„Santaka“ / Gimdyvėms pradėta taikyti peridurinė nejautra

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-10-21 18:50

Dalinkitės:  


S.Visockienė sakė žodžiais negalinti apsakyti, kaip jautėsi išvydusi sūnelį.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Gimdyvėms pradėta taikyti peridurinė nejautra

Eglė KVIESULAITIENĖ


Šiandien iš Vilkaviškio ligoninės Akušerijos skyriaus išrašoma pirmoji pacientė, kuriai gimdymo metu buvo taikyta peridurinė nejautra.

Čigonų tautybės kybartietė Svetlana Visockienė sekmadienį susilaukė sveiko, 4 kg sveriančio sūnelio. Jis šeimoje – jau ketvirtas. Tris sūnus moteris gimdė toje pačioje Vilkaviškio ligoninėje.

Svetlana vykdama į ligoninę sakė nė nenumaniusi, kad bus pirmoji Akušerijos skyriaus pacientė, kuriai taikys naują nuskausminimo būdą. Tad buvo maloniai nustebinta.

Vilkaviškio medikai jau seniai žadėjo pacientėms palengvinti gimdymo skausmus, tačiau nebuvo techninių galimybių. Mat ligoninėje nebuvo nuolat budinčio gydytojo anesteziologo. Įkūrus postą, šiuo metu ligoninė turi šešis anesteziologus-reanimatologus, tad toks specialistas budi visą parą.

Peridurinė nejautra šįkart taikyta Cezario pjūvio metu. Svetlana skausmus kentė beveik dvi paras, bet aktyvi gimdymo veikla neprasidėjo. Akušeriai ginekologai nutarė gimdymą baigti operacija. O anesteziologas Ramūnas Vasiliauskas pasiūlė, jog galima taikyti ne pilną narkozę, o nuskausminimą iki pusės. Svetlana sakė, jog tuo momentu ji net nesigilino, ką siūlo medikai. Išsikankinusiai moteriai buvo tas pats. Tačiau kai į stuburo kanalą buvo suleisti vaistai ir skausmas atlėgo, moteriai jau rūpėjo, kas vyksta aplinkui. Ji labai džiaugėsi netrukus akušerės rankose išvydusi sveiką kūdikį. Tiesa, šeima tikėjosi dukrelės, bet likimas lėmė kitaip.



Svetlana sakė, jog šį gimdymą prisimins labai šviesiomis spalvomis, ankstesni tokie nebuvo. Nors daugiau turėti vaikų neplanuoja, bet, jei jau būtų lemta, norėtų gimdyti tik nuskausminus medikamentais. Dabar gimdyvė jaučiasi gerai, stuburo ar nugaros skausmai nekankina, dūrio vietos nejaučia. Šiek tiek pamaudžia tik per pjūvį.

Akušerijos-ginekologijos skyriaus vedėja Skirma Švarcienė sakė, jog apie peridurinę nejautrą kalbėta seniai, bet vis atidėliota. Be to, ir pacientės to nepageidavo. Dabar, kai „pralaužti ledai“, nuskausminimo galės prašyti kiekviena gimdyvė. Nors daug kas įsivaizduoja, kad tai brangiai kainuoja, Vilkaviškio ligoninėje ši paslauga nemokama. Gydytoja S.Švarcienė sakė, jog beveik visame pasaulyje moterys gali rinktis, ar gimdyti natūraliai, ar nuskausminus, kai kuriose šalyse net leidžiama pageidauti operacijos. Tačiau pastaruoju metu užsienio šalyse daugėja besirenkančių natūralų gimdymą.

Peridurinė nejautra prailgina gimdymo trukmę, dėl to gali prasidėti hipoksija (kūdikiui pritrūksta deguonies) ir gimdymą tenka užbaigti operacija. Nuskausminimas gali sukelti ir galvos skausmus, yra nedidelės rizikos pažeisti stuburo nervus. Peridurinė nejautra daugelyje šalių taikoma būtent atliekant Cezario pjūvį. Tuomet moteris iškart pamato kūdikį, išgirsta jo riksmą, gali pamaitinti. Tradicinė narkozė tokių galimybių nesuteikia.



Skausmo bijančios moterys visgi renkasi sau lengvesnį kelią – kūdikio kelią į pasaulį jos linkusios prisiminti kaip šventę, nesuteikusią kančių. Dauguma didžiųjų miestų ligoninėse tai išbandžiusių vilkaviškiečių neabejoja, jog ir per kitą gimdymą prašytų nuskausminimo. Dabar jos tai rinktis galės ir savo rajono ligoninėje.



Publikuota: 2005-10-21 18:50:33

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Teikdami GPM deklaraciją paremiate tą patį ar vis kitą paramos gavėją?
Kasmet remiu tą patį.
Paremiu vis kitą.
Elgiuosi įvairiai.
Paramos neskiriu niekam.
Pajamų nedeklaruoju.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai