„Santaka“ / Italijoje pedagogai lankė ne tik mokyklas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-06 23:03

Dalinkitės:  


Italų vaikai – šilti, geranoriški, linksmi ir mėgstantys bendrauti.

Italijoje pedagogai lankė ne tik mokyklas

Švie­ti­mo mai­nų pa­ra­mos fon­das, ad­mi­nist­ruo­jan­tis Mo­ky­mo­si vi­są gy­ve­ni­mą pro­gra­mą, sky­rė lė­šų ket­vir­ta­jai Co­me­nius dau­gia­ša­lės par­tne­rys­tės pro­jek­to „Links­min­ki­mės, pri­si­jun­ki­te!“ ke­lio­nei į Ita­li­ją.

Ši ke­lio­nė bu­vo pil­na įspū­džių ir gra­žių, į at­min­tį įsi­rė­žian­čių, pri­si­mi­ni­mų. Į ke­lio­nę vy­ko tik mo­ky­to­jai, nes ita­lai pro­jek­te da­ly­va­vo taip pat be mo­ki­nių.

Mums at­vy­kus, Is­ti­tu­to Sco­las­ti­co Comp­ren­si­vo di Cas­tel­lal­to mo­kyk­lo­je dar vi­rė dar­bas. Tu­rė­jo­me ga­li­my­bę pa­ma­ty­ti mels­vais ir ro­ži­niais cha­la­tė­liais dė­vin­čius 5–12 me­tų mo­ki­nius, ku­rie su­sė­dę rū­pes­tin­gai at­li­ki­nė­jo mo­ky­to­jų už­duo­tis, žai­dė žai­di­mus ir no­riai ban­dė už­megz­ti po­kal­bį su ką tik at­vy­ku­siais pen­kių ša­lių at­sto­vais. Ita­lų vai­kai – šil­ti, ge­ra­no­riš­ki, links­mi ir mėgs­tan­tys bend­rau­ti mo­ki­niai. Vie­ni mo­kyk­lo­je bū­na iki 13 val., ki­ti mo­ko­si iki 16 val., kol juos pa­sii­ma tė­vai. Li­ku­sie­ji mo­kyk­lo­je gi­li­na ži­nias, pla­čiau nag­ri­nė­ja jau ži­no­mas te­mas ar­ba mo­ko­si nau­jų da­ly­kų. Atk­rei­piau dė­me­sį į mo­ki­nių są­siu­vi­nius. Jie – di­de­li, tar­si kon­to­ri­nės kny­gos, ir itin tvar­kin­gi bei šva­rūs.

Mo­kyk­la, ku­rio­je lan­kė­mės, tu­ri per tūks­tan­tį auk­lė­ti­nių, ta­čiau jie mo­ko­si ke­liuo­se, vie­nas nuo ki­to ga­na to­li esan­čiuo­se, pa­sta­tuo­se. To­dėl mo­kyk­los – ma­žos ir jau­kios, o di­rek­to­riaus ka­bi­ne­tas yra at­ski­rame pa­sta­te ir su vi­sais bend­rau­ja­ma tik te­le­fo­nu.

Ap­lan­kė­me Cas­tel­li mies­te įsi­kū­ru­sią me­nų mo­kyk­lą, ku­rio­je pa­ma­tė­me daug uni­ka­lių ke­ra­mi­kos dir­bi­nių, vaikš­ti­nė­jo­me po dirb­tu­ves, ste­bė­jo­me jau­nuo­sius me­ni­nin­kus, gė­rė­jo­mės vie­na di­džiau­sių bib­lio­te­kų, su­kau­pu­sia tūks­tan­čius kny­gų apie įvai­rias me­no rū­šis. La­bai stip­ri mo­kyk­los ma­te­ria­li­nė ba­zė. Me­nų mo­kyk­los mo­ky­to­jai – vie­to­je gy­ve­nan­tys žmo­nės, o moks­lei­viai at­vyks­ta iš vi­sos Ita­li­jos ir ap­si­gy­ve­na šei­mo­se. Moks­las yra ne­mo­ka­mas, ta­čiau ten pa­tek­ti nė­ra leng­va.

Da­ly­va­vo­me Ita­li­jos su­si­vie­ni­ji­mo 150-ųjų me­ti­nių ren­gi­niuo­se. Už­si­dė­ję ran­ką ant šir­dies, ir ma­ži, ir di­de­li gie­do­jo ša­lies him­ną. Tai – jau­di­nan­ti aki­mir­ka ir di­de­lė pa­gar­ba sa­vo ša­liai, jos tra­di­ci­joms. Ap­lan­kė­me 7-ojo am­žiaus mū­šius me­nan­čią tvir­to­vę Ci­vi­tel­la del Tron­to ir se­no­vi­nius kai­me­lius su siau­ro­mis gat­ve­lė­mis, ku­rio­se te­be­gy­ve­na žmo­nės, be­si­di­džiuo­jan­tys tur­tin­ga sa­vo kraš­to praei­ti­mi bei ko­vų su prie­šais per­ga­lė­mis. Gė­rė­jo­mės Ro­mos įžy­my­bė­mis.

Su mu­mis mie­lai va­ka­rą lei­do mies­to val­džios at­sto­vai, tar­si sa­ky­tų, jog svar­bes­nių dar­bų tuo me­tu ir nėra. Jų už­sa­ky­ti sta­lai lū­žo nuo pa­tie­ka­lų, ku­rių pa­ra­gau­ti su­ge­bė­jo­me tik pu­sę, gau­sos. Pa­si­ro­do, pa­grin­di­nis ir pa­ts so­čiau­sias ita­lų val­gy­mas vyks­ta vė­lai va­ka­re. Tada, be ki­to mais­to, pa­pras­tai pa­tie­kia­ma 5–8 rū­šių pi­cų. Keis­ta, kad val­gy­da­mi tiek daug ita­lai nė­ra ap­kū­nūs ir tik ne­dau­ge­lis tu­ri ant­svo­rį.

Ke­liau­to­jams pa­ti­ko idė­ja į po­pa­mo­ki­nį moks­lei­vių ug­dy­mą įtrauk­ti pen­si­nio am­žiaus mo­ky­to­jus. Ap­lan­ky­ta­me rank­dar­bių klu­be-mu­zie­ju­je gė­rė­jo­mės gar­baus am­žiaus mo­ky­to­jos ir jos mo­ki­nių dar­bais. Ma­nau, kad šią idė­ją ga­li­ma įgy­ven­din­ti ir Vil­ka­viš­ky­je – ir sa­vo ta­len­tus at­sklei­džian­tys mo­ky­to­jai jaus­tų­si nau­din­gi, ir mo­ki­niai bū­tų užim­ti.

Bu­vo sma­gu ke­liau­ti, gė­rė­tis sve­ti­mos ša­lies įdo­my­bė­mis, bend­rau­ti su šiek tiek ki­to­kiais žmo­nė­mis, o grį­žus – dar karš­čiau pa­mil­ti sa­vo gim­tą­ją ša­lį ir uo­liau dirb­ti jos nau­dai.Bi­ru­tė ŠEI­MIE­NĖ

Pro­jek­to koor­di­na­to­rė

Užsk. 3855


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas