„Santaka“ / Receptas tiems, kurie taupo netikėtiems gyvenimo atvejams, – indėlis juodai dienai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-06 22:47

Dalinkitės:  


Receptas tiems, kurie taupo netikėtiems gyvenimo atvejams, – indėlis juodai dienai

„At­sar­gu­mas gė­dos ne­da­ro“, – šią pa­tar­lę tai­ko­me ir gy­ve­ni­me, pa­vyz­džiui, tau­po­me ne tik ato­sto­goms ar šven­tėms, bet ir juo­dai die­nai.

Jei ne­ti­kė­tai už­klum­pa li­ga, pa­ti­ria­ma trau­ma ar ne­ten­ka­ma dar­bo – to­kiu at­ve­ju fi­nan­si­nė pa­gal­ba tie­siog bū­ti­na. Ta­čiau, tau­pant ne­ti­kė­tiems gy­ve­ni­mo at­ve­jams, nie­ka­da ne­ga­li ži­no­ti, ka­da šių san­tau­pų ims ir pri­reiks. Mū­sų pa­kal­bin­ti pa­šne­ko­vai pa­siū­lė vi­so­kių re­cep­tų.

„Kau­piu pi­ni­gus juo­dai die­nai na­muo­se. Ži­nau, kad tai ne pa­ts sau­giau­sias bū­das, bet taip jau­čiuo­si ra­miau, jei­gu jų sku­biai pri­reik­tų man ar ma­no vai­kams su­si­rgus, ko­kiai ki­tai ne­lai­mei nu­ti­kus. Svar­biau­sia nie­kam ne­sa­ky­ti, kur pa­slėp­ti pi­ni­gai, ir vis­kas.“ (Ri­ta, 52 me­tų).

„Ne­se­niai mū­sų šei­mą ap­lan­kė gand­rai – su­si­lau­kė­me duk­ry­tės. Sup­ras­da­mas, kad esu šei­mos gal­va ir at­sa­kau už ar­ti­mų­jų ge­ro­vę, nu­ta­riau at­si­dė­ti šiek tiek pi­ni­gų ne­nu­ma­ty­tiems at­ve­jams. Ži­no­ma, apie ne­lai­mes ge­riau ap­skri­tai ne­gal­vo­ti, bet aš mėgs­tu bū­ti pa­si­ren­gęs ne­ti­kė­tu­mams. Pi­ni­gus lai­kau ban­ko są­skai­to­je – sau­gu ir bet ka­da ga­liu pa­siim­ti.“ (Rim­vy­das, 36 me­tai).

„No­rė­čiau tau­py­da­mas dar ir šiek tiek pa­pil­do­mai už­dirb­ti, bet ten­ka rink­tis trum­po lai­ko­tar­pio ter­mi­nuo­tuo­sius in­dė­lius – mė­ne­sio ar tri­jų. Juk jei pa­dė­siu in­dė­lį dve­jiems me­tams, o pri­rei­kus nu­trauk­siu su­tar­tį anks­čiau, pra­ra­siu vi­sas pa­lū­ka­nas.“ (Al­gis, 41 me­tai).

Da­bar yra dar vie­nas bū­das tau­py­ti ne­ti­kė­tiems at­ve­jams – nuo šiol SEB ban­ke ga­li­ma pa­dė­ti in­dė­lį juo­dai die­nai: įvy­kus ne­pap­ras­tam gy­ve­ni­mo at­ve­jui, šį in­dė­lį ga­li­ma at­siim­ti prieš ter­mi­ną, ne­pra­ran­dant su­kaup­tų pa­lū­ka­nų. Tai ga­li­ma pa­da­ry­ti įvy­kus trau­mai, iš­ti­kus kri­ti­nei li­gai, ki­lus gais­rui būs­te, pra­ra­dus dar­bą, nu­ti­kus eis­mo įvy­kiui, įvy­kus va­gys­tei iš bu­to ar ne­tek­ties (mir­ties) at­ve­ju.

Įvy­kus vie­nai iš mi­nė­tų­jų ne­lai­mių, SEB ban­ko sky­riu­je te­rei­kės pa­teik­ti pra­šy­mą nu­trauk­ti in­dė­lio su­tar­tį ir rei­kia­mus įvy­kį liu­di­jan­čius do­ku­men­tus (pvz., iš po­li­ci­jos ar gy­dy­mo įstai­gos).

In­dė­lį juo­dai die­nai ga­li­ma pa­dė­ti pa­si­rin­kus vie­ną iš dvie­jų in­dė­lių ti­pų – ter­mi­nuo­tą­jį ar­ba ter­mi­nuo­tą kau­pia­mą­jį. Trum­piau­sias to­kio in­dė­lio ter­mi­nas yra 18 mė­ne­sių (540 die­nų). In­dė­lį juo­dai die­nai ga­li­ma pa­dė­ti bet ku­ria­me SEB ban­ko sky­riu­je ar­ba in­ter­ne­tu.

Už šiuos in­dė­lius, pa­dė­tus iki šių me­tų rug­sė­jo 11 die­nos, ban­kas mo­kės 0,2 pro­c. di­des­nes pa­lū­ka­nas ne­gu už įpras­tą ter­mi­nuo­tą­jį ar ter­mi­nuo­tą kau­pia­mą­jį in­dė­lį.

Tai­gi da­bar ga­li­ma tau­py­ti ne­ti­kė­tiems gy­ve­ni­mo at­ve­jams ir bū­ti už­tik­rin­tiems, kad neįp­ras­tu gy­ve­ni­mo at­ve­ju bus iš­sau­go­tos jau su­kaup­tos pa­lū­ka­nos. Ar tai svar­bu ir Jums? Už­su­ki­te į ar­ti­miau­sią SEB ban­ko sky­rių ir su­ži­no­ki­te dau­giau apie in­dė­lį juo­dai die­nai.

Užsk. 8354


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas