„Santaka“ / Kasos aparatai supaprastina gaunamų pajamų apskaitą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda pilnai įrengtą, suremontuotą 1 kambario butą su rūsiu Pilviškių g., Vilkaviškyje (2/5 aukštas). Tel. 8 625 50 615.
Galioja iki: 2018-11-15 09:19:44

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-08 06:54

Dalinkitės:  


Kasos aparatai supaprastina gaunamų pajamų apskaitą

Praė­ju­sio šeš­ta­die­nio „San­ta­ko­je“ spaus­di­no­me ra­ši­nį „Tur­gaus pre­kei­viai sa­vo rei­ka­la­vi­mus iš­dės­tė Briu­se­ly­je“. Kar­tu krei­pė­mės ir į Ma­ri­jam­po­lės ap­skri­ties vals­ty­bi­nę mo­kes­čių ins­pek­ci­ją. Klau­sė­me, kiek Vil­ka­viš­kio ra­jo­no tur­gaus pre­kei­vių yra įsi­gi­ję ka­sos apa­ra­tus ir ar rei­kia šių apa­ra­tų pre­kiau­jan­tie­siems Vil­ka­viš­kio tur­ga­vie­tė­je.

Štai to­kį at­sa­ky­mą mums pa­tei­kė Švie­ti­mo ir kon­sul­ta­vi­mo sky­riaus ve­dė­ja Eri­ka SKAR­ŽINS­KIE­NĖ.

Ma­ri­jam­po­lės AV­MI tu­ri­mais duo­me­ni­mis, 27 Vil­ka­viš­kio ra­jo­no gy­ven­to­jai (tarp jų – ir ūki­nin­kai) įsi­gi­jo ka­sos apa­ra­tus, ku­riuos re­gist­ra­vo pre­ky­bai Vi­dos Ka­va­liaus­kie­nės įmo­nės tur­ga­vie­tė­je Dau­kan­to g. 2 (Vil­ka­viš­kio tur­gus), A. Bak­šio pa­vi­li­jo­ne – tur­ga­vie­tė­je J. Ba­sa­na­vi­čiaus a. 3A, pre­ky­bai Ma­ri­jam­po­lės tur­gu­je, mo­bi­lia­jai pre­ky­bai bei pre­ky­bai įvai­riuo­se kios­kuo­se.

Pa­gal 2002-08-13 Vy­riau­sy­bės nu­ta­ri­mo Nr. 1283 (Žin., 2002, Nr. 85-3522; nau­ja re­dak­ci­ja – Žin., 2011, Nr. 6-215; to­liau – nu­ta­ri­mas) nuo­sta­tas, nuo 2011-05-01 ka­sos apa­ra­tą pri­va­lo nau­do­ti as­me­nys, ku­rie pre­kiau­ja mais­to pro­duk­tais (mais­tu) pa­sta­tuo­se ar pa­tal­po­se, kios­kuo­se, va­go­nė­liuo­se, kil­no­ja­muo­siuo­se na­me­liuo­se, au­to­par­duo­tu­vė­se.

Nu­ta­ri­me nu­sta­ty­ta, kad ka­sos apa­ra­to ne­pri­va­lo nau­do­ti gy­ven­to­jai, pre­kiau­jan­tys sa­vo (nuo­sa­vy­bės tei­se pri­klau­san­čia­me ar ki­tais tei­sė­tais pa­grin­dais nau­do­ja­ma­me) na­mų val­dos že­mės skly­pe, mė­gė­jų so­do skly­pe ar­ba ki­to­je že­mės ūkio val­do­je (ūky­je), ku­rių eko­no­mi­nis dy­dis ne­vir­ši­ja 1 eko­no­mi­nio dy­džio vie­ne­to (to­liau – EDV), išau­gin­tais že­mės ūkio pro­duk­tais ir iš jų pa­ga­min­tais mais­to pro­duk­tais (Že­mės ūkio, mais­to ūkio ir kai­mo plėt­ros įsta­ty­me nu­sta­ty­ta, kad že­mės ūkio pro­duk­tai – tai au­ga­li­nin­kys­tės, gy­vu­li­nin­kys­tės, paukš­ti­nin­kys­tės, žvė­ri­nin­kys­tės, bi­ti­nin­kys­tės ir žu­vi­nin­kys­tės pro­duk­tai ir iš jų gau­ti pir­mi­nio per­dir­bi­mo pro­duk­tai). Šie gy­ven­to­jai pre­ky­bos vie­to­je tu­ri tu­rė­ti do­ku­men­tus, pa­tvir­ti­nan­čius že­mės val­dy­mą ar­ba nau­do­ji­mą, ir as­mens do­ku­men­tą.

Ka­sos apa­ra­tų taip pat ne­rei­kia nau­do­ti pre­kiau­jant lau­ko są­ly­go­mis, t. y. ne pa­sta­tuo­se ar pa­tal­po­se, kios­kuo­se, va­go­nė­liuo­se, kil­no­ja­muo­siuo­se na­me­liuo­se, au­to­par­duo­tu­vė­se.

Vals­ty­bės įmo­nės „Re­gist­rų cent­ras“ duo­me­ni­mis, Vil­ka­viš­kio mies­te, Dau­kan­to g. 2, yra įre­gist­ruo­ti šie ne­kil­no­ja­mie­ji daik­tai: tur­ga­vie­tės pa­vi­li­jo­nas, ka­ti­li­nė; ki­ti sta­ti­niai (in­ži­ne­ri­niai) – kie­mo sta­ti­niai (tvo­ra, kie­mo aikš­te­lė, sto­gi­nės).

Va­do­vau­jan­tis iš­dės­ty­to­mis nuo­sta­to­mis, nuo ge­gu­žės 1 d. ka­sos apa­ra­tą pri­va­lo nau­do­ti tie gy­ven­to­jai, ku­rie pre­kiau­ja mais­to pro­duk­tais (mais­tu) Vil­ka­viš­kio tur­ga­vie­tė­je esan­čio­se pa­tal­po­se, kios­kuo­se, va­go­nė­liuo­se, kil­no­ja­muo­siuo­se na­me­liuo­se ar au­to­par­duo­tu­vė­se.

Pa­gal Sta­ty­bos įsta­ty­mą, pa­tal­pa – tai sie­no­mis ir ki­to­mis ati­tva­ro­mis ap­ri­bo­ta nu­sta­ty­tos pa­skir­ties pa­sta­to erd­vė.

Svar­bu yra tai, kad gy­ven­to­jai, prieš pra­dė­da­mi vyk­dy­ti pre­ky­bą mais­to pro­duk­tais, tu­rė­tų kreip­tis į Vals­ty­bi­nę mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bą, kad iš­siaiš­kin­tų, ar pre­kiau­jant mais­to pro­duk­tais tei­sės ak­tai ne­nus­ta­to gy­ven­to­jui rei­ka­la­vi­mo tu­rė­ti lei­di­mą, pa­žy­mą ar ki­to­kį do­ku­men­tą, su­tei­kian­tį tei­sę vers­tis tos rū­šies veik­la.* Ka­sos apa­ra­tų įsi­gi­ji­mo iš­lai­dos smul­kie­siems vers­li­nin­kams kom­pen­suo­ja­mos ka­sos apa­ra­tą įre­gist­ra­vus ap­skri­ties vals­ty­bi­nė­je mo­kes­čių ins­pek­ci­jo­je: 2011 me­tų vasario–balandžio mėn. bu­vo kompensuojama 100 pro­c., gegužės–gruodžio mėn. – 50 pro­c.

* Ka­sos apa­ra­to pa­skir­tis – au­to­ma­ti­zuo­ti ir su­pap­ras­tin­ti gau­na­mų pa­ja­mų ap­skai­tą, iš­ven­giant ran­ki­nio dar­bo bei pa­tį skai­čia­vi­mą pa­da­rant kur kas grei­tes­nį.

* Pa­ja­mų re­gist­ra­vi­mas ka­sos apa­ra­tais ga­ran­tuo­ja iš­sa­mes­nę in­for­ma­ci­ją apie smul­kio­jo vers­li­nin­ko gau­tas pa­ja­mas, o tai už­tik­ri­na tiks­lią in­for­ma­ci­ją apie mo­kė­ti­nų mo­kes­čių su­mas, ma­ži­na klai­dų ti­ki­my­bę.

* Ka­sos apa­ra­to spaus­di­na­mas kvi­tas nau­din­gas pir­kė­jui – ja­me pa­tei­kia­ma in­for­ma­ci­ja apie pirk­tas pre­kes ir su­mo­kė­tas su­mas, jis nau­din­gas gi­nant jo, kaip var­to­to­jo, tei­ses.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas