„Santaka“ / Prie naujos eismo tvarkos teks priprasti

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-13 06:14

Dalinkitės:  


Ant­ra­die­nį Sta­ty­bi­nin­kų ir Mai­ro­nio gat­vių san­kry­žo­je nuo­lat gir­dė­jo­si au­to­mo­bi­lių gar­si­niai sig­na­lai.

Autorės nuotr.


Prie naujos eismo tvarkos teks priprasti

Eglė MIČIULIENĖ

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės Eis­mo sau­gumo ko­mi­si­jai priė­mus spren­di­mą, nuo pir­ma­die­nio, lie­pos 11 d., pa­keis­ta eis­mo tvar­ka Sta­ty­bi­nin­kų ir Mai­ro­nio gat­vių san­kry­žo­je, Vil­ka­viš­kio mies­te.

Nuo šiol pa­grin­di­nė yra Sta­ty­bi­nin­kų gat­vė, o ša­lu­ti­nė – Mai­ro­nio gat­vė. Tai liu­di­ja ir nau­ji ke­lio ženk­lai: Mai­ro­nio gat­vė­je įreng­tas ke­lio ženk­las „Stop“, reiš­kian­tis „Va­žiuo­ti ne­sus­to­jus drau­džia­ma“, o Sta­ty­bi­nin­kų gat­vė­je yra pa­grin­di­nį ke­lią žy­min­tis ženk­las.

Sa­vai­tės pra­džio­je nu­va­žia­vus pa­žiū­rė­ti, ko­kia si­tua­ci­ja šio­je san­kry­žo­je, per ke­le­tą mi­nu­čių bu­vo ga­li­ma įsi­ti­kin­ti, jog vai­ruo­to­jai – su­tri­kę. Dau­gu­ma Sta­ty­bi­nin­kų gat­ve va­žia­vu­sių au­to­mo­bi­lių su­sto­da­vo ne­pai­sant to, kad da­bar jų ke­lias – pa­grin­di­nis. Vie­ni vai­ruo­to­jai sto­jo ne­žiū­rė­da­mi į ženk­lus ir va­do­vau­da­mie­si se­nu įpro­čiu, ki­ti – sau­go­da­mie­si, kad į juos neį­va­žiuo­tų trans­por­to prie­mo­nės, at­rie­dan­čios anks­čiau pa­grin­di­ne bu­vu­sia Mai­ro­nio gat­ve.

Sank­ry­žo­je nuo­lat ai­dė­jo au­to­mo­bi­lių sig­na­lai, pro ma­ši­nų lan­gus vai­ruo­to­jai vie­ni ki­tiems šau­kė ir ges­tais ro­dė, ku­ris ke­lias yra pa­grin­di­nis. Bu­vo aki­vaiz­du, jog pri­reiks lai­ko, kad žmo­nės įpras­tų prie nau­jos tvar­kos.

Pa­ko­men­tuo­ti si­tua­ci­ją pa­pra­šė­me Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties VPK Vil­ka­viš­kio ra­jo­no PK VTS Ke­lių po­li­ci­jos po­sky­rio spe­cia­lis­to Eval­do RA­GI­NIO.

– Pri­min­ki­te, ko­dėl Sta­ty­bi­nin­kų ir Mai­ro­nio gat­vių san­kry­žo­je bu­vo pa­keis­ta eis­mo tvar­ka.


– Šio­je san­kry­žo­je tam tik­ro­mis va­lan­do­mis bu­vo skai­čiuo­ja­mas au­to­mo­bi­lių srau­tas ir iša­na­li­zuo­tas eis­mo in­ten­sy­vu­mas. Nus­ta­ty­ta, jog Sta­ty­bi­nin­kų gat­ve va­žiuo­ja dau­giau trans­por­to prie­mo­nių, dėl to šią gat­vę Eis­mo sau­gumo ko­mi­si­ja nu­spren­dė pa­da­ry­ti pa­grin­di­niu ke­liu. Taip su­ma­žė­tų au­to­mo­bi­lių, lau­kian­čių įva­žiuo­ti iš Sta­ty­bi­nin­kų gat­vės. Be to, Mai­ro­nio gat­vė bai­gia­si ak­li­gat­viu, to­dėl ne­lo­giš­ka, kad ji bū­tų pa­grin­di­nė.

– Šiuo me­tu san­kry­žo­je ne­sun­ku pa­ste­bė­ti su­maiš­tį.


– Kad yra ne­pa­ten­kin­tų vai­ruo­to­jų, aš ir pa­ts ma­čiau. Daž­niau­siai su­si­da­ro to­kia si­tua­ci­ja, kai vi­si su­sto­ja: ir va­žiuo­jan­tie­ji pa­grin­di­ne, ir ša­lu­ti­ne gat­vė­mis. Ta­čiau ge­rai, jog vi­si su­sto­ja, o ne va­žiuo­ja.

– Žmo­nės jau iš­sa­kė prie­kaiš­tų, jog Mai­ro­nio gat­vė­je pa­sta­ty­tas tik ženk­las „Stop“, ta­čiau nė­ra ženk­lo, žy­min­čio ša­lu­ti­nį ke­lią.


– „Stop“ ženk­las įpa­rei­go­ja vai­ruo­to­ją su­sto­ti ir duo­ti ke­lią trans­por­to prie­mo­nėms, va­žiuo­jan­čioms ker­ta­mu ke­liu, to­dėl jo­kio ki­to pa­pil­do­mo ženk­lo ša­lu­ti­nė­je gat­vė­je ne­rei­kia.

– Kaip ma­no­te, ar šio­je vie­to­je ne­bū­tų tiks­lin­ga įreng­ti grei­čio ri­bo­ji­mo kal­ne­lius?


– To­kia nuo­mo­nė bu­vo iš­dės­ty­ta per Eis­mo sau­gaumo ko­mi­si­jos po­sė­dį. Bet šie įren­gi­niai yra ga­nė­ti­nai bran­gūs. Be to, įren­gus kal­ne­lius jau­čia­mas triukš­mas dėl au­to­mo­bi­lių ra­tų dunk­sė­ji­mo ir stab­dy­mo. Ma­no ma­ny­mu, tiks­lin­giau­sia ten bū­tų įreng­ti švie­so­fo­rą.

Ki­ta ver­tus, jo­kio ste­buk­lo šio­je san­kry­žo­je nė­ra, eis­mas su­tvar­ky­tas ge­rai. Bė­da tik ta, kad žmo­nės va­žiuo­ja kaip įpra­tę, nes sa­vo mies­te vi­sas san­kry­žas kiek­vie­nas ži­no at­min­ti­nai. Ta­čiau va­žiuo­jant rei­kia žiū­rė­ti į ke­lio ženk­lus – ir vis­kas bus ge­rai.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas