„Santaka“ / Kasos aparatai supaprastina gaunamų pajamų apskaitą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-08 06:54

Dalinkitės:  


Kasos aparatai supaprastina gaunamų pajamų apskaitą

Praė­ju­sio šeš­ta­die­nio „San­ta­ko­je“ spaus­di­no­me ra­ši­nį „Tur­gaus pre­kei­viai sa­vo rei­ka­la­vi­mus iš­dės­tė Briu­se­ly­je“. Kar­tu krei­pė­mės ir į Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties vals­ty­bi­nę mo­kes­čių ins­pek­ci­ją. Klau­sė­me, kiek Vil­ka­viš­kio ra­jo­no tur­gaus pre­kei­vių yra įsi­gi­ję ka­sos apa­ra­tus ir ar rei­kia šių apa­ra­tų pre­kiau­jan­tie­siems Vil­ka­viš­kio tur­ga­vie­tė­je.

Štai to­kį at­sa­ky­mą mums pa­tei­kė Švie­ti­mo ir kon­sul­ta­vi­mo sky­riaus ve­dė­ja Eri­ka SKAR­ŽINS­KIE­NĖ.

Ma­ri­jam­po­lės AV­MI tu­ri­mais duo­me­ni­mis, 27 Vil­ka­viš­kio ra­jo­no gy­ven­to­jai (tarp jų – ir ūki­nin­kai) įsi­gi­jo ka­sos apa­ra­tus, ku­riuos re­gist­ra­vo pre­ky­bai Vi­dos Ka­va­liaus­kie­nės įmo­nės tur­ga­vie­tė­je Dau­kan­to g. 2 (Vil­ka­viš­kio tur­gus), A. Bak­šio pa­vi­li­jo­ne – tur­ga­vie­tė­je J. Ba­sa­na­vi­čiaus a. 3A, pre­ky­bai Ma­ri­jam­po­lės tur­gu­je, mo­bi­lia­jai pre­ky­bai bei pre­ky­bai įvai­riuo­se kios­kuo­se.

Pa­gal 2002-08-13 Vy­riau­sy­bės nu­ta­ri­mo Nr. 1283 (Žin., 2002, Nr. 85-3522; nau­ja re­dak­ci­ja – Žin., 2011, Nr. 6-215; to­liau – nu­ta­ri­mas) nuo­sta­tas, nuo 2011-05-01 ka­sos apa­ra­tą pri­va­lo nau­do­ti as­me­nys, ku­rie pre­kiau­ja mais­to pro­duk­tais (mais­tu) pa­sta­tuo­se ar pa­tal­po­se, kios­kuo­se, va­go­nė­liuo­se, kil­no­ja­muo­siuo­se na­me­liuo­se, au­to­par­duo­tu­vė­se.

Nu­ta­ri­me nu­sta­ty­ta, kad ka­sos apa­ra­to ne­pri­va­lo nau­do­ti gy­ven­to­jai, pre­kiau­jan­tys sa­vo (nuo­sa­vy­bės tei­se pri­klau­san­čia­me ar ki­tais tei­sė­tais pa­grin­dais nau­do­ja­ma­me) na­mų val­dos že­mės skly­pe, mė­gė­jų so­do skly­pe ar­ba ki­to­je že­mės ūkio val­do­je (ūky­je), ku­rių eko­no­mi­nis dy­dis ne­vir­ši­ja 1 eko­no­mi­nio dy­džio vie­ne­to (to­liau – EDV), išau­gin­tais že­mės ūkio pro­duk­tais ir iš jų pa­ga­min­tais mais­to pro­duk­tais (Že­mės ūkio, mais­to ūkio ir kai­mo plėt­ros įsta­ty­me nu­sta­ty­ta, kad že­mės ūkio pro­duk­tai – tai au­ga­li­nin­kys­tės, gy­vu­li­nin­kys­tės, paukš­ti­nin­kys­tės, žvė­ri­nin­kys­tės, bi­ti­nin­kys­tės ir žu­vi­nin­kys­tės pro­duk­tai ir iš jų gau­ti pir­mi­nio per­dir­bi­mo pro­duk­tai). Šie gy­ven­to­jai pre­ky­bos vie­to­je tu­ri tu­rė­ti do­ku­men­tus, pa­tvir­ti­nan­čius že­mės val­dy­mą ar­ba nau­do­ji­mą, ir as­mens do­ku­men­tą.

Ka­sos apa­ra­tų taip pat ne­rei­kia nau­do­ti pre­kiau­jant lau­ko są­ly­go­mis, t. y. ne pa­sta­tuo­se ar pa­tal­po­se, kios­kuo­se, va­go­nė­liuo­se, kil­no­ja­muo­siuo­se na­me­liuo­se, au­to­par­duo­tu­vė­se.

Vals­ty­bės įmo­nės „Re­gist­rų cent­ras“ duo­me­ni­mis, Vil­ka­viš­kio mies­te, Dau­kan­to g. 2, yra įre­gist­ruo­ti šie ne­kil­no­ja­mie­ji daik­tai: tur­ga­vie­tės pa­vi­li­jo­nas, ka­ti­li­nė; ki­ti sta­ti­niai (in­ži­ne­ri­niai) – kie­mo sta­ti­niai (tvo­ra, kie­mo aikš­te­lė, sto­gi­nės).

Va­do­vau­jan­tis iš­dės­ty­to­mis nuo­sta­to­mis, nuo ge­gu­žės 1 d. ka­sos apa­ra­tą pri­va­lo nau­do­ti tie gy­ven­to­jai, ku­rie pre­kiau­ja mais­to pro­duk­tais (mais­tu) Vil­ka­viš­kio tur­ga­vie­tė­je esan­čio­se pa­tal­po­se, kios­kuo­se, va­go­nė­liuo­se, kil­no­ja­muo­siuo­se na­me­liuo­se ar au­to­par­duo­tu­vė­se.

Pa­gal Sta­ty­bos įsta­ty­mą, pa­tal­pa – tai sie­no­mis ir ki­to­mis ati­tva­ro­mis ap­ri­bo­ta nu­sta­ty­tos pa­skir­ties pa­sta­to erd­vė.

Svar­bu yra tai, kad gy­ven­to­jai, prieš pra­dė­da­mi vyk­dy­ti pre­ky­bą mais­to pro­duk­tais, tu­rė­tų kreip­tis į Vals­ty­bi­nę mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bą, kad iš­siaiš­kin­tų, ar pre­kiau­jant mais­to pro­duk­tais tei­sės ak­tai ne­nus­ta­to gy­ven­to­jui rei­ka­la­vi­mo tu­rė­ti lei­di­mą, pa­žy­mą ar ki­to­kį do­ku­men­tą, su­tei­kian­tį tei­sę vers­tis tos rū­šies veik­la.* Ka­sos apa­ra­tų įsi­gi­ji­mo iš­lai­dos smul­kie­siems vers­li­nin­kams kom­pen­suo­ja­mos ka­sos apa­ra­tą įre­gist­ra­vus ap­skri­ties vals­ty­bi­nė­je mo­kes­čių ins­pek­ci­jo­je: 2011 me­tų vasario–balandžio mėn. bu­vo kompensuojama 100 pro­c., gegužės–gruodžio mėn. – 50 pro­c.

* Ka­sos apa­ra­to pa­skir­tis – au­to­ma­ti­zuo­ti ir su­pap­ras­tin­ti gau­na­mų pa­ja­mų ap­skai­tą, iš­ven­giant ran­ki­nio dar­bo bei pa­tį skai­čia­vi­mą pa­da­rant kur kas grei­tes­nį.

* Pa­ja­mų re­gist­ra­vi­mas ka­sos apa­ra­tais ga­ran­tuo­ja iš­sa­mes­nę in­for­ma­ci­ją apie smul­kio­jo vers­li­nin­ko gau­tas pa­ja­mas, o tai už­tik­ri­na tiks­lią in­for­ma­ci­ją apie mo­kė­ti­nų mo­kes­čių su­mas, ma­ži­na klai­dų ti­ki­my­bę.

* Ka­sos apa­ra­to spaus­di­na­mas kvi­tas nau­din­gas pir­kė­jui – ja­me pa­tei­kia­ma in­for­ma­ci­ja apie pirk­tas pre­kes ir su­mo­kė­tas su­mas, jis nau­din­gas gi­nant jo, kaip var­to­to­jo, tei­ses.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas