„Santaka“ / Sumažėjo parama valdas modernizuojantiems ūkininkams

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Skubiai parduoda 7,90 ha žemės prie kelio Vilkaviškis–Kybartai, Uosių k., Šeimenos sen. (atlikti geodeziniai matavimai). Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-06-24 12:55:30

Parduoda 2 kambarių tvarkingą butą patogioje vietoje, Vilkaviškyje (IV a., 50 m², šalia yra darželis, mokykla). Tel. 8 685 69 145.
Galioja iki: 2019-06-24 12:56:25Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-04-06 06:58

Dalinkitės:  


Biliūnų kaimo ūkininkas Povilas Čižauskas tikisi, kad paramą gaus, nes atitinka du prioritetinius kriterijus: neturi keturiasdešimties metų ir dirba iki 150 ha žemės.

Autorės nuotr.


Sumažėjo parama valdas modernizuojantiems ūkininkams

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Anksčiau ūkius modernizuoti panorę ūkininkai galėdavo gauti iki 2 mln. 71 tūkst. 680 litų. Šįmet maksimali paramos suma vienam projektui negali viršyti 345 tūkst. 280 litų. Jei pareiškėjas yra žemės ūkio kooperatyvas arba vykdo gyvulininkystės, sodininkystės, uogininkystės, daržininkystės, vaistažolininkystės ir cukrinių runkelių auginimo veiklą, parama projektui gali siekti 1 mln. 381 tūkst. 120 litų.Nustatytas pirmumas

Paramos klausimais Vilkaviškio rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriuje konsultuoja vyr. specialistė Onutė Slavinskienė. Šiais metais paraiškas paramai pagal KPP priemonę „Žemės ūkio valdų modernizavimas“ galima teikti iki balandžio 29 d.

Visam 2007–2013 metų laikotarpiui priemonei „Žemės ūkio valdų modernizavimas“ skirta daugiau nei 1,4 mlrd. litų paramos lėšų. Paraiškos renkamos Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) Kaimo plėtros ir žuvininkystės programų departamento teritoriniuose paramos administravimo skyriuose.

Paramos galima prašyti visoms trims priemonės veiklos sritims: ES nitratų direktyvai įgyvendinti, investicijoms į žemės ūkio produkcijos gamybą bei paslaugas ir plantaciniams želdiniams įveisti.

Tinkamumo vertinimas bus pradėtas tik pasibaigus paraiškų surinkimo laikui. Jei paaiškės, kad prašoma bendra paramos suma yra didesnė už skirtą metinę sumą, bus atliekamas projektų pirmumo vertinimas.Reikalavimai sugriežtėjo

Pasak O. Slavinskienės, nauja tai, kad šiemet kreipiantis paramos iki 150 tūkst. litų paraiškos vertinamos ta pačia tvarka, kaip ir prašant didesnės paramos.

Paramos gavėjas tuo pačiu metu negali dalyvauti kitose investicinėse KPP priemonėse. Tai netaikoma paukštininkystės ūkiams. Pakartotinai investicinės paramos galima kreiptis tik įgyvendinus ankstesnįjį Europos Bendrijos lėšomis finansuojamą projektą. Pagal pakeistas priemonės įgyvendinimo taisykles projektą reikės įgyvendinti per 24 mėnesius.

Kaip ir anksčiau, naudodamasis parama ūkininkas turės tvarkyti ar įsipareigoti tvarkyti buhalterinę apskaitą.

Tačiau dabar ji turės būti tvarkoma pagal buhalterinės apskaitos tvarkymo dvejybinės apskaitos sistemos rekomendacijas. Jeigu pareiškėjas yra įmonė, ji turės pateikti audituotas finansines ataskaitas ir audito išvadą už praėjusius finansinius metus.Perdirbantiems produkciją – daugiau

Pagal priemonės „Žemės ūkio valdų modernizavimas“ antrąją veiklos sritį finansuojama iki 40 proc., pagal trečiąją veiklos sritį – iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Pienininkystės ūkiai, dar ir perdirbantys savo ar kitų ūkininkų produkciją, gali tikėtis iki 50 proc. finansavimo. Po 10 proc. pridedama ūkininkaujantiesiems mažiau palankiose ūkininkauti vietovėse. Taip pat gauti paramos 10 proc. daugiau už kitus gali tikėtis jaunieji (iki 40 metų amžiaus) ūkininkai.

Vadovaujantis administravimo taisyklių pakeitimais, pavėluotai teikti mokėjimo prašymus leidžiama ne ilgiau kaip per 60 darbo dienų nuo paramos sutartyje nustatytos datos. Pavėluotai pateikus mokėjimo prašymą, taikomos sankcijos. Vėliau pateikti mokėjimo prašymai nepriimami.Skirstys pagal sektorius

Priemonės antrosios veiklos sričiai skirti paramos pinigai atskiromis eilutėmis šiemet paskirstyti ir pagal specializuotus sektorius bei subsektorius.

Nustatytos paramos sumos bus skiriamos atskirai gyvulininkystės, augalininkystės ir paslaugas žemės ūkiui teikiantiems sektoriams.

Savo ruožtu gyvulininkystės sektoriaus ūkių modernizavimui skirtos paramos lėšos paskirstytos atskiriems subsektoriams: mėsinės galvijininkystės, kitų gyvulininkystės ir paukštininkystės ūkių modernizavimui. Tuo tarpu augalininkystės sektoriaus lėšos paskirstomos šiems subsektoriams: linininkystės ir sėklininkystės, sodininkystės, uogininkystės ir daržininkystės ūkiams, rapsų, cukrinių runkelių auginimo bei kitoms augalininkystės šakoms.Pirmumo kriterijai

Jeigu šiais metais prašoma paramos suma viršys skirtąją lėšų sumą, gautos paraiškos bus vertinamos taikant kiekvienai veiklos sričiai nustatytus projektų vertinimo pirmumo kriterijus.

Pirmajai priemonės „Žemės ūkio valdų modernizavimas“ veiklos sričiai yra 2, antrajai – 9, trečiajai – 4 pirmumo kriterijai. Priemonės veiklos srities įgyvendinimo taisyklėse jie išdėstyti mažėjančia svarbumo tvarka.

Pagal pirmą veiklos sritį pirmumą į paramą turės tie pareiškėjai, kurie laiko daugiau sąlyginių gyvulių vienetų (SGV) ir dar niekada nėra gavę Bendrijos bei valstybės paramos nitratų direktyvai įgyvendinti.

Pagal antrą veiklos sritį, pavyzdžiui, pirmumą turi pareiškėjai, kurie dirba iki 150 ha žemės. Taip pat pranašumą turi ir jauni, iki 40 metų amžiaus, ūkininkai.

Vienas iš pirmumo kriterijų – paramos gavėjo narystė žemės ūkio kooperatyve. Naujovė tai, jog šįmet pirmumas paramai pagal antrąją priemonės veiklos sritį bus teikiamas iš emigracijos grįžusiems asmenims.

Jei įvertinus pirmąjį kriterijų atitinkančias paraiškas dar liks skirtų paramos lėšų, bus vertinamos paraiškos, atitinkančios antrąjį projektų vertinimo pirmumo kriterijų. Po to nuosekliai bus taikomi trečiasis, ketvirtasis ir kiti kriterijai. Kai skirtos paramos lėšos baigsis, paraiškos, kuriose projektai atitinka likusius kriterijus, nebebus vertinamos.Naudojasi rajono ūkininkai

Pasak O. Slavinskienės, pasikonsultuoti paramos teikimo klausimais nuo kovo 1 d. buvo atėję nemažai ūkininkų. Jau ne pirmą kartą įvairiose priemonėse dalyvauja Alksnėnų kaimo ūkininkas Stasys Jasulaitis. Modernizavimo priemonėje dalyvauja ir Tomas Saukaitis iš Klausučių seniūnijos.

Biliūnų kaimo (Pilviškių sen.) jaunasis ūkininkas Povilas Čižauskas modernizuoti savo ūkį ruošiasi jau antrą kartą. Apie 100 ha ūkį turintis jaunas vaikinas prašo 150 tūkst. paramos ir ruošiasi pridėjęs dar tiek pat pirkti naują traktorių.

Iš pirmosios modernizavimo paramos pirktasis traktorius, kad ir naujas, bet jau ne toks našus, kaip norėtųsi. P. Čižauskas svajoja įsigyti bent 200 arklio galių savaeigę mašiną, palengvinsiančią darbą ūkyje. Be to, su dviem neblogais traktoriais bus galima sparčiau baigti darbus.

Paklaustas, ar šįmet paraišką teikti buvo sunkiau, jis sakė, jog didesnio vargo nebuvę, tik dar neaišku, kaip bus įvertinta, nes šįmet į viską žiūrima griežčiau.

Šis jaunasis ūkininkas yra gavęs paramą ir ūkio įkūrimui. Teikiant paraišką jai gauti reikėjo bene daugiausia padirbėti, o vėliau, prašant paramos modernizavimui, taip sudėtinga jau nebuvo. Tad visus dokumentus jaunasis ūkininkas pildė pats. Ko nesuprato, konsultavosi su Žemės ūkio skyriaus vyr. specialiste O. Slavinskiene.

P. Čižauskas tikisi, kad paramą gaus, nes atitinka du prioritetinius kriterijus: yra jaunasis ūkininkas ir dirba iki 150 ha žemės. Didelių sumų ir naujausių žemės ūkio mašinų jis pirkti nesiruošia, tad ir sumažėjusios sumos nė kiek negąsdina.

Pasak O. Slavinskienės, nepaisydami sumažėjusių sumų ir griežtų reikalavimų, rajono ūkininkai parama linkę naudotis. Nuo paraiškų priėmimo pradžios į Žemės ūkio skyriaus specialistus ir konsultavimo tarnybas paramos klausimais kreipėsi keliasdešimt ūkininkų.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Nepavykęs jėgainių verslas atskleidė užkastas paslaptis
* Gedulo ir vilties dieną – gyvi tremtinių liudijimai
* Bitės neša ne tik medų, bet ir... sielos ramybę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip per karščius vėsinate patalpas?
Įjungiu kondicionierių.
Uždengiu langus, vėdinu.
Jungiu ventiliatorių.
Man karštis netrukdo.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „špokas“?
Špokas – nevartotina svetimybė. Taigi uogas lesa ne špokai, o varnėnai.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas