„Santaka“ / Neblaivus rajono vadovas, darbo metu patekęs į tragišką avariją, nėra auka

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 15 a namų valdos sklypą su senais pastatais Serdokų kaime. Tel. 8 672 44 775.
Galioja iki: 2019-03-22 10:39:34

Pirktų arba išsinuomotų 2–3 kambarių butą Vilkaviškyje (pirmame ar antrame aukšte). Tel. 8 612 21 966.
Galioja iki: 2019-03-23 15:03:51

Nauja modernia technika remontuoja drenažą, valo senas drenažo sistemas praplovimo būdu, įrengia naują drenažą, valo griovius, kasa tvenkinius, įrengia statybos aikšteles. Tel. 8 686 36 499.
Galioja iki: 2019-03-24 08:57:32

Parduoda dvivagę bulviasodę, vienvagę transporterinę bulviakasę, bulvių kauptuką su virbalinėmis akėčiomis, nebrangiai – miegamojo komplektą (7 dalių), sekciją, 2 senovines lovas, senovinę spintą. Tel. 8 687 46 306.
Galioja iki: 2019-03-25 10:47:40

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-05-02 22:26

Dalinkitės:  


Neblaivus rajono vadovas, darbo metu patekęs į tragišką avariją, nėra auka

Algirdas BUTKEVIČIUS Seimo narys

Mane labai nustebino buvusio rajono mero A. Bagušinsko straipsnis „Seimo narys ieško pasiteisinimo, kodėl prarado įtaką rajone” („Santaka“, Nr. 48). Bet, kaip sakoma, jei žmogus turi kaukę, tai ji vis tiek kada nors nukrenta ir tada pamatai tikrąjį veidą.

Labai norėčiau negaišti laiko ir nesivelti į bereikšmes diskusijas, bet manau, kad turėčiau paneigti viešą melą. Negaliu leisti klaidinti rajono žmonių. Šiame straipsnyje pateikiu citatas iš A. Bagušinsko straipsnio ir savo komentarus.

„Interviu laikraštyje keistai skamba žodžiai „žmonėmis negalima pasitikėti“, – mane cituoja A. Bagušinskas.

Tai žodžiai iš konteksto. Tikrai nemanau, kad žmonėmis pasitikėti negalima. Tiksliau – pasitikėti galima ne visais. Negalima pasitikėti išdavikais ir melagiais, kurie šiandien kalba vienaip, o rytoj pasielgia visai kitaip, savo poelgiui pateisinti sugalvodami absurdiškiausius pasiteisinimus. Negalima pasitikėti tais, kurie pasinaudoja žmonių pasitikėjimu, o paskui juos išduoda. Būtent tokie žmonės manipuliuoja kitais. Šie žmonės neturi jokių įsitikinimų. Vieną dieną jiems priešai vieni, kitą dieną – jau kiti, o tie, kuriuos vakar visaip koneveikė, šiandien tampa labai gerbiami... Nes taip jiems yra naudinga. Bet rytoj jie gal išduos tuos, kuriuos šiandien pavadino draugais. Apmaudžiausia, kad taip pasinaudojama rinkėjų pasitikėjimu, kad apgaudinėjami ir išduodami rajono žmonės.

„Iš jo pasakytų minčių aiškėja noras pasiteisinti dėl įtakos ir valdingumo praradimo savo politinio gyvenimo gimtinėje, Vilkaviškio rajone.“

Niekada nedemonstravau valdingumo ir nesistengiau valdyti rajono. Kam tada rajono valdžia reikalinga? Žinoma, rajono vadovų prašomas, visada geranoriškai patardavau ir pasidalydavau žiniomis. Pasakydavau ir pastabų, ir kritikos, nes man ne tas pats, kaip klostosi rajono reikalai. Jaučiu atsakomybę.

„<...> LSDP partijos lyderis, turintis keturiolikos metų patirties Seime, nutolo nuo paprastų rajono gyventojų.“

Manau, kad gyvendamas Vilniuje, dirbdamas Seime ir dažnai apsilankydamas savo rinkimų apygardoje buvau ir esu arčiau rajono žmonių, negu kai kurie vadovai, gyvenantys rajone. Ne vicemerui tai vertinti, o rajono žmonėms. Jie savo nuomonę pareiškia per rinkimus. O A. Bagušinskui, mano įsitikinimu, vertėjo pasitikrinti rinkėjų pasitikėjimą einant į rinkimus kaip nepriklausomam kandidatui, o jeigu jau taip labai norėjosi kandidatuoti su socialdemokratų sąrašu, tai būtų buvę labai naudinga įsirašyti ne pirmuoju numeriu, kuris, galima sakyti, garantavo patekimą į Tarybą. Taip pasielgti jam siūliau ir aš, ir kiti rajono skyriaus nariai. Tačiau A. Bagušinskas kategoriškai nesutiko, pasinaudojo partija. Matyt, nebuvo tikras dėl savo reitingų.

„<...> Savivaldybėje iš 25 Tarybos narių dvylika nepriklauso jokiai partijai.“

Nereikia pamiršti, kad dalis jų „nepriklausomais“ tapo į Tarybą patekę kaip partijos sąrašo nariai. Jie tiesiog nesąžiningai pasinaudojo partija ir apgavo žmones, kitaip jų poelgio nepavadinčiau. Jei jie mano kitaip, reiškia tikrai yra toli nuo tų žmonių, kurie už juos balsavo. Reikėtų jiems pasikalbėti su rinkėjais. Aš po naujos rajono valdžios išrinkimo iš daugelio žmonių girdėjau kitokią nuomonę.

„<...> tęsiantis suokalbiui, melui, šantažui, buvau priverstas apsispręsti dėl buvimo LSDP.“

Nebuvo nei suokalbio, nei melo, nei šantažo. Pasisakėme už moralią politiką ir asmeninės atsakomybės prisiėmimą. Labai gaila, kad kai kam aukštas postas yra tikslas ir didžiausia vertybė. Aš netoleruoju dvigubų standartų ir manau, kad visi privalo būti lygūs prieš įstatymą, nepaisant socialinio statuso ar užimamų pareigų, o už savo poelgius turi atsakyti visi, net ir aukštus postus užimantys valdininkai.

Alkoholio vartojimas darbo metu netoleruotinas visiems vienodai. Nesutinku, kad rajono vadovas, darbo metu būdamas neblaivus ir patekęs į tragišką avariją, yra auka. Kalbu apie tai drąsiai, nes jau žinau oficialias prokuratūros atlikto tyrimo išvadas – į minėtą avariją patekę rajono vadovai buvo girti.

Kokia atsakomybė gresia A. Bagušinskui, spręs atitinkamos institucijos, bet moralinę atsakomybę reikia prisiimti pačiam. Juk kuo aukštesnės pareigos, tuo didesnė atsakomybė.

Turbūt niekam nekyla klausimas, ar dirbtų toliau valstybės tarnyboje taip pasielgęs eilinis tarnautojas... Bet – kas neleistina jaučiui, tas galima Jupiteriui? O viešas melas, absurdiški kaltinimai, niekuo nepagrįsti teiginiai, aukos vaidmens prisiėmimas, viešas nuoskaudų dėl neva kažkada nepaspaustos rankos liejimas... Nežinau, kaip tai pavadintų atitinkami specialistai, bet aš matau žmogaus silpnumą, psichologines problemas, baimę ir visišką susipainiojimą. O tiesiog reikia turėti padorumo... Be to, manau, kad rajono valdžia turėtų dirbti savo tiesioginį darbą – rūpintis rajono reikalais, o ne užsiimti melu ir šmeižtu.

„Žmonės nusivylę partijų rezgamomis intrigomis, ypač – socialdemokratų, todėl palieka jų gretas, išstoja iš partijos, nenorėdami būti baudžiauninkais ir vergais, kuriais partijos vadovai galėtų manipuliuoti.“

A. Bagušinskas tiesiog meluoja. Ką jis nori apgauti? Niekam ne paslaptis, kad jis pats iš partijos pasitraukė siekdamas asmeninės naudos. Bijojo likti be kėdės. Aš visada pasisakiau, kad reikia prisiimti atsakomybę už savo poelgius. Buvau prieš, kad jis būtų pirmasis partijos rinkimų sąraše. Tokią nuomonę girdėjau ir iš daugelio rajono žmonių. Jie manęs klausė: kokias vertybes partija deklaruoja? Nejaugi saviems viskas atleidžiama?

Jei būčiau buvęs diktatorius, o partijos nariai, kaip teigia A. Bagušinskas, – vergai ar baudžiauninkai, tai jis tame sąraše būtų buvęs paskutinis. Turėjau griežtą nuomonę tuo klausimu ir ją išsakiau. Man nuoširdžiai gaila tų žmonių, kurie juo patikėjo.

„<...> būdamas 2007 m. Savivaldybės tarybos mero rinkimuose nepriėjo ir nepasveikino manęs, LSDP Vilkaviškio skyriaus pirmininko.“

Juokingi priekaištai. Juk buvome vienoje komandoje, dirbome kartu, tuomet labai jį palaikiau ir jis tai žinojo (beje, kokia puiki p. Bagušinsko atmintis...).

„<...> nesurado laiko pasveikinti Savivaldybės mero Algimanto Antano Greimo, kuriam buvo pirmoji darbo diena.“

Atsakysiu klausimu: o kodėl turėjau jį pasveikinti? Žinau, kokių nesąžiningų žaidimų būdu A. Greimas tapo meru. Žinau, kaip dar visai neseniai jis koneveikė A. Bagušinską, kuris dabar, pasirodo, yra labai tinkamas jo komandoje užimti garbingas pareigas... Paspausčiau ranką laimėjusiam garbingoje kovoje. Nepasveikinau, nes nesu veidmainis.

„Manau, kad tik bičiulių pasitikėjimas vienas kitu ir A. Butkevičiaus atsiribojimas nuo skyriaus rajono socialdemokratams, sulaukusiems 51 proc. rinkėjų palaikymo, padėjo rinkimuose pasiekti absoliučią pergalę <...>“.

Ir prieš rinkimus, ir po jų bendravau su daugybe rajono žmonių, girdėjau jų atsiliepimus. Tad tikrai neabejoju, kad jei partijos sąrašo į rinkimus nebūtų vedęs A. Bagušinskas, dėl kurio vaidmens toje tragiškai pasibaigusioje istorijoje buvo ir tebėra daug neaiškumo ir diskusijų, mūsų partija būtų iškovojusi dar daugiau vietų Savivaldybės taryboje.

Žmonės iš politikų reikalauja atsakomybės ir moralios politikos, jie netoleruoja, kai bet kokia kaina dangstomi prisidirbę savi.

„<...> Kauno socialdemokratai buvo bandomi keisti į palankius rinkimų rezultatus Savivaldybės taryboje Vilkaviškyje“.

Tokie gandai yra netiesa.

„Rajono gyventojams, manau, labai norėtųsi sužinoti apie konkrečią Seimo nario paramą, teiktą rajonui <...>. Rajono gyventojai ir Savivaldybės tarybos nariai nieko nežinojo ir nežino, ką Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys, turėdamas informacijos ir dalyvaudamas valstybės finansų valdyme, nuveikė ir veikia dėl valstybės neįvykdytų finansinių įsipareigojimų rajono gyventojams.“

Noriu buvusiam merui priminti, kad praėjusių metų Vilkaviškio rajono savivaldybės biudžeto pajamų planas buvo įvykdytas ir viršytas. Jis turėtų žinoti, kad už tai yra atsakinga Savivaldybės valdžia, o ne Seimo narys. Be to, už finansų valdymą yra atsakinga konservatorių partijos deleguota finansų ministrė.

Galvoju, gal buvęs meras, besiskundžiantis prasta atmintimi, pamiršo ir apie rajonui skirtas papildomas lėšas. Norėčiau jam priminti ir kartu gyventojams paaiškinti, jei jau man viešai metami kaltinimai dėl nesirūpinimo rajono reikalais, kad Vilkaviškio rajonas gavo nemažai ir neplaninių lėšų. Su tuomečiais rajono vadovais buvome sutarę labai neviešinti mano pastangomis rajonui papildomai skirtų lėšų, nes respublikinėje spaudoje ne kartą buvo akcentuojama ir priekaištaujama, jog kai kurie Seimo nariai sugeba į savo apygardas nukreipti ypač daug lėšų, o kiti rajonai tuo tarpu lieka nuskriausti.

Aš manau, kad Seimo nario pareiga yra kiek galima daugiau padėti savo rinkimų apygardai ir visada stengiausi bei stengsiuosi tai daryti, bet vis dėlto tuo garsiai nesigyrėme. Juk tos žinios paskui pasiekia visą Lietuvą, tad nesinorėjo susilaukti priekaištų dėl to, jog, mano nuomone, tiesiog gerai dirbi savo, vienmandatėje apygardoje išrinkto Seimo nario, darbą. Dabar apie tai kalbu, nes manau, kad į viešą melą reikia duoti viešą atsaką.

Esu parengęs išsamią informaciją apie lėšas, kurias man, kaip Seimo nariui ir ministrui, per 2004–2008 m. kadenciją pavyko nukreipti Vilkaviškio rajonui. Šie pinigai padėjo išspręsti daug rajono problemų ir tuo labai džiaugėsi tuometinis meras A. Bagušinskas. Tačiau tai didesnės apimties informacija, tad ji rajono gyventojams bus pateikta kitame laikraščio numeryje.

„<...> Savivaldybė negavo suplanuotų 5,3 mln. litų. <...> 2009 m. Savivaldybė taip pat įvykdė biudžeto planą, tačiau valstybė jai liko skolinga 5,1 mln. litų.“

Buvusiam merui derėtų žinoti Savivaldybių biudžetų pajamų nustatymo metodikos įstatymo pakeistas nuostatas. Jei pamiršo, užuot klaidinus visuomenę, buvo galima pasiskaityti apie dotacijų iš valstybės iždo skyrimo savivaldybėms tvarką ir principus.

„Džiaugiuosi, kad visai neseniai buvo patvirtintas pernai Aplinkos projektų valdymo agentūros vilkintas konkursas dėl Nemuno vidurupio baseino II etapo įgyvendinimo rajone. Šio projekto darbai bus vykdomi Vilkaviškio, Kybartų, Virbalio miestuose už 30 mln. Lt. Lygiagrečiai bus galima įgyvendinti 11 mln. litų programą gatvių asfaltavimo darbams ir sutvarkyti Vilkaviškio miesto gatves Lobiškių bei Naujamiesčio kvartaluose, dalį gatvių Kybartuose, Virbalyje ir Pilviškiuose.“

Nemoralizuosiu, kaip žema prisiskirti sau kitų atliktus darbus ir girtis tais darbais, kurių nepadarei. Kad rajone būtų vykdomi A. Bagušinsko minimi 30 mln. Lt vertės darbai, aš ir Savivaldybės įmonės UAB „Vilkaviškio vandenys“ vadovas B. Marčiukonis įdėjome labai daug pastangų. Šio projekto sėkmė, galima sakyti, jau kabojo ant plauko. Daug bendravome su Aplinkos projektų valdymo agentūros direktoriumi K. Tuminu, kreipėmės ir į patį aplinkos ministrą. Džiaugiuosi, kad mums pavyko išgelbėti projektą.

Minimos lėšos asfaltavimo darbams turėjo būti įsisavintos jau praėjusiais metais, bet dėl rajono valdžios blogo darbo organizavimo gatvių asfaltavimo darbai persikėlė į šiuos metus. Tad nėra ko girtis nuopelnais, kurių nėra.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Rajono žmonės pasirinko valdžios stabilumą
* Už sudarkytą daugiabučio sieną turės sumokėti Savivaldybė
* Iš „Maisto banko“ reklamos šypsosi vilkaviškietis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate Savivaldybės tarybos ir mero rinkimų agitacijos kampanijas?
Buvo įdomiau negu 2015 m.
Vyko korektiška kova.
Perspausta su kritika, kaltinimais.
Rinkimais nesidomėjau.Kalbos patarimai

Klausytis ką ar ko?
Su veiksmažodžiu klausyti(s) galininkas nevartotinas objektui reikšti. Vartotinas kilmininkas klausyti(s) ko, pvz.: Netrukdyk, klausau(si) laidą (taisoma laidos ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas