„Santaka“ / Dviračių žygis aplankė Suvalkiją

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-07-04 06:59

Dalinkitės:  


Vil­ka­viš­kio ra­jo­no ke­liais dvi­ra­čių žy­gio „Į sve­čius – į Su­val­ki­ją“ da­ly­viai nu­my­nė be­veik 150 km.

Autoriaus nuotr.


Dviračių žygis aplankė Suvalkiją

Andrius Grygelaitis

Penk­ta­die­nį Vil­ka­viš­ky­je fi­ni­ša­vo res­pub­li­ki­nis dau­gia­die­nis dvi­ra­čių žy­gis „Į sve­čius – į Su­val­ki­ją“, skir­tas Lais­vės ir di­džių­jų ne­tek­čių at­mi­ni­mo me­tams pa­mi­nė­ti.

Tai bu­vo jau de­vin­ta­sis to­kio po­bū­džio žy­gis mū­sų ša­ly­je, ta­čiau Su­val­ki­jo­je jo da­ly­viai lan­kė­si pir­mą­kart. Bir­že­lio 27 d. Ra­sei­niuo­se pra­si­dė­ju­si dvi­ra­ti­nin­kų ke­lio­nė bai­gė­si lie­pos 1 d. Pae­že­rių dva­re, ku­ria­me bu­vo su­reng­ta sma­gi žy­gei­vių su­tik­tu­vių šven­tė.

Per vi­są šį lai­ką 39 žy­gio da­ly­viai ap­lan­kė gra­žiau­sias Ra­sei­nių, Jur­bar­ko, Ša­kių bei Vil­ka­viš­kio ra­jo­no vie­tas bei tu­ris­ti­nius ob­jek­tus. Dvi­ra­ti­nin­kai įvei­kė be­veik 300 km, iš ku­rių pu­sė at­stu­mo – Vil­ka­viš­kio ra­jo­ne.

Mū­sų kraš­te sve­čius pa­si­ti­ko Vil­ka­viš­kio spor­to mo­kyk­los di­rek­to­rius Al­gir­das Ka­ra­lius ir dvi­ra­čių klu­bo „Ai­ra“ tre­ne­ris Ar­tū­ras Že­mai­tai­tis su sa­vo auk­lė­ti­niais. Iš pra­džių žy­gio da­ly­viai lan­kė­si Ky­bar­tuo­se. Vė­liau vi­sa dvi­ra­ti­nin­kų ko­lo­na pa­ju­dė­jo Viš­ty­čio link, pa­ke­liui su­sto­da­mi prie tre­čio pa­gal dy­dį Lie­tu­vo­je – Viš­ty­čio – ak­mens.

Nu­vy­kę į pa­tį mies­te­lį, vi­si sku­bė­jo iš­si­mau­dy­ti eže­re, o va­ka­re – pa­plau­kio­ti lai­vu.

„Plau­kė­me pa­lei Ka­li­ning­ra­do sri­ties sie­ną, to­dėl juo­ka­vo­me, jog ga­li­me pa­si­gau­ti už­sie­nie­tiš­kos žu­vies“, – šyp­so­jo­si vie­na iš žy­gio ini­cia­to­rių, Lie­tu­vos mo­ki­nių ir stu­den­tų cent­ro di­rek­to­rė Ona Ba­bo­nie­nė. Ji pa­sa­ko­jo, jog vi­si žy­gei­viai sma­giau­sias aki­mir­kas pa­ty­rė lan­ky­da­mie­si prie Viš­ty­ty­je esan­čio Ši­le­lio šal­ti­nė­lio, 8 km min­da­mi dvi­ra­čiu pae­že­re ir rink­da­mi miš­ko gė­ry­bes.

Dvi­ra­ti­nin­kų ko­lo­na taip pat ap­žiū­rė­jo Gra­žiš­kių bei Bart­nin­kų baž­ny­čias, lan­kė­si Lie­tu­vos pa­triar­cho dr. Jo­no Ba­sa­na­vi­čiaus gim­ti­nė­je Ož­ka­ba­liuo­se.

„Vi­siems tai bu­vo ne tik sa­vo jė­gų iš­ban­dy­mas mi­nant dvi­ra­čio pe­da­lus, bet ir pui­ki kul­tū­ri­nė pro­gra­ma. Sten­gė­mės sve­čius priim­ti kaip įma­ny­da­mi šil­čiau ir, ma­nau, tai tik­rai pa­vy­ko“, – džiau­gė­si Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės Švie­ti­mo sky­riaus vy­riau­sio­ji spe­cia­lis­tė Žyd­rė Ži­lins­kie­nė.

Pa­sak A. Ka­ra­liaus, žy­gis praė­jo be jo­kių in­ci­den­tų. Marš­ru­tas bu­vo pa­rink­tas įdo­mus ir pa­kan­ka­mai su­dė­tin­gas.

Vie­na iš žy­gio da­ly­vių – iš Vir­ba­lio ki­lu­si, ta­čiau jau se­niai Vil­niu­je gy­ve­nan­ti – Rai­mon­da Čer­kaus­kai­tė ti­ki­no, jog žy­gei­viai ti­kė­jo­si vi­sai ki­to­kio – leng­ves­nio marš­ru­to.

„Ke­lio­nės me­tu pa­nei­gė­me du mi­tus apie Su­val­ki­ją. Pir­miau­sia – čia gy­ve­nan­tys žmo­nės įro­dė, kad yra dos­nūs ir ap­lin­ki­niams nie­ko ne­gai­li. Ant­ra, vyk­da­mi į Su­val­ki­ją ma­nė­me, jog tai ly­gu­mų kraš­tas, pa­si­ro­do – kly­do­me. Or­ga­ni­za­to­riai pa­si­sten­gė, kad mums tek­tų ne­ma­žai pa­pra­kai­tuo­ti va­žiuo­jant kal­niu­kais ir pa­kal­nė­mis“, – šyp­so­jo­si R. Čer­kaus­kai­tė. Mer­gi­nai tai bu­vo jau sep­tin­tas dvi­ra­čių žy­gis, ji tvir­ti­no ža­dan­ti ir ki­tą­met ja­me da­ly­vau­ti.

Ke­lio­nė­je dvi­ra­čio pe­da­lus my­nė dau­giau­siai jau­nų spor­to mo­kyk­lų at­sto­vų, bet bu­vo ir vy­res­nio am­žiaus žmo­nių. Dau­giau­siai dvi­ra­ti­nin­kų at­sto­va­vo Ra­sei­nių, Rad­vi­liš­kio, Skuo­do, Vil­niaus Kau­no bei Pa­ne­vė­žio ra­jo­nams.

„Gai­la, kad ne­bu­vo Vil­ka­viš­kio kraš­to at­sto­vų. Pa­ke­liui ma­tė­me, kad gat­vė­se yra iš­ties ne­ma­žai dvi­ra­ti­nin­kų, to­dėl ti­ki­mės, jog atei­ty­je žy­gy­je ry­šis da­ly­vau­ti ir vie­nas ki­tas vil­ka­viš­kie­tis“, – svars­tė O. Ba­bo­nie­nė.

Ki­tą­met dvi­ra­čių žy­gio me­tu pla­nuo­ja­ma ap­lan­ky­ti gra­žiau­sius Že­mai­ti­jos kam­pe­lius – Ra­sei­nius, Kel­mę, Ši­lu­vą, Pla­te­lius bei Šven­tą­ją.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į griovius slydo mokinius vežiojantys autobusai
* Žemės ūkio konsultavimo tarnyba: klientų vis daugėja
* Kuriu verslą: kokią įmonės juridinę formą pasirinkti?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „magaryčios“?
Žodis „magaryčios“ yra arabiškos kilmės ( maharig – išlaidos), o į Lietuvą atkeliavo per rytų slavus. Tai tam tikrą susitarimą užtvirtinantis veiksmas, per kurį abi pusės išlenkia taurelę ar pan. Pvz.: Reikės statyti (arba duoti) magaryčių. DLKŽ šis žodis teikiamas su žyma šnek. (šnekamosios kalbos ž.). „Kalbos patarimų“ leidinyje jis vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė, vietoj kurios teikiami atitikmenys: 1. vaišės, išgertuvės; 2. priedas. Pvz.: Skolą grąžino su magaryčiomis (= su priedu ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas