„Santaka“ / Pirmasis šiaurietiško ėjimo maršrutas driekėsi per ąžuolyną

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-11 06:41

Dalinkitės:  


Dalyviai kelionę pradėjo nuo J. Basanavičiaus gimtinės trobos ir žygiavo per visą ąžuolyną.

Daivos RIKLIENĖS nuo­tr.


Pirmasis šiaurietiško ėjimo maršrutas driekėsi per ąžuolyną

Ne­se­niai bu­vo su­reng­tas pir­ma­sis Vil­ka­viš­kio kraš­te šiau­rie­tiš­ko ėji­mo žy­gis „Ei­me kar­tu 2011“. Pir­ma­jam pa­si­vaikš­čio­ji­mui pa­si­rink­tas Lie­tu­vos tau­ti­nio at­gi­mi­mo ąžuo­ly­nas. Vė­liau pla­nuo­ja­ma suor­ga­ni­zuo­ti dar du to­kius žy­gius.

Išk­lau­sę kon­sor­ciu­mo „Nor­dic Wal­king sty­le“ (šiau­rie­tiš­ko ėji­mo sti­liaus) inst­ruk­to­rių Ja­ni­nos Ba­ze­vi­čie­nės ir Jo­no Ko­ryz­nos bei vil­ka­viš­kie­tės Ir­mos Mau­rie­nės pir­mą­sias inst­ruk­ci­jas ir at­li­kę mankš­tą, žy­gio da­ly­viai ke­lio­nę pra­dė­jo nuo Jo­no Ba­sa­na­vi­čiaus so­dy­bos ir sma­giai kul­nia­vo per Lie­tu­vos tau­ti­nio at­gi­mi­mo ąžuo­ly­ną. Juos ly­dė­jo bart­nin­kie­tis Si­gi­tas Pleč­kai­tis. Žy­gio me­tu da­ly­viai su­si­pa­ži­no ne tik su šiau­rie­tiš­ko ėji­mo ypa­tu­mais, bet ir ap­lan­kė 12 ąžuo­ly­ne esan­čių gi­rai­čių, su­si­pa­ži­no su čia au­gan­čio­mis ąžuo­lų rū­ši­mis.

Žy­gei­viams bu­vo įteik­tos ke­tu­rios Vil­ka­viš­kio tu­riz­mo ir vers­lo in­for­ma­ci­jos cent­ro (VTVIC) įsteig­tos no­mi­na­ci­jos. Ap­do­va­no­tas jau­niau­sias žy­gio da­ly­vis Ma­tas Gri­ga­le­vi­čius (9 m.), žy­gio sen­jo­rė Te­re­sė Ste­po­nai­tie­nė (66 m.), iš to­liau­siai at­vy­ku­si žy­gei­vė Li­na Sus­la­vi­čie­nė (Kau­nas) ir ak­ty­viau­sia da­ly­vė, di­džiau­sią žy­gia­vi­mo pa­žan­gą pa­da­riu­si Ais­tė Vė­ly­vai­tė. Vi­sus ki­tus da­ly­vius Vil­ka­viš­kio ra­jo­no kai­mo bend­ruo­me­nių są­jun­ga ap­do­va­no­jo at­švai­tais.

Žy­gei­viai prie bend­ro pa­va­ka­rių sta­lo pa­si­da­li­jo die­nos įspū­džiais ir ap­ta­rė ant­ro­jo žy­gio ga­li­my­bes.

Tai­gi, jei ne­ži­no­te, ku­rios rū­šies gi­lių ka­va ska­niau­sia, Vil­ka­viš­kio TVIC jus kvie­čia į ant­rą­jį šiau­rie­tiš­ko ėji­mo žy­gį, ku­rį pla­nuo­ja­ma su­reng­ti rug­sė­jo mė­ne­sį. Šia­me žy­gy­je bus da­li­ja­ma­si ne tik šiau­rie­tiš­ko ėji­mo ypa­tu­mais.

Pa­sak VTVIC di­rek­to­rės Dai­vos Rik­lie­nės, šiau­rie­tiš­kas ėji­mas – pui­ki lais­va­lai­kio lei­di­mo, bend­ra­vi­mo ir svei­ka­tos stip­ri­ni­mo prie­mo­nė, to­dėl vi­sus, ku­rie rū­pi­na­si sa­vi­mi ir no­ri pui­kiai pra­leis­ti sa­vait­ga­lio po­pie­tę, kvie­čia į ru­de­ni­nį žy­gį.

Šiau­rie­tiš­kas ėji­mas ži­no­mas kaip vaikš­čio­ji­mas su pa­na­šio­mis į sli­di­nin­kų laz­do­mis. Tai la­bai pa­pras­ta, ta­čiau itin efek­ty­vi svei­ka­tin­gu­mo prie­mo­nė, tin­kan­ti vi­siems: jau­niems, vi­du­ti­nio am­žiaus žmo­nėms ir sen­jo­rams. Ji pla­čiai tai­ko­ma kaip gy­dy­mo for­ma ir yra veiks­min­ga įvei­kiant kvė­pa­vi­mo bei krau­jo­ta­kos su­tri­ki­mus, stu­bu­ro li­gas, os­teo­po­ro­zę, Par­kin­so­no ir Alz­hei­me­rio li­gas. Toks pa­si­vaikš­čio­ji­mas nau­din­gas vy­res­nio am­žiaus bei tu­rin­tiems ant­svo­rio žmo­nėms.„San­ta­kos“ inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas