„Santaka“ / Darbo partijos lyderis burs stiprią politinę jėgą rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Išvalo lietaus nubėgimo sistemas Jūsų namuose ar sodyboje. Atlieka smulkų lietaus nutekėjimo sistemų remontą. Ruoškitės rudens darganoms vasarą. Tel. 8 622 30 435.
Galioja iki: 2019-06-29 13:01:01

Parduoda gyvenamąjį namą Šiaurės g. 15, Vilkaviškyje (2000 m. pastatytas, yra 12 a žemės, ūkinis pastatas, 3 garažai). Tel. 8 662 02 402.
Galioja iki: 2019-06-30 16:06:24

Skubiai parduoda LAND ROVER FREELANDER (1999 m. 12 mėn., 2 l, dyzelis, su variklio defektu, 550 Eur). Tel. 8 641 68 516.
Galioja iki: 2019-07-05 11:38:02

Parduoda plastikinius 1 t ir 800 l talpos konteinerius (metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu, tinka vandeniui, kurui, skystoms trąšoms ir kt.), VW GOLF III (1996 m., 1,6 l, benzinas, baltos spalvos, nesurūdijęs, 400 Eur). Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-07-06 15:56:02

Parduoda AUDI 100 C4 AVANT TDI (1993 m., 2,5 l, 85 kW, 6 pavaros, tamsiai pilkos spalvos, TA iki 2020 m. gegužės 31 d., geros būklės, 700 Eur), OPEL FRONTERA SPORT (1994 m., 2 l, įpurškimas, benzinas, 2 durys, nesurūdijusi, visi 4x4 varantieji ratai veikia gerai, TA iki 2021 m. gegužės 1 d., puikus medžioklei, žvejybai, 900 Eur). Tel. 8 618 57 171.
Galioja iki: 2019-07-06 18:16:52Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-05-20 07:36

Dalinkitės:  


„Praradę skyriaus pirmininką, patyrėme milžinišką nuostolį – netekome gero muzikanto“, – juokavo naujasis rajono „darbiečių“ lyderis Antanas Marčiulionis.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Darbo partijos lyderis burs stiprią politinę jėgą rajone

Dangyra APANAVIČIENĖ

Po skilimo Darbo partijos Vilkaviškio skyriaus pirmininku buvo išrinktas vilkaviškietis Antanas Marčiulionis.

Į redakciją užsukęs naujasis Darbo partijos lyderis panoro prisistatyti laikraščio skaitytojams ir išsakyti savo poziciją kai kuriais klausimais.

– Iki savivaldos rinkimų bei konflikto su buvusiu skyriaus pirmininku Darbo partiją reprezentavo tik jai atstovavę tuometinės rajono Tarybos nariai P. Žilionis ir B. Kailiuvienė. Jūsų pavardė rajono politiniame gyvenime nefigūravo.

– Į Vilkaviškį aš grįžau tik prieš penkiolika metų. Kai susikūrė Darbo partija, aš į ją įstojau. Pirmininku buvo išrinktas Petras Žilionis, o aš tapau jo pavaduotoju. Dabar išgyvenu jau antrą partijos skilimą: pirmąkart – kai su grupele narių į Pilietinės demokratijos partiją išėjo buvęs mūsų skyriaus pirmininkas A. Ivanauskas, antrąkart – dabar, iš partijos pasitraukus P. Žilioniui ir keliolikai jo bendraminčių.

Neseniai vykusiame mūsų partijos skyriaus visuotiniame susirinkime, kuriame buvau išrinktas skyriaus pirmininku, dalyvavo ir Naujosios sąjungos (socialliberalų) Vilkaviškio skyriaus atstovai – būsimi mūsų bendražygiai. Aptarėme, ką darysime, kaip toliau tvarkysime bendrus reikalus. Tikrasis susijungimas vietose vyks tik po Naujosios sąjungos ir Darbo partijos suvažiavimų.

Ne visi Vilkaviškio socialliberalai susijungs su mumis, bet manau, kad iš jų partijos ateis nemažai aktyvių, energingų žmonių ir mes tapsime gana stipria politine jėga.

– Partijai tikriausiai apmaudu dėl prarasto mandato rajono Taryboje ir tokio netikėto susiskaldymo?

– Dėl prarasto mandato absoliučiai nesijaudiname. Suaktyvinę veiklą, organizuotai dirbdami ateityje, tikiu, Taryboje galime turėti ir daugumą. O praradę pirmininką mes, be jokios abejonės, patyrėme milžinišką nuostolį, nes netekome gero muzikanto, puikaus meno vadovo. Turėjome ansambliuką, įdomų repertuarą ir buvome populiarūs partijos sąskrydžiuose.

Viešo konkurso meno vadovui susirasti, aišku, neskelbsime, bet naudodamasis proga į Darbo partiją ypač kviečiu meno žmones, muzikantus, mokytojus ir visus kitus, kuriems artimos mūsų idėjos.

Ir dar ta pačia proga mūsų partijos skyriaus vardu aš noriu atsiprašyti Socialdemokratų partijos pirmininko Algirdo Butkevičiaus, Vilkaviškio skyriaus pirmininko Algirdo Neiberkos už „šunybę“, kurią iškrėtėme mes, „darbiečiai“. Nenoriu, kad jie vadintų mus parsidavėliais, perbėgėliais, išdavikais. Mes norime ir toliau bendrauti su socialdemokratais, taip pat – su visomis kitomis partijomis bei kartu dirbti rajono žmonių labui.

– Esate garbaus amžiaus ir sakote, kad grįžote į Vilkaviškį. Ar Jūs nevietinis?

– Man 68-eri metai, gimiau Prienuose, bet vėliau tėvai persikraustė į Vilkaviškio rajoną ir paskutiniais metais gyveno Antupiuose. Baigiau tuometinio Kapsuko Jono Jablonskio vidurinę mokyklą (dabartinę Marijampolės Rygiškių Jono gimnaziją), įstojau į Rygos karinę aviacijos mokyklą, įgijau šturmano techniko specialybę. Paskui dar baigiau tuometinio Leningrado (dabar Sankt Peterburgas – red. pastaba) karo akademijos Transporto ir logistikos fakultetą, o dar po dvejų metų – ir Vadybos fakultetą prie Maskvos generalinio štabo akademijos.

Teko tarnauti įvairiose vietose, gyvenimas praėjo „ant ratų“. Su žmona Birute išmaišėme visą pasaulį, kartu atlaikėme visus išbandymus. Išėjęs į atsargą ketverius metus Baltarusijoje dar dirbau Bobruisko troleibusų valdybos tiekimo viršininku, o paskui su šeima sugrįžome į Lietuvą, į žmonos gimtinę. Dabar dirbu Vilkaviškio „Eglutės“ vaikų lopšelyje-darželyje baseino prižiūrėtoju. Turime du suaugusius sūnus, abu vedę. Vienas gyvena Vilkaviškyje, kitas, beje, taip pat buvęs karininkas, – Ukrainoje. Džiaugiamės dviem anūkais.

Žmona taip pat dar dirba. Gal ne visi žino, kad Vilkaviškyje yra įkurtas vienas iš nedaugelio Lietuvoje Europos Parlamento nario Viktoro Uspaskicho biuras, kurio asistente dirba Birutė Marčiulionienė. Į biurą, įsikūrusį Vilniaus g. 4, Vilkaviškyje, ir išlaikomą europarlamentaro lėšomis, dažniausiai kreipiasi paprasti, neturtingi žmonės, kurie neturi už ką pasisamdyti advokato, kad galėtų apginti savo interesus. Čia ateina ir tie, kurie susiduria su įvairiomis problemomis ir prašo pagelbėti.

– Ar daug tų problemų matote mūsų rajone?

– Aš jų matau daug ir manau, kad mūsų išrinkta valdžia pirmiausiai ir turėtų sutartinai jas spręsti, nesipešti.

Pasigendu rajone ir mieste tikro šeimininko. Aš čia kalbu daugiau apie buvusius vadovus, tikėdamasis, kad naujoji valdžia bus aktyvesnė ir labiau atsižvelgs į gyventojų nuomonę bei imsis iniciatyvos.

– Esate tarp tų partijų, kurios liko „už borto“. Ką manote apie tai?

– Po rajono Savivaldybės tarybos rinkimų iš tiesų susiklostė įdomi situacija. Rinkimuose dalyvavo 8 partijos, jungiančios daug narių ir turinčios savo rinkėjus. Tačiau visos jos, išskyrus konservatorius, kurie rajono Taryboje turi du narius ir yra daugumoje, liko „už borto“ su savo programomis ir pažadais rinkėjams. Savivaldybei vadovauja vadinamieji nepriklausomi Tarybos nariai. Tik neaišku, kokia programa jie vadovaujasi.

Aš siūlyčiau kartą per mėnesį organizuoti visų partijų skyrių pirmininkų susitikimą ir aptarti aktualias rajono problemas. Savo pasiūlymus galėtume teikti rajono Tarybai, o jeigu matome, kad valdžia daro kažką ne taip, galėtume ją ir pakritikuoti, ir kažkaip paveikti. Sprendžiant gyvenimiškus, rajono žmonėms svarbius klausimus, neturi būti nei daugumos, nei mažumos. Nors už viską atsako tie 25 Tarybos nariai, tačiau ir kitos partijos, už kurias taip pat balsavo dalis rinkėjų, neturi likti nuošalyje.

O naujai išrinktai rajono Tarybai noriu palinkėti darnaus darbo, nesipešti ir sklandžiai išspręsti visus klausimus. Beje, „Santakoje“ skaitydamas dabartinio mero A. Greimo mintis apie būsimą veiklą neįžvelgiau jo optimizmo imtis didelių darbų. Šiaip mane stebina praėjusių rinkimų paradoksas: rajonui vadovauja politikas, sulaukęs ne paties didžiausio rinkėjų pasitikėjimo (A. Greimas gavo 1121 pirmumo balsą – red. pastaba), todėl didelių vilčių į jį dėti gal ir nereikėtų. Dvylika metų rajoną valdė A. Bagušinskas, dabar dar ketverius metus vadovaus jo pasekėjas. Per tuos šešiolika metų užaugs nauja karta, atrodo, ant tų pačių nušepusių, išsiklaipiusių miesto šaligatvių. Bet plačiau savo mintis apie Vilkaviškio miesto problemas išsakysiu atskirame straipsnyje (jį skaitykite kitame „Santakos“ numeryje – red. pastaba).


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškio laiškininkai persėdo ant elektrinių dviračių
* Už paviršinių nuotekų tvarkymą mokės tik įmonės
* „Į depresiją žiūrime pro pirštus, kol ji neužsuka į mūsų kiemą“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar mokate plaukti?
Taip, puikiai.
Plaukiu prastai.
Mokausi.
Nemoku.Kalbos patarimai

Praeitais ar praėjusiais metais?
Taisyklingi bei vartotini abu variantai: praėjusiais metais ir praeitais metais, praėjusią savaitę ir praeitą savaitę.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas