„Santaka“ / A. Butkevičius rajono valdžią vertina skeptiškai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 15 a namų valdos sklypą su senais pastatais Serdokų kaime. Tel. 8 672 44 775.
Galioja iki: 2019-03-22 10:39:34

Pirktų arba išsinuomotų 2–3 kambarių butą Vilkaviškyje (pirmame ar antrame aukšte). Tel. 8 612 21 966.
Galioja iki: 2019-03-23 15:03:51

Nauja modernia technika remontuoja drenažą, valo senas drenažo sistemas praplovimo būdu, įrengia naują drenažą, valo griovius, kasa tvenkinius, įrengia statybos aikšteles. Tel. 8 686 36 499.
Galioja iki: 2019-03-24 08:57:32

Parduoda dvivagę bulviasodę, vienvagę transporterinę bulviakasę, bulvių kauptuką su virbalinėmis akėčiomis, nebrangiai – miegamojo komplektą (7 dalių), sekciją, 2 senovines lovas, senovinę spintą. Tel. 8 687 46 306.
Galioja iki: 2019-03-25 10:47:40

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-04-15 06:45

Dalinkitės:  


Buvę bendražygiai: LSDP palikęs ir su buvusių oponentų pagalba vicemero postą gavęs Algirdas Bagušinskas, Seimo narys Algirdas Butkevičius ir politikos veteranas, rajono Tarybos narys, socialdemokratas Juozas Iešmantavičius – tada, kai dar visi žvelgė viena kryptimi.

Romo ČĖPLOS nuotr.


A. Butkevičius rajono valdžią vertina skeptiškai

Dangyra APANAVIČIENĖ

Tolsta rinkimų šurmulys. Socialdemokratai bando apsiprasti dėl prarastos valdžios ir įsijausti į opozicijos vaidmenį. Nepriklausomų Tarybos narių išrinkta Savivaldybės vadovybė dalijasi darbus ir baigia formuoti savo komandą.

Pasiteiravome Seimo nario, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininko Algirdo BUTKEVIČIAUS, kaip jis vertina netikėtai rajone susiklosčiusią situaciją ir kokią ateitį prognozuoja dabartinei Tarybos valdančiajai daugumai.

– Socialdemokratų susiskaldymu pasinaudojo nepriklausomi Tarybos nariai, kurie pasitelkę į pagalbą kitų partijų atstovus išsirinko savo valdžią. Prie rajono vairo stojo du iki rinkimų vienas kitą ignoravę politikai. Kaip Jūs vertinate šį duetą ir naująją valdančiąją koaliciją?

– Mane labai nustebino šitie rinkimai. Tokį netikėtą priešingas pozicijas turinčių politikų susivienijimą aš laikau kaip vieną iš kovos elementų, kai stengiamasi valdžią suformuoti ne dėl žmonių, ne dėl rajono gerovės kūrimo, o tik siekiant bet kokia kaina nugalėti ir parodyti, kas yra kas. Gyvenant dvidešimt pirmajame amžiuje ir skaičiuojant dvidešimt antruosius Lietuvos nepriklausomybės metus, šito jau neturėtų būti.

Į valdžią ateinantys žmonės pirmiausiai turėtų vadovautis savo idėjų, kūrybingumo, išmintingumo, sutarimo principais, turėti aiškią viziją, strategiją bei veiksmų programą ir žmonėms aiškiai pasakyti, ką artimiausiu metu rajone darys. Tačiau, kiek turiu informacijos, per pirmąjį posėdį, kai buvo renkama Savivaldybės valdžia, niekas apie tai nekalbėjo. Svarbiausia buvo užimti kėdes ir neprileisti tam tikrų žmonių. Paprasčiausiai buvo parodytos ambicijos, kurios neduoda jokios naudos Vilkaviškio krašto žmonėms.

Švelniai tariant, man keistokai atrodo į koaliciją susijungę Tarybos nariai, kurie ilgą laiką negalėjo vienas kitam į akis pažiūrėti ir vienas su kitu pasisveikinti. O dabar staiga ėmė ir kažkaip pasikeitė jų elgesys, kultūra ir mentalitetas. Sunku patikėti, kad šie žmonės gali kartu dirbti ir ką nors nuveikti, kai skirtumai tarp jų yra didžiuliai.

– Sakykite, kas atsitiko, kad socialdemokratai, triuškinančiai rajone laimėję savivaldos rinkimus ir prieš pirmąjį naujos kadencijos Tarybos posėdį jau beveik suformavę savo valdžią, galop ją prarado?

– Apmaudu, bet nesugebėjome išlaikyti valdžios savo rankose. Daugiausia įtakos tam, be abejo, turėjo vidiniai partijos nesutarimai. Be to, kai kurie žmonės, buvę Socialdemokratų partijos rinkimų sąraše ir laimėję rinkimus, buvo davę pažadus, kad renkant merą balsuos už didžiausią rajono žmonių palaikymą pelniusį Algirdą Neiberką. Deja, slapto balsavimo metu jie pasielgė kitaip. Vadinasi, žmonėmis negalima pasitikėti.

– Kalbant apie Jūsų vaidmenį praeituose rinkimuose, girdėjosi dvi nuomonės. Vieni teigė, kad per mažai kišotės į pakrikusių rajono socialdemokratų reikalus ir nepadėjote konsoliduoti jėgų bei suformuoti Savivaldybės valdžios, kiti tvirtino, kad kaip tik per daug drumstėte vandenis bei darėte spaudimą, dėl ko galbūt kai kurie socialdemokratai net išstojo iš partijos.

– Žinote, pastaruosius dvejus metus aš apskritai stengdavausi nesikišti į Savivaldybės administracijos, mero, vicemero ar administracijos direktoriaus darbą, nors kai kas kalbėdavo, kad vos nevadovauju rajonui. To tikrai nebuvo.

Po šių savivaldos rinkimų formuojant rajono valdžią spaudimo niekam nedariau, nes tai prieštarauja mano pažiūroms. Vis dėlto dabar galvoju, kad galbūt man reikėjo skirti didesnį dėmesį socialdemokratų deryboms su kitais išrinktais Tarybos nariais. Su jais susitikinėjo ir dėl bendro darbo bei koalicijos sudarymo daugiausia kalbėjosi Algirdas Neiberka. Jis, kaip padorus ir labai sąžiningas žmogus, patikėjo duotais pažadais, kad jį palaikys. Kai siūlydavausi sugrįžti ir draugiškai pasikalbėti su galimais koalicijos partneriais, Algirdas patikindavo, jog viskas yra sutarta ir Seimo nario pagalbos nereikia.

Tiesa, esu susitikęs ir kalbėjęsis dėl A. Neiberkos palaikymo su kai kuriais žmonėmis, rajone turinčiais nemažą įtaką net politikams, ir taip pat patikėjau galimu palaikymu. Bet realybėje viskas įvyko kitaip.

– Kokią ateitį prognozuotumėte margai lyg mozaika valdančiajai koalicijai?

– Tiek valstybės, tiek savivaldybių valdžios sėkmę lemia kompetentinga vieninga komanda, kuri, kaip minėjau, privalo turėti viziją, tikslus ir aiškų veiksmų planą, kaip tuos tikslus įgyvendins. Vilkaviškyje kol kas aš nematau nei stiprios komandos, nei jos veiksmų programos.

– Dabar valdžioje – „ne savi“. Kaip bus su bendravimu, bendradarbiavimu ir pagalba rajonui?

– Mano pagrindinis tikslas – kad į rajoną būtų pritraukta kuo daugiau investicinių lėšų ir kad rajono žmonių gyvenimas kuo greičiau kryptų į geresnę pusę.

Mane renka Vilkaviškio rajono gyventojai ir aš stengiuosi tik dėl jų, nežiūrint, kas vadovauja Savivaldybei.

Jeigu dabartiniai vadovai kreipsis ir norės bendradarbiauti, aš tikrai niekada neatsisakysiu. Nereikia kovoti – reikia kurti, kartu dirbti ir stengtis įgyvendinti kuo daugiau rajonui naudingų projektų panaudojant Europos Sąjungos lėšas, nes kažkada tas finansavimas baigsis.

Prisimenu, buvo pasakyta, kad Vilkaviškio rajonas pirmauja pagal investicijų pritraukimą, tačiau tai yra netiesa. Paskutinius dvejus metus pagal investicijas Vilkaviškio rajono savivaldybė buvo gale – paskutiniame penketuke tarp šešiasdešimties savivaldybių. Tad šioje srityje tikrai yra ką veikti.

– Kokia Socialdemokratų partijos situacija Lietuvoje? Artėja LSDP suvažiavimas, naujo pirmininko rinkimai. Ar tikitės būti perrinktas į šį postą dar vienam veiklos etapui?

– Ne visos savivaldybės yra išsirinkusios savo valdžią, tačiau tikimės, kad trečdaliui jų vadovaus socialdemokratai. Planuojame turėti dvidešimt merų, o praeitą kadenciją turėjome septyniolika.

Ruošiuosi suvažiavimui ir, žinoma, rinkimams, bet kol kas dar negirdžiu kitų partijos bičiulių pageidavimų kandidatuoti į pirmininkus. Žinoma, būtų geriausia, kad iš anksto prisipažintų taip, kaip padarė konservatoriai, kas dalyvaus vadovo rinkimuose, bet kol kas tylu.

Aišku, būčiau neteisus sakydamas, kad partijoje viskas vyksta sklandžiai. Turime problemų, turime žmonių, kurie nepatenkinti dar nuo praeito suvažiavimo, kad buvau išrinktas partijos pirmininku, kad šiek tiek buvo pakeisti jų įgaliojimai. Bet jeigu vėl būsiu išrinktas, galiu pažadėti dar stipresnį atsinaujinimą tiek partijos vadovybėje, tiek Prezidiume. Jeigu praeitą kartą būčiau ėmęsis griežtesnių veiksmų, būčiau apkaltintas skaldymu, kitų narių ignoravimu.

Bet dabar kriterijai tapo jau labai aiškūs: tie, kurie dvejus metus dirbo kartu su manimi, kuriais aš galėjau pasitikėti ir mačiau, kad jie nuoširdžiai dirba ne sau, bet partijai, ir toliau turi likti šalia manęs, jeigu tik aš būsiu išrinktas pirmininku.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Rajono žmonės pasirinko valdžios stabilumą
* Už sudarkytą daugiabučio sieną turės sumokėti Savivaldybė
* Iš „Maisto banko“ reklamos šypsosi vilkaviškietis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate Savivaldybės tarybos ir mero rinkimų agitacijos kampanijas?
Buvo įdomiau negu 2015 m.
Vyko korektiška kova.
Perspausta su kritika, kaltinimais.
Rinkimais nesidomėjau.Kalbos patarimai

Klausytis ką ar ko?
Su veiksmažodžiu klausyti(s) galininkas nevartotinas objektui reikšti. Vartotinas kilmininkas klausyti(s) ko, pvz.: Netrukdyk, klausau(si) laidą (taisoma laidos ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas