„Santaka“ / Vilkaviškio šventėje pramogų ir dėmesio užteko visiems

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Šeima išsinuomotų butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 630 87 651.
Galioja iki: 2019-04-25 09:12:27

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-11 06:05

Dalinkitės:  


Šventės dalyviai pasigrožėdami vaikščiojo spalvingu lelijų taku.

Autorės nuotr.


Vilkaviškio šventėje pramogų ir dėmesio užteko visiems

Eglė MIČIULIENĖ

Vil­ka­viš­kio mies­to šven­tė­je „Ma­no mies­tas Lie­tu­voj įra­šy­tas“ šie­met bu­vo tiek įvai­rių už­siė­mi­mų bei pra­mo­gų, kad vi­sur sun­kiai ga­lė­jai spė­ti.

Or­ga­ni­za­to­riai pa­dir­bė­jo iš šir­dies. Vil­ka­viš­kio kul­tū­ros cent­ras kar­tu su par­tne­riais – Vil­ka­viš­kio vie­tos veik­los gru­pe, ra­jo­no Kai­mo bend­ruo­me­nių są­jun­ga, Spor­to mo­kyk­la ir „Se­nų ve­ži­mų“ klu­bo aso­cia­ci­ja – pa­si­sten­gė, kad veik­los ras­tų bet ko­kio am­žiaus ir skirtingų po­mė­gių žmo­nės.

Ren­gi­nys pra­si­dė­jo J. Ba­sa­na­vi­čiaus aikš­tė­je. Čia nuo ry­to įvai­riau­sią ir sa­vo pa­čių, ir ki­nų pa­ga­min­tą pro­duk­ci­ją siū­lė pre­ky­bi­nin­kai.

Pa­si­dai­rę po pre­kei­vių sto­gi­nes, pu­siau­die­ny vil­ka­viš­kie­čiai ir mies­to sve­čiai trau­kė pa­što pa­sta­to link. Čia gra­žiau­sio­mis spal­vo­mis pra­žy­do le­li­jų ta­kas: jį Kul­tū­ros cent­ro dar­buo­to­jos ir ne­tra­di­ci­nių rank­dar­bių klu­bo „Le­li­ja“ na­rės su­dė­lio­jo iš su­neš­tų gy­vų gė­lių.

Spal­vin­gas le­li­jų ta­kas ve­dė tie­siai į „Bend­ra­kie­mį“. Ten vy­ko tik­ros links­my­bės: mu­zi­kan­tai kvie­tė šok­ti, vi­rė­jai ra­gi­no pa­ra­gau­ti čia pat ke­pa­mų ža­ga­rė­lių, švie­žu­tė­lės gi­ros, o na­gin­gos kai­mo bend­ruo­me­nių mo­te­rys siū­lė įsi­gy­ti rank­dar­bių ir pa­žiū­rė­ti, kaip pi­na­mi šiau­dų so­dai. No­rin­tie­ji ga­lė­jo pa­si­var­žy­ti liau­diš­ko­se rung­ty­se, pa­vyz­džiui, kas il­giau ran­ko­je iš­lai­kys sun­kią la­ši­nių pal­tį.

Jei ne­no­rė­jai mankš­tin­ti rau­me­nų, ga­lė­jai „įdar­bin­ti“ sme­ge­nis čia pat pie­ve­lė­je su­reng­ta­me šach­ma­tų čem­pio­na­te.

Gre­ti­mai sma­giai šė­lio­jo vai­kai ir jau­ni­mas, spe­cia­liais įran­kiais leis­da­mi įspū­din­gus mui­lo bur­bu­lus. Tuo me­tu kruopš­tes­nie­ji mar­gi­no ak­me­nu­kus kaip bo­ru­žė­les ir tup­dė jas ant bo­ru­žių ta­ko.

Vil­ka­viš­kio me­ni­nin­kai siū­lė įsi­gy­ti pa­veiks­lų. Net sve­čiai iš sos­ti­nės džiau­gė­si ne­bran­giai nu­si­pir­kę gra­žių jau­nat­viš­kų dai­lės dar­bų.

Nuo 15 va­lan­dos ren­gi­nys ski­lo į dvi da­lis. Vie­ni li­ko šur­mu­lio pil­no­je J. Ba­sa­na­vi­čiaus aikš­tė­je, ki­ti iš­sku­bė­jo prie „Vil­kas­tos“ pre­ky­bos cent­ro, kur su­reng­tos se­no­vi­nių au­to­mo­bi­lių lenk­ty­nės. Jas ko­men­ta­vo „Se­nų ve­ži­mų“ klu­bo pre­zi­den­tas Re­nal­das Da­rius Du­lins­kas. Jis ne tik įtei­kė ap­do­va­no­ji­mus lenk­ty­nių nu­ga­lė­to­jams, bet ne­tru­kus ir pa­ts bu­vo ap­do­va­no­tas mies­to aikš­tė­je. Čia dvy­li­ka ak­ty­vių ir mies­tui sa­vo dar­bais nu­si­pel­niu­sių vil­ka­viš­kie­čių pa­svei­ki­no bei pa­dė­kas Vals­ty­bės die­nos pro­ga įtei­kė Sa­vi­val­dy­bės me­ras Al­gi­man­tas An­ta­nas Grei­mas, pa­de­da­mas links­mai nu­si­tei­ku­sių ve­dė­jų – Irū­nos ir Ma­riaus Jam­pols­kio.

Ži­no­ma, vy­ko ir pa­si­ro­dy­mai sce­no­je.

Ma­žie­ji ga­lė­jo ste­bė­ti Kel­mės ma­žo­jo teat­ro spek­tak­lį vai­kams „Va­ba­lų py­ra­gai“.

Ne tik vai­kus, bet ir vi­sus šven­tės da­ly­vius su­ža­vė­jo aikš­tė­je vi­su sa­vo tri­met­ri­niu ūgiu pa­si­ro­džiu­si Kre­tin­gos ko­jū­ki­nin­kų gru­pė.

Iki pat vi­dur­nak­čio tru­kę šo­kiai ir dai­nos or­ga­ni­za­to­rių bu­vo pa­rink­ti taip, kad pa­ten­kin­ti lik­tų įvai­raus sko­nio žiū­ro­vai. Šo­ko nuo­lat ren­gi­niuo­se pa­si­ro­dan­tys S. Jan­kie­nės bei I. Šu­no­kie­nės va­do­vau­ja­mi šo­kių ko­lek­ty­vai. Ga­lė­jai links­min­tis klau­sy­da­ma­sis „Stu­den­čių“ bei Pau­liaus, M. Jampolskio ir Irūnos dai­nų. Ge­rą folk­ro­ko po­rci­ją pa­tei­kė gru­pė „Krei­zas“, šir­dis at­gai­vi­no pu­čia­mų­jų inst­ru­men­tų gru­pė „Mer­ri­ly Brass“ ir Li­nas Ado­mai­tis su mer­gi­nų sty­gi­nių kvar­te­tu „Stringp­lay“.

Sma­gi šven­tė nu­si­tę­sė iki pat vi­dur­nak­čio ir bai­gė­si įspū­din­gu fe­jer­ver­ku.

Šio ren­gi­nio re­ži­sie­rė, Kul­tū­ros cent­ro et­nog­ra­fė Ni­jo­lė Skin­kie­nė sa­kė, jog šie­met Vil­ka­viš­kio mies­to šven­tė pir­mą kar­tą bu­vo su­reng­ta at­ski­rai nuo Vals­ty­bės (Lie­tu­vos ka­ra­liaus Min­dau­go ka­rū­na­vi­mo) die­nos.

To­kiu bū­du į ren­gi­nius ga­li­ma įtrauk­ti dau­giau bend­ruo­me­nės, me­no ko­lek­ty­vų.

Ta­čiau, pa­sak N. Skin­kie­nės, ši šven­tė jau ta­po ne­be mies­to, o ra­jo­no šven­te. Juk tam, kad žiū­ro­vams bū­tų links­ma ir ge­ra, šir­dis įdė­jo dau­gy­bė vi­so mū­sų ra­jo­no žmo­nių.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas