„Santaka“ / Atodangos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-08 07:09

Dalinkitės:  


Atodangos

„Ma­no me­tai – ma­no tur­tas“

Lie­pos 2-ąją Vil­niu­je kon­cer­ta­vo gar­sus gru­zi­nų ak­to­rius ir dai­ni­nin­kas Vach­tan­gas Ki­ka­bi­dzė. Kon­cer­tą trans­lia­vo ir Lie­tu­vos te­le­vi­zi­ja.

Vy­res­nės kar­tos žiū­ro­vai dar pui­kiai pri­si­me­na V. Ki­ka­bi­dzės ki­ne su­kur­tus įsi­min­ti­nus ko­me­di­ji­nio žan­ro per­so­na­žus. To­se mu­zi­ki­nė­se ko­me­di­jo­se daž­nai skam­bė­da­vo vy­no tau­rės, gru­zi­niš­ki už­sta­lės tos­tai, sma­gi mu­zi­ka ir, ži­no­ma, ne­pa­kar­to­ja­mas V. Ki­ka­bi­dzės bal­sas, kaž­kuo tru­pu­tį pri­me­nan­tis jo ge­ro bi­čiu­lio, švie­sios at­min­ties ru­sų bar­do, V. Vi­soc­kio bal­są.

Ir da­bar, kon­cer­to me­tu, dai­ni­nin­kas pri­si­mi­nė jau se­niai mi­ru­sį bi­čiu­lį Vla­di­mi­rą. Pa­sa­ko­jo, kaip aukš­ti vals­ty­bių po­li­ti­kai truk­do bend­rau­ti drau­giš­kų tau­tų kul­tū­ros žmo­nėms.

Ne taip se­niai jam pa­skam­bi­no V. Vi­soc­kio sū­nus ir pa­kvie­tė į tė­vo pa­mi­nė­ji­mo ren­gi­nį. Gru­zi­nų dai­ni­nin­kas mie­lai su­ti­ko pa­gerb­ti drau­go at­mi­ni­mą, tik ren­gi­nio or­ga­ni­za­to­riai tu­rė­jo jam iš­rū­pin­ti vi­zą į Ru­si­ją. De­ja, vi­zos jis taip ir ne­su­lau­kė. Di­džio­sios vals­ty­bės po­li­ti­kai, kaž­ka­da gar­bi­nę ir pro­pa­ga­vę in­ter­na­cio­na­li­nę tau­tų drau­gys­tę, nors taip at­ker­ši­jo gar­siam dai­ni­nin­kui, ku­ris ne­se­niai, per Ru­si­jos–Gru­zi­jos ka­rą, at­vi­rai sto­jo gin­ti sa­vo tė­vy­nės gar­bės.

Vis dėl­to dai­ni­nin­kas ra­do išei­tį. Jis su­kvie­tė ge­riau­sius Gru­zi­jos at­li­kė­jus ir jų pa­de­da­mas suor­ga­ni­za­vo iš­kil­min­gą sa­vo drau­go V. Vi­soc­kio pa­mi­nė­ji­mo ren­gi­nį. Sa­ko, žiū­ro­vų su­si­rin­ko tiek, kad vi­si no­rin­tie­ji ne­til­po į di­džiu­lę kon­cer­tų sa­lę. Tai ro­do, kad ir pa­ts dai­ni­nin­kas, ir vi­sa gru­zi­nų tau­ta pri­si­me­na ir ger­bia sa­vo drau­gus. Ir V. Ki­ka­bi­dzės ne­di­de­lė­je mu­zi­ki­nė­je gru­pė­je ga­li­ma ras­ti įvai­rių tau­ty­bių at­li­kė­jų. Čia kar­tu drau­giš­kai mu­zi­kuo­ja ar­mė­nai ir gru­zi­nai, azer­bai­dža­nie­čiai ir ru­sai. Jie – tar­si vie­na drau­giš­ka šei­ma.

Pri­si­mi­nė dai­ni­nin­kas ir sa­vo vai­kys­tę, paaug­lys­tę, kaip su drau­gais pa­mėg­džio­jo po­pu­lia­rias tais lai­kais Ode­sos bul­va­ri­nes dai­nas. Tai bu­vo tik­ros gat­vės dai­nos su ne vi­sai pa­do­riais žo­džiais. Bet ir jie juk bu­vo tik pa­dū­kę gat­vės vai­kė­zai. Vė­liau jau dai­na­vo ki­tas dai­nas mu­zi­ki­niuo­se fil­muo­se. Daž­niau­siai Vach­tan­gas at­lik­da­vo sa­vo bi­čiu­lių, ži­no­mų kom­po­zi­to­rių ir poe­tų, su­kur­tas dai­nas. Ir Lie­tu­vos klau­sy­to­jams jis pa­dai­na­vo sa­vo mėgs­ta­miau­sias – V. Vi­soc­kio „Dai­ną apie drau­gą“, Bu­la­to Oku­dža­vos „Mal­dą“, ly­riš­ką­ją „Mei­lės pa­ly­dos“....

Ta­čiau, kaip sa­kė dai­ni­nin­kas, jo bi­čiu­lių kom­po­zi­to­rių bei poe­tų ra­tas, lai­kui bė­gant, ga­na iš­re­tė­jo. Vie­ni jau mi­rė, ki­ti – kaž­kur iš­vy­ko... O jau­nie­ji kū­rė­jai ne­pa­no­ro tai­ky­tis prie pa­gy­ve­nu­sio dai­ni­nin­ko. Tad jis pa­mė­gi­no kur­ti dai­nas pa­ts. Kiek tai bus jam pa­vy­kę – ir pa­tei­kė sa­vo iš­ti­ki­mų ger­bė­jų teis­mui.

Dau­ge­lį dai­nų at­li­kė­jas dai­nuo­ja ru­sų kal­ba. Bet ke­le­tą dai­nų at­li­ko ir gru­zi­niš­kai. Tam, kad klau­sy­to­jai pa­jus­tų tą gru­zi­nų kal­bos ko­lo­ri­tą, iš­skir­ti­nu­mą... Juk nė vie­nas, kad ir ge­riau­sias ver­ti­mas, neats­tos ori­gi­na­lo.

Lie­tu­vos klau­sy­to­jai ne­pa­gai­lė­jo V. Ki­ka­bi­dzei gau­sy­bės ap­lo­dis­men­tų ir gė­lių. O dai­ni­nin­kas, nors ne toks jud­rus ir links­mas kaip jau­nys­tė­je (jam da­bar 73-eji), bet vis dar my­lin­tis mu­zi­ką ir sa­vo iš­ti­ki­muo­sius klau­sy­to­jus, kuk­liai šyp­so­si ir vis tvir­ti­na: „Ma­no me­tai – ma­no tur­tas“...Vy­tas DRU­NIS


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas