„Santaka“ / Meilė mažametei nuvedė į teisiamųjų suolą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Šeima išsinuomotų butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 630 87 651.
Galioja iki: 2019-04-25 09:12:27

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-04 09:09

Dalinkitės:  Meilė mažametei nuvedė į teisiamųjų suolą

Eglė KVIESULAITIENĖ

Šil­tus jaus­mus paaug­lei puo­se­lė­jęs jau­nas vy­ras ne­nu­jau­tė, kad už nuo­dė­min­gą mei­lę teks sto­ti prieš teis­mą. Tei­sė­sau­gi­nin­kų rū­pes­tis bu­vo ne­ti­kė­tas ir įsi­my­lė­ju­siai „au­kai“.


Jau­tė­si lai­min­gi


Kai Ro­lan­das su­si­pa­ži­no su Eve­li­na (ne­pil­na­me­tės var­das pa­keis­tas), jai te­bu­vo 13 me­tų. 25-erių vai­ki­nas nuo pa­žin­ties pra­džios ži­no­jo, kad jo drau­gė – ko­ne dvi­gu­bai jau­nes­nė, bet ar­gi am­žius ga­li bū­ti kliū­tis mei­lei? Taip ma­nė abu įsi­my­lė­jė­liai. Pa­ma­žu ro­man­tiš­ki pa­si­sė­dė­ji­mai, švel­nūs žo­džiai ir bu­či­niai pe­rau­go į ne­tram­do­mą aist­rą bei kū­niš­ką mei­lę.

Apie vy­ro ir ma­ža­me­tės san­ty­kius kai­mo mo­te­rys daž­nai pa­si­šnibž­dė­da­vo.

Vie­noms at­ro­dė, kad Eve­li­ną ir Ro­lan­dą sie­ja gra­žūs, šil­ti jaus­mai, įsi­my­lė­jė­liai yra lai­min­gi, tad pa­ša­li­niams nė­ra ko kiš­tis. Ki­tos ste­bė­jo­si, ko­dėl tai to­le­ruo­ja paaug­lės glo­bė­ja, juk to­kie san­ty­kiai ga­li baig­tis ne­pla­nuo­ta paaug­lės mo­ti­nys­te.

Mo­te­rys dis­ku­ta­vo, ar suau­gęs vy­ras, įsi­my­lė­jęs paaug­lę, nu­si­kals­ta tik krikš­čio­niš­koms nuo­sta­toms, ar ir įsta­ty­mui.Glo­bė­ja ne­ži­no­jo


Vis dėl­to vie­na iš kai­mo mo­te­rų apie Ro­lan­do ir Eve­li­nos san­ty­kius pra­ne­šė Vai­ko tei­sių ap­sau­gos pa­rei­gū­nėms ir įsi­my­lė­jė­liai bu­vo „de­mas­kuo­ti“.

Pa­rei­gū­nų ap­klau­sia­mas Ro­lan­das net ne­si­gy­nė my­lė­ję­sis su paaug­le, ir tai bu­vę daug kar­tų – ir jos, ir jo na­muo­se. Vy­ras tvir­ti­no my­lįs Eve­li­ną, ne­tu­rįs jo­kių blo­gų kės­lų, tad ne­la­bai su­pran­tąs, ko­dėl jų san­ty­kiai už­kliu­vo tei­sė­sau­gai. Eve­li­na taip pat ste­bė­jo­si po­li­ci­nin­kų ne­sup­ra­tin­gu­mu. Ji tvir­ti­no, jog nie­ka­da ne­bu­vo ver­čia­ma da­ry­ti tai, kas jai ne­pa­tik­tų, o Ro­lan­das vi­suo­met bū­da­vęs švel­nus, rū­pes­tin­gas, ati­dus.

Įsi­my­lė­jė­liai pri­si­mi­nė pir­mą kar­tą suar­tė­ję tuo­met, kai Eve­li­na bu­vo pa­bė­gu­si nuo sa­vo glo­bė­jos ir ap­si­sto­ju­si pas Ro­lan­dą. Ta­čiau kiek kar­tų po to bu­vo įvyk­dy­tas tei­sė­sau­gi­nin­kų va­di­na­ma­sis „nu­si­kal­ti­mas“, nei Eve­li­na, nei Ro­lan­das at­sa­ky­ti ne­ga­lė­jo – tai vy­ko vi­są va­sa­rą ir ru­de­nį, kol ­pri­sis­ta­tė po­li­ci­ja.

Eve­li­nos glo­bė­ja teis­me tvir­ti­no apie drau­džia­mą­ją mei­lę ne­ži­no­ju­si. Nors daž­nai ma­tė Eve­li­ną su Ro­lan­du, su­pra­to apie jų šil­tus jaus­mus vie­nas ki­tam, ta­čiau sa­kė ne­ma­niu­si, jog san­ty­kiai nuė­ję „taip to­li“ ir kad to­kio am­žiaus mer­gai­tei „to“ ga­li rei­kė­ti.


Įs­ta­ty­mas nau­jas


Nu­si­kal­ti­mą, ku­ria­me „au­ka“ vi­sai pa­ten­kin­ta sa­vo li­ki­mu, ne­tu­ri jo­kių pre­ten­zi­jų sa­vo skriau­di­kui ir net at­virkš­čiai – jau­čia­si lai­min­ga, narp­lio­ję po­li­ci­jos pa­rei­gū­nai iki­teis­mi­nį ty­ri­mą at­li­ko pa­gal Bau­džia­mo­jo ko­dek­so 151’1 straips­nį.

Nuo šių me­tų ba­lan­džio 28 d. įsi­ga­lio­jo pa­tai­sy­ta šio straips­nio re­dak­ci­ja, ku­rio­je baus­mė nu­ma­ty­ta už ly­ti­nės aist­ros ten­ki­ni­mą pa­žei­džiant ne­pil­na­me­čio as­mens sek­sua­li­nio ap­si­spren­di­mo lais­vę ir (ar) ne­lie­čia­mu­mą. Tai tu­rė­tų reikš­ti, jog paaug­lys, ne­tu­rin­tis nė 16 me­tų, dar ne­su­vo­kia ly­ti­nio ar­tu­mo es­mės, ga­li­mų pa­da­ri­nių, to­dėl ir ne­ga­li pa­si­duo­ti suau­gu­sio as­mens gun­dy­mams.

Pa­gal šį straips­nį pil­na­me­tis as­muo, ly­tiš­kai san­ty­kia­vęs ar ki­taip ten­ki­nęs ly­ti­nę aist­rą su jau­nes­niu ne­gu 16 me­tų vai­ku, jei­gu ne­bu­vo iš­ža­gi­ni­mo, sek­sua­li­nio prie­var­ta­vi­mo ar pri­ver­ti­mo ly­tiš­kai san­ty­kiau­ti po­žy­mių, bau­džia­mas bau­da ar­ba lais­vės ap­ri­bo­ji­mu, ar­ba areš­tu, ar­ba lais­vės atė­mi­mu iki 3 me­tų. Nu­ro­dy­ti veiks­mai ne­lai­ko­mi nu­si­kal­ti­mu, jei­gu tarp veiks­mų da­ly­vių nė­ra di­de­lio am­žiaus, dva­si­nės ir fi­zi­nės bran­dos skir­tu­mo.


Teks pa­lauk­ti


Vil­ka­viš­kio ra­jo­no apy­lin­kės teis­mas at­si­žvel­gė į tai, kad po­ra il­go­kai drau­gau­ja, o „au­ka“ pa­ti pa­ten­kin­ta ar­ti­mais san­ty­kiais, to­dėl Ro­lan­dui sky­rė leng­vą baus­mę. Jam 11 mė­ne­sių ap­ri­bo­ta lais­vė, at­lie­kant 80 va­lan­dų ne­mo­ka­mų dar­bų vi­suo­me­nės la­bui.

Ka­dan­gi to­kį vi­suo­me­nei nau­din­gą dar­bą nu­teis­ti as­me­nys daž­niau­siai at­lie­ka tal­kin­da­mi glo­bos, svei­ka­tos prie­žiū­ros įstai­go­se bei se­ne­lių na­muo­se, Ro­lan­dui ku­riam lai­kui teks kar­di­na­liai pa­keis­ti ap­lin­ką: pa­li­kus ma­ža­me­tę my­li­mą­ją, su­si­drau­gau­ti su ge­ro­kai vy­res­niais žmo­nė­mis. Baus­mė tu­rė­tų at­šal­dy­ti ir jau­nuo­lių aist­rą – ku­riam lai­kui su­si­lai­ky­ti ir pa­lauk­ti, kol jo drau­gei su­kaks bent 16 me­tų.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas