. Taip pat su­reng­si­me nuo­trau­kų bei įsi­vaiz­duo­ja­mos „Idea­lios šei­mos“ pie­ši­nių pa­ro­dą. Pap­ra­šy­si­me, kad pa­tys vai­kai siū­ly­tų, ką no­ri da­ry­ti, nes pa­ma­tė­me, jog en­tu­ziaz­mo jiems tik­rai ne­trūks­ta“, – pa­sa­ko­jo or­ga­ni­za­to­rė.

Svar­biau­sia – šei­ma

Bu­vo la­bai sma­gu ma­ty­ti kar­tu su vai­kais bė­gio­jan­čias ir dūks­tan­čias ma­mas. „Juk šei­ma – pa­grin­di­nė ins­ti­tu­ci­ja vai­ko gy­ve­ni­me. Ji tei­kia glo­bą ir auk­lė­ji­mą, sau­gu­mą ir tik­ru­mą, to­dėl sten­gė­mės, kad renginyje da­ly­vau­tų kuo dau­giau šei­mų. Mū­sų tiks­las bu­vo jas su­bur­ti, su­vie­ny­ti“, – kal­bė­jo R. Kaz­laus­kie­nė.

Pa­sak so­cia­li­nės dar­buo­to­jos, vie­nas iš šven­tės tiks­lų bu­vo vai­kų bend­ra­vi­mo to­bu­li­ni­mas. Šie tu­ri iš­mok­ti bend­rau­ti vie­nas su ki­tu, bend­ra­dar­biau­ti, dirb­ti ko­man­do­je. Pa­gal­ba drau­gui, at­si­ti­kus ne­lai­mei, su­ge­bė­ji­mas ne­nu­sig­ręž­ti – vi­sa tai yra at­kak­laus dar­bo vai­siai.Jus­tė KUDŽ­MAI­TĖ

Turėjome daug pagalbininkų

Džiau­gia­mės, kad prie šven­tės „Kar­tu su šei­ma“ or­ga­ni­za­vi­mo pri­si­dė­jo vi­sas bū­rys pa­gal­bi­nin­kų. Tai ūki­nin­kai Vin­cas Ma­čiu­lis, Val­das Mel­nin­kas, Ta­das Nau­jo­kas, Dai­nius Ma­čys, Al­vy­das Ši­mans­kas, Leo­nas Gal­gi­nai­tis, Val­das Len­kai­tis, Ge­di­mi­nas Gu­dai­tis, Val­das Ka­mai­tis ir Arū­nas Ci­ga­nas. Bend­ruo­me­nė dė­kin­ga Onos Ka­ti­nie­nės įmo­nei, Juo­zui Šil­kaus­kui už pa­do­va­no­tą stru­čio kiau­ši­nį, Al­mon­tui Kli­mui už vai­ku­čių pa­vė­žė­ji­mą trak­to­riu­mi, Vil­ka­viš­kio mo­to­cik­li­nin­kams. Taip pat dė­kojame ren­gi­nio ve­dė­jui Ra­mū­nui Puo­džiū­nui bei Di­le­tai ir Si­gi­tai už dar­bą so­cia­li­nė­je vir­tu­vė­lė­je.Re­gi­na KAZ­LAUS­KIE­NĖ

Klau­su­čių se­niū­ni­jos

so­cia­li­nė dar­buo­to­ja

Užsk. 3983


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ilgai lauktas mamografas jau pradėjo dirbti
* Pirmine teisine pagalba naudojasi vis daugiau žmonių
* Būsimose miesto poilsio zonose ketinama palikti sveikus ir gražius medžius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

„Karilionas“ ar „kariljonas“?
Nė vienas rašybos variantas nelaikytinas klaida.
„Tarptautinių žodžių žodyne“ šis žodis rašomas be j karilionas (pranc. carillon ): 1. tarpusavyje suderintų įv. dydžio varpų komplektas, turintis automatinį skambinimo mechanizmą; kai kurių karilionų varpai mušami rankomis plaktukais; 2. varpų muzika.
Tačiau Kalbos komisijos posėdyje apsvarsčius nutarta, kad tais atvejais, kai originalo formoje i eina po priebalsės ir tariamas jotas, gali būti rašoma raidė j: kariljonas (kaip šampinjonas, paviljonas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas