„Santaka“ / Receptas tiems, kurie taupo netikėtiems gyvenimo atvejams, – indėlis juodai dienai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalinga melžėja (galimas apgyvendinimas). Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-10-20 10:52:17

Parduoda 7,5 a sodą „Paskenduolės“ bendrijoje (yra vasarnamis). Tel. 8 620 49 187.
Galioja iki: 2019-10-25 09:31:08

Parduoda traktorių MTZ-80, siaurus ratus, 5 m vartytuvą DEUTZ-FAHR, krautuvo („autokaro“) šakes, kabinamos gale. Tel. 8 618 50 719.
Galioja iki: 2019-10-26 13:27:28

Šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu, 5 durų didelę medinę spintą, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-10-28 09:50:26Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-06 22:47

Dalinkitės:  


Receptas tiems, kurie taupo netikėtiems gyvenimo atvejams, – indėlis juodai dienai

„At­sar­gu­mas gė­dos ne­da­ro“, – šią pa­tar­lę tai­ko­me ir gy­ve­ni­me, pa­vyz­džiui, tau­po­me ne tik ato­sto­goms ar šven­tėms, bet ir juo­dai die­nai.

Jei ne­ti­kė­tai už­klum­pa li­ga, pa­ti­ria­ma trau­ma ar ne­ten­ka­ma dar­bo – to­kiu at­ve­ju fi­nan­si­nė pa­gal­ba tie­siog bū­ti­na. Ta­čiau, tau­pant ne­ti­kė­tiems gy­ve­ni­mo at­ve­jams, nie­ka­da ne­ga­li ži­no­ti, ka­da šių san­tau­pų ims ir pri­reiks. Mū­sų pa­kal­bin­ti pa­šne­ko­vai pa­siū­lė vi­so­kių re­cep­tų.

„Kau­piu pi­ni­gus juo­dai die­nai na­muo­se. Ži­nau, kad tai ne pa­ts sau­giau­sias bū­das, bet taip jau­čiuo­si ra­miau, jei­gu jų sku­biai pri­reik­tų man ar ma­no vai­kams su­si­rgus, ko­kiai ki­tai ne­lai­mei nu­ti­kus. Svar­biau­sia nie­kam ne­sa­ky­ti, kur pa­slėp­ti pi­ni­gai, ir vis­kas.“ (Ri­ta, 52 me­tų).

„Ne­se­niai mū­sų šei­mą ap­lan­kė gand­rai – su­si­lau­kė­me duk­ry­tės. Sup­ras­da­mas, kad esu šei­mos gal­va ir at­sa­kau už ar­ti­mų­jų ge­ro­vę, nu­ta­riau at­si­dė­ti šiek tiek pi­ni­gų ne­nu­ma­ty­tiems at­ve­jams. Ži­no­ma, apie ne­lai­mes ge­riau ap­skri­tai ne­gal­vo­ti, bet aš mėgs­tu bū­ti pa­si­ren­gęs ne­ti­kė­tu­mams. Pi­ni­gus lai­kau ban­ko są­skai­to­je – sau­gu ir bet ka­da ga­liu pa­siim­ti.“ (Rim­vy­das, 36 me­tai).

„No­rė­čiau tau­py­da­mas dar ir šiek tiek pa­pil­do­mai už­dirb­ti, bet ten­ka rink­tis trum­po lai­ko­tar­pio ter­mi­nuo­tuo­sius in­dė­lius – mė­ne­sio ar tri­jų. Juk jei pa­dė­siu in­dė­lį dve­jiems me­tams, o pri­rei­kus nu­trauk­siu su­tar­tį anks­čiau, pra­ra­siu vi­sas pa­lū­ka­nas.“ (Al­gis, 41 me­tai).

Da­bar yra dar vie­nas bū­das tau­py­ti ne­ti­kė­tiems at­ve­jams – nuo šiol SEB ban­ke ga­li­ma pa­dė­ti in­dė­lį juo­dai die­nai: įvy­kus ne­pap­ras­tam gy­ve­ni­mo at­ve­jui, šį in­dė­lį ga­li­ma at­siim­ti prieš ter­mi­ną, ne­pra­ran­dant su­kaup­tų pa­lū­ka­nų. Tai ga­li­ma pa­da­ry­ti įvy­kus trau­mai, iš­ti­kus kri­ti­nei li­gai, ki­lus gais­rui būs­te, pra­ra­dus dar­bą, nu­ti­kus eis­mo įvy­kiui, įvy­kus va­gys­tei iš bu­to ar ne­tek­ties (mir­ties) at­ve­ju.

Įvy­kus vie­nai iš mi­nė­tų­jų ne­lai­mių, SEB ban­ko sky­riu­je te­rei­kės pa­teik­ti pra­šy­mą nu­trauk­ti in­dė­lio su­tar­tį ir rei­kia­mus įvy­kį liu­di­jan­čius do­ku­men­tus (pvz., iš po­li­ci­jos ar gy­dy­mo įstai­gos).

In­dė­lį juo­dai die­nai ga­li­ma pa­dė­ti pa­si­rin­kus vie­ną iš dvie­jų in­dė­lių ti­pų – ter­mi­nuo­tą­jį ar­ba ter­mi­nuo­tą kau­pia­mą­jį. Trum­piau­sias to­kio in­dė­lio ter­mi­nas yra 18 mė­ne­sių (540 die­nų). In­dė­lį juo­dai die­nai ga­li­ma pa­dė­ti bet ku­ria­me SEB ban­ko sky­riu­je ar­ba in­ter­ne­tu.

Už šiuos in­dė­lius, pa­dė­tus iki šių me­tų rug­sė­jo 11 die­nos, ban­kas mo­kės 0,2 pro­c. di­des­nes pa­lū­ka­nas ne­gu už įpras­tą ter­mi­nuo­tą­jį ar ter­mi­nuo­tą kau­pia­mą­jį in­dė­lį.

Tai­gi da­bar ga­li­ma tau­py­ti ne­ti­kė­tiems gy­ve­ni­mo at­ve­jams ir bū­ti už­tik­rin­tiems, kad neįp­ras­tu gy­ve­ni­mo at­ve­ju bus iš­sau­go­tos jau su­kaup­tos pa­lū­ka­nos. Ar tai svar­bu ir Jums? Už­su­ki­te į ar­ti­miau­sią SEB ban­ko sky­rių ir su­ži­no­ki­te dau­giau apie in­dė­lį juo­dai die­nai.

Užsk. 8354


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Žmonės stojo į „Pažadų kelią“
* Ūkininkas dėl galimybės dirbti žemę atsisakė politinių postų
* Problema, kurios negalima spręsti tyliai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar eidami tamsiu metu segite atšvaitus?
Taip, būtinai.
Mano atšvaitas – dar stalčiuje.
Pėsčiomis nevaikštau.
Kam atšvaitas, jei einu tik šalikele?Kalbos patarimai

Didžiuma ar diduma?
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ teikiamas tik žodis diduma – didesnė dalis, dauguma. Pvz.: Didžiumą (= Didumą ) derliaus jau nuėmė.
Netaisyklingai vartojamas vietininkas didžiumoje irgi turi būti taisomas. Pvz.: Šiandien romano autorius didžiumoje (= iš esmės, beveik visai ) užmirštas.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas