„Santaka“ / Italijoje pedagogai lankė ne tik mokyklas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-06 23:03

Dalinkitės:  


Italų vaikai – šilti, geranoriški, linksmi ir mėgstantys bendrauti.

Italijoje pedagogai lankė ne tik mokyklas

Švie­ti­mo mai­nų pa­ra­mos fon­das, ad­mi­nist­ruo­jan­tis Mo­ky­mo­si vi­są gy­ve­ni­mą pro­gra­mą, sky­rė lė­šų ket­vir­ta­jai Co­me­nius dau­gia­ša­lės par­tne­rys­tės pro­jek­to „Links­min­ki­mės, pri­si­jun­ki­te!“ ke­lio­nei į Ita­li­ją.

Ši ke­lio­nė bu­vo pil­na įspū­džių ir gra­žių, į at­min­tį įsi­rė­žian­čių, pri­si­mi­ni­mų. Į ke­lio­nę vy­ko tik mo­ky­to­jai, nes ita­lai pro­jek­te da­ly­va­vo taip pat be mo­ki­nių.

Mums at­vy­kus, Is­ti­tu­to Sco­las­ti­co Comp­ren­si­vo di Cas­tel­lal­to mo­kyk­lo­je dar vi­rė dar­bas. Tu­rė­jo­me ga­li­my­bę pa­ma­ty­ti mels­vais ir ro­ži­niais cha­la­tė­liais dė­vin­čius 5–12 me­tų mo­ki­nius, ku­rie su­sė­dę rū­pes­tin­gai at­li­ki­nė­jo mo­ky­to­jų už­duo­tis, žai­dė žai­di­mus ir no­riai ban­dė už­megz­ti po­kal­bį su ką tik at­vy­ku­siais pen­kių ša­lių at­sto­vais. Ita­lų vai­kai – šil­ti, ge­ra­no­riš­ki, links­mi ir mėgs­tan­tys bend­rau­ti mo­ki­niai. Vie­ni mo­kyk­lo­je bū­na iki 13 val., ki­ti mo­ko­si iki 16 val., kol juos pa­sii­ma tė­vai. Li­ku­sie­ji mo­kyk­lo­je gi­li­na ži­nias, pla­čiau nag­ri­nė­ja jau ži­no­mas te­mas ar­ba mo­ko­si nau­jų da­ly­kų. Atk­rei­piau dė­me­sį į mo­ki­nių są­siu­vi­nius. Jie – di­de­li, tar­si kon­to­ri­nės kny­gos, ir itin tvar­kin­gi bei šva­rūs.

Mo­kyk­la, ku­rio­je lan­kė­mės, tu­ri per tūks­tan­tį auk­lė­ti­nių, ta­čiau jie mo­ko­si ke­liuo­se, vie­nas nuo ki­to ga­na to­li esan­čiuo­se, pa­sta­tuo­se. To­dėl mo­kyk­los – ma­žos ir jau­kios, o di­rek­to­riaus ka­bi­ne­tas yra at­ski­rame pa­sta­te ir su vi­sais bend­rau­ja­ma tik te­le­fo­nu.

Ap­lan­kė­me Cas­tel­li mies­te įsi­kū­ru­sią me­nų mo­kyk­lą, ku­rio­je pa­ma­tė­me daug uni­ka­lių ke­ra­mi­kos dir­bi­nių, vaikš­ti­nė­jo­me po dirb­tu­ves, ste­bė­jo­me jau­nuo­sius me­ni­nin­kus, gė­rė­jo­mės vie­na di­džiau­sių bib­lio­te­kų, su­kau­pu­sia tūks­tan­čius kny­gų apie įvai­rias me­no rū­šis. La­bai stip­ri mo­kyk­los ma­te­ria­li­nė ba­zė. Me­nų mo­kyk­los mo­ky­to­jai – vie­to­je gy­ve­nan­tys žmo­nės, o moks­lei­viai at­vyks­ta iš vi­sos Ita­li­jos ir ap­si­gy­ve­na šei­mo­se. Moks­las yra ne­mo­ka­mas, ta­čiau ten pa­tek­ti nė­ra leng­va.

Da­ly­va­vo­me Ita­li­jos su­si­vie­ni­ji­mo 150-ųjų me­ti­nių ren­gi­niuo­se. Už­si­dė­ję ran­ką ant šir­dies, ir ma­ži, ir di­de­li gie­do­jo ša­lies him­ną. Tai – jau­di­nan­ti aki­mir­ka ir di­de­lė pa­gar­ba sa­vo ša­liai, jos tra­di­ci­joms. Ap­lan­kė­me 7-ojo am­žiaus mū­šius me­nan­čią tvir­to­vę Ci­vi­tel­la del Tron­to ir se­no­vi­nius kai­me­lius su siau­ro­mis gat­ve­lė­mis, ku­rio­se te­be­gy­ve­na žmo­nės, be­si­di­džiuo­jan­tys tur­tin­ga sa­vo kraš­to praei­ti­mi bei ko­vų su prie­šais per­ga­lė­mis. Gė­rė­jo­mės Ro­mos įžy­my­bė­mis.

Su mu­mis mie­lai va­ka­rą lei­do mies­to val­džios at­sto­vai, tar­si sa­ky­tų, jog svar­bes­nių dar­bų tuo me­tu ir nėra. Jų už­sa­ky­ti sta­lai lū­žo nuo pa­tie­ka­lų, ku­rių pa­ra­gau­ti su­ge­bė­jo­me tik pu­sę, gau­sos. Pa­si­ro­do, pa­grin­di­nis ir pa­ts so­čiau­sias ita­lų val­gy­mas vyks­ta vė­lai va­ka­re. Tada, be ki­to mais­to, pa­pras­tai pa­tie­kia­ma 5–8 rū­šių pi­cų. Keis­ta, kad val­gy­da­mi tiek daug ita­lai nė­ra ap­kū­nūs ir tik ne­dau­ge­lis tu­ri ant­svo­rį.

Ke­liau­to­jams pa­ti­ko idė­ja į po­pa­mo­ki­nį moks­lei­vių ug­dy­mą įtrauk­ti pen­si­nio am­žiaus mo­ky­to­jus. Ap­lan­ky­ta­me rank­dar­bių klu­be-mu­zie­ju­je gė­rė­jo­mės gar­baus am­žiaus mo­ky­to­jos ir jos mo­ki­nių dar­bais. Ma­nau, kad šią idė­ją ga­li­ma įgy­ven­din­ti ir Vil­ka­viš­ky­je – ir sa­vo ta­len­tus at­sklei­džian­tys mo­ky­to­jai jaus­tų­si nau­din­gi, ir mo­ki­niai bū­tų užim­ti.

Bu­vo sma­gu ke­liau­ti, gė­rė­tis sve­ti­mos ša­lies įdo­my­bė­mis, bend­rau­ti su šiek tiek ki­to­kiais žmo­nė­mis, o grį­žus – dar karš­čiau pa­mil­ti sa­vo gim­tą­ją ša­lį ir uo­liau dirb­ti jos nau­dai.Bi­ru­tė ŠEI­MIE­NĖ

Pro­jek­to koor­di­na­to­rė

Užsk. 3855


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas