„Santaka“ / Iš „Lango“ pašto

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-10-27 10:26

Dalinkitės:  


Iš „Lango“ pašto


Ir diena tapo daug šiltesnė...



Rudenį, kai medžiai nusimeta margaspalvį rūbą, kai išskrenda paukščiai, o už lango stūgauja vėjas, į širdį skverbiasi liūdesys. Rudenį kaip niekada reikia šilumos, gero žodžio, nuoširdžios šypsenos...

Žvarbų spalio rytą mes, šauni Sūdavos vidurinės mokyklos moksleivių komanda, lydima mokytojų V.Nikliauzienės bei V.Adomavičienės, išsirengėme į Didvyžių pensionatą. Internato gyventojams norėjome padovanoti mažą šventę, kad ruduo nebūtų toks šaltas.

Buvome nustebinti į salę susirinkusių internato gyventojų gausos. Jie nestokojo geros nuotaikos, šypsenos, o atlikėjams negailėjo plojimų. Sūdavos vidurinės mokyklos mergaičių ansamblis atliko keletą gražių, linksmų dainų. Jaunieji instrumentalistai grojo pianinu bei birbynėmis, nuskambėjo keletas eilėraščių. Keletą dainų atliko ir pensionato gyventojai. Scenoje jie šiek tiek jaudinosi, tačiau vėliau atsipalaidavo ir labai gražiai dainavo.

Po koncerto bendraujant su neįgaliais internato gyventojais nustebino jų draugiškumas, nuoširdumas. Padėkoję už dovanas, susiruošėme atgal į mokyklą. Ir diena atrodė daug šiltesnė, ir saulutė meiliau šildė...



Tikimės, kad įnešėme į internato gyventojų kasdienybę nors šiek tiek šviesos ir šilumos.



Asta VITKAUSKAITĖ

Sūdavos vid. mokyklos 11 klasės mokinė



Su dainomis ir dovanomis



Pažintis su Marijampolės Šv. Mykolo Arkangelo globos namų gyventojais užsimezgė praėjusių mokslo metų birželį, kuomet netradicinio ugdymo dieną grupelė mokinių kartu su keletu mokytojų senelių namuose talkino valant langus.

Spalio pradžioje Gižų Kazimiero Baršausko pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai organizavo akciją „Pasidalinkime“.

Visą savaitę mokyklos bendruomenės nariai nešė daržoves ir vaisius, buvo ir tokių, kurie pristatė jau konservuotų daržovių.

Gėrybių krepšyje atsirado net ir medaus! Dovanas sukrovėme į mokyklos autobusiuką ir išvykome Marijampolės Šv. Mykolo Arkangelo globos namų link, kur mus džiugiai pasitiko šių namų direktorė ir ūkvedys. Berniukai kartu su ūkvedžiu atvežtas daržoves saugiai sukrovė rūsyje.

Seneliai mielai su mumis bendravo, kvietė apžiūrėti jų aplinką. Atsidėkodami už šiltą sutikimą surengėme koncertą.

Pradinukai deklamavo eilėraščius, o mokyklos dainorėliai sujaudino žiūrovus dovanodami jiems gražiausias dainas. Senelių akyse spindėjo džiaugsmas.



Visuomet malonu daryti gerus darbus, todėl su senelių namų gyventojais ir toliau nuoširdžiai bendrausime.



E.KISIELIŪTĖ

Gižų Kazimiero Baršausko pagr. mokyklos 7 klasės mokinė



„Draugiška mokykla“ paskatino surengti šaunią vakaronę



Iš ko semiamės patirties, žinių, išminties? Kas visuomet bus atlaidus, pamokys, paskatins? Mūsų senoliai. Jie nusipelno didžiausios mūsų pagarbos. Tad mes, Vilkaviškio „Aušros“ vidurinės mokyklos mokiniai, nusprendėme prisijungti prie visoje Lietuvoje vykstančio projekto „Draugiška mokykla“ ir kartu su senjorais paminėti Pagyvenusių žmonių dieną.

Dar prieš šventę po pamokų vis užsukdavau į mokyklos aktų salę, kur senjorai ruošė naują programą. Sustoję į ratelius jie repetavo smagius šokius, o iš muzikos kabineto nuolat skambėjo dainos. Tai – mūsų miesto „Rudenėlio“ klubo saviveiklininkai. Žiūrėdama į šiuos energija trykštančius, norinčius linksmintis ir būti kartu žmones, kaskart džiaugiuosi – kiek jie koncertuoja, kiek žmonių pralinksmina!

Mes taip pat nusprendėme neatsilikti ir padovanoti jiems nepamirštamą šventę. Mokytoja Reda Viktažentienė, vadovaujanti avangardinės mados būreliui „Regijara“, sumanė priminti senjorams jų jaunystės laikus, lininius rūbus ir vestuvių tradicijas. Buvo pristatyta lininių rūbų kolekcija „Pabėgusi nuotaka“.



Taip pat parodė lyrišką „Lietaus mergaičių“ kolekciją iš plazdančių melsvų skiautelių. Muzikos mokytoja R.Štrimaitienė su merginų choru paruošė gausybę skambių dainų.

Visi nekantriai laukėme „Rudenėlio“ saviveiklininkų parengtos programos.

Senjorai sugebėjo nustebinti: prieš mus išsirikiavo damos, apsigobusios blizgančiomis skraistėmis, pasidabinusios skrybėlėmis ir originaliomis rankinėmis.

Rūbus ir aksesuarus moterys buvo pasisiuvusios specialiai šiam pasirodymui. Jos susibūrusios į savo madų grupę ir mielai dalyvauja įvariuose kolekcijų pristatymuose.

Negalėjome atitraukti akių ir paslapčia stebėjome, kokią idėją galėtume panaudoti savo naujoms kolekcijoms.

Vakaras buvo išties šaunus. Ilgai mokyklos salėje skambėjo akordeono melodijos ir aidėjo linksmos dainos, o mes, jaunoji karta, turėjome ko pasimokyti iš šių saviveiklininkų. Visų pirma – širdies šilumos, kurios mes kartais pritrūkstame bendraudami su pagyvenusiaisiais.

Noriu pakviesti visas Lietuvos mokyklas surengti tokius vakarus.

Projektą „Draugiška mokykla“ vykdo Lietuvos mokinių parlamentas, Lietuvos moksleivių sąjunga bei Švietimo ir mokslo ministerija.



Irma KURŠENTAITYTĖ

Vilkaviškio „Aušros“ vid. mokyklos 11h klasės moksleivė



Publikuota: 2005-10-27 10:26:38

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kybartų romų jaunoji karta nori gyventi kitaip
* Specialistų trūkumą bando kompensuoti senoji odontologų karta
* Ąžuolynas – iš kartos į kartą perduodama dovana
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai