„Santaka“ / Rožinis „Nedelsk“ autobusėlis atvyksta į Vilkaviškio rajoną

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-04 09:13

Dalinkitės:  Rožinis „Nedelsk“ autobusėlis atvyksta į Vilkaviškio rajoną

Lie­pos 8–10 die­no­mis svei­ka­ti­ni­mo pro­jek­to „Ne­delsk“ koor­di­na­to­rių ir ge­riau­sių Lie­tu­vos on­ko­lo­gų ko­man­da ne­mo­ka­mai tik­rins ir kon­sul­tuos mo­te­ris dėl krū­ties vė­žio Pa­je­vo­ny­je, Viš­ty­ty­je, Ky­bar­tuo­se, Vil­ka­viš­ky­je, Gi­žuo­se ir Pae­že­riuo­se. Su­si­ti­ki­mų me­tu bus pa­sa­ko­ja­ma apie šios li­gos po­žy­mius, pro­fi­lak­ti­ką, mo­te­rys bus mo­ko­mos krū­tų sa­vi­ty­ros.

„Prieš de­vy­ne­rius me­tus Lie­tu­vo­je kas ant­ra krū­ties vė­žiu su­si­rgu­si mo­te­ris mir­da­vo, šian­dien, kai krū­ties vė­žį ga­li­ma nu­sta­ty­ti vis anks­tes­nė­se sta­di­jo­se, o anks­ty­va diag­nos­ti­ka lei­džia on­ko­lo­gams tai­ky­ti in­di­vi­dua­lų gy­dy­mą, mirš­ta­mu­mas ma­žė­ja“, – sa­ko pro­jek­to „Ne­delsk“ ini­cia­to­rė Ag­nė Zuo­kie­nė. Ji pa­ste­bi ten­den­ci­ją, kad mo­te­rys vis la­biau rū­pi­na­si svei­ka­ta, nors da­lis jų vis dar ati­dė­lio­ja vi­zi­tą pas gy­dy­to­ją.

Ro­ži­nis „Ne­delsk“ au­to­bu­sė­lis per vie­ną die­ną daž­niau­siai ap­lan­ko dvi gy­ven­vie­tes, ku­rių kiek­vie­no­je pa­tik­ri­na­ma vi­du­ti­niš­kai po 50 mo­te­rų. Re­mian­tis il­ga­me­čiais pro­jek­to ty­ri­mais, kas penk­tai mo­te­riai ran­da­ma ge­ry­bi­nių krū­tų li­gų, vie­nai iš 100 – krū­ties vė­žio ženk­lų. Dau­gu­mai mo­te­rų pa­tik­ra au­to­bu­sė­ly­je bū­na pir­mo­ji pro­fe­sio­na­li kon­sul­ta­ci­ja.

Pro­jek­to „Ne­delsk“ au­to­bu­sė­lis Vil­ka­viš­kio ra­jo­ne lan­ko­si jau šeš­tą kar­tą. Ne­mo­ka­mai su­si­pa­žin­ti su krū­ties vė­žio po­žy­miais, iš­mok­ti pir­mą­ją sa­vi­ty­ros pa­mo­ką ir pa­si­kon­sul­tuo­ti su on­ko­lo­gais jau ga­lė­jo Vil­ka­viš­kio, Ky­bar­tų, Vir­ba­lio, Bar­t­nin­kų ir Pil­viš­kių mo­te­rys. Iš vi­so Vil­ka­viš­kio ra­jo­ne ne­mo­ka­mai pa­si­tik­ri­no 605 mo­te­rys, še­šioms iš jų ras­ta krū­ties vė­žio po­žy­mių ir jos nu­kreip­tos to­les­niems ty­ri­mams bei gy­dy­mui. Dar vie­na „Ro­ži­nio kas­pi­no“ au­to­bu­sė­lio ke­lio­nė į Vil­ka­viš­kį re­mia­ma Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės vi­suo­me­nės svei­ka­tos pro­gra­mų rė­mi­mo spe­cia­lio­sios pro­gra­mos 2011 m. lė­šo­mis.

Šią lie­pą į de­vin­tą­ją ke­lio­nę po Lie­tu­vą iš­va­žia­vęs „Ro­ži­nio kas­pi­no“ au­to­bu­sė­lis dar ap­lan­kys Šal­či­nin­kų, Aly­taus, Laz­di­jų, Kal­va­ri­jos, Ma­ri­jam­po­lės, Jur­bar­ko, Ši­lu­tės bei Ši­la­lės sa­vi­val­dy­bes, ku­rio­se pla­nuo­ja­ma pa­tik­rin­ti dau­giau kaip 1700 mo­te­rų.

Krū­ties vė­žys – daž­niau­sia mo­te­rų on­ko­lo­gi­nė li­ga, ku­ri ga­li il­gus me­tus tū­no­ti mo­ters or­ga­niz­me, ne­su­kel­da­ma skaus­mo ar ne­ma­lo­nių po­jū­čių, tad no­rint lai­ku už­kirs­ti jai ke­lią itin svar­bu re­gu­lia­riai tik­rin­tis. Mo­te­ris, no­rin­čias ne­mo­ka­mai pa­si­tik­rin­ti krū­tis, kvie­čia­me re­gist­ruo­tis iš anks­to ir at­vyk­ti į nurodytą vietą (žr. lentelę).

Svei­ka­ti­ni­mo pro­jek­tas „Ne­delsk“ jau nuo 2003 m. vyk­do krū­ties vė­žio pre­ven­ci­ją vi­so­je Lie­tu­vo­je: mo­te­rims ren­gia­mi krū­tų sa­vi­ty­ros pra­kti­niai mo­ky­mai, or­ga­ni­zuo­ja­mos vie­šos pa­skai­tos apie krū­ties vė­žį, pro­pa­guo­ja­mas svei­kas gy­ve­ni­mo bū­das. Nuo pro­jek­to veik­los pra­džios per ne­mo­ka­mas pa­tik­ras bu­vo pa­tik­rin­ta dau­giau kaip 64 tūkst. mo­te­rų – iš jų dau­giau kaip 600 įtar­tas krū­ties vė­žys.Au­re­li­ja DER­MAN­TĖ

Pro­jek­to „Ne­delsk“ va­do­vė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Popiežius Pranciškus palaimino Lietuvos žmones
* Vilkaviškio rajone nebelieka migracijos padalinio
* Vizito pas medikus mokestis drausmintų ir mažintų pacientų eiles
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ką kilnojo – gyrą ar svarstį?
Didelis metalinis rutulys su rankena jėgai ugdyti vadintinas svarsčiu. Taigi stipruoliai varžosi kilnodami svarstį, bet ne gyrą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas