„Santaka“ / Gerindami savo veiklą geriname mokinių rezultatus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-04 09:28

Dalinkitės:  


Gi­žų Ka­zi­mie­ro Bar­šaus­ko pa­grin­di­nės mo­kyk­los ko­man­da (iš kai­rės): Ire­na Mi­liaus­kie­nė, As­ta Gri­ne­vi­čie­nė, Si­do­na Čer­naus­kie­nė ir Ri­ma Mik­nai­tie­nė.

Ind­rės APA­NA­VI­ČIŪ­TĖS nuo­tr.


Gerindami savo veiklą geriname mokinių rezultatus

Gi­žų Ka­zi­mie­ro Bar­šaus­ko pa­grin­di­nė­je mo­kyk­lo­je vy­ko pa­sku­ti­nis pro­jek­to „Be­si­mo­kan­čių mo­kyk­lų tink­lai“ (BMT) se­mi­na­ras-ref­lek­si­ja. Da­ly­va­vo vi­sos pro­jek­to me­tu su­si­jun­gu­sios švie­ti­mo įstai­gos – mū­sų mo­kyk­la, Ke­tur­va­la­kių, Ža­lio­sios Vin­co Že­mai­čio pa­grin­di­nės mo­kyk­los, Ša­kių ra­jo­no Kriū­kų vi­du­ri­nė ir „Au­ku­ro“ pa­grin­di­nė mo­kyk­los.

Vi­sus me­tus mo­kyk­los da­li­jo­si idė­jo­mis, pa­tir­ti­mi, kaip spręs­ti vi­siems bendrą – pa­gal­bos tei­ki­mo skir­tin­gų po­rei­kių mo­ki­nių mo­ty­va­ci­jai ska­tin­ti – pro­ble­mą. Veik­los ei­go­je ir pa­si­bai­gus pro­jek­tui kiek­vie­na mo­kyk­lų ko­man­da ban­dė pa­čios sa­ve įver­tin­ti, koks veik­lų po­vei­kis mo­ki­niui, mo­ky­to­jui ir pa­čiai mo­kyk­lai. Džiu­gi­na tai, kad vi­si pripažino savo ge­bė­ji­mą aptikti pro­ble­mas, taip pat su­si­for­ma­vu­sią vi­di­nę nuo­sta­tą jas spręs­ti su­telk­tai, pasitelkdami vi­sas mo­ky­to­jo kū­ry­bi­nes ga­lias. Mo­kyk­lų at­sto­vai su pa­si­di­džia­vi­mu pri­sta­ti­nė­jo ne­tra­di­ci­nes veik­las, ku­rios ska­ti­na kiek­vie­ną mo­ki­nį ak­ty­viai veik­ti, ke­lia mo­ky­mo­si mo­ty­va­ci­ją. Drau­ge bu­vo pa­ro­dy­tas ir mo­ky­to­jo ge­bė­ji­mas šias veik­las su­pla­nuo­ti at­ren­kant es­mi­nius ug­dy­mo tu­ri­nio da­ly­kus.

Su­si­ti­ki­mo me­tu bu­vo su­for­mu­luo­tos prie­lai­dos, kaip sėk­min­gai kur­ti ir pa­lai­ky­ti mo­kyk­lų tink­lus bei kaip bend­ra­dar­biau­jant mo­kyk­loms spręs­ti pro­ble­mas.

Pir­miau­siai tai tu­rė­tų bū­ti no­rin­čios to­bu­lė­ti mo­kyk­los, ke­lian­čios am­bi­cin­gus tiks­lus, ge­ban­čios įvar­dy­ti tik­rą­sias mo­kyk­los pro­ble­mas ir ieš­kan­čios pro­ble­mų spren­di­mo ke­lių. Svar­bus da­ly­kas – in­for­ma­ci­jos mai­nai. Mes rin­ko­mės la­bai įvai­rias bend­ra­vi­mo ir bend­ra­dar­bia­vi­mo for­mas. Tai – kon­tak­ti­niai su­si­ti­ki­mai, bend­ra­vi­mas vir­tua­lio­je erd­vė­je, su­kū­rė­me ir in­ter­ne­ti­nį pus­la­pį (http://mokytojaibmt.jim­do.com), ku­ria­me pa­tal­pin­ta vi­sa in­for­ma­ci­ja apie mū­sų tink­liu­ko veik­lą, pa­tir­ties pa­mo­kos.

Su­si­ti­ki­muose to­bu­li­no­me ir pro­fe­si­nes kom­pe­ten­ci­jas: mo­ky­mo­si pro­ce­so val­dy­mo, bend­ra­vi­mo ir bend­ra­dar­bia­vi­mo, mo­kė­ji­mo mo­ky­tis ir ref­lek­ta­vi­mo, IKT pa­nau­do­ji­mo. Ma­nau, kad at­si­sklei­dė ir nau­jos – po­ky­čių, ino­va­ci­jų sklei­dė­jo, pro­ble­mų iden­ti­fi­ka­vi­mo ir spren­di­mo bū­dų ieš­ko­ji­mo – kom­pe­ten­ci­jos. Pa­si­džiau­gė­me, jog mū­sų tink­liu­kas bu­vo „gy­vas“ – no­rą da­ly­vau­ti pro­jek­te pa­ver­tė­me rea­liais dar­bais.

O kaip spręs­ti pro­ble­mas tink­liu­ke?

Nutarė­me, jog ge­riau­sio „re­cep­to“ nė­ra. Vi­sų mo­kyk­lų spren­di­mo ke­liai tei­sin­gi, jei­gu ve­da mo­ki­nio pa­žan­gos link. Vis dėl­to ra­do­me ir są­ly­čio taš­kų. Prob­le­mos spren­di­mui įta­ką da­ro mū­sų vi­di­nės nuo­sta­tos ir su­vo­ki­mai. Svar­bu tu­rė­ti tiks­lą, o pro­ble­mos iš­nyks­ta tik ta­da, kai kas nors ima­si jas spręs­ti. Į pro­ble­mas rei­kia žiū­rė­ti lanks­čiai ir kū­ry­biš­kai, svar­bi ko­man­di­nė ir in­di­vi­dua­li at­sa­ko­my­bė, bū­ti­nas ma­ta­vi­mas – ką mes ban­do­me pa­to­bu­lin­ti, ko­kius pa­kei­ti­mus ga­li­ma pa­da­ry­ti ir iš kur su­ži­no­si­me, kad pa­kei­tę pa­to­bu­li­no­me re­zul­ta­tą.

Be­ne svar­biau­sia yra su­vok­ti, kad veik­los, pa­dė­ju­sios pa­siek­ti sėk­mę, vi­sa­da pa­sens­ta. Nau­jai įgy­tos ir pri­tai­ky­tos ži­nios ku­ria nau­ją su­vo­ki­mą, ino­va­ty­vias veik­las, ku­rios vi­sa­da kelia nau­jas pro­ble­mas. Ta­čiau nuo­lat ge­rin­da­mi sa­vo veik­lą ge­ri­na­me ir mo­ki­nių veik­lą, o tai reiš­kia, kad ge­rė­ja mo­ki­nių re­zul­ta­tai.As­ta GRI­NE­VI­ČIE­NĖ

Gi­žų Ka­zi­mie­ro Bar­šaus­ko pa­grin­di­nės mo­kyk­los di­rek­to­rė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Popiežius Pranciškus palaimino Lietuvos žmones
* Vilkaviškio rajone nebelieka migracijos padalinio
* Vizito pas medikus mokestis drausmintų ir mažintų pacientų eiles
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ką kilnojo – gyrą ar svarstį?
Didelis metalinis rutulys su rankena jėgai ugdyti vadintinas svarsčiu. Taigi stipruoliai varžosi kilnodami svarstį, bet ne gyrą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas