„Santaka“ / Savivaldybės įgyvendinti projektai pagerins rajono gyventojų aptarnavimo kokybę

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintą mėsinę kiaulę (apie 200 kg svorio, 1,70 Eur už kg). Tel. 8 670 98 550.
Galioja iki: 2019-02-21 13:54:29

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01

Parduoda arba išnuomuoja 3 ha žemės Vilkupių kaime. Tel. 8 626 38 767.
Galioja iki: 2019-02-28 08:11:49

Parduoda naudotą 6 stalčių šaldiklį BOSCH, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-02-28 08:12:20Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-06-01 06:24

Dalinkitės:  


Savivaldybės įgyvendinti projektai pagerins rajono gyventojų aptarnavimo kokybę

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vieni iš svarbiausių tikslų yra rengti paraiškas finansinei paramai iš Sanglaudos, ES struktūrinių, kitų tikslinių fondų ir valstybės kapitalo investicijų programos gauti, sisteminti informaciją apie investicijų poreikius, organizuoti investicinių šaltinių paiešką, realizuoti įvairius projektus.

Pastaruoju metu, siekiant gerinti rajono infrastruktūrą, įgyvendinama nemažai projektų, kuriuos užbaigus pagerės gyventojų aptarnavimo kokybė šiose įstaigose: Vilkaviškio vaikų lopšeliuose-darželiuose „Pasaka“, „Eglutė“ ir „Buratinas“, Gudkaimio globos namuose, Vilkaviškio socialinės pagalbos centre ir kt.Modernizuojamas Vilkaviškio vaikų lopšelis-darželis „Pasaka“

Projekto metu įstaigoje planuojama suremontuoti sanitarinius mazgus, vandentiekio ir nuotekų sistemas, atnaujinti patalpų sienas ir lubas, pakeisti vidaus duris bei grindų dangą, sutvarkyti muzikos salės patalpas ir įrengti ne mažesnę kaip 30 kvadratinių metrų ploto patalpą, skirtą metodinei veiklai, atlikti kitus darbus.

Iš viso planuojama suremontuoti 1487 kv. m lopšelio-darželio „Pasaka“ patalpų, iš kurių 64 procentai bus skirta vaikų ugdomajai aplinkai.

Bendra projekto vertė – 1 214 812 Lt, darbai įstaigoje jau pradėti, juos atlieka rangovas UAB „Vilungė“. Projektą įgyvendinti planuojama šių metų pabaigoje.Vilkaviškio vaikų lopšelio- darželio „Eglutė“ pastatų rekonstrukcija

Projekto „Vilkaviškio vaikų lopšelio-darželio „Eglutė“ pastatų rekonstrukcija ir energetikos sistemų modernizavimas“ svarbiausias tikslas – sumažinti įstaigos pastato energetinių resursų naudojimą.

Šiam projektui įgyvendinti finansavimas skirtas iš Sanglaudos fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto (636 704 Lt).

Darželyje, kuriame dirba 49 darbuotojai ir ugdomi 185 vaikai, ketinama atlikti išorinių atitvarų (sienų, stogo bei pirmo aukšto grindų (rūsio perdangos) ir energetikos sistemos rekonstrukciją. Bus atnaujinta šildymo sistema, pakeista elektros instaliacija ir apšvietimo sistema. Įgyvendinus projektą per metus šildymui tikimasi sutaupyti 150,79 MWh šiluminės energijos.

Užbaigti projektą planuojama vasaros pabaigoje.Atnaujinamas Vilkaviškio vaikų lopšelis-darželis „Buratinas“

Šioje įstaigoje įgyvendinamas projektas analogiškas vykdomam „Eglutės“ vaikų lopšelyje-darželyje: rekonstruojami pastatai ir modernizuojamos energetikos sistemos. Taigi ir tikslas toks pat – sumažinti įstaigos pastato energetinių resursų naudojimą.

Šiame lopšelyje-darželyje, kuriame dirba 56 darbuotojai ir ugdomi 236 vaikai, planuojama taip pat atlikti išorinių atitvarų (sienų, stogo bei pirmo aukšto grindų) ir energetikos sistemų rekonstrukciją: atnaujinti šildymo ir karšto vandens sistemą, pakeisti elektros instaliaciją bei apšvietimo sistemą.

Po rekonstrukcijos tikimasi sutaupyti 228,09 MWh šiluminės energijos. Projekto vertė – 1 065 467 Lt. Jis bus užbaigtas taip pat vasaros pabaigoje. Darbus atlieka UAB „Vilkasta“.Gerinamos sąlygos Gudkaimio globos namuose

Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai, Lietuvos Respublikos ir Savivaldybės biudžeto lėšomis (467 035 Lt) bus rekonstruotas Gudkaimio globos namų pastatas ir pritaikytas socialinėms paslaugoms teikti. Svarbiausias šio projekto tikslas – pastatyti trijų aukštų priestatą ir įrengti liftą žmonėms su negalia. Darbus planuojama baigti šią vasarą.Ledainės pastatą pritaikys turizmui

Projektas „Vilkaviškio rajono Paežerių dvaro ledainės (sandėlio) pastato rekonstrukcija ir pritaikymas turizmui“ finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo, Lietuvos Respublikos ir Savivaldybės biudžeto lėšomis.

Pagrindinis pastato rekonstrukcijos tikslas – išsaugoti vieno iš unikaliausių Sūduvos krašto dvarų komplekso pastatą (buvusią ledainę) ir pritaikyti jį visuomenės reikmėms, muziejinei paskirčiai, švietimui ir edukacinėms programoms.

Įgyvendinant projektą bus garantuota kultūros paveldo objekto išsaugojimas, priežiūra ir sudarytos sąlygos Vilkaviškio krašto muziejaus funkcijoms vykdyti. Atnaujintose patalpose planuojama įrengti ekspozicijų sales, kabinetus, pagalbines patalpas. Šiuo metu pastato rekonstravimo (restauravimo) darbai jau pradėti. Projekto vertė – 1 129 066 Lt, jį užbaigti tikimasi metų pabaigoje.Ypač didelės investicijos – Vilkaviškio socialinės pagalbos centrui

Numatyta atnaujinti Vilkaviškio socialinės pagalbos centro pastatą, pastatyti naują 200 kv. m ploto pastatą ir sutvarkyti teritoriją. Pagrindinio pastato plotas – 609,44 kv. m, iš jų 127,83 kv. m yra pritaikyta kasdienei veiklai. Likę 481,61 kv. m yra nebaigti rekonstruoti ir įrengti.

Įgyvendinant projektą planuojama patalpas atnaujinti, rekonstruoti inžinerinius tinklus ir kt. Vietoj nugriauto avarinės būklės pastato iškils 190 kv. m ploto statinys.

Teritorijoje yra daug duobių, kelmų, auga daug medžių, kai kurie iš jų yra labai seni, kelia grėsmę žmonėms, todėl projektą įgyvendinant numatyta sutvarkyti visą teritoriją. Bendra projekto vertė – 2 942 896 Lt.Rūpinamasi kelių, vandens tiekimo ir nuotekų infrastruktūra

Savivaldybė šiuo metu įgyvendina projektą „Vilkaviškio rajono vietinės reikšmės kelių ir gatvių rekonstravimas“ (pirmasis darbų etapas), kuriam lėšų skirta iš Europos regiono plėtros fondo, Lietuvos Respublikos ir rajono Savivaldybės biudžeto (6 381 328 Lt). Už šias lėšas rekonstruojama Č. Darvino gatvė Kybartuose. Įrengta lietaus kanalizacija, atnaujinti vandentiekio vamzdynai, įrengti šaligatviai, važiuojamoji dalis – nauji pagrindai, asfalto danga, apšvietimas, priešgaisriniai hidrantai.

Kita šio projekto dalis – Vilkaviškio miesto Lobiškių kvartalo šešių gatvių su važiuojamąja dalimi, šaligatviais, 0,4 kV elektros linija, apšvietimu, lietaus kanalizacija įrengimo darbai dar nepradėti, nes pirmiausia čia bus tiesiami vandentiekio ir kanalizacijos tinklai. Pagrindinis projekto tikslas – nutiesti naujus ir rekonstruoti esamus kelius (4,223 km).

Europos regiono plėtros fondo, Lietuvos Respublikos ir Savivaldybės biudžeto lėšomis (3 883 841 Lt) bus įgyvendintas dar vienas projektas – „Pasienio kelių infrastruktūros gerinimas Vilkaviškio ir Suvalkų rajonų savivaldybėse“.

Šiuo projektu siekiama, bendradarbiaujant su kaimynais iš Lenkijos Respublikos, išasfaltuoti dvi gatves (Lauko ir Pievų) Vištytyje. Taip pat, siekiant pagerinti susisiekimo infrastruktūrą pasienio zonoje, numatyta rekonstruoti Totorkiemio kaimo (Vištyčio sen.) gatvę. Projektą planuojama užbaigti vasarą.

Praėjusiais metais buvo pradėtos rekonstruoti Gižų ir Šiaudiniškių kadastrinių vietovių dalies melioracijos sistemos. Iš viso bus atnaujinta 2,64 km drenažo rinktuvų, 0,27 km griovių ir dvi pralaidos. Šie melioracijos statiniai funkcionuoja 22,7 ha plote. Finansavimas taip pat skirtas iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai, Lietuvos Respublikos ir rajono Savivaldybės biudžeto. Projekto vertė – 658 828 Lt. Jį baigti planuojama jau šią vasarą.

Mūsų rajone pradėtas įgyvendinti projektas „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros renovavimas ir plėtra Vilkaviškio rajone“ pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos prioriteto „Aplinka ir darnus vystymasis“ priemonę „Vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemų renovavimas ir plėtra“.

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracija, kaip ir kitos savivaldybės, dalyvauja įgyvendinant Nemuno vidurupio baseino investicinę programą ir planuoja atlikti Vilkaviškio, Kybartų, Virbalio miestų vandentiekio bei nuotekų tinklų statybą ir Vilkaviškio miesto nuotekų valyklą rekonstruoti bei išplėsti. Planuojama nutiesti 60 km vandentiekio ir nuotekų tinklų. Tada prie centralizuoto vandens tiekimo tinklų atsiras galimybė papildomai prisijungti 1565 gyventojams, o prie nuotekų tinklų – 1894 gyventojams. Tinklų statybos vertė – 22 mln. Lt.

Šio projekto vertė – 30 mln. Lt. Didžiausia šios sumos dalis skiriama iš ES sanglaudos fondų ir Lietuvos Respublikos biudžeto, likusi dalis – iš Savivaldybės. Dėl šio projekto finansavimo ankstesnius Savivaldybės darbus su Aplinkos ministerija ir Aplinkos projektų valdymo agentūra pratęsė Savivaldybės meras Algimantas Antanas Greimas. Jis susitiko su atsakingais ministerijos darbuotojais ir galutinai suderino lėšų gavimą.

Projektą įgyvendina Aplinkos projektų valdymo agentūra, o užsakovas ir galutinis paramos gavėjas yra Vilkaviškio rajono savivaldybė. Projekto partneris – UAB „Vilkaviškio vandenys“. Sutartis dėl Vilkaviškio nuotekų valyklos rekonstravimo pasirašyta dar praėjusiais metais, būtent tada ir prasidėjo techninio projekto „Vilkaviškio nuotekų valyklos rekonstravimas ir išplėtimas“ parengimo darbai.

Šiuo metu projektas derinamas ir teikiamas ekspertizei. Projektavimo darbus atlieka AB „Ekra“, statybos darbus vykdys UAB „Kortas“. Statybų kaina – beveik 7,7 mln. Lt.Daiva JUŠKEVIČIENĖ

Savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyresnioji specialistėUžsk. 3072


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Darbus ir dainas skyrė Lietuvai
* Pakeitęs pavardę praeities neištrinsi
* Vištyčio gyventojų sodyboje kas rytą pusryčiauja voverės
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą į merus balsuotumėte?
Sauleną Aželską
Žilviną Gelgotą
Valentiną Gražulį
Algirdą NeiberkąKalbos patarimai

Ar vartotinas junginys „bendrai paėmus“?
Ne, prieveiksmis „bendrai“ nevartotinas kaip apibendrinamasis žodis, vartotina apskritai paėmus. Pvz.: Bendrai (= Apskritai ) paėmus, rezultatai buvo neblogi.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas