„Santaka“ / Dviračių žygis aplankė Suvalkiją

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naujus klausos aparatus, kraujospūdžio matuoklius (40 Eur). Tel. 8 670 99 923.
Galioja iki: 2018-09-20 09:59:47Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-04 06:59

Dalinkitės:  


Vil­ka­viš­kio ra­jo­no ke­liais dvi­ra­čių žy­gio „Į sve­čius – į Su­val­ki­ją“ da­ly­viai nu­my­nė be­veik 150 km.

Autoriaus nuotr.


Dviračių žygis aplankė Suvalkiją

Andrius Grygelaitis

Penk­ta­die­nį Vil­ka­viš­ky­je fi­ni­ša­vo res­pub­li­ki­nis dau­gia­die­nis dvi­ra­čių žy­gis „Į sve­čius – į Su­val­ki­ją“, skir­tas Lais­vės ir di­džių­jų ne­tek­čių at­mi­ni­mo me­tams pa­mi­nė­ti.

Tai bu­vo jau de­vin­ta­sis to­kio po­bū­džio žy­gis mū­sų ša­ly­je, ta­čiau Su­val­ki­jo­je jo da­ly­viai lan­kė­si pir­mą­kart. Bir­že­lio 27 d. Ra­sei­niuo­se pra­si­dė­ju­si dvi­ra­ti­nin­kų ke­lio­nė bai­gė­si lie­pos 1 d. Pae­že­rių dva­re, ku­ria­me bu­vo su­reng­ta sma­gi žy­gei­vių su­tik­tu­vių šven­tė.

Per vi­są šį lai­ką 39 žy­gio da­ly­viai ap­lan­kė gra­žiau­sias Ra­sei­nių, Jur­bar­ko, Ša­kių bei Vil­ka­viš­kio ra­jo­no vie­tas bei tu­ris­ti­nius ob­jek­tus. Dvi­ra­ti­nin­kai įvei­kė be­veik 300 km, iš ku­rių pu­sė at­stu­mo – Vil­ka­viš­kio ra­jo­ne.

Mū­sų kraš­te sve­čius pa­si­ti­ko Vil­ka­viš­kio spor­to mo­kyk­los di­rek­to­rius Al­gir­das Ka­ra­lius ir dvi­ra­čių klu­bo „Ai­ra“ tre­ne­ris Ar­tū­ras Že­mai­tai­tis su sa­vo auk­lė­ti­niais. Iš pra­džių žy­gio da­ly­viai lan­kė­si Ky­bar­tuo­se. Vė­liau vi­sa dvi­ra­ti­nin­kų ko­lo­na pa­ju­dė­jo Viš­ty­čio link, pa­ke­liui su­sto­da­mi prie tre­čio pa­gal dy­dį Lie­tu­vo­je – Viš­ty­čio – ak­mens.

Nu­vy­kę į pa­tį mies­te­lį, vi­si sku­bė­jo iš­si­mau­dy­ti eže­re, o va­ka­re – pa­plau­kio­ti lai­vu.

„Plau­kė­me pa­lei Ka­li­ning­ra­do sri­ties sie­ną, to­dėl juo­ka­vo­me, jog ga­li­me pa­si­gau­ti už­sie­nie­tiš­kos žu­vies“, – šyp­so­jo­si vie­na iš žy­gio ini­cia­to­rių, Lie­tu­vos mo­ki­nių ir stu­den­tų cent­ro di­rek­to­rė Ona Ba­bo­nie­nė. Ji pa­sa­ko­jo, jog vi­si žy­gei­viai sma­giau­sias aki­mir­kas pa­ty­rė lan­ky­da­mie­si prie Viš­ty­ty­je esan­čio Ši­le­lio šal­ti­nė­lio, 8 km min­da­mi dvi­ra­čiu pae­že­re ir rink­da­mi miš­ko gė­ry­bes.

Dvi­ra­ti­nin­kų ko­lo­na taip pat ap­žiū­rė­jo Gra­žiš­kių bei Bart­nin­kų baž­ny­čias, lan­kė­si Lie­tu­vos pa­triar­cho dr. Jo­no Ba­sa­na­vi­čiaus gim­ti­nė­je Ož­ka­ba­liuo­se.

„Vi­siems tai bu­vo ne tik sa­vo jė­gų iš­ban­dy­mas mi­nant dvi­ra­čio pe­da­lus, bet ir pui­ki kul­tū­ri­nė pro­gra­ma. Sten­gė­mės sve­čius priim­ti kaip įma­ny­da­mi šil­čiau ir, ma­nau, tai tik­rai pa­vy­ko“, – džiau­gė­si Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės Švie­ti­mo sky­riaus vy­riau­sio­ji spe­cia­lis­tė Žyd­rė Ži­lins­kie­nė.

Pa­sak A. Ka­ra­liaus, žy­gis praė­jo be jo­kių in­ci­den­tų. Marš­ru­tas bu­vo pa­rink­tas įdo­mus ir pa­kan­ka­mai su­dė­tin­gas.

Vie­na iš žy­gio da­ly­vių – iš Vir­ba­lio ki­lu­si, ta­čiau jau se­niai Vil­niu­je gy­ve­nan­ti – Rai­mon­da Čer­kaus­kai­tė ti­ki­no, jog žy­gei­viai ti­kė­jo­si vi­sai ki­to­kio – leng­ves­nio marš­ru­to.

„Ke­lio­nės me­tu pa­nei­gė­me du mi­tus apie Su­val­ki­ją. Pir­miau­sia – čia gy­ve­nan­tys žmo­nės įro­dė, kad yra dos­nūs ir ap­lin­ki­niams nie­ko ne­gai­li. Ant­ra, vyk­da­mi į Su­val­ki­ją ma­nė­me, jog tai ly­gu­mų kraš­tas, pa­si­ro­do – kly­do­me. Or­ga­ni­za­to­riai pa­si­sten­gė, kad mums tek­tų ne­ma­žai pa­pra­kai­tuo­ti va­žiuo­jant kal­niu­kais ir pa­kal­nė­mis“, – šyp­so­jo­si R. Čer­kaus­kai­tė. Mer­gi­nai tai bu­vo jau sep­tin­tas dvi­ra­čių žy­gis, ji tvir­ti­no ža­dan­ti ir ki­tą­met ja­me da­ly­vau­ti.

Ke­lio­nė­je dvi­ra­čio pe­da­lus my­nė dau­giau­siai jau­nų spor­to mo­kyk­lų at­sto­vų, bet bu­vo ir vy­res­nio am­žiaus žmo­nių. Dau­giau­siai dvi­ra­ti­nin­kų at­sto­va­vo Ra­sei­nių, Rad­vi­liš­kio, Skuo­do, Vil­niaus Kau­no bei Pa­ne­vė­žio ra­jo­nams.

„Gai­la, kad ne­bu­vo Vil­ka­viš­kio kraš­to at­sto­vų. Pa­ke­liui ma­tė­me, kad gat­vė­se yra iš­ties ne­ma­žai dvi­ra­ti­nin­kų, to­dėl ti­ki­mės, jog atei­ty­je žy­gy­je ry­šis da­ly­vau­ti ir vie­nas ki­tas vil­ka­viš­kie­tis“, – svars­tė O. Ba­bo­nie­nė.

Ki­tą­met dvi­ra­čių žy­gio me­tu pla­nuo­ja­ma ap­lan­ky­ti gra­žiau­sius Že­mai­ti­jos kam­pe­lius – Ra­sei­nius, Kel­mę, Ši­lu­vą, Pla­te­lius bei Šven­tą­ją.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Remonto darbai miesto centre greitai nesibaigs
* Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai
* Būsima dizainerė įkvėpimo semiasi Islandijoje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate naujuosius Vilkaviškio riboženklius?
Profesionalus darbas.
Vaizdas nuvylė.
Dar nemačiau.
Senieji buvo geresni.Kalbos patarimai

Nei rinkiminė kampanija, nei priešrinkiminiai pažadai
Iš abstraktų nereikėtų daryti vedinių su priesaga -inis. Taigi turėtų būti ne rinkiminė, o rinkimų apygarda, apylinkė, kampanija, komisija, kova, laida, programa, o priešrinkiminius debatus ar pažadus reikia keisti į debatus prieš rinkimus; pažadus, duotus prieš rinkimus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas