„Santaka“ / „Jaunimo linijos“ savanoriai viešėjo Pilviškiuose

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-04 09:24

Dalinkitės:  


Sa­va­no­rius Pil­viš­kių bib­lio­te­ko­je priė­mė bib­lio­te­ki­nin­kė Da­nu­tė Kriš­čiu­kai­tie­nė (cent­re).

Autorės nuotr.


„Jaunimo linijos“ savanoriai viešėjo Pilviškiuose

Pil­viš­kių bib­lio­te­ko­je su kam­pa­ni­ja „Emo­ci­nė pa­ra­ma 100-ui Lie­tu­vos mies­te­lių“ lan­kė­si „Jau­ni­mo li­ni­jos“ sa­va­no­riai.


Pil­viš­kiai – sep­ty­nio­lik­tie­ji


Kam­pa­ni­jos me­tu ak­ci­jos or­ga­ni­za­to­riai ža­da ap­lan­ky­ti 100 ma­žų mies­te­lių ir su­si­tik­ti su jų gy­ven­to­jais bei pri­sta­ty­ti ne­mo­ka­mos emo­ci­nės pa­ra­mos ga­li­my­bes bei kal­bė­ti apie ga­li­mą pa­gal­bą sau ir ki­tiems. Ak­ci­ja dar tik pra­si­dė­jo – Pil­viš­kiai ta­po sep­ty­nio­lik­tuo­ju kam­pa­ni­jos me­tu ap­lan­ky­tu mies­te­liu.

Jau­ni­mo li­ni­jo­je dir­ba ne pro­fe­sio­na­lūs psi­cho­lo­gai, bet sa­va­no­riai, iš­klau­sę pu­sės me­tų mo­ky­mus ir praė­ję at­ran­ką. Pa­sak kam­pa­ni­jos or­ga­ni­za­to­rių, vi­si sa­va­no­riai nuo­lat ke­lia kva­li­fi­ka­ci­ją, o už dar­bą jie ne­gau­na ma­te­ria­laus at­ly­gio.

– Ta­čiau mes džiau­gia­mės ga­vę ki­to­kį at­ly­gi­ni­mą – ga­li­my­bę pa­dė­ti bei jaus­tis rei­ka­lin­giems,– ne­slė­pė jau­nuo­liai.

„Jau­ni­mo li­ni­jos“ te­le­fo­nas vei­kia vi­są pa­rą, tad sa­va­no­riai bu­di ir nak­ti­mis – tuo­met ir su­lau­kia dau­giau­sia gy­ve­ni­mu nu­si­vy­lu­sių ir pa­ra­mos ieš­kan­čių žmo­nių skam­bu­čių. Ka­dan­gi ši li­ni­ja skir­ta jau­no am­žiaus žmo­nių tiks­li­nei gru­pei, daž­niau­siai gvil­de­na­mos san­ty­kių su tė­vais, ar­ti­mai­siais, drau­gais, pir­mo­sios mei­lės bei pa­ty­čių pro­ble­mos, ku­rių pri­slėg­ti jau­ni žmo­nės ima gal­vo­ti apie sa­vi­žy­dy­bę. Ta­čiau pa­gal­bos ieš­kan­tys vy­res­nie­ji nė­ra ig­no­ruo­ja­mi – jiems taip pat ban­do­ma pa­dė­ti. Sa­va­no­riai pri­pa­ži­no – to­kia veik­la tik­rai rei­ka­lau­ja rimto pa­si­rengi­mo ir emo­ci­nės iš­tver­mės.


Dis­ku­si­ja ne­prail­go


Į Pil­viš­kius at­vy­kę ke­tu­ri jau­ni ir ini­cia­ty­vūs „Jau­ni­mo li­ni­jos“ sa­va­no­riai pa­pa­sa­ko­jo apie sa­vo veik­lą, mies­te­lio gat­vė­se da­li­jo in­for­ma­ci­nę me­džia­gą sa­vi­žu­dy­bių pre­ven­ci­jos te­ma bei pa­kvie­tė į bib­lio­te­ko­je vy­ku­sią dis­ku­si­ją. Sa­va­no­riai pa­brė­žė, jog jų tiks­las, kad apie emo­ci­nę pa­ra­mą su­ži­no­tų kuo dau­giau žmo­nių. Nors su­si­ti­ki­me da­ly­va­vo ne­daug pil­viš­kie­čių, ta­čiau dis­ku­si­ja ne­prail­go – jau­nuo­liai ne­gai­lė­jo pa­ta­ri­mų, at­vi­rai kal­bė­jo apie la­bai ne­leng­vą, ta­čiau pra­smin­gą ir rei­ka­lin­gą sa­vo dar­bą.


Žiū­ri­ma kon­ser­va­ty­viai


Sve­čiai do­mė­jo­si mies­te­lio kas­die­ni­niu gy­ve­ni­mu, veik­la, pra­mo­go­mis, per­spek­ty­vo­mis. Be­ne ak­tua­liau­sia jiems bu­vo tai, ar iš­ki­lus sun­ku­mams mies­te­lio žmo­nės no­riai krei­pia­si pa­gal­bos į psi­cho­lo­gą, ar ne­lie­ka su sa­vo pro­ble­ma vie­ni. Paaiš­kė­jo, jog psi­cho­lo­gi­nės pa­gal­bos Pil­viš­kiuo­se su­lauk­ti ga­li tik vai­kai – spe­cia­lis­to eta­tas yra mo­kyk­lo­je.

Suau­gu­siesiems, esant po­rei­kiui, kon­sul­ta­ci­jos tek­tų ieš­ko­ti Vil­ka­viš­kio pir­mi­nės svei­ka­tos prie­žiū­ros cent­re. Bu­vo pa­žymė­ta ir tai, jog ma­žes­niuo­se mies­te­liuo­se žmo­nės į emo­ci­nę pa­ra­mą žiū­ri kon­ser­va­ty­viai ir su tam tik­ra pa­šai­pa – ma­no­ma, jog sun­ku­mų tu­rin­tis žmo­gus yra psi­chiš­kai neį­ga­lus.


Kur kreip­tis pa­gal­bos?


Jei­gu pa­ti­ria­te stre­są, jau­čia­tės ne­rei­ka­lin­gi, ne­tu­ri­te su kuo pa­si­kal­bė­ti, su­si­du­ria­te su sun­ku­mais, ku­rių ne­si­ti­ki­te iš­spręs­ti vieni – kreip­ki­tės te­le­fo­nu 8 800 28 888, ar­ba in­ter­ne­tu (ad­re­sas www.jau­ni­mo­li­ni­ja.lt/internetas). Į jū­sų laiš­kus bus at­sa­ky­ta per dvi pa­ras.

Apie ga­li­my­bę gau­ti pa­ra­mą in­for­muo­ki­te ir sa­vo drau­gus bei pa­žįs­ta­mus. Pa­dė­ki­me vie­ni ki­tiems, bū­ki­me ati­des­ni – tuo­met kar­tu ga­lė­si­me iš­veng­ti vie­nos skau­džiau­sių gy­ve­ni­mo tra­ge­di­jų – sa­vi­žu­dy­bės.Ilo­na VIT­KAUS­KAI­TĖ


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas