„Santaka“ / „Jaunimo linijos“ savanoriai viešėjo Pilviškiuose

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda sodyba (80 a sklypas, nuo Gižų 3 km, Marijampolė - 12 km, Vilkaviškis - 24 km, sodyba šalia asfaltuoto kelio, 100 m iškeltu žvyrium keliuku, domina keitimas į butą Vilkaviškyje). Tel. 8 690 58 747.
Galioja iki: 2019-07-26 13:09:49

Parduoda mūrinį namą Smėlio g.20, Virbalyje (sklypo plotas 17 a, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-07-27 13:08:15

Nebrangiai parduoda naudotą kietojo kuro katilą DEFRO (15 kW). Tel. 8 682 56 943.
Galioja iki: 2019-07-28 08:56:55

Parduoda dvi mėsines karves su veršiais, 12 metinių pieninių telyčių, 2 bulius (6 mėn. ir 1 metų). Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-08-01 13:32:23

Parduoda kombainą FERGUSON 206 (2,5 m pjaunamoji, yra smulkintuvas), 2 vietų melžimo aikštelę, grėblį-vartytuvą, 12 t traktorinę puspriekabę, traktorius FORTSCHRITT 323A ir MTZ-50, 5 korpusų plūgą KVERNELAND, traktorių T-150 su kultivatoriumi, 3 m grūdų sėjamąją, 800 l purkštuvą HARDI, ritininį presą, ekskavatorių JUMZ, vakuumo siurblį. Tel. 8 689 53 747.
Galioja iki: 2019-08-01 13:32:56Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-04 09:24

Dalinkitės:  


Sa­va­no­rius Pil­viš­kių bib­lio­te­ko­je priė­mė bib­lio­te­ki­nin­kė Da­nu­tė Kriš­čiu­kai­tie­nė (cent­re).

Autorės nuotr.


„Jaunimo linijos“ savanoriai viešėjo Pilviškiuose

Pil­viš­kių bib­lio­te­ko­je su kam­pa­ni­ja „Emo­ci­nė pa­ra­ma 100-ui Lie­tu­vos mies­te­lių“ lan­kė­si „Jau­ni­mo li­ni­jos“ sa­va­no­riai.


Pil­viš­kiai – sep­ty­nio­lik­tie­ji


Kam­pa­ni­jos me­tu ak­ci­jos or­ga­ni­za­to­riai ža­da ap­lan­ky­ti 100 ma­žų mies­te­lių ir su­si­tik­ti su jų gy­ven­to­jais bei pri­sta­ty­ti ne­mo­ka­mos emo­ci­nės pa­ra­mos ga­li­my­bes bei kal­bė­ti apie ga­li­mą pa­gal­bą sau ir ki­tiems. Ak­ci­ja dar tik pra­si­dė­jo – Pil­viš­kiai ta­po sep­ty­nio­lik­tuo­ju kam­pa­ni­jos me­tu ap­lan­ky­tu mies­te­liu.

Jau­ni­mo li­ni­jo­je dir­ba ne pro­fe­sio­na­lūs psi­cho­lo­gai, bet sa­va­no­riai, iš­klau­sę pu­sės me­tų mo­ky­mus ir praė­ję at­ran­ką. Pa­sak kam­pa­ni­jos or­ga­ni­za­to­rių, vi­si sa­va­no­riai nuo­lat ke­lia kva­li­fi­ka­ci­ją, o už dar­bą jie ne­gau­na ma­te­ria­laus at­ly­gio.

– Ta­čiau mes džiau­gia­mės ga­vę ki­to­kį at­ly­gi­ni­mą – ga­li­my­bę pa­dė­ti bei jaus­tis rei­ka­lin­giems,– ne­slė­pė jau­nuo­liai.

„Jau­ni­mo li­ni­jos“ te­le­fo­nas vei­kia vi­są pa­rą, tad sa­va­no­riai bu­di ir nak­ti­mis – tuo­met ir su­lau­kia dau­giau­sia gy­ve­ni­mu nu­si­vy­lu­sių ir pa­ra­mos ieš­kan­čių žmo­nių skam­bu­čių. Ka­dan­gi ši li­ni­ja skir­ta jau­no am­žiaus žmo­nių tiks­li­nei gru­pei, daž­niau­siai gvil­de­na­mos san­ty­kių su tė­vais, ar­ti­mai­siais, drau­gais, pir­mo­sios mei­lės bei pa­ty­čių pro­ble­mos, ku­rių pri­slėg­ti jau­ni žmo­nės ima gal­vo­ti apie sa­vi­žy­dy­bę. Ta­čiau pa­gal­bos ieš­kan­tys vy­res­nie­ji nė­ra ig­no­ruo­ja­mi – jiems taip pat ban­do­ma pa­dė­ti. Sa­va­no­riai pri­pa­ži­no – to­kia veik­la tik­rai rei­ka­lau­ja rimto pa­si­rengi­mo ir emo­ci­nės iš­tver­mės.


Dis­ku­si­ja ne­prail­go


Į Pil­viš­kius at­vy­kę ke­tu­ri jau­ni ir ini­cia­ty­vūs „Jau­ni­mo li­ni­jos“ sa­va­no­riai pa­pa­sa­ko­jo apie sa­vo veik­lą, mies­te­lio gat­vė­se da­li­jo in­for­ma­ci­nę me­džia­gą sa­vi­žu­dy­bių pre­ven­ci­jos te­ma bei pa­kvie­tė į bib­lio­te­ko­je vy­ku­sią dis­ku­si­ją. Sa­va­no­riai pa­brė­žė, jog jų tiks­las, kad apie emo­ci­nę pa­ra­mą su­ži­no­tų kuo dau­giau žmo­nių. Nors su­si­ti­ki­me da­ly­va­vo ne­daug pil­viš­kie­čių, ta­čiau dis­ku­si­ja ne­prail­go – jau­nuo­liai ne­gai­lė­jo pa­ta­ri­mų, at­vi­rai kal­bė­jo apie la­bai ne­leng­vą, ta­čiau pra­smin­gą ir rei­ka­lin­gą sa­vo dar­bą.


Žiū­ri­ma kon­ser­va­ty­viai


Sve­čiai do­mė­jo­si mies­te­lio kas­die­ni­niu gy­ve­ni­mu, veik­la, pra­mo­go­mis, per­spek­ty­vo­mis. Be­ne ak­tua­liau­sia jiems bu­vo tai, ar iš­ki­lus sun­ku­mams mies­te­lio žmo­nės no­riai krei­pia­si pa­gal­bos į psi­cho­lo­gą, ar ne­lie­ka su sa­vo pro­ble­ma vie­ni. Paaiš­kė­jo, jog psi­cho­lo­gi­nės pa­gal­bos Pil­viš­kiuo­se su­lauk­ti ga­li tik vai­kai – spe­cia­lis­to eta­tas yra mo­kyk­lo­je.

Suau­gu­siesiems, esant po­rei­kiui, kon­sul­ta­ci­jos tek­tų ieš­ko­ti Vil­ka­viš­kio pir­mi­nės svei­ka­tos prie­žiū­ros cent­re. Bu­vo pa­žymė­ta ir tai, jog ma­žes­niuo­se mies­te­liuo­se žmo­nės į emo­ci­nę pa­ra­mą žiū­ri kon­ser­va­ty­viai ir su tam tik­ra pa­šai­pa – ma­no­ma, jog sun­ku­mų tu­rin­tis žmo­gus yra psi­chiš­kai neį­ga­lus.


Kur kreip­tis pa­gal­bos?


Jei­gu pa­ti­ria­te stre­są, jau­čia­tės ne­rei­ka­lin­gi, ne­tu­ri­te su kuo pa­si­kal­bė­ti, su­si­du­ria­te su sun­ku­mais, ku­rių ne­si­ti­ki­te iš­spręs­ti vieni – kreip­ki­tės te­le­fo­nu 8 800 28 888, ar­ba in­ter­ne­tu (ad­re­sas www.jau­ni­mo­li­ni­ja.lt/internetas). Į jū­sų laiš­kus bus at­sa­ky­ta per dvi pa­ras.

Apie ga­li­my­bę gau­ti pa­ra­mą in­for­muo­ki­te ir sa­vo drau­gus bei pa­žįs­ta­mus. Pa­dė­ki­me vie­ni ki­tiems, bū­ki­me ati­des­ni – tuo­met kar­tu ga­lė­si­me iš­veng­ti vie­nos skau­džiau­sių gy­ve­ni­mo tra­ge­di­jų – sa­vi­žu­dy­bės.Ilo­na VIT­KAUS­KAI­TĖ


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Sporto aikštelė įrengta ir prie „Ąžuolo“ progimnazijos
* Mainų programos naudingos jaunimui
* Legendinės laidos „Mūsų miesteliai“ filmavimo grupė dirbo Kybartuose
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate laimėjęs loterijoje?
Taip, laimėjau vertingų prizų.
Tik smulkias sumas.
Loterijoje man nesiseka.
Niekada nedalyvauju.Kalbos patarimai

Kaip rašyti dalelytę „nebe“ su kitais žodžiais?
Neiginys nebe rašomas kartu su veiksmažodžiais ir veiksmažodiniais daiktavardžiais, su būdvardžiais ir prieveiksmiais (su kuriais kartu rašomas ir neiginys ne), pvz.: nebegali, nebegalėjimas, nebegeras, nebedaug, nebetoli, nebegaila etc.
Skyrium rašomas nuo kitų žodžių, kai reiškia priešpriešą, pvz.: Dangus nebe mėlynas, o pilkas. Jis nebe dirba, o tinginiauja.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas