„Santaka“ / Gerindami savo veiklą geriname mokinių rezultatus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Turintis patirties suvirintojas dujomis ir elektra ieško darbo. Tel. 8 638 51 766.
Galioja iki: 2019-05-20 13:15:33

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį (be dokumentų), melžimo aikštelę (2 vietų), rusišką ritininį presą PRP-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-05-23 09:34:14

Reikalingas žmogus, turintis žoliapjovę, sezono metu pjauti žolę sklype aplink namą Pilviškių miestelyje. Tel. 8 682 20 404.
Galioja iki: 2019-05-23 10:45:52

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį (metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu) vandeniui, kurui, skystoms trąšoms ir pan. Yra galimybė atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-05-26 09:34:13Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-04 09:28

Dalinkitės:  


Gi­žų Ka­zi­mie­ro Bar­šaus­ko pa­grin­di­nės mo­kyk­los ko­man­da (iš kai­rės): Ire­na Mi­liaus­kie­nė, As­ta Gri­ne­vi­čie­nė, Si­do­na Čer­naus­kie­nė ir Ri­ma Mik­nai­tie­nė.

Ind­rės APA­NA­VI­ČIŪ­TĖS nuo­tr.


Gerindami savo veiklą geriname mokinių rezultatus

Gi­žų Ka­zi­mie­ro Bar­šaus­ko pa­grin­di­nė­je mo­kyk­lo­je vy­ko pa­sku­ti­nis pro­jek­to „Be­si­mo­kan­čių mo­kyk­lų tink­lai“ (BMT) se­mi­na­ras-ref­lek­si­ja. Da­ly­va­vo vi­sos pro­jek­to me­tu su­si­jun­gu­sios švie­ti­mo įstai­gos – mū­sų mo­kyk­la, Ke­tur­va­la­kių, Ža­lio­sios Vin­co Že­mai­čio pa­grin­di­nės mo­kyk­los, Ša­kių ra­jo­no Kriū­kų vi­du­ri­nė ir „Au­ku­ro“ pa­grin­di­nė mo­kyk­los.

Vi­sus me­tus mo­kyk­los da­li­jo­si idė­jo­mis, pa­tir­ti­mi, kaip spręs­ti vi­siems bendrą – pa­gal­bos tei­ki­mo skir­tin­gų po­rei­kių mo­ki­nių mo­ty­va­ci­jai ska­tin­ti – pro­ble­mą. Veik­los ei­go­je ir pa­si­bai­gus pro­jek­tui kiek­vie­na mo­kyk­lų ko­man­da ban­dė pa­čios sa­ve įver­tin­ti, koks veik­lų po­vei­kis mo­ki­niui, mo­ky­to­jui ir pa­čiai mo­kyk­lai. Džiu­gi­na tai, kad vi­si pripažino savo ge­bė­ji­mą aptikti pro­ble­mas, taip pat su­si­for­ma­vu­sią vi­di­nę nuo­sta­tą jas spręs­ti su­telk­tai, pasitelkdami vi­sas mo­ky­to­jo kū­ry­bi­nes ga­lias. Mo­kyk­lų at­sto­vai su pa­si­di­džia­vi­mu pri­sta­ti­nė­jo ne­tra­di­ci­nes veik­las, ku­rios ska­ti­na kiek­vie­ną mo­ki­nį ak­ty­viai veik­ti, ke­lia mo­ky­mo­si mo­ty­va­ci­ją. Drau­ge bu­vo pa­ro­dy­tas ir mo­ky­to­jo ge­bė­ji­mas šias veik­las su­pla­nuo­ti at­ren­kant es­mi­nius ug­dy­mo tu­ri­nio da­ly­kus.

Su­si­ti­ki­mo me­tu bu­vo su­for­mu­luo­tos prie­lai­dos, kaip sėk­min­gai kur­ti ir pa­lai­ky­ti mo­kyk­lų tink­lus bei kaip bend­ra­dar­biau­jant mo­kyk­loms spręs­ti pro­ble­mas.

Pir­miau­siai tai tu­rė­tų bū­ti no­rin­čios to­bu­lė­ti mo­kyk­los, ke­lian­čios am­bi­cin­gus tiks­lus, ge­ban­čios įvar­dy­ti tik­rą­sias mo­kyk­los pro­ble­mas ir ieš­kan­čios pro­ble­mų spren­di­mo ke­lių. Svar­bus da­ly­kas – in­for­ma­ci­jos mai­nai. Mes rin­ko­mės la­bai įvai­rias bend­ra­vi­mo ir bend­ra­dar­bia­vi­mo for­mas. Tai – kon­tak­ti­niai su­si­ti­ki­mai, bend­ra­vi­mas vir­tua­lio­je erd­vė­je, su­kū­rė­me ir in­ter­ne­ti­nį pus­la­pį (http://mokytojaibmt.jim­do.com), ku­ria­me pa­tal­pin­ta vi­sa in­for­ma­ci­ja apie mū­sų tink­liu­ko veik­lą, pa­tir­ties pa­mo­kos.

Su­si­ti­ki­muose to­bu­li­no­me ir pro­fe­si­nes kom­pe­ten­ci­jas: mo­ky­mo­si pro­ce­so val­dy­mo, bend­ra­vi­mo ir bend­ra­dar­bia­vi­mo, mo­kė­ji­mo mo­ky­tis ir ref­lek­ta­vi­mo, IKT pa­nau­do­ji­mo. Ma­nau, kad at­si­sklei­dė ir nau­jos – po­ky­čių, ino­va­ci­jų sklei­dė­jo, pro­ble­mų iden­ti­fi­ka­vi­mo ir spren­di­mo bū­dų ieš­ko­ji­mo – kom­pe­ten­ci­jos. Pa­si­džiau­gė­me, jog mū­sų tink­liu­kas bu­vo „gy­vas“ – no­rą da­ly­vau­ti pro­jek­te pa­ver­tė­me rea­liais dar­bais.

O kaip spręs­ti pro­ble­mas tink­liu­ke?

Nutarė­me, jog ge­riau­sio „re­cep­to“ nė­ra. Vi­sų mo­kyk­lų spren­di­mo ke­liai tei­sin­gi, jei­gu ve­da mo­ki­nio pa­žan­gos link. Vis dėl­to ra­do­me ir są­ly­čio taš­kų. Prob­le­mos spren­di­mui įta­ką da­ro mū­sų vi­di­nės nuo­sta­tos ir su­vo­ki­mai. Svar­bu tu­rė­ti tiks­lą, o pro­ble­mos iš­nyks­ta tik ta­da, kai kas nors ima­si jas spręs­ti. Į pro­ble­mas rei­kia žiū­rė­ti lanks­čiai ir kū­ry­biš­kai, svar­bi ko­man­di­nė ir in­di­vi­dua­li at­sa­ko­my­bė, bū­ti­nas ma­ta­vi­mas – ką mes ban­do­me pa­to­bu­lin­ti, ko­kius pa­kei­ti­mus ga­li­ma pa­da­ry­ti ir iš kur su­ži­no­si­me, kad pa­kei­tę pa­to­bu­li­no­me re­zul­ta­tą.

Be­ne svar­biau­sia yra su­vok­ti, kad veik­los, pa­dė­ju­sios pa­siek­ti sėk­mę, vi­sa­da pa­sens­ta. Nau­jai įgy­tos ir pri­tai­ky­tos ži­nios ku­ria nau­ją su­vo­ki­mą, ino­va­ty­vias veik­las, ku­rios vi­sa­da kelia nau­jas pro­ble­mas. Ta­čiau nuo­lat ge­rin­da­mi sa­vo veik­lą ge­ri­na­me ir mo­ki­nių veik­lą, o tai reiš­kia, kad ge­rė­ja mo­ki­nių re­zul­ta­tai.As­ta GRI­NE­VI­ČIE­NĖ

Gi­žų Ka­zi­mie­ro Bar­šaus­ko pa­grin­di­nės mo­kyk­los di­rek­to­rė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ūkininkai vengia savarankiškai deklaruoti pasėlius
* Eiti su lazdomis blogo oro nėra
* Dėl šuns lojimo darbo turi Savivaldybė ir policija
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate gavę europinės paramos lėšų?
Gavau paramą verslui, ūkiui.
Paramos lėšomis atsinaujinau būstą.
Prašiau, bet man jų neskyrė.
Europinių pinigų nesu prašęs.Kalbos patarimai

Ką vartoti vietoj skolinio blògas?
Vietoj nenorminio žodžio blògas (angl. blog, weblog, web log ) teikiamas lietuviškas atitikmuo tinklaraštis. Tai internete paprastai viešai skelbiamas dienoraštis. Plg. kiti atitikmenys: tinklaraštininkas (ne blogeris ), rašyti tinklaraštį (ne bloginti ), vesti vaizdo tinklaraštį (ne vloginti ) etc.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas