„Santaka“ / Kilniai vokiečio misijai trūksta paramos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 3 ha žemės už Uosijos miško, prie sandėlių (atlikti geodeziniai matavimai). Tel. 8 652 30 775.
Galioja iki: 2019-09-19 09:32:22

Parduoda 2 kambarių tvarkingą butą patogioje vietoje, Vilkaviškyje (IV a., 50 m², šalia yra mokykla, vaikų darželis). Tel. 8 685 69 145.
Galioja iki: 2019-09-19 09:33:21

Parduoda 5 durų didelę medinę spintą, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-09-19 09:34:21

Parduoda gyvenamąjį namą Vienybės g., Vilkaviškyje (yra 7,6 a žemės). Tel. 8 656 85 575.
Galioja iki: 2019-09-19 14:45:38

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 6, Vilkaviškyje (29,62 m², III a., vonia ir tualetas kartu, be balkono). Tel. 8 638 50 161.
Galioja iki: 2019-09-20 09:28:01

Parduoda savadarbį tvarkingą traktoriuką su žemės dirbimo padargais. Tel. 8 615 96 257.
Galioja iki: 2019-09-22 11:32:38

Parduoda tvarkingą, prižiūrėtą namą Virbalyje (70 m², mūrinis ūkinis pastatas, visi inžineriniai tinklai, šildymas kietuoju kuru, 7 a sklypas, sutvarkyta aplinka, šalia mokykla ir vaikų darželis, 10 000 Eur). Tel.: 8 616 72 266, 8 656 58 234.
Galioja iki: 2019-09-23 09:03:05Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-04-15 06:51

Dalinkitės:  


Gausiai Jūratės ir Gintauto Lišauskų šeimai G. J. Carlas iš visos širdies norėjo padėti jau šį pavasarį.

Autorės nuotr.


Kilniai vokiečio misijai trūksta paramos

Birutė NENĖNIENĖ

Sėja viltį

Per metus tris keturis sykius į Lietuvą daugiavaikių šeimų gyvenimo sąlygų pagerinimo klausimų spręsti atvažiuojantis VšĮ „Solidarity“ direktorius Gerhardas Jozefas Carlas kiekvieną kartą vis sėja viltį ir pasiryžimą veikti išvien su gausesniu žmonių būriu. Tačiau kiekvienąsyk geradarys sutinka tik tą patį nedidelį ratą jį lydinčių, palaikančių bei morališkai labdaros idėjas paremiančių žmonių – vis nesiliaujančių stebėtis, ar jis nenusivylė, nepavargo tęsti to darbo, kuriam pasekėjų Lietuvoje neatsiranda.

„Ne aš Lietuvos ieškojau. Ji pati mane susirado. Tai buvo pirmaisiais jūsų atgautos nepriklausomybės metais. Lankydamasis Šveicarijoje atsitiktinai susipažinau su lietuvių bendruomenės atstovais, išgirdau apie gausių šeimų padėtį Lietuvoje ir supratau, jog iš aukščiau esu kviečiamas padėti šios šalies šeimoms. Ir kol matysiu, kad Lietuvai esu reikalingas, tol tęsiu savo darbą“, – kiek filosofiškai apie savo misiją nebe pirmą kartą kalbėjo G. J. Carlas.Sprendimas nudžiugino

Vilkaviškio rajono garbės pilietis iš Vokietijos neslepia, jog išgyvena dėl to, kad nesulaukia vietinių verslininkų, turtingų žmonių materialinės paramos sprendžiant daugiavaikių šeimų skurdo problemas.

Tačiau pastarąjį kartą G. J. Carlas lankydamasis mūsų rajone buvo maloniai nustebintas. Aptariant namo ir žemės pardavimo daugiavaikei šeimai klausimą, vienas iš parduodamos sodybos paveldėtojų, iš pradžių užsiprašęs didelės sumos, vėliau kainą gerokai nuleido iki tokios ribos, kokia leistina perkant namą vienai šeimai iš „Solidarity“ organizacijos sukauptų lėšų. Žmogus pasakė, jog ta nuolaida būsianti kaip jo įnašas į labdaringą G. J. Carlo veiklą. Toks humaniškas sprendimas labai sujaudino ir pradžiugino visus žodinio sandorio liudininkus, o ką jau kalbėti apie gausios šeimos tėvus Jūratę ir Gintautą Lišauskus.Būna ir taip

Reikėjo tik sutvarkyti nuosavybės dokumentus ir į gyvenamąjį namą su ūkiniais pastatais bei nemažu žemės sklypu Girėnų gyvenvietėje gausi Lišauskų šeima galėjo persikelti jau šį mėnesį.

Tačiau vėliau namo pardavėjas persigalvojo ir pranešė, jog kainos nenuleidžiantis. Taigi sandoris neįvyko.

G. J. Carlas sakė, jog iš visos širdies norėjęs padėti šiai gausiai šeimai. Tačiau didesnių sumų perkamiems namams skirti negalima, nes stengiamasi turimas lėšas paskirstyti taip, kad jų užtektų paremti daugiau šeimų.Su sunkumais ir išbandymais

Lišauskai šių metų lapkritį minės savo santuokos penkiolikos metų sukaktį.

Per tą prabėgusį laiką šeimai teko patirti daug išbandymų ir įveikti krizes, pereiti įvairius slenksčius, mokytis gyventi.

Jūratei buvo aštuoniolika, kai ištekėjo už keturiolika metų vyresnio Gintauto. Pajutusi, jog laukiasi, kiekvieną naują gyvybę priėmė su meile, gaubė ją motiniška šiluma.

Gimė penki pametinukai vaikai, po nedidelės pertraukos – dar du. Auga keturi berniukai ir trys mergaitės. Burnelių daug, tad rūpesčio, ką į jas įdėti, kuo namus pašildyti, ką pakloti ir kuo užkloti, taip pat užtektinai. O ir savos pastogės Lišauskai neturi, svetimoje visą laiką jaučiasi kaip įnamiai. Nors šeimos pajamos – tik iš pašalpų, bet moteris visą laiką kabinosi į gyvenimą, net tada, kai vyras buvo linkęs išgėrinėti. Pasak socialinių darbuotojų, šioje šeimoje vaikai niekada nebadauja, aprengti ir prižiūrimi, vyresnieji jau uždarbiauja pas ūkininkus.

„Galime pasidžiaugti, jog mūsų pastangos, kontroliavimas ir nuolatinis bendravimas su šia šeima nenuėjo veltui. Tai padėjo jai atsigauti ir patikėti, kad jie patys gali kai ką susikurti dėl savo gerovės“, – sakė Vištyčio kaimo bendruomenės atstovė Vilma Menčinskienė. Ji Lišauskų šeimą pradėjo kviesti į renginius, šventes, dovanojo pagal bendruomenės projektą iš Baltijos labdaros fondo gautą karvę, ši jau atsivedė veršiuką.

V. Menčinskienės manymu, ištvėrę sunkumus, šie žmonės subrendo ir įgijo pasitikėjimo savo jėgomis, todėl dabar jiems labai svarbu turėti savo namus.

Pasak Vištyčio seniūno B. Politos, Lišauskams namų klausimas anksčiau ar vėliau bus išspręstas. Tik visa bėda, kad jie tokio būdo – kai kuriuos dalykus nori turėti labai greitai.Akivaizdus vargas

G. J. Carlas, pirkdamas šeimoms namus, nesidairo į jų praeitį.

Rėčiūnų kaimo vienkiemyje apžiūrėdamas dabartinį Lišauskų namą, VšĮ „Solidarity“ direktorius matė tvarkingus kambarius ir medžiagos skiautėmis ar nuotraukomis pridengtas suskilusias sienas, švarius, mandagius vaikus. Bet iš lauko pusės jis fotografavo sienose žiojinčias, kumštį talpinančias skyles. Nors ir būna pasirūpinta malkų, bet ne tik žiemą pro kiauras sienas skverbiasi vėjai.

Deja, mūsų visuomenėje sunkiai gyvenančios, socialinių įgūdžių stokojančios gausios šeimos paprastai tapatinamos su asocialiomis. Svaresnė joms skirta parama tik sukelia prieštaringus jausmus: vieni džiaugiasi, kiti pavydi.Trūksta susikalbėjimo

Kad supratimo apie gausių šeimų problemas trūksta ir politikams, vaizdžiai iliustravo G. J. Carlą lydintis bei namų pirkimo dokumentus tvarkantis teisininkas Jonas Gavėnas.

Vieno oficialaus susitikimo metu Marijampolėje G. J. Carlas kėlė skaudų klausimą, kaip prie jo vykdomos labdaros misijos pritraukti daugiau vietinių lėšų. Tačiau, kaip sakoma, „vienas kalbėjo apie ratus, kitas – apie batus“. Dabar jau į politikos aukštumas iškopęs vienas valdininkas gyrėsi, jog investavo lėšų į rotariečių klubo iniciatyva statomą paminklą išnykusiam kaimui atminti. Kitas politikas gyrėsi, kaip subūrė partiją ir kaip jai šauniai vadovavo...

G. J. Carlo veikloje politikavimas ir tuščiažodžiavimas – visiškai svetimi dalykai. Geradarys mato savo investicijų prasmę tik pagerindamas gyvenimą vaikams tų šeimų, kurios niekada nesusitaupys tiek, kad galėtų įsigyti savo namus.Kvies į renginį

Vilkaviškio rajono savivaldybė pagal galimybes kiekvienai G. J. Carlo būstu aprūpintai šeimai iš biudžeto paskiria lėšų remontui. Bet šeimoms reikalingas ir moralinis palaikymas.

Šio susitikimo metu Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus vedėja Danutė Grabauskienė pranešė, jo rudenį planuoja surengti labdaros popietę, į kurią kvies visas rajono šeimas, kurioms G. J. Carlas nupirko namus. VšĮ „Solidarity“ direktoriui patiko ši idėja, tad buvo preliminariai sutarta, jog tai galėtų įvykti spalio viduryje.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vištyčio ūkininkams apsauga nuo vilkų pasiteisino
* Pakeitimai miesto gatvėse kelia vairuotojų diskusijas
* Nepagarbus elgesys su policijos pareigūnu gali kainuoti gana brangiai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ką dažniausiai dovanojate eidami į vestuves, jubiliejus?
Pinigų.
Dovanų kuponą.
Nuperku kokį daiktą.
Apsiriboju gėlėmis.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „švogeris“?
Ne. Vietoj svetimybės švogeris (lenk. szwagier ) vartojamas žodis svainis. Švogerka keistina svaine, broliene.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas