„Santaka“ / Gimnazistės papuošė muzikos kabinetą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-06 22:52

Dalinkitės:  


Muzikos mokytoja Rita Štrimaitienė džiaugėsi Monikos Akuckaitės (centre) ir Ingridos Tumelytės piešiniu, pagyvinusiu tuščią kabineto sieną.

Autorės nuotr.


Gimnazistės papuošė muzikos kabinetą

Eglė MIČIULIENĖ

Vil­ka­viš­kio „Auš­ros“ gim­na­zi­jos mu­zi­kos mo­ky­to­ja Ri­ta Štri­mai­tie­nė džiau­gia­si, jog nuo rug­sė­jo pa­mo­kas ves iš­gra­žė­ju­sia­me ka­bi­ne­te.

Mu­zi­kos ka­bi­ne­tą nuo­tai­kin­gu pie­ši­niu pa­puo­šė dvi gim­na­zis­tės: tre­čią gim­na­zi­jos kla­sę bai­gu­sios moks­lei­vės, bū­si­mos abi­tu­rien­tės Ing­ri­da Tu­me­ly­tė ir Mo­ni­ka Akuc­kai­tė.

Mer­gi­nos pa­sa­ko­jo, jog kla­sė, ku­rio­je ve­da­mos mu­zi­kos pa­mo­kos, ne­se­niai bu­vo su­tvar­ky­ta, su­re­mon­tuo­ta. Ta­čiau, kad ir gra­žiai iš­da­žy­tos, sie­nos at­ro­dė tuš­čios ir ny­kios.

– Nusp­ren­dė­me, jog jas rei­kė­tų kaž­kaip pa­gy­vin­ti. Tai bu­vo ma­no idė­ja, nes daug me­tų dai­nuo­ju pas R. Štri­mai­tie­nę ir no­rė­jau mo­ky­to­jai už jos dar­bą pa­da­ry­ti ką nors ge­ro. Be to, ir mo­kyk­lo­je sma­gu pa­lik­ti da­le­lę sa­vęs. Tad su Ing­ri­da su­gal­vo­jo­me nu­pieš­ti pie­ši­nį. Tai mū­sų pir­mas bend­ras toks di­de­lis dar­bas. O Ing­ri­da pa­na­šią idė­ją yra įgy­ven­di­nu­si ir anks­čiau. Ji iš­gra­ži­nu­si ru­sų kal­bos ka­bi­ne­tą: ap­link len­tą pri­pie­šė ža­lių gė­lių. Tad nu­spren­dė­me, jog mu­zi­kos ka­bi­ne­tas ir­gi ga­li bū­ti gra­žes­nis, – pa­sa­ko­jo Mo­ni­ka.

Kaip at­ro­dys pie­ši­nys, su­gal­vo­jo pa­čios mer­gi­nos. Jos nu­si­pie­šė es­ki­zą, ku­rį per tris die­nas „per­kė­lė“ ant sie­nos: iš pra­džių pieš­tu­ku, po to – gim­na­zi­jos ad­mi­nist­ra­ci­jos duo­tais da­žais.

Pats dar­bas tru­ko tris die­nas – nuo pat ry­to iki vė­laus va­ka­ro.

Pa­ti ka­bi­ne­to šei­mi­nin­kė, mo­ky­to­ja R. Štri­mai­tie­nė ne­ga­lė­jo at­si­džiaug­ti mer­gi­nų dar­bu.

Pe­da­go­gė sa­kė iš kar­to pri­ta­ru­si šiai idė­jai.

– Aš pa­si­ti­kiu vai­kais. Be to, man ir pa­čiai bu­vo įdo­mu, ką jie ga­li. Jei vis­ką drau­si, jau­ni­mas ne­to­bu­lės. Be to, sie­nos tik­rai at­ro­dė ny­kios. O da­bar ka­bi­ne­te – vi­sai ki­ta nuo­tai­ka, – šyp­so­jo­si mu­zi­kos mo­ky­to­ja.

O kaip bend­raam­žių dar­bą įver­ti­no gim­na­zis­tai? „Jie „apa­ko“ pa­ma­tę“, – nu­si­juo­kė jau­no­sios dai­li­nin­kės.

Mo­ni­ka su Ing­ri­da sa­kė, jog ne­lan­ko jo­kių dai­lės bū­re­lių, ta­čiau pieš­ti ir ta­py­ti abi la­bai mėgs­ta.

Ypač į dai­lę lin­ku­si I. Tu­me­ly­tė. Jos auk­lė­to­ja ir kla­sės drau­gai ži­no, kad pri­rei­kus „ko nors me­niš­ko“ vi­suo­met ga­li­ma kreip­tis į Ing­ri­dą. Kai rei­kė­jo šim­ta­die­nio ka­len­do­riaus abi­tu­rien­tams – jį taip pat sukūrė I. Tu­me­ly­tė. Mer­gi­na su­gal­vo­jo ka­len­do­rių pa­ga­min­ti me­džio for­mos – pa­gal ket­vir­to­kų kla­sės auk­lė­to­jos Kris­ti­nos Me­de­lie­nės pa­var­dę.

Idė­ja bu­vo ant dai­liai pa­ga­min­to me­de­lio pri­ka­bin­ti šim­tą la­pų ir juos po vie­ną nuplė­š­ti. Ta­čiau la­pe­liai taip ir li­ko ant ša­kų – per daug gra­žus pa­si­ro­dė moks­lei­vės dar­bas, kad kil­tų ran­ka jį ar­dy­ti. Tai­gi me­dis li­ko puoš­ti kla­sės auk­lė­to­jos K. Me­de­lie­nės ka­bi­ne­tą.

Ap­žiū­rė­jo­me ir Ing­ri­dos iš­pieš­tą ru­sų kal­bos ka­bi­ne­tą. Ru­sų kal­bos mo­ky­to­ja Auš­ri­nė Gži­bovs­kie­nė taip pat džiau­gė­si Ing­ri­dos dar­bu. Nors... šios is­to­ri­jos pra­džia bu­vo ne to­kia jau links­ma.

– Vis­kas pra­si­dė­jo nuo to, kad mer­gi­nos su­ga­di­no sie­ną pri­li­pi­nę ka­lė­di­nius pa­puo­ša­lus, – iš­da­vė mo­ky­to­ja. – Ta­da su­gal­vo­jau pa­kal­bin­ti Ing­ri­dą, kad ką nors nu­pieš­tų. O ji pri­si­pa­ži­no pa­ti apie tai gal­vo­ju­si, tik, pa­si­ro­do, ne­drį­susi man pa­si­siū­ly­ti.

Gė­lių mo­ty­vais iš­mar­gin­ta sie­na pe­da­go­gei pa­ti­ko. O mo­ki­niams pa­si­ro­dė, kad pie­ši­nio ant sie­nos ga­lė­jo bū­ti net ir dau­giau.

Da­bar abi moks­lei­vės jau ato­sto­gau­ja. Ta­čiau net ir va­sa­ros me­tu jos no­rė­tų su­si­ras­ti dar­bo. Gim­na­zis­tės ti­ki­si, kad kas nors iš vil­ka­viš­kie­čių, pa­ma­tęs jų dar­bus, taip pat pa­no­rės pa­gy­vin­ti sa­vo kam­ba­rio ar dar­bo ka­bi­ne­to sie­nas. „Esa­me ne­pil­na­me­tės, dėl to ma­žai ko­kio dar­bo mums ga­li pa­siū­ly­ti. Bet ta­py­ti ant sie­nų tik­rai ga­lė­tu­me“, – šyp­so­da­ma­si tvir­ti­no Mo­ni­ka.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis gydytojas savęs be medicinos neįsivaizduoja
* Naujų nesutarimų fone prisimintos senos nuoskaudos
* Vilkaviškio mieste siaučia vandalai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Ar galima sakyti „prieinama kaina“?
ikrai galima, kadangi „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ nurodoma trečioji dalyvio prieinamas reikšmė – „nebrangus, įperkamas“.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas