„Santaka“ / Italijoje pedagogai lankė ne tik mokyklas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-06 23:03

Dalinkitės:  


Italų vaikai – šilti, geranoriški, linksmi ir mėgstantys bendrauti.

Italijoje pedagogai lankė ne tik mokyklas

Švie­ti­mo mai­nų pa­ra­mos fon­das, ad­mi­nist­ruo­jan­tis Mo­ky­mo­si vi­są gy­ve­ni­mą pro­gra­mą, sky­rė lė­šų ket­vir­ta­jai Co­me­nius dau­gia­ša­lės par­tne­rys­tės pro­jek­to „Links­min­ki­mės, pri­si­jun­ki­te!“ ke­lio­nei į Ita­li­ją.

Ši ke­lio­nė bu­vo pil­na įspū­džių ir gra­žių, į at­min­tį įsi­rė­žian­čių, pri­si­mi­ni­mų. Į ke­lio­nę vy­ko tik mo­ky­to­jai, nes ita­lai pro­jek­te da­ly­va­vo taip pat be mo­ki­nių.

Mums at­vy­kus, Is­ti­tu­to Sco­las­ti­co Comp­ren­si­vo di Cas­tel­lal­to mo­kyk­lo­je dar vi­rė dar­bas. Tu­rė­jo­me ga­li­my­bę pa­ma­ty­ti mels­vais ir ro­ži­niais cha­la­tė­liais dė­vin­čius 5–12 me­tų mo­ki­nius, ku­rie su­sė­dę rū­pes­tin­gai at­li­ki­nė­jo mo­ky­to­jų už­duo­tis, žai­dė žai­di­mus ir no­riai ban­dė už­megz­ti po­kal­bį su ką tik at­vy­ku­siais pen­kių ša­lių at­sto­vais. Ita­lų vai­kai – šil­ti, ge­ra­no­riš­ki, links­mi ir mėgs­tan­tys bend­rau­ti mo­ki­niai. Vie­ni mo­kyk­lo­je bū­na iki 13 val., ki­ti mo­ko­si iki 16 val., kol juos pa­sii­ma tė­vai. Li­ku­sie­ji mo­kyk­lo­je gi­li­na ži­nias, pla­čiau nag­ri­nė­ja jau ži­no­mas te­mas ar­ba mo­ko­si nau­jų da­ly­kų. Atk­rei­piau dė­me­sį į mo­ki­nių są­siu­vi­nius. Jie – di­de­li, tar­si kon­to­ri­nės kny­gos, ir itin tvar­kin­gi bei šva­rūs.

Mo­kyk­la, ku­rio­je lan­kė­mės, tu­ri per tūks­tan­tį auk­lė­ti­nių, ta­čiau jie mo­ko­si ke­liuo­se, vie­nas nuo ki­to ga­na to­li esan­čiuo­se, pa­sta­tuo­se. To­dėl mo­kyk­los – ma­žos ir jau­kios, o di­rek­to­riaus ka­bi­ne­tas yra at­ski­rame pa­sta­te ir su vi­sais bend­rau­ja­ma tik te­le­fo­nu.

Ap­lan­kė­me Cas­tel­li mies­te įsi­kū­ru­sią me­nų mo­kyk­lą, ku­rio­je pa­ma­tė­me daug uni­ka­lių ke­ra­mi­kos dir­bi­nių, vaikš­ti­nė­jo­me po dirb­tu­ves, ste­bė­jo­me jau­nuo­sius me­ni­nin­kus, gė­rė­jo­mės vie­na di­džiau­sių bib­lio­te­kų, su­kau­pu­sia tūks­tan­čius kny­gų apie įvai­rias me­no rū­šis. La­bai stip­ri mo­kyk­los ma­te­ria­li­nė ba­zė. Me­nų mo­kyk­los mo­ky­to­jai – vie­to­je gy­ve­nan­tys žmo­nės, o moks­lei­viai at­vyks­ta iš vi­sos Ita­li­jos ir ap­si­gy­ve­na šei­mo­se. Moks­las yra ne­mo­ka­mas, ta­čiau ten pa­tek­ti nė­ra leng­va.

Da­ly­va­vo­me Ita­li­jos su­si­vie­ni­ji­mo 150-ųjų me­ti­nių ren­gi­niuo­se. Už­si­dė­ję ran­ką ant šir­dies, ir ma­ži, ir di­de­li gie­do­jo ša­lies him­ną. Tai – jau­di­nan­ti aki­mir­ka ir di­de­lė pa­gar­ba sa­vo ša­liai, jos tra­di­ci­joms. Ap­lan­kė­me 7-ojo am­žiaus mū­šius me­nan­čią tvir­to­vę Ci­vi­tel­la del Tron­to ir se­no­vi­nius kai­me­lius su siau­ro­mis gat­ve­lė­mis, ku­rio­se te­be­gy­ve­na žmo­nės, be­si­di­džiuo­jan­tys tur­tin­ga sa­vo kraš­to praei­ti­mi bei ko­vų su prie­šais per­ga­lė­mis. Gė­rė­jo­mės Ro­mos įžy­my­bė­mis.

Su mu­mis mie­lai va­ka­rą lei­do mies­to val­džios at­sto­vai, tar­si sa­ky­tų, jog svar­bes­nių dar­bų tuo me­tu ir nėra. Jų už­sa­ky­ti sta­lai lū­žo nuo pa­tie­ka­lų, ku­rių pa­ra­gau­ti su­ge­bė­jo­me tik pu­sę, gau­sos. Pa­si­ro­do, pa­grin­di­nis ir pa­ts so­čiau­sias ita­lų val­gy­mas vyks­ta vė­lai va­ka­re. Tada, be ki­to mais­to, pa­pras­tai pa­tie­kia­ma 5–8 rū­šių pi­cų. Keis­ta, kad val­gy­da­mi tiek daug ita­lai nė­ra ap­kū­nūs ir tik ne­dau­ge­lis tu­ri ant­svo­rį.

Ke­liau­to­jams pa­ti­ko idė­ja į po­pa­mo­ki­nį moks­lei­vių ug­dy­mą įtrauk­ti pen­si­nio am­žiaus mo­ky­to­jus. Ap­lan­ky­ta­me rank­dar­bių klu­be-mu­zie­ju­je gė­rė­jo­mės gar­baus am­žiaus mo­ky­to­jos ir jos mo­ki­nių dar­bais. Ma­nau, kad šią idė­ją ga­li­ma įgy­ven­din­ti ir Vil­ka­viš­ky­je – ir sa­vo ta­len­tus at­sklei­džian­tys mo­ky­to­jai jaus­tų­si nau­din­gi, ir mo­ki­niai bū­tų užim­ti.

Bu­vo sma­gu ke­liau­ti, gė­rė­tis sve­ti­mos ša­lies įdo­my­bė­mis, bend­rau­ti su šiek tiek ki­to­kiais žmo­nė­mis, o grį­žus – dar karš­čiau pa­mil­ti sa­vo gim­tą­ją ša­lį ir uo­liau dirb­ti jos nau­dai.Bi­ru­tė ŠEI­MIE­NĖ

Pro­jek­to koor­di­na­to­rė

Užsk. 3855


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas