„Santaka“ / „Skylėtas“ biudžetas atlyginimus garantuos tik dešimčiai mėnesių

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Šeima išsinuomotų butą arba namą Vilkaviškyje. Tel. 8 630 87 651.
Galioja iki: 2019-04-25 09:12:27

Parduoda jauną, veršingą karvę (veršiuosis gegužės mėn.) ir mėsinę telyčią Vilkaviškio r. Tel. 8 608 20 494.‬
Galioja iki: 2019-04-26 09:28:44

Išsinuomotų namą arba butą Vilkaviškyje ilgesniam laikui (gali būti be remonto). Tel. 8 636 47 641.
Galioja iki: 2019-04-26 10:50:13

Parduoda FORD MONDEO CARAVAN (2005 m., 2 l, dyzelis, 85 kW, sidabro spalvos, geros būklės, praeita TA). Tel. 8 614 89 347.
Galioja iki: 2019-04-26 14:43:46Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-02-21 07:12

Dalinkitės:  


Romo ČĖPLOS nuotr.


„Skylėtas“ biudžetas atlyginimus garantuos tik dešimčiai mėnesių

Dangyra APANAVIČIENĖ

Penktadienį rajono politikai buvo susirinkę į priešpaskutinį posėdį, kuriame patvirtino vieną svarbiausių sprendimų – sunkiai subalansuotą Savivaldybės biudžetą. Dar vienas šios kadencijos posėdis numatytas kovo mėnesį, nes dabartinių Tarybos narių įgaliojimai baigiasi tik balandžio 6 dieną. Vasario 27 d. naujai išrinkta Taryba darbą pradės ne iškart.Nedalyvavo daugiau nei pusė

Rajono Tarybos posėdis penktadienį prasidėjo netradiciškai. Posėdžio pradžią teko atidėti daugiau nei pusvalandžiui, nes nesusirinko reikiamas Tarybos narių skaičius.

Nepaaiškinę priežasčių, į posėdį neatvyko nė vienas opozicijos atstovas. Nesant kvorumo (trūko vieno atstovo) priimti sprendimai būtų neteisėti. O juk buvo numatyta svarstyti ir patvirtinti bene patį svarbiausią metų sprendimą – rajono biudžetą. Tačiau tai nepasirodė svarbu šiems politikams. Užuot atlikę žmonių jiems patikėtą rajono Tarybos nario pareigą dalyvauti posėdyje, kai kurie Tarybos nariai tuo metu vaikščiojo po gyventojų namus ir dalijo savo partijų politinės reklamos leidinius.

Situaciją išgelbėjo viena iš namų iškviesta serganti Tarybos narė, ir posėdis įvyko.Patvirtintos vadovų ataskaitos

Posėdžio pradžioje buvo patvirtintos Savivaldybės mero ir administracijos direktoriaus 2010 metų veiklos ataskaitos. Jas pristatė laikinai mero pareigas ėjęs Algirdas Neiberka ir šiuo metu administracijos direktorių pavaduojantis Saulius Vabalas.

Tik bendrais bruožais apibūdinę praėjusius metus, vadovai pasiūlė išsamiau visiems susipažinti su ataskaitomis, pateiktomis spalvingame, gausiai nuotraukomis iliustruotame leidinyje „Vilkaviškio rajono savivaldybė 2007–2011 metai“, kuris buvo įteiktas kiekvienam posėdyje dalyvavusiam politikui.Policija išsiprašė 5000 litų

Neužtruko ir Savivaldybės 2011 metų biudžeto svarstymas, mat jis dar prieš Tarybos posėdį buvo aptartas įvairiais lygiais. Biudžetą jo rengėjai aptarė su Savivaldybės specialistais, skyrių vedėjais, biudžetinių įstaigų vadovais, seniūnais bei Tarybos komitetų nariais. Į viešą biudžeto svarstymą praeitą antradienį buvo pakviesta ir visuomenė, tačiau aktyvaus dalyvavimo ir domėjimosi Savivaldybės finansiniais reikalais nesulaukta. Atėjo vos vienas kitas gyventojas, keletas seniūnų, įstaigų vadovų, tie patys Savivaldybės administracijos skyrių vedėjai ir tik devyni iš 25 Tarybos narių.

Bene daugiausia laimėjo viešame svarstyme dalyvavęs Policijos komisariato vadovas Rolandas Gylys. Jis sugebėjo įtikinti biudžeto projekto rengėjus, kad Savivaldybė, kuri taip pat yra atsakinga už viešąją tvarką rajone, privalo svariau prisidėti lėšomis. Tad po ilgų diskusijų policijos reikmėms vietoj numatyto vargano vieno tūkstančio litų vis dėlto buvo paskirti penki tūkstančiai litų bei pažadėta esant reikalui paremti ir metų eigoje.Pinigų trūksta net algoms

Šiems metams politikai patvirtino 102 mln. litų biudžetą, kuris yra 1,4 mln. Lt didesnis už pernai metais įvykdytą pajamų planą ir 7,8 mln. Lt didesnis už prognozuojamą. Tačiau, kaip sakė Finansų ir biudžeto skyriaus vedėja Vilija Tautvydienė, vis tiek teko daug padirbėti, kol pavyko subalansuoti biudžetą, nes jis yra 35 mln. litų mažesnis negu realus biudžetinių įstaigų lėšų poreikis.

Dėl to darbo užmokestį biudžetinių įstaigų darbuotojams teko suplanuoti tik dešimčiai mėnesių, nebuvo galima padidinti lėšų seniūnijų komunalinio ūkio ir gatvių apšvietimo išlaidoms, teko atsisakyti įstaigų remonto.Daugiausia – švietimui

Daugiausia pajamų į rajono biudžetą įplauks iš valstybės dotacijų – 56,1 mln. litų, kurie skirti mokinio krepšeliui finansuoti, valstybės funkcijoms atlikti, iš apskričių perduotoms įstaigoms išlaikyti ir pan. Mokesčių (gyventojų pajamų, žemės, nekilnojamojo turto, rinkliavų ir kt.) planuojama surinkti 34,4 mln. Lt. Likusią biudžeto pajamų dalį sudaro turto, valstybinės žemės, patalpų nuomos pajamos, taip pat pajamos iš baudų ir konfiskacijos bei kt. Prie biudžeto pajamų priskaičiuojami ir numatomi skolintis 7 mln. Lt – šiais pinigais Savivaldybė prisidės prie ES ir kitokių investicinių projektų finansavimo.

Didžiąją biudžeto pajamų dalį „suvalgo“ švietimas – šios srities funkcijoms finansuoti skiriama 50,9 proc. visų lėšų, socialinei apsaugai – 20,3 proc., bendrosioms valstybės paslaugoms – 9 proc., aplinkos apsaugai – 4,4 proc., ekonomikai – 10,3 proc., kultūrai, poilsiui, religijai – 3,3 proc., kitoms funkcijoms (sportui, civilinei saugai, viešajai tvarkai, sveikatos apsaugai ir kt.) – 1,8 proc.Daug ko reikėjo atsisakyti

Apie 2,1 mln. litų šiais metais paskirta įvairiems investiciniams projektams įgyvendinti.

Pagaliau numatyta lėšų (210 tūkst. Lt) vandenyje skęstančių Vilkaviškio naujųjų kapinių melioracijos darbams. Skirta pinigų prie Savivaldybės esančiai autobusų stotelei (stoginei) įrengti, bendrabučio tipo daugiabučių namų, kuriuose įsikūrusios socialiai remtinos šeimos, Vilkaviškyje bendro naudojimo vidaus kanalizacijos tinklų, patalpų remontui ir kt.

Kybartuose planuojama paremontuoti stadiono tribūnos stogą (skirta 10 tūkst., nors iš viso reikia 80 tūkst. Lt), numatyta aptaisyti vieno namo Kybartuose (J. Basanavičiaus g. 4) kaminus, Vištytyje baigti kloti taką kapinėse, pakeisti dviejose gatvėse susidėvėjusius šviestuvus bei kt. Kitaip tariant, duota pinigų tik karščiausiems taškams „užgesinti“.

Nors į investicijų planą buvo įrašyta daug gyventojams svarbių darbų, bet dėl lėšų trūkumo jie išbraukti. Tad šiais metais vėl liks nesutvarkyta masinio žydų žudymo vieta Vienybės g., Vilkaviškyje, kur buvo planuota įrengti teritorijos nusausinimo sistemą ir atnaujinti komplekso apdailą. Nebus įrengta viena planuota vaikų žaidimų aikštelė Vilkaviškyje. Atidėta ir šviesoforo sankryžoje prie Savivaldybės rekonstrukcija, krepšinio aikštelės Kybartuose (Tarybų g.) atnaujinimas, patalpų Kybartų bibliotekos reikmėms įsigijimas, kt.

Buvo planuota paremontuoti keleto seniūnijų pastatus ir vidaus patalpas, skirti lėšų kai kurių gatvių ir takų apšvietimui įrengti, tačiau šie darbai (išskyrus Klausučių seniūnijos administracijos patalpų remontą) taip pat išbraukti iš sąrašo.

Kiek mažiau dėl lėšų stygiaus „nukentėjo“ visuomeninės paskirties pastatams skirtos investicijos.

Kaip ir buvo numatyta, pinigų skirta Vilkaviškio pagrindinės mokyklos, Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos rekonstrukcijos darbams, Pilviškių „Santakos“ gimnazijos sporto salės remontui, Kybartų „Rasos“ specialiosios mokyklos šilumos punktui pertvarkyti, pandusui įrengti ir pritaikyti neįgaliesiems sanitarinius mazgus.Prisidės prie investicijų

Daug investicinių projektų bus finansuojama pagal Europos Sąjungos programas, prie kurių savo lėšomis (7 mln. litų) prisideda ir rajono Savivaldybė. Iš šių lėšų šiemet bus modernizuojami Vilkaviškio „Buratino“, „Eglutės“, „Pasakos“, Gražiškių, Pajevonio vaikų lopšeliai-darželiai, rekonstruojama Paežerių dvaro ledainė, Vilkaviškio socialinės pagalbos centro pastatas, remontuojami Alvito šv. Kazimiero namai, Vištyčio ir Bartninkų bažnyčios, Virbalio kultūros namai, įrengtas vandentiekis Mažųjų Būdežerių kaime ir kt.

Taip pat bus įgyvendinta nemažai projektų, susijusių su vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtra, su viešosios paskirties pastatų modernizavimu bei viešųjų erdvių sutvarkymu, universalių daugiafunkcių centrų steigimu ir kt.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Alvito puošmenos traukia pravažiuojančiųjų žvilgsnius
* Paryžiaus katedros gaisras sukrėtė visą pasaulį
* Gimtinė, scena ir eilės – tai, kas suteikia gyvenimui prasmę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Už kurį kandidatą balsuotumėte Respublikos Prezidento rinkimuose?
Vytenį Povilą Andriukaitį
Arvydą Juozaitį
Valentiną Mazuronį
Gitaną Nausėdą
Mindaugą Puidoką
Naglį Puteikį
Saulių Skvernelį
Ingridą Šimonytę
Valdemarą TomaševskįKalbos patarimai

Kuo keisti jaunimo žargoną „lievas“?
Nevartotinos svetimybės lievas, lieva lietuviški pakaitai: 1. prastas, prasta; menkas, menka; 2. padirbtas, padirbta; piratinis, piratinė. Pvz.: Filmas buvo lievas (= prastas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas