„Santaka“ / Festivalio finalą pakrikštijo lietus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda PEUGEOT 307 CARAVAN (2007 m. gruodžio mėn., 1,6 l, dyzelis, 1650 Eur). Tel. 8657 50 135.
Galioja iki: 2019-06-17 11:26:58

Skubiai parduoda 7,90 ha žemės prie kelio Vilkaviškis–Kybartai, Uosių k., Šeimenos sen. (atlikti geodeziniai matavimai). Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-06-24 12:55:30

Parduoda 2 kambarių tvarkingą butą patogioje vietoje, Vilkaviškyje (IV a., 50 m², šalia yra darželis, mokykla). Tel. 8 685 69 145.
Galioja iki: 2019-06-24 12:56:25Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-06 22:41

Dalinkitės:  


Baigiamajam festivalio koncertui amžinosios klasikos programą parengė Vilniaus styginių kvintetas ir maestro Virgilijus Noreika.

Autorės nuotr.


Festivalio finalą pakrikštijo lietus

Laima VABALIENĖ

Nus­kam­bė­jus pa­sku­ti­niam fi­na­li­nio Pae­že­rių dva­ro fes­ti­va­lio kon­cer­to akor­dui, ren­gi­nio ve­dė­jas Vik­to­ras Ge­ru­lai­tis ta­rė pra­na­šiš­kus žo­džius: „Ar lis lie­tus, ar švies sau­lė, ki­tą­met tuo pa­čiu lai­ku su­si­tik­si­me čia“.

Prieš ket­ver­tą me­tų bū­tent čia, Pae­že­rių dva­ro rū­muo­se, gi­męs ka­me­ri­nės mu­zi­kos fes­ti­va­lis šio­je erd­vė­je ge­riau­siai at­sklei­džia sa­vo dva­sią. Šeš­ta­die­nį, kai be­maž ne­si­liau­jan­tis lie­tus prau­sė par­ko me­džius ir prie­šais rū­mus ant suo­lų įsi­tai­su­sius žiū­ro­vus, siū­ly­mas per­si­kel­ti į erd­vią Vil­ka­viš­kio kul­tū­ros cent­ro sa­lę ar­ba su­si­spaus­ti ne­di­du­kė­je dva­ro rū­mų me­nė­je ne­su­lau­kė jų pri­ta­ri­mo. Ap­si­gau­bęs liet­pal­čiais, pri­si­den­gęs skė­čiais di­de­lis bū­rys fes­ti­va­lio ger­bė­jų mau­dė­si ... mu­zi­ko­je. Lie­taus fo­ne, at­ro­do, ir ji skam­bė­jo ypa­tin­gai. Nuo pir­mo­jo Vil­niaus sty­gi­nių kvin­te­to „In­ter­mez­zo“ at­lik­to kū­ri­nio – A. Vi­val­džio mu­zi­kos, ku­riai pa­si­gir­dus, kaip tei­gė žo­džio ki­še­nė­je neieš­kan­tis V. Ge­ru­lai­tis, lie­tus nu­ty­la ir leng­va bū­na al­suo­ti. Tuo vie­nu įkvė­pi­mu bu­vo iš­klau­sy­ta vi­sa kvin­te­to pa­reng­ta rim­tos, o kar­tu ir nuo­tai­kin­gos, kla­si­kos pro­gra­ma. Skė­čiai truk­dė ap­lo­dis­men­tams, ta­čiau žiū­ro­vai šau­kė „bra­vo“. Tiek pat nuo­šir­daus klau­sy­to­jų dė­kin­gu­mo su­lau­kė ir maest­ro Vir­gi­li­jus No­rei­ka, neat­sis­py­ręs bend­ros nuo­tai­kos įkvėp­toms imp­ro­vi­za­ci­joms: nu­skam­bė­jus kvin­te­to at­lik­tai me­lo­di­jai iš ki­no fil­mo „Šer­bū­ro liet­sar­giai“, mu­zi­kan­tų pra­šė ją kar­to­ti ir dai­na­vo drau­ge. Va­ka­ro kon­fe­rans­jė, jau per­nai ypa­tin­gų sim­pa­ti­jų iš Pae­že­rių dva­ro fes­ti­va­lio klau­sy­to­jų su­lau­kęs V. Ge­ru­lai­tis, ir šį­kart sa­vo žais­min­gu­mu kū­rė tą su­bti­liai jau­kią ir mie­lą va­ka­ro at­mos­fe­rą.

O ji nei žiū­ro­vų, nei at­li­kė­jų ne­pa­li­ko abe­jin­gų. Kaip jau ne pir­mą kar­tą po kon­cer­to, mu­zi­kan­tai ste­bė­jo­si mū­sų klau­sy­to­jų im­lu­mu, dė­me­sin­gu­mu, o šį­kart ir iš­tver­me – neiš­si­laks­ty­ti lie­tui ly­jant.

Ket­vir­tus me­tus vyks­tan­tis fes­ti­va­lis jau už­siau­gi­no sa­vo „fa­nus“ ir bū­rį nuo­šir­džių ger­bė­jų, lau­kian­čių kiek­vie­no su­si­ti­ki­mo su pro­fe­sio­na­lia kla­si­ki­ne ka­me­ri­ne mu­zi­ka.

Šie­me­ti­nis fes­ti­va­lis kvie­tė į sep­ty­nis kon­cer­tus – nuo slė­pi­nin­go­sios M. K. Čiur­lio­nio kū­ry­bos iki su­bti­lios pran­cū­zų mu­zi­kos, nuo rim­to­jo ba­ro­ko iki žais­min­go­jo džia­zo sti­liaus mu­zi­kos, nuo šo­kio žan­ro kū­ri­nių iki sim­fo­ni­nių poe­mų aran­žuo­čių. Kon­cer­tai vy­ko ne tik Pae­že­rių dva­ro rū­muo­se, bet ir Vil­ka­viš­kio kul­tū­ros cent­re, Ka­ted­ro­je, Ma­ri­ja­mo­lės kul­tū­ros cent­re ir Ma­ri­jam­po­lės švie­ti­mo cent­re. Juo­se da­ly­va­vo Bal­ti­jos gi­ta­rų kvar­te­tas, pia­nis­tai S. ir R. Zu­bo­vai, vy­rų vo­ka­li­nis an­samb­lis „Quo­rum“, „Trio Gra­zio­so“, Aly­taus sty­gi­nių kvar­te­tas, pia­nis­tė Eg­lė Stri­mai­tie­nė ir smui­ki­nin­kas Ai­das Stri­mai­tis. Bū­tent šiam mu­zi­kan­tų due­tui vil­ka­viš­kie­čiai ir tu­ri bū­ti dė­kin­gi už ga­li­my­bę pri­artė­ti prie pro­fe­sio­na­liosios ka­me­ri­nės mu­zi­kos, už Pae­že­rių dva­ro fes­ti­va­lį.

Bai­gia­ma­ja­me fes­ti­va­lio va­ka­re E. ir A. Stri­mai­čiams pa­dė­kos žo­džius ta­rė Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos Kul­tū­ros sky­riaus ve­dė­jas Ar­tū­ras Blauz­džiū­nas, Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) kul­tū­ros cent­ro dar­buo­to­jos, plo­ji­mais at­si­dė­ko­jo vi­si va­ka­ro da­ly­viai.

Fes­ti­va­lio su­ma­ny­to­jams ir or­ga­ni­za­to­riams bu­vo lin­ki­ma ne­prit­rūk­ti ener­gi­jos, nau­jų idė­jų, ku­rios at­si­skleis­tų ki­tą va­sa­rą ju­bi­lie­ji­nia­me, penk­ta­ja­me, Pae­že­rių dva­ro fes­ti­va­ly­je.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Karščiai ištuštino mokyklas ir užpildė ligonines
* Jubiliejų minintis „Caritas“ visuomenėje skleidžia gerumą
* Suabejojo Eismo saugumo komisijos narių kompetencija
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip per karščius vėsinate patalpas?
Įjungiu kondicionierių.
Uždengiu langus, vėdinu.
Jungiu ventiliatorių.
Man karštis netrukdo.Kalbos patarimai

Ar galima priduoti patalpą apsaugai?
Jei nėra sąsajos su gabenimu ir įteikimu, veiksmažodis priduoti nevartotinas. Turėtume sakyti patalpa perduota, atiduota saugoti. Jei kalbame apie signalizaciją, ją įjungiame.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas