„Santaka“ / Festivalio finalą pakrikštijo lietus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-06 22:41

Dalinkitės:  


Baigiamajam festivalio koncertui amžinosios klasikos programą parengė Vilniaus styginių kvintetas ir maestro Virgilijus Noreika.

Autorės nuotr.


Festivalio finalą pakrikštijo lietus

Laima VABALIENĖ

Nus­kam­bė­jus pa­sku­ti­niam fi­na­li­nio Pae­že­rių dva­ro fes­ti­va­lio kon­cer­to akor­dui, ren­gi­nio ve­dė­jas Vik­to­ras Ge­ru­lai­tis ta­rė pra­na­šiš­kus žo­džius: „Ar lis lie­tus, ar švies sau­lė, ki­tą­met tuo pa­čiu lai­ku su­si­tik­si­me čia“.

Prieš ket­ver­tą me­tų bū­tent čia, Pae­že­rių dva­ro rū­muo­se, gi­męs ka­me­ri­nės mu­zi­kos fes­ti­va­lis šio­je erd­vė­je ge­riau­siai at­sklei­džia sa­vo dva­sią. Šeš­ta­die­nį, kai be­maž ne­si­liau­jan­tis lie­tus prau­sė par­ko me­džius ir prie­šais rū­mus ant suo­lų įsi­tai­su­sius žiū­ro­vus, siū­ly­mas per­si­kel­ti į erd­vią Vil­ka­viš­kio kul­tū­ros cent­ro sa­lę ar­ba su­si­spaus­ti ne­di­du­kė­je dva­ro rū­mų me­nė­je ne­su­lau­kė jų pri­ta­ri­mo. Ap­si­gau­bęs liet­pal­čiais, pri­si­den­gęs skė­čiais di­de­lis bū­rys fes­ti­va­lio ger­bė­jų mau­dė­si ... mu­zi­ko­je. Lie­taus fo­ne, at­ro­do, ir ji skam­bė­jo ypa­tin­gai. Nuo pir­mo­jo Vil­niaus sty­gi­nių kvin­te­to „In­ter­mez­zo“ at­lik­to kū­ri­nio – A. Vi­val­džio mu­zi­kos, ku­riai pa­si­gir­dus, kaip tei­gė žo­džio ki­še­nė­je neieš­kan­tis V. Ge­ru­lai­tis, lie­tus nu­ty­la ir leng­va bū­na al­suo­ti. Tuo vie­nu įkvė­pi­mu bu­vo iš­klau­sy­ta vi­sa kvin­te­to pa­reng­ta rim­tos, o kar­tu ir nuo­tai­kin­gos, kla­si­kos pro­gra­ma. Skė­čiai truk­dė ap­lo­dis­men­tams, ta­čiau žiū­ro­vai šau­kė „bra­vo“. Tiek pat nuo­šir­daus klau­sy­to­jų dė­kin­gu­mo su­lau­kė ir maest­ro Vir­gi­li­jus No­rei­ka, neat­sis­py­ręs bend­ros nuo­tai­kos įkvėp­toms imp­ro­vi­za­ci­joms: nu­skam­bė­jus kvin­te­to at­lik­tai me­lo­di­jai iš ki­no fil­mo „Šer­bū­ro liet­sar­giai“, mu­zi­kan­tų pra­šė ją kar­to­ti ir dai­na­vo drau­ge. Va­ka­ro kon­fe­rans­jė, jau per­nai ypa­tin­gų sim­pa­ti­jų iš Pae­že­rių dva­ro fes­ti­va­lio klau­sy­to­jų su­lau­kęs V. Ge­ru­lai­tis, ir šį­kart sa­vo žais­min­gu­mu kū­rė tą su­bti­liai jau­kią ir mie­lą va­ka­ro at­mos­fe­rą.

O ji nei žiū­ro­vų, nei at­li­kė­jų ne­pa­li­ko abe­jin­gų. Kaip jau ne pir­mą kar­tą po kon­cer­to, mu­zi­kan­tai ste­bė­jo­si mū­sų klau­sy­to­jų im­lu­mu, dė­me­sin­gu­mu, o šį­kart ir iš­tver­me – neiš­si­laks­ty­ti lie­tui ly­jant.

Ket­vir­tus me­tus vyks­tan­tis fes­ti­va­lis jau už­siau­gi­no sa­vo „fa­nus“ ir bū­rį nuo­šir­džių ger­bė­jų, lau­kian­čių kiek­vie­no su­si­ti­ki­mo su pro­fe­sio­na­lia kla­si­ki­ne ka­me­ri­ne mu­zi­ka.

Šie­me­ti­nis fes­ti­va­lis kvie­tė į sep­ty­nis kon­cer­tus – nuo slė­pi­nin­go­sios M. K. Čiur­lio­nio kū­ry­bos iki su­bti­lios pran­cū­zų mu­zi­kos, nuo rim­to­jo ba­ro­ko iki žais­min­go­jo džia­zo sti­liaus mu­zi­kos, nuo šo­kio žan­ro kū­ri­nių iki sim­fo­ni­nių poe­mų aran­žuo­čių. Kon­cer­tai vy­ko ne tik Pae­že­rių dva­ro rū­muo­se, bet ir Vil­ka­viš­kio kul­tū­ros cent­re, Ka­ted­ro­je, Ma­ri­ja­mo­lės kul­tū­ros cent­re ir Ma­ri­jam­po­lės švie­ti­mo cent­re. Juo­se da­ly­va­vo Bal­ti­jos gi­ta­rų kvar­te­tas, pia­nis­tai S. ir R. Zu­bo­vai, vy­rų vo­ka­li­nis an­samb­lis „Quo­rum“, „Trio Gra­zio­so“, Aly­taus sty­gi­nių kvar­te­tas, pia­nis­tė Eg­lė Stri­mai­tie­nė ir smui­ki­nin­kas Ai­das Stri­mai­tis. Bū­tent šiam mu­zi­kan­tų due­tui vil­ka­viš­kie­čiai ir tu­ri bū­ti dė­kin­gi už ga­li­my­bę pri­artė­ti prie pro­fe­sio­na­liosios ka­me­ri­nės mu­zi­kos, už Pae­že­rių dva­ro fes­ti­va­lį.

Bai­gia­ma­ja­me fes­ti­va­lio va­ka­re E. ir A. Stri­mai­čiams pa­dė­kos žo­džius ta­rė Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos Kul­tū­ros sky­riaus ve­dė­jas Ar­tū­ras Blauz­džiū­nas, Su­val­ki­jos (Sū­du­vos) kul­tū­ros cent­ro dar­buo­to­jos, plo­ji­mais at­si­dė­ko­jo vi­si va­ka­ro da­ly­viai.

Fes­ti­va­lio su­ma­ny­to­jams ir or­ga­ni­za­to­riams bu­vo lin­ki­ma ne­prit­rūk­ti ener­gi­jos, nau­jų idė­jų, ku­rios at­si­skleis­tų ki­tą va­sa­rą ju­bi­lie­ji­nia­me, penk­ta­ja­me, Pae­že­rių dva­ro fes­ti­va­ly­je.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas