„Santaka“ / Vištytiečiai nori apginti ir išlaikyti savo mokyklą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Turintis patirties suvirintojas dujomis ir elektra ieško darbo. Tel. 8 638 51 766.
Galioja iki: 2019-05-20 13:15:33

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį (be dokumentų), melžimo aikštelę (2 vietų), rusišką ritininį presą PRP-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-05-23 09:34:14

Reikalingas žmogus, turintis žoliapjovę, sezono metu pjauti žolę sklype aplink namą Pilviškių miestelyje. Tel. 8 682 20 404.
Galioja iki: 2019-05-23 10:45:52

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį (metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu) vandeniui, kurui, skystoms trąšoms ir pan. Yra galimybė atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-05-26 09:34:13Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-03-21 07:25

Dalinkitės:  


Direktorius Zigmas Vasaitis ir jo pavaduotoja ugdymui Vilija Paškauskienė tiki mokyklos ateitimi.

Autorės nuotr.


Vištytiečiai nori apginti ir išlaikyti savo mokyklą

Birutė NENĖNIENĖ

Pakilo į kovą

„Nenusileisime, kovosime, kad mūsų mokykla nebūtų sunaikinta“, – tokiomis nuotaikomis kuris laikas gyvena Vištyčio Petro Kriaučiūno vidurinės mokyklos bendruomenė. Praeitą antradienį į Savivaldybės inicijuotą susitikimą su bendruomene buvo išsikviesta Lietuvos televizija. Penktadienį mokykloje lankėsi dar vieno dienraščio žurnalistai.

Mokytojai ir tėvai nerimauja, jog nuo ateinančių mokslo metų rajono valdžia kėsinasi išdraskyti jų mokyklą. Bendruomenės nariai niekaip negali sutikti su valdžios paaiškinimu, kad vienuoliktos klasės esą negalima komplektuoti dėl to, kad trūksta vieno mokinio iki visos klasės komplekto, kad mokyklai stinga lėšų.

Vištytiečiai tvirtino, jog vėlesniais metais vyresnėse klasėse būsią kone po dvidešimt mokinių. Bendruomenės įsitikinimu, į komplektavimo klausimą nenorima pasižiūrėti lanksčiau vien dėl to, kad yra tikslas būsimus Vištyčio mokyklos vienuoliktokus nukreipti mokytis į gimnazija tapusią Gražiškių mokyklą. Mat šiai ugdymo įstaigai trūksta mokinių, kad ateinančiais mokslo metais galėtų sukomplektuoti du vienuoliktų klasių komplektus. Vištytiečiai piktinosi tokia švietimo įstaigų reformos politika, kai vienos mokyklos sunaikinimo „sąskaita“ kuriamos sąlygos kitai gyvuoti. Pasak jų, šiemet Vištytyje panaikinus vieną klasę, ateityje bus uždusinta visa mokykla ir neliks vienintelio šviesos spindulėlio nuošaliame pasienio miestelyje.Pavojaus signalai

„Vištytis – mano pirmoji darbovietė, čia dirbu jau 32-ejus metus. Niekada netikėjau, kad ateis mokyklų naikinimo laikas“, – sakė Vištyčio Petro Kriaučiūno vidurinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vilija Paškauskienė.

Pasak jos, pavojaus nuojauta mokyklą pasiekė tada, kai Švietimo skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė paskambino direktoriui Zigmui Vasaičiui ir pranešė, kad atvyks į mokyklą kalbėtis dėl vienuoliktos klasės komplektavimo.

Mokslo metų pradžioje mokykla duomenų bazei buvo perdavusi, jog kitais metais vienuoliktoje klasėje bus 14 mokinių. Tačiau sausio 19 dieną į dešimtą klasę atėjo naujas mokinys, todėl vienuoliktos klasės nekomplektavimo klausimas lyg ir atkrito. Pasak pavaduotojos, įtarimą sukėlė tai, kad ankstesniais metais Savivaldybei rašto dėl komplektavimo nereikėdavo rašyti, o šiemet prireikė.

Kadangi buvo kalbama, jog netrukus bus patvirtinta nauja Švietimo įstatymo redakcija ir vidurinių mokyklų reforma atidėta iki 2015 metų, vištytiečiams pasirodė, kad rezgamas „mįslingas žygis“, turint tikslą bet kokia kaina greičiau sunaikinti mokyklą.

„Sukvietėme bendruomenę, rinkome parašus. Juos rinko vaikai ir tėvai. Kreipimąsi su beveik 500 parašų perdavėme Seimo nariui A. Butkevičiui, rajono merui, Savivaldybės administracijos direktoriui, Švietimo skyriui, rajono Savivaldybės tarybai“, – aiškino pavaduotoja V. Paškauskienė.Nenorėjo klausytis

Į numatytą susitikimą su Vištyčio mokyklos bendruomene išsiruošę Švietimo skyriaus vedėja A. Finagėjevienė, Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas einantis S. Vabalas tik paskutiniu momentu sužinojo, jog į Vištytį pakviesta televizija, žurnalistai. Kad pokalbis vyktų dalykiškiau, kartu važiavo ir Savivaldybės Finansų skyriaus vedėja bei teisininkė. Kartu nuvyko ir Gražiškių gimnazijos direktorius Arūnas Serneckas su keliais savo mokyklos mokiniais. Tačiau valdžios atstovų bandymas pasakyti, jog atvyko pasiaiškinti situacijos, atsimušė kaip žirniai sieną.

O kaimyninės mokyklos direktoriaus atvykimą vištytiečiai traktavo tik kaip norą prisikalbinti jų mokinius mokytis Gražiškiuose.Be savanaudiškų tikslų

Gražiškių gimnazijos direktoriaus A. Sernecko paklausėme, ar tikrai jis turi tikslą kitais mokslo metais dabartiniais Vištyčio mokyklos dešimtokais užpildyti savo mokykloje vienuoliktos klasės komplektą.

„Važiavau tik norėdamas sužinoti tėvų nuomonę, ar tuo atveju, jei Vištytyje nebus formuojama vienuolikta klasė, savo vaikus leistų į Gražiškius. Juk tėvų teisė apsispręsti ir rinktis mokyklą. Man svarbu preliminariai tai žinoti, kad galėčiau tartis su vežėju ir sutvarkyti mokinių pavėžėjimo reikalus. Nežinojau, jog kils tokia įtampa.

Juk į Gražiškius rudenį atėjus net ir visiems dabartiniams Vištyčio bei Pajevonio dešimtokams, vis tiek mūsų problema neišsispręstų, nes neturėtume 30 mokinių – tiek, kiek jų reikia dviem vienuoliktų klasių komplektams. Vienuoliktokų trūks tik 2011–2012 mokslo metais, o vėliau jų bus pakankamai. Tad dėl komplektavimo ateinančiais mokslo metais išimtis reikalinga ir mums.

Vištyčio bendruomenės noras išlikti vidurine mokykla jai yra svarbus. Manau, kad kitoks ir negali būti. Tik šioje situacijoje kelių kolegų mokytojų pasirinktas elgesio modelis, jį demonstruojant mokiniams, mus žeidžia. Nemanau, kad Gražiškių ar bet kurios kitos mokyklos bendruomenė galėtų būti verta tokio juodinimo šalies mastu. Gimnazijoje dirbantys mokytojai, moksleiviai ir jų tėvai neturėtų būti šmeižiami. Manau, kad sutiksime visą būsimą kaltinimų srautą neatsakinėdami tuo pačiu, o jį išgyvenę prisiminsime su humoru. Gražiškių gimnazijos tikslas – kad mokiniai ir jų tėvai pasirinktų šią mokyklą niekieno neįkalbinėjami ir nespaudžiami, o įvertinę geras ugdymuisi sudaromas sąlygas“, – kalbėjo A. Serneckas.Trūksta susikalbėjimo

Švietimo skyriaus vedėja A. Finagėjevienė paaiškino, jog 2007 metų gruodžio 14 dieną priimtas Vilkaviškio rajono mokyklų tinklo pertvarkos planas Savivaldybės tarybos sprendimu jau kelis kartus yra pakoreguotas. Beje, jame buvo numatyta, jog Vištyčio P. Kriaučiūno vidurinėje mokykloje vienuolikta klasė neformuojama nuo 2010 m. rugsėjo 1 dienos. Tačiau, atsiradus penkiolikai mokinių, 2010 m. kovo 7 d. Savivaldybės sprendimu ankstesnis sprendimas buvo pakoreguotas.

Vedėja atkreipė dėmesį į tai, kad klasių komplektų dydis nustatomas vadovaujantis Vyriausybės nutarimu patvirtintais kriterijais ir tai susieta su mokinio krepšelio metodika. Pagal turimą mokinių skaičių šiems kalendoriniams metams Vištyčio mokyklai trūko 105 tūkst. litų.

„Pakeitimus padaryti – tai ne kokį kalną nuversti, kalbantis juk galima daug ką išspręsti. Tačiau Švietimo skyriuje negalime žinoti apie metų eigoje įvykusį mokinių judėjimą, jei pačios mokyklos apie tai neinformuoja. To nesikalbėjimo ir nebendravimo pavyzdys – Vištyčio P. Kriaučiūno vidurinės mokyklos atvejis, kai bendruomenė sunerimusi dėl išlikimo, o iš vadovų negauname informacijos. Nesmagu, kad šios mokyklos vadovai, užuot kreipęsi su motyvuotu prašymu į Savivaldybės tarybą dėl ankstesnio sprendimo pakeitimo, perdavė emocijomis grįstą bendruomenės kreipimąsi su parašais. Motyvuotą prašymą mokyklos direktorius parašė tik papildomai paprašius, t. y. kovo 16 dieną“, – apgailestavo vedėja.

Ji paaiškino, jog kiekvienais metais mokyklų vadovai Švietimo skyriui pateikia informaciją apie komplektų skaičių. Jei paaiškėja, kad mokinių mažėja, Savivaldybės atstovai važiuoja į tas mokyklas, aiškinasi situaciją. Tik viską išanalizavus parengiamas projektas dėl komplektavimo ir pateikiamas tvirtinti rajono Tarybai.Terminai pratęsti

Vadovaujantis atitinkamu 2007 metų švietimo ir mokslo ministro įsakymu, klasių komplektus rajonų Savivaldybių tarybos turėdavo patvirtinti iki kovo 31 dienos. Šiemet, atsižvelgiant į tai, kad po rinkimų ne visose savivaldybėse bus suspėta organizuoti tarybų posėdžius, švietimo ir mokslo ministras kovo 17 dienos įsakymu padarė pakeitimą: steigėjas bendrojo lavinimo mokyklų klasių komplektus turės patvirtinti iki balandžio 30 dienos.

Atsiranda palankus laikas išsiaiškinti dėl Vištyčio mokyklos vienuoliktos klasės komplektavimo. Be to, kovo 16 dieną priimtame Švietimo įstatyme vidurinių mokyklų reformavimas pratęsiamas iki 2015 metų.

„Stengiantis bet kokia kaina išlaikyti mokyklą, žaidžiama vaikais. Juk mokiniai po 10 klasės turi teisę rinktis ir jie neprivalo likti vidurinėje mokykloje. Moksleiviai gali kartu įsigyti profesiją ir vidurinį išsilavinimą. Jie neturėtų sėdėti vidurinėje mokykloje vien dėl to, kad mokytojams taip būtų geriau“, – sakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas einantis Saulius Vabalas. Jo manymu, mažėjantis mokinių skaičius savaime pakoreguos mokyklų tinklą.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ūkininkai vengia savarankiškai deklaruoti pasėlius
* Eiti su lazdomis blogo oro nėra
* Dėl šuns lojimo darbo turi Savivaldybė ir policija
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate gavę europinės paramos lėšų?
Gavau paramą verslui, ūkiui.
Paramos lėšomis atsinaujinau būstą.
Prašiau, bet man jų neskyrė.
Europinių pinigų nesu prašęs.Kalbos patarimai

Ką vartoti vietoj skolinio blògas?
Vietoj nenorminio žodžio blògas (angl. blog, weblog, web log ) teikiamas lietuviškas atitikmuo tinklaraštis. Tai internete paprastai viešai skelbiamas dienoraštis. Plg. kiti atitikmenys: tinklaraštininkas (ne blogeris ), rašyti tinklaraštį (ne bloginti ), vesti vaizdo tinklaraštį (ne vloginti ) etc.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas