„Santaka“ / Gerindami savo veiklą geriname mokinių rezultatus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-04 09:28

Dalinkitės:  


Gi­žų Ka­zi­mie­ro Bar­šaus­ko pa­grin­di­nės mo­kyk­los ko­man­da (iš kai­rės): Ire­na Mi­liaus­kie­nė, As­ta Gri­ne­vi­čie­nė, Si­do­na Čer­naus­kie­nė ir Ri­ma Mik­nai­tie­nė.

Ind­rės APA­NA­VI­ČIŪ­TĖS nuo­tr.


Gerindami savo veiklą geriname mokinių rezultatus

Gi­žų Ka­zi­mie­ro Bar­šaus­ko pa­grin­di­nė­je mo­kyk­lo­je vy­ko pa­sku­ti­nis pro­jek­to „Be­si­mo­kan­čių mo­kyk­lų tink­lai“ (BMT) se­mi­na­ras-ref­lek­si­ja. Da­ly­va­vo vi­sos pro­jek­to me­tu su­si­jun­gu­sios švie­ti­mo įstai­gos – mū­sų mo­kyk­la, Ke­tur­va­la­kių, Ža­lio­sios Vin­co Že­mai­čio pa­grin­di­nės mo­kyk­los, Ša­kių ra­jo­no Kriū­kų vi­du­ri­nė ir „Au­ku­ro“ pa­grin­di­nė mo­kyk­los.

Vi­sus me­tus mo­kyk­los da­li­jo­si idė­jo­mis, pa­tir­ti­mi, kaip spręs­ti vi­siems bendrą – pa­gal­bos tei­ki­mo skir­tin­gų po­rei­kių mo­ki­nių mo­ty­va­ci­jai ska­tin­ti – pro­ble­mą. Veik­los ei­go­je ir pa­si­bai­gus pro­jek­tui kiek­vie­na mo­kyk­lų ko­man­da ban­dė pa­čios sa­ve įver­tin­ti, koks veik­lų po­vei­kis mo­ki­niui, mo­ky­to­jui ir pa­čiai mo­kyk­lai. Džiu­gi­na tai, kad vi­si pripažino savo ge­bė­ji­mą aptikti pro­ble­mas, taip pat su­si­for­ma­vu­sią vi­di­nę nuo­sta­tą jas spręs­ti su­telk­tai, pasitelkdami vi­sas mo­ky­to­jo kū­ry­bi­nes ga­lias. Mo­kyk­lų at­sto­vai su pa­si­di­džia­vi­mu pri­sta­ti­nė­jo ne­tra­di­ci­nes veik­las, ku­rios ska­ti­na kiek­vie­ną mo­ki­nį ak­ty­viai veik­ti, ke­lia mo­ky­mo­si mo­ty­va­ci­ją. Drau­ge bu­vo pa­ro­dy­tas ir mo­ky­to­jo ge­bė­ji­mas šias veik­las su­pla­nuo­ti at­ren­kant es­mi­nius ug­dy­mo tu­ri­nio da­ly­kus.

Su­si­ti­ki­mo me­tu bu­vo su­for­mu­luo­tos prie­lai­dos, kaip sėk­min­gai kur­ti ir pa­lai­ky­ti mo­kyk­lų tink­lus bei kaip bend­ra­dar­biau­jant mo­kyk­loms spręs­ti pro­ble­mas.

Pir­miau­siai tai tu­rė­tų bū­ti no­rin­čios to­bu­lė­ti mo­kyk­los, ke­lian­čios am­bi­cin­gus tiks­lus, ge­ban­čios įvar­dy­ti tik­rą­sias mo­kyk­los pro­ble­mas ir ieš­kan­čios pro­ble­mų spren­di­mo ke­lių. Svar­bus da­ly­kas – in­for­ma­ci­jos mai­nai. Mes rin­ko­mės la­bai įvai­rias bend­ra­vi­mo ir bend­ra­dar­bia­vi­mo for­mas. Tai – kon­tak­ti­niai su­si­ti­ki­mai, bend­ra­vi­mas vir­tua­lio­je erd­vė­je, su­kū­rė­me ir in­ter­ne­ti­nį pus­la­pį (http://mokytojaibmt.jim­do.com), ku­ria­me pa­tal­pin­ta vi­sa in­for­ma­ci­ja apie mū­sų tink­liu­ko veik­lą, pa­tir­ties pa­mo­kos.

Su­si­ti­ki­muose to­bu­li­no­me ir pro­fe­si­nes kom­pe­ten­ci­jas: mo­ky­mo­si pro­ce­so val­dy­mo, bend­ra­vi­mo ir bend­ra­dar­bia­vi­mo, mo­kė­ji­mo mo­ky­tis ir ref­lek­ta­vi­mo, IKT pa­nau­do­ji­mo. Ma­nau, kad at­si­sklei­dė ir nau­jos – po­ky­čių, ino­va­ci­jų sklei­dė­jo, pro­ble­mų iden­ti­fi­ka­vi­mo ir spren­di­mo bū­dų ieš­ko­ji­mo – kom­pe­ten­ci­jos. Pa­si­džiau­gė­me, jog mū­sų tink­liu­kas bu­vo „gy­vas“ – no­rą da­ly­vau­ti pro­jek­te pa­ver­tė­me rea­liais dar­bais.

O kaip spręs­ti pro­ble­mas tink­liu­ke?

Nutarė­me, jog ge­riau­sio „re­cep­to“ nė­ra. Vi­sų mo­kyk­lų spren­di­mo ke­liai tei­sin­gi, jei­gu ve­da mo­ki­nio pa­žan­gos link. Vis dėl­to ra­do­me ir są­ly­čio taš­kų. Prob­le­mos spren­di­mui įta­ką da­ro mū­sų vi­di­nės nuo­sta­tos ir su­vo­ki­mai. Svar­bu tu­rė­ti tiks­lą, o pro­ble­mos iš­nyks­ta tik ta­da, kai kas nors ima­si jas spręs­ti. Į pro­ble­mas rei­kia žiū­rė­ti lanks­čiai ir kū­ry­biš­kai, svar­bi ko­man­di­nė ir in­di­vi­dua­li at­sa­ko­my­bė, bū­ti­nas ma­ta­vi­mas – ką mes ban­do­me pa­to­bu­lin­ti, ko­kius pa­kei­ti­mus ga­li­ma pa­da­ry­ti ir iš kur su­ži­no­si­me, kad pa­kei­tę pa­to­bu­li­no­me re­zul­ta­tą.

Be­ne svar­biau­sia yra su­vok­ti, kad veik­los, pa­dė­ju­sios pa­siek­ti sėk­mę, vi­sa­da pa­sens­ta. Nau­jai įgy­tos ir pri­tai­ky­tos ži­nios ku­ria nau­ją su­vo­ki­mą, ino­va­ty­vias veik­las, ku­rios vi­sa­da kelia nau­jas pro­ble­mas. Ta­čiau nuo­lat ge­rin­da­mi sa­vo veik­lą ge­ri­na­me ir mo­ki­nių veik­lą, o tai reiš­kia, kad ge­rė­ja mo­ki­nių re­zul­ta­tai.As­ta GRI­NE­VI­ČIE­NĖ

Gi­žų Ka­zi­mie­ro Bar­šaus­ko pa­grin­di­nės mo­kyk­los di­rek­to­rė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis gydytojas savęs be medicinos neįsivaizduoja
* Naujų nesutarimų fone prisimintos senos nuoskaudos
* Vilkaviškio mieste siaučia vandalai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Ar galima sakyti „prieinama kaina“?
ikrai galima, kadangi „Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ nurodoma trečioji dalyvio prieinamas reikšmė – „nebrangus, įperkamas“.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas