„Santaka“ / Už jauniausio direktoriaus pečių – nemaža patirtis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Atlieka vidaus ir lauko apdailos darbus. Tel. 8 623 56 052.
Galioja iki: 2019-02-23 09:35:01

Parduoda arba išnuomuoja 3 ha žemės Vilkupių kaime. Tel. 8 626 38 767.
Galioja iki: 2019-02-28 08:11:49

Parduoda naudotą 6 stalčių šaldiklį BOSCH, šiaudapjovę („akselinę“) su vienfaziu vokišku varikliu. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-02-28 08:12:20

Parduoda 0,74 ha žemės ūkio paskirties sklypą (1 km nuo Vilkaviškio, yra elektra prie kelio, tinka namui statyti), 0,25 ha namų valdą Vilkaviškio miesto ribose ir gretimą 0,14 ha žemės ūkio paskirties sklypą (galima pirkti abu kartu). Tel. 8 680 59 859.
Galioja iki: 2019-03-02 11:48:20

Parduoda hidraules žarnas traktoriui DT-75, paleidimo varikliuką PD-8, UAZ-452 dalis, grėblį-vartytuvą TZK-7, būgninius volus (300 l talpos), 5 m³ cisterną, grūdų sėjamąją SZ-3,6, siją (18 m), elektros variklius (3 kW–20 kW), vartomą 3 vagų plūgą. Tel. 8 643 28 365.
Galioja iki: 2019-03-02 15:11:28

Parduoda 1 t talpos plastikinį konteinerį metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu, 1 t talpos plastikinę talpyklą be rėmo (15 Eur), lengvojo automobilio priekabos ašį (60 Eur), du dyzelinius patalpų šildytuvus (50 Eur už vnt.). Tel. 8 686 98 506.
Galioja iki: 2019-03-03 10:16:02

Parduodu 1 kambario butą su daliniais patogumais J.Basanavičiaus 10, Kybartuose (3000 Eur). Tel. 8 618 23 835.
Galioja iki: 2019-03-03 16:08:06Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-01-31 07:03

Dalinkitės:  


Alvito pagrindinės mokyklos direktorius Rolandas Bulkauskas nenusiteikęs paskęsti dokumentų šūsnyje ir užsidaryti kabinete.

Autorės nuotr.


Už jauniausio direktoriaus pečių – nemaža patirtis

Birutė NENĖNIENĖ

Rolandas Bulkauskas nuo šiandien, vasario 1 dienos, pradeda dirbti Alvito pagrindinės mokyklos direktoriumi. Jis laimėjo neseniai įvykusį konkursą šiai vietai užimti. R. Bulkauskas – jauniausias tarp rajono švietimo įstaigų vadovų. Simboliška tai, kad jis pakeitė į užtarnautą poilsį išėjusį vyriausią iš rajono mokyklų vadovų Valentiną Piečiukaitį.

Naująjį Alvito pagrindinės mokyklos direktorių Rolandą BULKAUSKĄ paprašėme atsakyti į keletą klausimų.

– Įvardykite kelias priežastis, kodėl ryžotės tapti direktoriumi.

– Pirmiausia – jaučiau didelį mokyklos vadovų palaikymą. Dėl savo darbo jaučiausi pripažintas ir įvertintas. Manau, kad žinau kelius, kuriais turėtų eiti mokykla. Turiu kolektyvo, aplinkinių kaimų bendruomenių, seniūno, parapijos klebono palaikymą. Man tai labai svarbu.

– Nuo kokių darbų pradedate direktoriavimą?

– Visų pirma susipažįstu su mokyklos veiklos ir finansiniais dokumentais. Jau tenka rūpintis ir ūkiniais reikalais, nes stogai praleidžia vandenį, drėksta sienos. Mokyklai reikalingas kapitalinis remontas. Teks daug dirbti, bet tikiu, jog su kolektyvu kaip komanda pajėgsime viską padaryti, be to, bandysime patekti į ES struktūrinių fondų projektus.

– Kas dabar Jums sunkiausia?

– Pirmosiomis dienomis tų sunkumų kaip ir nėra. Aštuntus metus dirbu mokykloje ir gerai pažįstu mokinius, mokytojus, žinau problemas ir nuo pirmųjų dienų kryptingai imuosi jas spręsti. Šiuo metu labai padeda pavaduotoja ugdymui, kiti mokyklos administracijos nariai, buvęs mokyklos direktorius V. Piečiukaitis.

– Kas Jums šiuo metu atrodo įdomiausia?

– Gal tai, jog dar sunkoka apsiprasti, kad aš jau ne socialinis pedagogas, kad kolegos ir mokiniai direktoriumi vadina. Apsiprasim visi ir manau, jog santykiai išliks šilti.

– Kokią matote mokyklos viziją?

– Įsivaizduoju lanksčią, atvirą, šiuolaikišką švietimo įstaigą. Nuo pirmų savo darbo dienų kiek sugebėdamas siekiau padaryti dėl mokyklos ką nors gera. Ir toliau sieksiu, kad ji būtų žinoma ne tik rajone. Puoselėsiu tradicijas, tęsiu kryptingą mokyklos vadovų darbą.

– Kaip įsitvirtinote Alvite?

– Baigęs Marijampolės kolegiją kreipiausi į rajono Švietimo skyrių. Pagal specialybę laisvų vietų nebuvo, bet man suteikė vilties, jog nuo rugsėjo mokyklose būsią steigiami socialinių pedagogų etatai. Skyriaus vyr. specialistė G. Pabrinkienė pasiūlė pasižiūrėti Alvito pagrindinėje mokykloje. Kai paaiškėjo, jog Švietimo ir mokslo ministerija skirs finansavimą etatui, mokyklos direktorius V. Piečiukaitis paskambino ir pakvietė dirbti.

– Ko išmokote dirbdamas socialiniu pedagogu?

– Socialinio pedagogo darbas – tai kūrybiškas žinių, vertybių ir įgūdžių derinimas. Ir, aišku, reikia labai norėti padėti kitiems. Būdavo, kad po darbo dienos iš mokyklos išeidavau paskutinis. Niekada neskaičiuodavau viršvalandžių – kolegos sakydavo, jog susirgau „mokyklos liga“. Man smagu, kad dalyvaudami projektuose mokinius daug kur nuvežėme, daug ką parodėme, kad dėl to vaikai patenkinti, šypsosi, dėkoja. Tai man – didžiausias atlyginimas. Norėčiau, jog „mokyklos liga“ apsirgtų ir būsimasis socialinis pedagogas.

– Kokių turite pomėgių?

– Laisvalaikiu groju, sportuoju, skaitau psichologinę literatūrą. Mėgstu keliones, patinka pabūti gamtoje.

– Visi dabar skundžiasi laiko stoka. Kaip planuojate savo laiką, kad jo daug kam užtektų?

– Visada sukausi įvairiose veiklose, bet viską pavykdavo suderinti. Stambesnius projektus dažnai tekdavo rašyti ir namuose. Juk geram projektui parengti reikia nemažai laiko. Specialiai laiko neplanuodavau, man viskas savaime susidėliodavo. Sunkesniems darbams atlikti keli mokytojai susiburiame į komandą.

– Ar organizatoriaus gebėjimus išsiugdėte dar mokydamasis mokykloje?

– Ne, mokykloje buvau tik geras, pavyzdingas mokinys. Pradinėse klasėse mano sąsiuvinius kaip pavyzdingai vedamus įdėdavo į stendus.

Organizacinių ir vadybinių gebėjimų įgijau pradėjęs dirbti šioje mokykloje socialiniu pedagogu. Dėl savo pareigybės specifikos nuolat turėjau bendrauti ir bendradarbiauti su vietos bendruomene, seniūnija, Savivaldybe, projektų partneriais.

– Kokią patirtį gavote savo šeimoje?

– Esu vyriausias. Turiu brolį ir dvi seseris. Visi gerai mokėmės, tėvams nebuvo problemų dėl mūsų elgesio. Šeimoje išmokau darbštumo, pagarbos žmonėms, gražaus tarpusavio bendravimo.

– Ko linkėtumėte sau ir Alvito bendruomenės žmonėms?

– Visi tie dalykai, kuriuos kaip reikalavimus keli kitiems, lygia dalimi turi būti prisiimami ir sau pačiam. Sau linkėčiau sėkmingai skleisti palankumo, pasitikėjimo, savitarpio supratimo, humaniškumo dvasią mokykloje.

Reikia gerbti kiekvieną žmogų, didelį ir mažą, jaustis suprastam ir svarbiam, nes nuo kiekvieno priklauso, ar bus gera gyventi Alvite.

Visiems alvitiečiams noriu palinkėti daugiau tarpusavio pagarbos, supratimo ir pozityvaus mąstymo.

Mokyklos bendruomenei linkiu susiklausymo, darnos ir sėkmingo žygiavimo į priekį.


R. Bulkauskas 1999 metais baigė Bartninkų Jono Basanavičiaus vidurinę mokyklą. 2003 metais Marijampolės kolegijoje įgijo pradinio ugdymo ir muzikos pedagogikos specialybę. 2005 metais Vilniaus pedagoginio universiteto Pedagogikos ir psichologijos fakultete įgijo edukologijos bakalauro laipsnį. 2007 metais šio universiteto Socialinės komunikacijos institute baigė socialinių institucijų vadybos magistrantūros studijas.

Iškart po studijų Marijampolės kolegijoje R. Bulkauskas pradėjo dirbti Alvito pagrindinėje mokykloje. Alvitas – pirmoji Rolando darbovietė. Jis pateko tarp tų „pirmųjų kregždžių“, 2003–2004 mokslo metais mokyklose pradėjusių eiti visiškai naujas socialinio pedagogo pareigas.

Jaunas specialistas toliau studijavo, tobulinosi. Pats nesuskaičiuotų, kiek surengė su vaikais išvykų, ekskursijų, įsitraukė į aktyvų vietos bendruomenės gyvenimą. Kai socialiniam pedagogui mokykloje pasidarė „ankšta“, jis įsijungė į Vilkaviškio jaunimo projektinę veiklą.

R. Bulkauskas yra baigęs Muzikos mokyklos birbynės specialybę, dvejus metus grojo Alvito kaimo kapeloje „Širvinta“. Kartu su mokiniais jis koncertavo mokyklos renginiuose, dainavo mokytojų ansamblyje. Jauno specialisto iniciatyva buvo sukurtas, o vėliau – atnaujintas mokyklos interneto tinklalapis.

Aktyviai dalyvaudamas projektinėje veikloje, R. Bulkauskas įgijo naudingos patirties. Jam teko rengti tarptautinius ir respublikinius projektus, Rolandas trečius metus vadovauja Alvito šv. Onos parapijos vaikų dienos centro projektui. Už projektinę veiklą pedagogas kelis kartus apdovanotas Marijampolės apskrities viršininko administracijos ir Švietimo skyriaus padėkos raštais.

R. Bulkauskas yra įgijęs vyresniojo socialinio pedagogo kvalifikacinę kategoriją, o iki mokslo metų pabaigos žada apsiginti socialinio pedagogo metodininko kvalifikacinę kategoriją. Jis įsitikinęs, jog socialinis pedagogas mokykloje yra labai svarbus ir reikalingas. Rolandas viliasi, jog į savo vietą suras iniciatyvų, imlų, pareigingą specialistą, kuris išlaikytų ir jo pradėtų darbų tęstinumą.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Aptariant miesto sodo projektą neapsieita be priekaištų
* Išmokę spausti aliejų žyniškiai ūkininkai pasijuto savose rogėse
* Seniai išnykusi liga grasina sugrįžti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kurios partijos, komiteto kandidatus rinktumėte į Savivaldybės tarybą?
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos
Visuomeninio rinkimų komiteto „Naujas startas“
Lietuvos socialdemokratų partijos
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų
Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio
Darbo partijosKalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „gazonas“?
Gazonas vertinamas kaip vengtina vartoti svetimybė. Teikiami šio žodžio pakaitai veja, dekoratyvinė pievelė.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas