„Santaka“ / Iš visur

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-11 06:40

Dalinkitės:  


Iš visur

Spūs­tys ga­li su­kel­ti li­gų

Daž­nos ir il­ga­lai­kės trans­por­to prie­mo­nių spūs­tys ne tik ner­vi­na vai­ruo­to­jus, bet ir ga­li su­kel­ti li­gų. Esant tam pa­čiam eis­mo in­ten­sy­vu­mui, psi­cho­lo­gi­nį stre­są au­to­mo­bi­lius vai­ruo­jan­tys vy­rai jau­čia net 7 kar­tus stip­riau nei mo­te­rys. Psi­cho­lo­gi­nių stre­sų ban­dy­mų me­tu, esant di­de­liam trans­por­to eis­mo in­ten­sy­vu­mui, mo­te­rims stre­sas pa­di­dė­da­vo 8,7 pro­c., vy­rams – net iki 60 pro­c.

Il­ga­lai­kis ir daž­nai pa­ti­ria­mas stre­sas ga­li su­kel­ti ne tik ner­vin­gu­mą, bet ir gal­vos svai­gu­lį, rau­me­nų ir krū­ti­nės skaus­mus, du­su­lį bei ki­tus kvė­pa­vi­mo su­tri­ki­mus. Be to, vai­ruo­to­jai, daž­nai vei­kia­mi il­ga­lai­kio stre­so, ga­li tap­ti ag­re­sy­vūs ar­ba elg­tis ne­prog­no­zuo­ja­mai. Tie­sa, ban­dy­mų re­zul­ta­tai pa­ro­dė, jog bend­ra abie­jų ly­čių at­sto­vų sa­vi­jau­ta po stre­so pa­na­ši: praė­jus 20 mi­nu­čių po ke­lio­nės prie vai­ro in­ten­sy­vio­mis eis­mo są­ly­go­mis, 67 pro­c. mo­te­rų ir pu­sė vy­rų tei­gė, kad jie stre­so ne­be­jau­čia.


Daž­niau ma­tuos grei­tį


Nuo lie­pos 1 die­nos ša­lies ke­lių pa­tru­liai pra­dė­jo daž­niau ma­tuo­ti va­žiuo­jan­čių au­to­mo­bi­lių grei­tį. Iki šiol ke­liuo­se pa­tru­liuo­jan­tys po­li­ci­nin­kai grei­čio ma­ta­vi­mui sky­rė apie penk­ta­da­lį pa­tru­lia­vi­mo lai­ko.

Nuo šio mė­ne­sio pra­džios grei­čiui ma­tuoti ga­lima skir­ti iki pu­sės pa­tru­lia­vi­mo lai­ko. Sus­tip­rin­ta vai­ruo­to­jų kont­ro­lė truks vie­ną mė­ne­sį – iki rugp­jū­čio 1 d.


Avarijų prie­žas­tis – nuo­var­gis


Eis­mo eks­per­tų duo­me­ni­mis, to­li­mų­jų rei­sų vai­ruo­to­jų pa­ti­ria­mas nuo­var­gis ir vos ke­lias se­kun­des trun­kan­tis snus­te­lė­ji­mas prie vai­ro yra vie­na iš daž­niau­sių prie­žas­čių, le­mian­čių eis­mo įvy­kius.

Re­gens­bur­go uni­ver­si­te­to (Vo­kie­ti­ja) Mie­go me­di­ci­nos ty­ri­mo cent­ro duo­me­ni­mis, kas ket­vir­tas žmo­gus au­to­ma­gist­ra­lė­se žu­vo dėl vai­ruo­to­jo nuo­var­gio.

Šis veiks­nys su­ke­lia dvi­gu­bai dau­giau tra­giš­kų pa­sek­mių nei vai­ra­vi­mas iš­gė­rus al­ko­ho­lio. Mo­no­to­ni­ja, il­ga­lai­kis vai­ra­vi­mas, ne­pat­rauk­lus kraš­to­vaiz­dis nei­gia­mai vei­kia vai­ruo­to­jų dė­me­sin­gu­mą. Be abe­jo­nės, mie­guis­tu­mą ga­li su­ma­žin­ti tik vi­sa­ver­tis mie­gas.


Bau­dų iš­veng­ti bus sun­kiau


Tie, ku­rie mėgs­ta su vė­je­liu skrie­ti Eu­ro­pos ke­liais ir ne­kreip­ti dė­me­sio į sta­cio­na­rius grei­čio ma­tuok­lius, tu­rė­tų at­si­sa­ky­ti to­kio įpro­čio.

Iki šiol ga­lio­ju­si tvar­ka, kai už­sie­nie­čiams ra­gi­ni­mai su­si­mo­kė­ti bau­dą bū­da­vo siun­čia­mi tik la­bai re­tais at­ve­jais, per ar­ti­miau­sius 2 me­tus bus pa­keis­ta.

Eu­ro­pos Par­la­men­tas pa­tvir­ti­no nau­ją tvar­ką, pa­gal ku­rią nuo­bau­dos už grei­čio vir­ši­ji­mą ar švie­so­fo­ro sig­na­lų ne­pai­sy­mą bus pa­pras­čiau išieš­ko­mos iš ki­to­se Eu­ro­pos Są­jun­gos (ES) ša­ly­se gy­ve­nan­čių pa­žei­dė­jų.

Pap­ra­šy­tos ki­tos ES ša­lies, vals­ty­bės pri­va­lės su­teik­ti joms duo­me­nis apie pa­žei­dė­ją, nau­do­da­mo­si duo­me­nų ap­si­kei­ti­mo pro­gra­ma EU­CA­RIS, skir­ta or­ga­ni­zuo­tam nu­si­kals­ta­mu­mui pa­ža­bo­ti.

Po to pa­žei­dė­jui jo gim­tą­ja kal­ba bus iš­siųs­tas laiš­kas, in­for­muo­jan­tis apie ki­to­je ES ša­ly­je pa­da­ry­tą pa­žei­di­mą ir jos priim­tą nu­tar­tį dėl nuo­bau­dos sky­ri­mo.

Tie­sa, vals­ty­bė, ku­rio­je gy­ve­na pra­si­žen­gęs as­muo, ne­tu­rės tei­sės pri­vers­ti jo su­mo­kė­ti bau­dos.

Dėl šios di­rek­ty­vos jau su­tar­ta su ES Ta­ry­ba, ku­ri tu­rės ją pa­tvir­tin­ti vien­bal­siai. Po to ša­lys pri­va­lės per dve­jus me­tus ati­tin­ka­mai pa­keis­ti sa­vo tei­sės ak­tus.

Nau­ja­sis tei­sės ak­tas bus tai­ko­mas nuo­bau­doms už šiuos pa­žei­di­mus: grei­čio vir­ši­ji­mą, vai­ra­vi­mą ap­svai­gus, švie­so­fo­ro sig­na­lų ne­pai­sy­mą, vai­ra­vi­mą ne­pri­si­se­gus sau­gos dir­žu, ne­leis­ti­nai nau­do­jan­tis mo­bi­liuo­ju te­le­fo­nu bei va­žia­vi­mą vi­suo­me­ni­niam trans­por­tui skir­ta juos­ta.Pa­gal spau­dą


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas