„Santaka“ / Piligrimai keliauja į dvasinio atsinaujinimo ir atgimimo vietas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-06 23:10

Dalinkitės:  


Piligrimai keliauja į dvasinio atsinaujinimo ir atgimimo vietas

Bir­že­lio 24 die­nos ry­tą į il­gą pi­lig­ri­mi­nę ke­lio­nę nuo Kry­žiaus kal­no iki Bos­ni­jos ir Her­ce­go­vi­nos res­pub­li­ko­je esan­čio Medžiu­go­rės mies­te­lio lei­do­si apie 30 ke­liau­nin­kų. Pi­lig­ri­mai pės­čio­mis žy­giuos per Len­ki­ją, Slo­va­ki­ją, Veng­ri­ją, Kroa­ti­ją. Ke­lio­nės tiks­lą jie ti­ki­si pa­siek­ti rug­sė­jo 11 die­ną.

Praė­ju­sią sa­vai­tę pi­lig­ri­mai ėjo per mū­sų ra­jo­ną. Kle­bo­no Al­gir­do Žu­kaus­ko ir ki­tų ge­rų žmo­nių dė­ka jie bu­vo ap­nak­vy­din­ti Pil­viš­kiuo­se.

Penk­ta­die­nį, po ry­to šv. Mi­šių, žy­gei­viai iš­ke­lia­vo Gi­žų link. Ža­lu­my­nais pa­puoš­tą kry­žių iki Vil­kaviš­kio san­kry­žos su dar vie­nu ei­se­nos da­ly­viu ne­šė kle­bo­nas A. Žu­kaus­kas. Ko­lo­nos prie­ky­je mo­te­rys ne­šė Die­vo Mo­ti­nos ir Jė­zaus Kris­taus sta­tu­lė­les. Taip pat bu­vo ne­ša­mas kry­žius, Va­ti­ka­no ir Lie­tu­vos vė­lia­vos, pla­ka­tas su už­ra­šu ang­lų kal­ba „Li­thuania – Med­ju­gor­je 2011“.

Vi­so žy­gio me­tu pi­lig­ri­mai mel­dė­si, gie­do­jo, kal­bė­jo ro­ži­nį, li­ta­ni­jas. Ste­bi­no pi­lig­ri­mų ėji­mo tem­pas. Jie lėk­te lė­kė pir­myn, tar­si spor­ti­nio ėji­mo čem­pio­nai.

Priar­tė­jus prie Dum­čių kai­mo ka­pi­nai­čių, prie ko­lo­nos su­sto­jo leng­va­sis au­to­mo­bi­lis, prie­ka­bo­je ga­be­nęs bal­dus. Paaiš­kė­jo, kad iš ma­ši­nos iš­li­pęs žmo­gus yra ku­ni­gas, per­si­kraus­tan­tis iš vie­nos pa­ra­pi­jos į ki­tą. Jis ke­liau­nin­kams pra­si­ta­rė, kad su gru­pe ti­kin­čių­jų taip pat ža­da vyk­ti į Medžiu­gor­ę. Po trum­po po­kal­bio pi­lig­ri­mai su­klu­po ant as­fal­to, bu­vo ku­ni­go pa­lai­min­ti ir pa­ly­dė­ti gra­žiais lin­kė­ji­mais.

Nors ir pa­var­gu­siuo­se šių žmo­nių vei­duo­se ma­čiau nuo­šir­du­mą, at­vi­ru­mą, ge­ra­no­riš­ku­mą. Pri­si­mi­niau prieš ke­le­tą me­tų „San­ta­kos“ laik­raš­ty­je iš­spaus­din­ta­me in­ter­viu bu­vu­sio Gi­žų pa­ra­pi­jos kle­bo­no Re­mi­gi­jaus Vep­raus­ko žo­džius: „Į kiek­vie­ną žmo­gų žvel­giu kaip į Die­vo pa­veiks­lą“. Man at­ro­dė, kad pi­lig­ri­mai į ki­tus žmo­nes žvel­gia kaip tik to­kio­mis aki­mis.

Pa­kal­bi­nau ke­le­tą ei­se­nos da­ly­vių. Se­niau­sia, į 77-uo­sius me­tus įko­pu­si Ve­ro­ni­ka (jau­niau­siam da­ly­viui – 18 me­tų), ke­liau­ja įkal­bė­ta sū­naus. Ji – žva­li, ener­gin­ga, mėgs­ta va­ži­nė­tis dvi­ra­čiu, ak­ty­viai da­ly­vau­ja vi­suo­me­ni­nė­je veik­lo­je, ra­šo ei­lė­raš­čius. Kaip pa­ti sa­kė – ne­nus­tygs­ta vie­to­je.

Pi­lig­ri­mas Ser­ge­jus gy­ve­na Mask­vo­je, bet į Lie­tu­vą at­va­žiuo­ja daž­nai, ak­ty­viai da­ly­vau­ja įvai­riuo­se žy­giuo­se. Ke­lio­nės me­tu jis rin­ko nu­mes­tas tuš­čias ci­ga­re­čių dė­žu­tes. Sa­kė, kad jam ne­sup­ran­ta­ma, kaip ant jų ga­li bū­ti pa­ra­šy­ta „Saint Geor­ge“ (Šven­tasis Jur­gis). Juk jis – kan­ki­nys, ant­ra­si­s Lie­tu­vos glo­bė­jas. Kaip ga­li­me ty­čio­tis iš šven­tų da­ly­kų!

Pa­sie­kę Gi­žus ke­liau­nin­kai pa­si­mel­dė baž­ny­čio­je. Į su­si­rin­ku­siuo­sius krei­pė­si ra­šy­to­ja, daž­na „Ma­ri­jos ra­di­jo“ vieš­nia Birutė Že­mai­ty­tė. „Mū­sų ke­lio­nės tiks­las – at­gai­la. Mel­džia­mės už vi­sus. Vi­si ma­to­me, kas da­ro­si Lie­tu­vo­je, Eu­ro­po­je“, – kal­bė­jo mo­te­ris. Ji sa­kė, kad ke­liau­nin­kai jau nu­žings­nia­vo apie 300 km. Vi­so jų marš­ru­to il­gis apie 2300 km, o pa­ti ke­lio­nė truks 80 die­nų. Pi­lig­ri­mė pa­šmaikš­ta­vo, kad jų šir­dys jau Med­žiu­gorė­je, tik ki­tos kū­no da­lys vis dar „vel­ka­si“ iš pa­skos.

Šiek tiek pail­sė­ję bei Gi­žų ir Pae­že­rių pa­ra­pi­jų kle­bo­no Ri­man­to Venc­lo­vos pa­kvies­ti, mal­di­nin­kai pa­pie­ta­vo ir pa­trau­kė to­liau, Ma­ri­jam­po­lės link.Juo­zas Vi­ta­li­jus

PAŠ­KAUS­KASMed­žiu­gorė (Medjugorje, kroa­tų k. tarp kal­nų) – mies­te­lis, į ku­rį iš įvai­rių pa­sau­lio kraš­tų plūs­ta gau­sy­bė pi­lig­ri­mų. Tai – dva­si­nio at­si­nau­ji­ni­mo ir at­gi­mi­mo vie­ta. Čia, ant kal­no, 1981m. bir­že­lio 24 d. (mū­sų ke­liau­nin­kai nuo Kry­žių kal­no sim­bo­liš­kai iš­ke­lia­vo bū­tent tą pa­čią die­ną) še­šiems jau­nuo­liams ap­si­reiš­kė Mer­ge­lė Ma­ri­ja. Ap­reiš­ki­mai te­be­si­tę­sia iki šiol. Jau­nuo­liai bu­vo tir­ti dau­ge­lio psi­cho­lo­gų, psi­chiat­rų ir ki­tų gy­dy­to­jų. Vi­si spe­cia­lis­tai pri­pa­ži­no juos psi­chiš­kai svei­kais.

Ro­mos ka­ta­li­kų baž­ny­čia dar nė­ra pa­reiš­ku­si ga­lu­ti­nio spren­di­mo dėl įvy­kių Med­žiu­gorė­je ant­gam­tiš­ku­mo. Ti­kin­tie­siems ten lei­džia­ma pri­va­čiai vyk­ti mels­tis ir priim­ti sak­ra­men­tus.Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas