„Santaka“ / Ne visi politikai posėdžius lankė stropiai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!




Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39



Svečių knyga

Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-02-23 23:29

Dalinkitės:  


Vietas ištuštėjusioje rajono Tarybos posėdžių salėje netrukus užims kiti politikai.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Ne visi politikai posėdžius lankė stropiai

Dangyra APANAVIČIENĖ

Baigiantis dabartinės rajono Tarybos kadencijai, tradiciškai pasidomėjome, kaip politikai dirbo, ar stropiai vykdė Tarybos nario pareigas ir kokį užmokestį už tai gavo.



Posėdžiavo reguliariai

Šios kadencijos Tarybos nariai pradėjo dirbti nuo 2007-ųjų balandžio mėnesio. Per ketverius metus įvyko 51 Tarybos posėdis. Prieš Tarybos posėdžius politikai paprastai susirenka pasitarti komitetuose, kur apsvarsto sprendimų projektus. Dažnai pasikviečiami ir projektus rengę Savivaldybės administracijos specialistai bei kiti už atitinkamą sritį atsakingi darbuotojai. Nuo to Tarybos posėdžiai būna tik efektyvesni, jų metu kyla mažiau nereikalingų klausimų ir sparčiau priimami sprendimai.

Logiškai mąstant, kiekvienas komitetas turėjo progos susirinkti bent pusšimtį kartų, na, bet galbūt ne kiekvienąkart to reikėjo. Komitetai nesirinko tartis prieš kiekvieną Tarybos posėdį, tačiau posėdžiavo reguliariai.

Dažniausiai posėdžius organizavo Biudžeto, finansų, ekonomikos ir verslo komiteto (pirmininkas Vytautas Geležiūnas) bei Švietimo, kultūros ir sporto komiteto (pirmininkas Albinas Šatas) nariai. Ir vieni, ir kiti per ketverius metus posėdžiavo 33 kartus. Po 32 posėdžius surengė Sveikatos apsaugos ir socialinių reikalų (pirmininkas Juozas Iešmantavičius) bei Kontrolės (pirmininkas Algirdas Pilipavičius) komitetai. 24 posėdžius suorganizavo Žemės ūkio komiteto pirmininkė Lina Kružinauskienė ir tik 20 posėdžių – Statybos, architektūros, teritorijų planavimo ir vietinio ūkio komiteto vadovas Saulytis Kurtinaitis.



Praleido posėdžius

O ar aktyviai politikai lankė Tarybos posėdžius, vykstančius kartą per mėnesį?

Tarp pažangiausių paminėtini Antanas Birgiolas, Algirdas Neiberka, Angelita Zubavičienė ir Birutė Kailiuvienė, iš 51 posėdžio nedalyvavę tik dviejuose. Tik porą posėdžių praleido ir Alius Sigitas Pavasaris, tačiau jis į Tarybos veiklą įsitraukė kiek vėliau, nuo 2008 m. liepos, po Tarybos nario Juozo Bartišiaus mirties.

Trijuose posėdžiuose nedalyvavo Onutė Kartavičienė ir Petras Žilionis, keturiuose – Renata Buragienė, penkiuose – Algirdas Bagušinskas, Kęstas Kružinauskas ir Lina Kružinauskienė, šešiuose – Saulytis Kurtinaitis ir Albinas Šatas, septyniuose – Kazys Kiaulakis ir Algirdas Pilipavičius, aštuoniuose – Dovilė Rapulskienė, Edita Kudirkaitė, Valdas Kamaitis ir Rimvydas Žiemys. Devynis posėdžius praleido Lina Kochanskienė ir Juozas Iešmantavičius, dešimt – Gedeminas Gudaitis, vienuolika – Vytautas Geležiūnas ir net 18 – Gintautas Plečkaitis.

Algimantas Mackevičius Tarybos nario vietą užėmė tik praeitų metų pabaigoje, avarijoje žuvus vicemerui Jonui Meškauskui, tad jis iš viso dalyvavo tik trijuose per tą laiką įvykusiuose posėdžiuose. Renata Buragienė Tarybos nare tapo taip pat vėliau nei kiti – 2008 m. kovo mėnesį ji pakeitė valstybės tarnybą pasirinkusią Violetą Raulinaitienę. Išskirti reikėtų ir šiaip jau stropiai Tarybos veikloje dalyvaujantį V. Geležiūną – nemažai posėdžių jis praleido dėl ligos.



Už pareigos nevykdymą neatsako

Pasiteiravus, ar privalo Tarybos nariai pateikti kokį nors pateisinamąjį dokumentą dėl posėdžių praleidinėjimo, Savivaldybės juristė Vilma Kolpakovienė atsakė, kad tokia atsakomybė politikų laisvės nevaržo.

Tačiau Tarybos veiklos reglamento 228 punkte sakoma, jog viena iš Tarybos nario pareigų yra lankyti posėdžius. Kitas reglamento punktas (232.2) teigia, kad už šios pareigos nevykdymą, t. y. už trijų posėdžių iš eilė praleidimą be pateisinamos priežasties, pagal Tarybos Etikos komisijos teikimą ir Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimą Tarybos nario įgaliojimai gali būti nutraukiami pirma termino. Kol kas tokios praktikos mūsų rajone taikyta nebuvo.



Vieninteliai Lietuvoje

Kas mėnesį Tarybos nariams iš Savivaldybės biudžeto mokamos išmokos kanceliarinėms išlaidoms pasidengti bei atlyginimai už darbą posėdžių metu.

Kadencijos pradžioje, 2007 metais, politikams buvo skiriama po 100 litų per mėnesį kanceliarinėms reikmėms. Jie galėjo pirkti popieriaus, rašiklių, kuro automobiliui, užsisakyti spaudos, susimokėti už pokalbius telefonu ir pan. Tačiau galėjo ir nieko nepirkti, nes atsiskaityti už pirkinius nereikėjo.

Nuo 2008 m. sausio 1 d. Tarybos nariai nusprendė, kad 100 litų jiems per mažai, ir pasiskyrė po 400 litų kas mėnesį. 2009-aisiais šalį užklupus krizei, mūsų išrinktieji susizgribo, kad prie visuotinio raginimo taupyti turėtų prisidėti ir jie, todėl išmokas susimažino iki 300 litų per mėnesį. Opozicijos atstovai ragino išmokų visai atsisakyti, bet toks pasiūlymas pritarimo nesulaukė.

Tais pačiais metais buvo nuspręsta, kad išmokas gaus tik tie Tarybos nariai, kurie pristatys pirkinius ir mokesčius už paslaugas pateisinančius dokumentus. Tai dauguma sėkmingai ir daro. Beje, už šį žingsnį mūsų politikus vertėtų pagirti, nes kol kas Vilkaviškio rajono savivaldybė – vienintelė šalyje iš 60-ies, įsivedusi tokį griežtą buhalterinį atsiskaitymą. Kitų savivaldybių tarybų nariai labai domisi vilkaviškiečių patirtimi, nes tokios atsiskaitymo tvarkos po rinkimų turės laikytis visi – tai numatyta jau ir Vietos savivaldos įstatyme.



Išmokas ima ne visi

Per kadenciją kiekvienas Tarybos narys vidutiniškai kas mėnesį išmokų gavęs po 235 litus. Mažiausia vidutinė Tarybos nario išmoka – 148 Lt (sumokėta G. Plečkaičiui ir V. Kamaičiui), didžiausia – beveik 300 Lt (A. Birgiolui, V. Geležiūnui, J. Iešmantavičiui, A. Neiberkai, S. Kurtinaičiui, A. Šatui, A. Zubavičienei, P. Žilioniui). Kitų išmokos mažesnės, priklausomai nuo to, kiek pateisinančių dokumentų pateikta Savivaldybės administracijos buhalterijai.

Nė vieno lito savo kanceliarinėms išlaidoms padengti nuo pat kadencijos pradžios nėra paėmusi tik Birutė Kailiuvienė ir meras Algirdas Bagušinskas bei, kaip minėta, tik nuo gruodžio mėnesio Tarybos nariu tapęs A. Mackevičius.

Dvejus metus (nuo to laiko, kai reikia dokumentais pateisinti išlaidas) išmokų nebeima V. Kamaitis, G. Plečkaitis, E. Kudirkaitė ir A. Pilipavičius.

Tarybos nariams už darbą posėdžių metu priklauso ir atlyginimas, kurio per mėnesį gali susidaryti 20–25 litai. Tačiau, kad gautų šį atlyginimą, politikai turi būti pristatę pažymas, jog tuo metu jiems neskaičiuojamas darbo užmokestis darbovietėje, kurioje jie dirba. Tokių pažymų nėra pristatęs nė vienas dirbantis politikas, tad už posėdžius jie pinigų negauna. Šis atlyginimas mokamas tik pensininkams, ūkininkams ar nedirbantiems politikams, kurių rajono taryboje yra vos keletas (A. Birgiolas, G. Gudaitis, V. Kamaitis, A. Pilipavičius, E. Kudirkaitė ir P. Žilionis).

Tarybos narių darbą palengvina ir iš biudžeto lėšų jiems nupirkti nešiojamieji kompiuteriai, kuriais per Tarybos posėdžius, deja, naudojasi ne visi. Kadencijai pasibaigus politikai šiuos kompiuterius turės grąžinti ir jie bus įteikti naujai išrinktos Tarybos nariams.






Komentarai:







Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.



Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas