„Santaka“ / Vištyčio ežere žymima Lietuvos ir Rusijos siena

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-13 06:11

Dalinkitės:  


Suderinus koordinates, valstybės sieną žymintis ženklas nuleistas į vandenį.

Autorės nuotr.


Vištyčio ežere žymima Lietuvos ir Rusijos siena

Eglė MIČIULIENĖ

Lie­tu­vos ir Ru­si­jos vals­ty­bių sie­nos de­mar­ka­vi­mo dar­bai pra­si­dė­jo nuo Su­val­ki­jos kraš­to. Ant­ra­die­nį Viš­ty­čio eže­re įleis­tas pir­ma­sis plū­du­ras, žy­min­tis Lie­tu­vos ir Ru­si­jos sie­ną.

Pa­sie­ny­je su­si­ti­kę Lie­tu­vos bei Ru­si­jos pa­sie­nie­čiai ir geo­de­zi­jos spe­cia­lis­tai ka­te­riu pa­sie­kė Viš­ty­čio eže­re esan­tį po­nto­ną. Abie­jų ša­lių at­sto­vams prie­tai­sais iš­ma­ta­vus at­stu­mą, su­de­ri­nus koor­di­na­tes, į van­de­nį nu­leis­tas dau­giau nei to­ną sve­rian­tis in­ka­ras ir pa­sta­ty­tas plū­du­ras. Vals­ty­bės sie­ną žy­min­tis ženk­las įleis­tas 400 met­rų nuo kran­to, maž­daug aš­tuo­nių met­rų gy­ly­je.

Vals­ty­bės sie­ną žy­min­tys 4 met­rų il­gio stik­lo plas­ti­ko plū­du­rai su­da­ry­ti iš dvie­jų da­lių. Apa­ti­nė da­lis yra juo­dos spal­vos, vir­šu­ti­nė, iš­ki­lu­si iš van­dens, – ryš­kiai gel­to­na. Plū­du­ro vir­šu­je yra at­švai­tai, kad ap­švie­tus nak­tį iš to­lo ma­ty­tų­si vals­ty­bės sie­nos ri­bos.

Vie­no­je vie­to­je, į ku­rią Viš­ty­čio eže­re nu­ma­ty­ta įleis­ti plū­du­rą, gy­lis sie­kia net 50 met­rų.

Iš vi­so šia­me eže­re ke­ti­na­ma pa­sta­ty­ti 23 plū­du­rus. Vi­sus juos ruo­šia­ma­si įleis­ti maž­daug 9 km il­gio at­kar­po­je, kur sie­na ei­na Viš­ty­čio eže­ru. Dar­bus pla­nuo­ja­ma baig­ti maž­daug per sa­vai­tę, vė­liau­siai – iki lie­pos 22 die­nos.

„Dar­bus steng­si­mės at­lik­ti kuo grei­čiau, bet spar­ta pri­klau­sys nuo to, ko­kios bus oro są­ly­gos. Per die­ną ža­da­me pa­sta­ty­ti po 3–4 plū­du­rus. Šią sa­vai­tę pa­sie­ny­je nu­ma­ty­tas su­si­ti­ki­mas su aukš­tais Ru­si­jos at­sto­vais, ku­rie ke­ti­na at­skris­ti ir pa­žiū­rė­ti, kaip at­lie­ka­mi de­mar­ka­ci­jos dar­bai. Kar­tu nu­ma­ty­ta ap­lan­ky­ti ir tri­jų vals­ty­bių – Lie­tu­vos, Ru­si­jos ir Len­ki­jos – vals­ty­bių san­kir­tą“, – kal­bė­jo Vals­ty­bės sie­nos ap­sau­gos tar­ny­bos Lo­gis­ti­kos val­dy­bos tur­to val­dy­mo sky­riaus vir­ši­nin­kas Vy­tau­tas Kru­pins­kas.

Bai­gus de­mar­ka­ci­jos dar­bus van­de­ny­je, bus žy­mi­ma sau­su­mos sie­na nuo Sma­li­nin­kų Kur­šių ma­rių link.

Vi­są sie­ną su Ru­si­ja ti­ki­ma­si baig­ti de­mar­kuo­ti 2012 me­tais. Skai­čiuo­ja­ma, kad iš vi­so šie dar­bai ga­li kai­nuo­ti 2–2,5 mln. li­tų iš vals­ty­bės biu­dže­to lė­šų.

Pir­mo­jo plū­du­ro įlei­di­mo ce­re­mo­ni­jo­je da­ly­va­vęs Viš­ty­čio se­niū­nas Bro­nis­la­vas Po­li­ta tei­gė, jog bai­gus sie­nos de­mar­ka­vi­mo dar­bus se­niū­ni­jos gy­ven­to­jams pa­leng­vės že­mės at­ga­vi­mo rei­ka­lai.

Nu­ma­ty­ta, kad van­de­niu ei­nan­čią sie­ną Lie­tu­va dar pa­žy­mės mū­sų ra­jo­no Mat­lau­kio tven­ki­ny­je. Šie dar­bai bus at­lik­ti ar­ti­miau­siu me­tu.

Ru­si­ja sie­ną su Lie­tu­va nu­žy­mės Kur­šių ma­rio­se. VSAT duo­me­ni­mis, tai pa­da­ry­ti kai­my­ni­nė ša­lis pla­nuo­ja ki­tą­met.

2012 m. nu­ma­to­ma sie­nos ženk­lus Lie­tu­vos pu­sė­je pa­sta­ty­ti ir nuo Viš­ty­čio iki Sma­li­nin­kų. Ati­tin­ka­mai sa­vo pu­sė­je sau­su­mos ženk­lais sie­ną žy­mės ir Ru­si­ja.

Sie­na su Ru­si­ja yra vie­nin­te­lė li­ku­si Lie­tu­vos sie­na, ku­ri iki šiol ne­de­mar­kuo­ta.

Jos il­gis yra 294,4 km, iš ku­rių 253,7 km ei­na sau­su­ma ir pa­sie­nio van­de­ni­mis, 18,5 km – Kur­šių ma­rio­mis ir 22,2 km – jū­ra.

2009 m. lie­pos 16 d. bend­ra Lie­tu­vos ir Ru­si­jos ko­mi­si­ja vals­ty­bės sie­nai de­mar­kuo­ti pa­si­ra­šė do­ku­men­tus, pa­gal ku­riuos šiuo me­tu vyks­ta Lie­tu­vos sie­nos su Ru­si­ja de­mar­ka­ci­jos dar­bai.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas