„Santaka“ / Iš visur

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-11 06:40

Dalinkitės:  


Iš visur

Spūs­tys ga­li su­kel­ti li­gų

Daž­nos ir il­ga­lai­kės trans­por­to prie­mo­nių spūs­tys ne tik ner­vi­na vai­ruo­to­jus, bet ir ga­li su­kel­ti li­gų. Esant tam pa­čiam eis­mo in­ten­sy­vu­mui, psi­cho­lo­gi­nį stre­są au­to­mo­bi­lius vai­ruo­jan­tys vy­rai jau­čia net 7 kar­tus stip­riau nei mo­te­rys. Psi­cho­lo­gi­nių stre­sų ban­dy­mų me­tu, esant di­de­liam trans­por­to eis­mo in­ten­sy­vu­mui, mo­te­rims stre­sas pa­di­dė­da­vo 8,7 pro­c., vy­rams – net iki 60 pro­c.

Il­ga­lai­kis ir daž­nai pa­ti­ria­mas stre­sas ga­li su­kel­ti ne tik ner­vin­gu­mą, bet ir gal­vos svai­gu­lį, rau­me­nų ir krū­ti­nės skaus­mus, du­su­lį bei ki­tus kvė­pa­vi­mo su­tri­ki­mus. Be to, vai­ruo­to­jai, daž­nai vei­kia­mi il­ga­lai­kio stre­so, ga­li tap­ti ag­re­sy­vūs ar­ba elg­tis ne­prog­no­zuo­ja­mai. Tie­sa, ban­dy­mų re­zul­ta­tai pa­ro­dė, jog bend­ra abie­jų ly­čių at­sto­vų sa­vi­jau­ta po stre­so pa­na­ši: praė­jus 20 mi­nu­čių po ke­lio­nės prie vai­ro in­ten­sy­vio­mis eis­mo są­ly­go­mis, 67 pro­c. mo­te­rų ir pu­sė vy­rų tei­gė, kad jie stre­so ne­be­jau­čia.


Daž­niau ma­tuos grei­tį


Nuo lie­pos 1 die­nos ša­lies ke­lių pa­tru­liai pra­dė­jo daž­niau ma­tuo­ti va­žiuo­jan­čių au­to­mo­bi­lių grei­tį. Iki šiol ke­liuo­se pa­tru­liuo­jan­tys po­li­ci­nin­kai grei­čio ma­ta­vi­mui sky­rė apie penk­ta­da­lį pa­tru­lia­vi­mo lai­ko.

Nuo šio mė­ne­sio pra­džios grei­čiui ma­tuoti ga­lima skir­ti iki pu­sės pa­tru­lia­vi­mo lai­ko. Sus­tip­rin­ta vai­ruo­to­jų kont­ro­lė truks vie­ną mė­ne­sį – iki rugp­jū­čio 1 d.


Avarijų prie­žas­tis – nuo­var­gis


Eis­mo eks­per­tų duo­me­ni­mis, to­li­mų­jų rei­sų vai­ruo­to­jų pa­ti­ria­mas nuo­var­gis ir vos ke­lias se­kun­des trun­kan­tis snus­te­lė­ji­mas prie vai­ro yra vie­na iš daž­niau­sių prie­žas­čių, le­mian­čių eis­mo įvy­kius.

Re­gens­bur­go uni­ver­si­te­to (Vo­kie­ti­ja) Mie­go me­di­ci­nos ty­ri­mo cent­ro duo­me­ni­mis, kas ket­vir­tas žmo­gus au­to­ma­gist­ra­lė­se žu­vo dėl vai­ruo­to­jo nuo­var­gio.

Šis veiks­nys su­ke­lia dvi­gu­bai dau­giau tra­giš­kų pa­sek­mių nei vai­ra­vi­mas iš­gė­rus al­ko­ho­lio. Mo­no­to­ni­ja, il­ga­lai­kis vai­ra­vi­mas, ne­pat­rauk­lus kraš­to­vaiz­dis nei­gia­mai vei­kia vai­ruo­to­jų dė­me­sin­gu­mą. Be abe­jo­nės, mie­guis­tu­mą ga­li su­ma­žin­ti tik vi­sa­ver­tis mie­gas.


Bau­dų iš­veng­ti bus sun­kiau


Tie, ku­rie mėgs­ta su vė­je­liu skrie­ti Eu­ro­pos ke­liais ir ne­kreip­ti dė­me­sio į sta­cio­na­rius grei­čio ma­tuok­lius, tu­rė­tų at­si­sa­ky­ti to­kio įpro­čio.

Iki šiol ga­lio­ju­si tvar­ka, kai už­sie­nie­čiams ra­gi­ni­mai su­si­mo­kė­ti bau­dą bū­da­vo siun­čia­mi tik la­bai re­tais at­ve­jais, per ar­ti­miau­sius 2 me­tus bus pa­keis­ta.

Eu­ro­pos Par­la­men­tas pa­tvir­ti­no nau­ją tvar­ką, pa­gal ku­rią nuo­bau­dos už grei­čio vir­ši­ji­mą ar švie­so­fo­ro sig­na­lų ne­pai­sy­mą bus pa­pras­čiau išieš­ko­mos iš ki­to­se Eu­ro­pos Są­jun­gos (ES) ša­ly­se gy­ve­nan­čių pa­žei­dė­jų.

Pap­ra­šy­tos ki­tos ES ša­lies, vals­ty­bės pri­va­lės su­teik­ti joms duo­me­nis apie pa­žei­dė­ją, nau­do­da­mo­si duo­me­nų ap­si­kei­ti­mo pro­gra­ma EU­CA­RIS, skir­ta or­ga­ni­zuo­tam nu­si­kals­ta­mu­mui pa­ža­bo­ti.

Po to pa­žei­dė­jui jo gim­tą­ja kal­ba bus iš­siųs­tas laiš­kas, in­for­muo­jan­tis apie ki­to­je ES ša­ly­je pa­da­ry­tą pa­žei­di­mą ir jos priim­tą nu­tar­tį dėl nuo­bau­dos sky­ri­mo.

Tie­sa, vals­ty­bė, ku­rio­je gy­ve­na pra­si­žen­gęs as­muo, ne­tu­rės tei­sės pri­vers­ti jo su­mo­kė­ti bau­dos.

Dėl šios di­rek­ty­vos jau su­tar­ta su ES Ta­ry­ba, ku­ri tu­rės ją pa­tvir­tin­ti vien­bal­siai. Po to ša­lys pri­va­lės per dve­jus me­tus ati­tin­ka­mai pa­keis­ti sa­vo tei­sės ak­tus.

Nau­ja­sis tei­sės ak­tas bus tai­ko­mas nuo­bau­doms už šiuos pa­žei­di­mus: grei­čio vir­ši­ji­mą, vai­ra­vi­mą ap­svai­gus, švie­so­fo­ro sig­na­lų ne­pai­sy­mą, vai­ra­vi­mą ne­pri­si­se­gus sau­gos dir­žu, ne­leis­ti­nai nau­do­jan­tis mo­bi­liuo­ju te­le­fo­nu bei va­žia­vi­mą vi­suo­me­ni­niam trans­por­tui skir­ta juos­ta.Pa­gal spau­dą


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas