„Santaka“ / Kas slepiasi po socialdemokratų šūkiu „Svarbiausia – žmogus!”

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Tvarkinga šeima išsimokėtinai nupirktų sklypą statyboms. Tel. 8 625 18 726.
Galioja iki: 2019-08-26 08:23:26

Parduoda 2 kambarių butą Alvite (I a., sava pakura). Tel. 8 647 46 922.
Galioja iki: 2019-08-31 13:18:44

Parduoda X mėsinių veislės veršingą mėsinę telyčią, melžimo aparatą (benzininis). Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-09-01 11:46:18Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-05-06 07:07

Dalinkitės:  


Kas slepiasi po socialdemokratų šūkiu „Svarbiausia – žmogus!”

Istorijos pradžia siekia 2007 metų Savivaldybės tarybos rinkimus. Tai momentas, kai Socialdemokratų partija sukūrė koaliciją ir turėdama daugumą užsitikrino ne tik darbų, bet ir valdžios tęstinumą. Dauguma rajono rinkėjų net neįtarė, kokia įtampa tvyrojo prieš pirmąjį Tarybos posėdį, nors buvo pasirašytas koalicinis susitarimas, patvirtintas ne tik žodžiu, bet ir raštu, – balsuoti už valdžios tęstinumą.

Numanant vieno partiečio norą bet kokia kaina užimti mero pavaduotojo postą, buvo apsidrausta: kandidatas į administracijos direktorius atsisakė savo Tarybos nario mandato tik po to, kai buvo patvirtinta mero pavaduotojo pareigybė, ir neapsiriko, nes net du partiečiai sulaužė duotą žodį. Jie žinomi nedaugeliui ir tik tiems Savivaldybės tarybos nariams, kuriems prieš pat balsavimą buvo daromas spaudimas balsuoti kitaip – elgtis negarbingai. Ir štai šiandieną vienas iš jų partijos pirmininko traktuojamas kaip labai padorus ir labai sąžiningas žmogus.

Bet tai jau istorija, kuri turėjo savo tęstinumą iki šių rinkimų į Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybą. Tas pats politikas, nepavykus įgyvendinti „svajonės“, tyliai pritariant partijos lyderiui, pradėjo purenti politinę dirvą jau nuo pirmų naujos kadencijos veiklos metų, tik šį kartą nusitaikė į kitą – aukštesnį – postą. Tai darė sistemingai, apgalvotai ir kryptingai, pasitelkdamas kitus įtakingus partijos bičiulius, numatydamas ir jiems atitinkamus vaidmenis šiame žaidime. Buvo telkiamas palankus kiekybinis kai kurių grupių potencialas kaip įrankis jau šiems rinkimams laimėti. Tikslas – konferencijos metu gausiu delegatų skaičiumi pasiekti aukštų reitingavimo rezultatų, nustumiant esamus lyderius į antrą planą.

Buvo daromi ir kiti veiksmai, prasilenkiantys su morale ir etika, kurių net nesinori komentuoti. Visi tarsi ir buvo pasiruošę politinėms „demokratiškoms“ permainoms, jei ne tas nelaimingas partinis Statutas, kurio pakeitimai ir papildymai, patvirtinti LSDP suvažiavime 2009 m. kovo 7 d., bei pagal jį LSDP tarybos patvirtintos rinkimų nuostatos, reikalaujančios, kad išaugus skyriaus narių skaičiui (daugiau kaip 500 narių) kandidatų reitingavimas į savivaldybių tarybas būtų vykdomas ne konferencijoje, kaip įprastai, bet partijos skyriaus taryboje. Reitingavimas įvyko. Jo rezultatai buvo patvirtinti partijos skyriaus tarybos posėdyje ir konferencijoje. Tai buvo smūgis permainų siekiantiems partiečiams, kurie liko nepatenkinti reitingavimo rezultatais. Pastarieji konferencijoje susilaukė partijos pirmininko palaikymo, kuris teigė, kad reitingavimą buvo galima atlikti ir konferencijos metu. Skyriaus pirmininkui teko aiškinti, jog reitingavimas LSDP Vilkaviškio skyriuje atliktas griežtai laikantis partijos Statuto reikalavimų, o LSDP tarybos priimta tvarka privaloma visiems skyriams.

Lemtinga gruodžio 1-oji kai kuriuos partiečius, siekiančius naudos sau per kitų netektis ir išgyvenimus, paskatino imtis ryžtingų veiksmų, sprendžiant valdžios klausimus rajone. Tai, žinoma, visiškai natūralu, bet svarbu, kaip tai daroma. Suprantama, kad skubos tvarka Savivaldybės taryba patvirtino Tarybos narį Algirdą Neiberką laikinai eiti mero pareigas. Tačiau skaudu, jog jau gruodžio 3 dieną partiečiai, stovėdami garbės sargyboje prie žuvusiųjų karstų, nesant būtinumo, partijos pirmininko iniciatyva skubos tvarka buvo kviečiami jau 2010 m. gruodžio 6 d. į LSDP Vilkaviškio skyriaus tarybos neeilinį posėdį, kurio tikslas – koreguoti kandidatų į Savivaldybės tarybą sąrašus (šiuos sąrašus skyrius galėjo tvarkyti iki 2011 m. sausio 24 d.).

Nesuprantama ir tai, kad partijos pirmininkas A. Butkevičius, ignoruodamas skyriaus pirmininko pavaduoją, klausimus pradėjo spręsti pasitelkęs vieną iš LSDP Vilkaviškio rajono skyriaus grupių pirmininkų – A. Neiberką. Žiauru, jog tuo metu, kai skyriaus pirmininkas A. Bagušinskas, būdamas komos būsenos, ligoninėje vadavosi iš mirties, partijos bendražygiai pradėjo dalytis postus ir spręsti tolimesnį jo likimą.

Partijos pirmininkas ėmė kritikuoti žuvusiųjų darbą Savivaldybėje ir reikalauti skubiai įvertinti skyriaus pirmininko veiklą. Jam pritarė kai kurie partiečiai, siūlydami net pačias griežčiausias bausmes, tačiau šio posėdžio metu, grubiai pažeidžiant Statuto reikalavimus, ignoruojant tarybos ir konferencijos sprendimus, buvo atliktas tik neteisėtas kandidatų į Savivaldybės tarybą sąrašo tikslinimas. Skyriaus taryba nusprendė prie klausimo, susijusio su skyriaus pirmininku, grįžti 2011 m. sausio 10 d., kai visos grupės susirinkimuose apsvarstys susiklosčiusią situaciją ir išreikš savo nuomonę.

Minėtas posėdis įvyko numatytu laiku. Grupių pirmininkai išsakė partiečių nuomonę ir priėmė sprendimą balsuodami – už A. Bagušinsko palikimą sąraše pirmuoju numeriu balsavo 18 LSDP Vilkaviškio skyriaus tarybos narių, kitokios nuomonės buvo kiti septyni tarybos nariai. Tačiau partijos pirmininko A. Butkevičiaus toks sprendimas netenkino. Jau kitą savaitę buvo kviečiamas naujas skubus posėdis. Pirmininkas siūlė visiems apsigalvoti, konstatavo, kad turi neginčijamų neigiamų faktų prieš A. Bagušinską. Tačiau taryba atsisakė balsuoti, palikdama galioti ankstesnį sprendimą.

Nesutikdami su šiuo sprendimu kitaip mąstantys partiečiai išskubėjo į klinikas – o gal pats meras savo noru pasitrauks iš sąrašo. Tačiau taip neįvyko, nes meras pareiškė negalįs ignoruoti daugumos tarybos narių nuomonės ir pasiryžęs dalyvauti tolimesnėje skyriaus veikloje.

Nežiūrint į tai, dar kartą buvo kviečiamas neeilinis tarybos posėdis, kuriame LSDP Vilkaviškio skyriaus vienos grupės pirmininkas perdavė LSDP pirmininko prašymą dar kartą apsigalvoti ir vėl balsuoti kitaip, tačiau ir šį kartą taryba nepakluso.

Tolimesni veiksmai klostėsi tendencingai. Meras buvo raginamas negrįžti į darbą iki rinkimų. Artimi jo aplinkos žmonės susilaukė nelabai malonių telefono skambučių iš aukštas pareigas užimančių partiečių. Seimo nario A. Butkevičiaus padėjėjas teisiniais klausimais Savivaldybės Juridinio skyriaus prašė pateikti informaciją, susijusią su eismo įvykiu, jo įžvalgas, keistas aplinkybes, įtarimus, samprotavimus, susijusius su šiuo įvykiu (gal tai nepriklausomam tyrimui, o gal?..). Buvo teikiama įvairių nekorektiškų užuominų, aptarinėjami tolimesni veiksmų planai, skirstomi postai ir t. t. Tačiau netikėtas mero grįžimas į darbą sujaukė planus ir Tarybos narys, laikinai vadavęs merą, tapo bedarbis.

Rajono ir respublikinėje spaudoje pasirodė negatyvūs partijos pirmininko A. Butkevičiaus straipsniai mero atžvilgiu. Tai daugiau negu keista LSDP pirmininko pozicija, pareikšta prieš pat rinkimus apie A. Bagušinską, kaip skyriaus pirmininką. Ši „politinė reklama“ ir rodomas atviras priešiškumas supykdė daugumą partijos bičiulių. Socialdemokratų rinkimų šūkis „Svarbiausia – žmogus!“ tampa tik nieko nereiškiančiu reklaminiu šūkiu.

Vyko aktyvi rinkimų agitacija, tačiau socialdemokratai jau buvo pasidaliję į dvi stovyklas, kartu suskaldydami ir rinkėjus. Po rinkimų pirmoje sąrašo vietoje atsidūręs A. Neiberka nerimo, nes LSDP Vilkaviškio skyriaus pirmininkas – vis dar A. Bagušinskas. Skubos tvarka buvo organizuojama konferencija, renkami „palankūs“ delegatai, dėl to skilo gausiausia Vilkaviškio I grupė. Pagaliau ir čia pasiektas „teigiamas“ rezultatas: A. Neiberka laimėjo rezultatu 60 prieš 52 ir tapo LSDP Vilkaviškio skyriaus pirmininku. Dabar buvo likę tik suformuoti valdančiąją daugumą ir tikslas būtų pasiektas. A. Neiberka informavo partiečius, kad sudaryta plati koalicija – net iš 18 Tarybos narių. Visi tuo tikėjo, bet balsavimo rezultatai Taryboje parodė ką kita. Laimėjimas virto pralaimėjimu.

Mes, buvę partijos bičiuliai, laukėme ir tikėjomės, kad naujasis LSDP Vilkaviškio skyriaus pirmininkas pripažins padarytas klaidas ir kaip labai sąžiningas ir doras partietis, triuškinančiai pralaimėjęs jau laimėtus rinkimus į Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybą, atsistatydins. Tačiau ir šis žingsnis jam yra per daug sunkus. Tad, norėdami padėti jam apsispręsti, pasitraukėme iš LSDP.

Pastarieji įvykiai ir TV3 laida „Paskutinė instancija“ apie Socialdemokratų partijos lyderį A. Butkevičių padėjo apsispręsti ne vienam partijos nariui, kurie savavališkai sustabdė savo narystę Socialdemokratų partijoje. Kaip yra žinoma, šis procesas tęsiasi.Algimantas MACKEVIČIUS,

Renata KAILIUVIENĖ,

Violeta RAULINAITIENĖ,

Vitas KATKEVIČIUS

ir kiti buvę LSDP nariai (iš viso 15 parašų)


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ūkininkų laukuose žydi facelijos, dobilai, noksta grikiai
* Metusi vadovės darbą banke kraštietė iš naujo atrado save
* Rajono kolektyvai Žolinės šventėje linksmino Punsko lietuvius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate Seimo sprendimą nuo kitų metų Vėlines skelbti nedarbo diena?
Džiaugiuosi juo.
Vertinu neigiamai.
Neturiu nuomonės.Kalbos patarimai

Ar vartotinas pasakymas „ko eigoje“?
Ne, tai netaisyklinga konstrukcija. Vyksmo laikui ar tarpui nusakyti žodžio „ eiga “ vietininkas netinka. Vietoj jo gali būti vartojama metu, per ką arba pusdalyvis, padalyvis. Žaidimo eigoje (= Žaidimo metu; Žaidžiant ) išryškėjo komandos pajėgumas. Metų eigoje (= Per metus ) daug kas gali pasikeisti.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas