„Santaka“ / Prie naujos eismo tvarkos teks priprasti

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-13 06:14

Dalinkitės:  


Ant­ra­die­nį Sta­ty­bi­nin­kų ir Mai­ro­nio gat­vių san­kry­žo­je nuo­lat gir­dė­jo­si au­to­mo­bi­lių gar­si­niai sig­na­lai.

Autorės nuotr.


Prie naujos eismo tvarkos teks priprasti

Eglė MIČIULIENĖ

Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės Eis­mo sau­gumo ko­mi­si­jai priė­mus spren­di­mą, nuo pir­ma­die­nio, lie­pos 11 d., pa­keis­ta eis­mo tvar­ka Sta­ty­bi­nin­kų ir Mai­ro­nio gat­vių san­kry­žo­je, Vil­ka­viš­kio mies­te.

Nuo šiol pa­grin­di­nė yra Sta­ty­bi­nin­kų gat­vė, o ša­lu­ti­nė – Mai­ro­nio gat­vė. Tai liu­di­ja ir nau­ji ke­lio ženk­lai: Mai­ro­nio gat­vė­je įreng­tas ke­lio ženk­las „Stop“, reiš­kian­tis „Va­žiuo­ti ne­sus­to­jus drau­džia­ma“, o Sta­ty­bi­nin­kų gat­vė­je yra pa­grin­di­nį ke­lią žy­min­tis ženk­las.

Sa­vai­tės pra­džio­je nu­va­žia­vus pa­žiū­rė­ti, ko­kia si­tua­ci­ja šio­je san­kry­žo­je, per ke­le­tą mi­nu­čių bu­vo ga­li­ma įsi­ti­kin­ti, jog vai­ruo­to­jai – su­tri­kę. Dau­gu­ma Sta­ty­bi­nin­kų gat­ve va­žia­vu­sių au­to­mo­bi­lių su­sto­da­vo ne­pai­sant to, kad da­bar jų ke­lias – pa­grin­di­nis. Vie­ni vai­ruo­to­jai sto­jo ne­žiū­rė­da­mi į ženk­lus ir va­do­vau­da­mie­si se­nu įpro­čiu, ki­ti – sau­go­da­mie­si, kad į juos neį­va­žiuo­tų trans­por­to prie­mo­nės, at­rie­dan­čios anks­čiau pa­grin­di­ne bu­vu­sia Mai­ro­nio gat­ve.

Sank­ry­žo­je nuo­lat ai­dė­jo au­to­mo­bi­lių sig­na­lai, pro ma­ši­nų lan­gus vai­ruo­to­jai vie­ni ki­tiems šau­kė ir ges­tais ro­dė, ku­ris ke­lias yra pa­grin­di­nis. Bu­vo aki­vaiz­du, jog pri­reiks lai­ko, kad žmo­nės įpras­tų prie nau­jos tvar­kos.

Pa­ko­men­tuo­ti si­tua­ci­ją pa­pra­šė­me Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties VPK Vil­ka­viš­kio ra­jo­no PK VTS Ke­lių po­li­ci­jos po­sky­rio spe­cia­lis­to Eval­do RA­GI­NIO.

– Pri­min­ki­te, ko­dėl Sta­ty­bi­nin­kų ir Mai­ro­nio gat­vių san­kry­žo­je bu­vo pa­keis­ta eis­mo tvar­ka.


– Šio­je san­kry­žo­je tam tik­ro­mis va­lan­do­mis bu­vo skai­čiuo­ja­mas au­to­mo­bi­lių srau­tas ir iša­na­li­zuo­tas eis­mo in­ten­sy­vu­mas. Nus­ta­ty­ta, jog Sta­ty­bi­nin­kų gat­ve va­žiuo­ja dau­giau trans­por­to prie­mo­nių, dėl to šią gat­vę Eis­mo sau­gumo ko­mi­si­ja nu­spren­dė pa­da­ry­ti pa­grin­di­niu ke­liu. Taip su­ma­žė­tų au­to­mo­bi­lių, lau­kian­čių įva­žiuo­ti iš Sta­ty­bi­nin­kų gat­vės. Be to, Mai­ro­nio gat­vė bai­gia­si ak­li­gat­viu, to­dėl ne­lo­giš­ka, kad ji bū­tų pa­grin­di­nė.

– Šiuo me­tu san­kry­žo­je ne­sun­ku pa­ste­bė­ti su­maiš­tį.


– Kad yra ne­pa­ten­kin­tų vai­ruo­to­jų, aš ir pa­ts ma­čiau. Daž­niau­siai su­si­da­ro to­kia si­tua­ci­ja, kai vi­si su­sto­ja: ir va­žiuo­jan­tie­ji pa­grin­di­ne, ir ša­lu­ti­ne gat­vė­mis. Ta­čiau ge­rai, jog vi­si su­sto­ja, o ne va­žiuo­ja.

– Žmo­nės jau iš­sa­kė prie­kaiš­tų, jog Mai­ro­nio gat­vė­je pa­sta­ty­tas tik ženk­las „Stop“, ta­čiau nė­ra ženk­lo, žy­min­čio ša­lu­ti­nį ke­lią.


– „Stop“ ženk­las įpa­rei­go­ja vai­ruo­to­ją su­sto­ti ir duo­ti ke­lią trans­por­to prie­mo­nėms, va­žiuo­jan­čioms ker­ta­mu ke­liu, to­dėl jo­kio ki­to pa­pil­do­mo ženk­lo ša­lu­ti­nė­je gat­vė­je ne­rei­kia.

– Kaip ma­no­te, ar šio­je vie­to­je ne­bū­tų tiks­lin­ga įreng­ti grei­čio ri­bo­ji­mo kal­ne­lius?


– To­kia nuo­mo­nė bu­vo iš­dės­ty­ta per Eis­mo sau­gaumo ko­mi­si­jos po­sė­dį. Bet šie įren­gi­niai yra ga­nė­ti­nai bran­gūs. Be to, įren­gus kal­ne­lius jau­čia­mas triukš­mas dėl au­to­mo­bi­lių ra­tų dunk­sė­ji­mo ir stab­dy­mo. Ma­no ma­ny­mu, tiks­lin­giau­sia ten bū­tų įreng­ti švie­so­fo­rą.

Ki­ta ver­tus, jo­kio ste­buk­lo šio­je san­kry­žo­je nė­ra, eis­mas su­tvar­ky­tas ge­rai. Bė­da tik ta, kad žmo­nės va­žiuo­ja kaip įpra­tę, nes sa­vo mies­te vi­sas san­kry­žas kiek­vie­nas ži­no at­min­ti­nai. Ta­čiau va­žiuo­jant rei­kia žiū­rė­ti į ke­lio ženk­lus – ir vis­kas bus ge­rai.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas