„Santaka“ / Rajono žmones šokiravo sąskaitos už šiukšles

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 15 a namų valdos sklypą su senais pastatais Serdokų kaime. Tel. 8 672 44 775.
Galioja iki: 2019-03-22 10:39:34

Pirktų arba išsinuomotų 2–3 kambarių butą Vilkaviškyje (pirmame ar antrame aukšte). Tel. 8 612 21 966.
Galioja iki: 2019-03-23 15:03:51

Nauja modernia technika remontuoja drenažą, valo senas drenažo sistemas praplovimo būdu, įrengia naują drenažą, valo griovius, kasa tvenkinius, įrengia statybos aikšteles. Tel. 8 686 36 499.
Galioja iki: 2019-03-24 08:57:32

Parduoda dvivagę bulviasodę, vienvagę transporterinę bulviakasę, bulvių kauptuką su virbalinėmis akėčiomis, nebrangiai – miegamojo komplektą (7 dalių), sekciją, 2 senovines lovas, senovinę spintą. Tel. 8 687 46 306.
Galioja iki: 2019-03-25 10:47:40

Parduoda 1 kambario butą Vilniaus g. 8, Vilkaviškyje . Namas renovuotas, kaimynai ramūs ir tvarkingi, maži mokesčiai. Tel. 8 654 25 407.
Galioja iki: 2019-03-28 08:20:53

Parduoda šiaudapjovę („akselinę“) su vien-faziu vokišku varikliu, 4 vasarines padangas 185/70 R14. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-03-28 14:17:35

Parduoda 3 kambarių butą Lauko g., Vilkaviškyje (V a.), garažą prie Vilkaviškio ligoninės. Tel. 8 606 04 963.
Galioja iki: 2019-03-29 16:14:49Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2011-01-07 07:32

Dalinkitės:  


MAATC direktorius Antanas Mieliauskas sakė, jog labiausiai supyko tie gyventojai, kurie iki šiol už atliekas apskritai nemokėjo.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Rajono žmones šokiravo sąskaitos už šiukšles

Eglė MIČIULIENĖ

Šią savaitę Vilkaviškio rajono gyventojams gavus sąskaitas už atliekų išvežimą, į redakciją plūdo perpykę žmonės, telefonai taip pat kaito nuo skambučių.

Ir ko tik neišgirdome.Piktų žodžių negailėjo

„Sukčiai“, „vagys“, „lupikai“, „reketininkai“ – tokie buvo švelniausi atliekų tvarkytojams skirti žodžiai. Žmonės buvo įsiutę ir ant atliekų tvarkymo verslo atstovų, ir ant valdžios, kuri pritarė, kad būtų priimta tokia tvarka.

Įsikarščiavę gyventojai grasino kviestis įvairias televizijas, streikuoti ir jokiais būdais nemokėti už Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro (MAATC) atsiųstas sąskaitas.

Didžiausias šokas ištiko žmones, kurie iki šiol apskritai nemokėjo už atliekų tvarkymą. Tačiau supyko ir tie, kuriems sumos, palyginti su ankstesniais metais, gerokai ūgtelėjo. Juk padidėjo mokestis turintiesiems garažus, pinigai priskaičiuoti ir už sodo namelius.Sąskaitos – ir mirusiems

Apie dabartinę tvarką ne vieną kartą buvo rašyta „Santakoje“, tačiau žmonės sukilo tik gavę sąskaitas. „Mes nežinojome, niekas mūsų neinformavo. Turėjo į namus atsiųsti pranešimus apie būsimą tvarką. Su žmona buvome priblokšti, kai gavome didžiulę sąskaitą. Mes mokėti nesiruošiame“, – kalbėjo į redakciją užsukęs Pilviškių gyventojas.

„Gavome sąskaitas, bet nežinome, už ką. Vienai šeimai už keturis mėnesius priskaičiuota 70, kitiems – 90 litų. Bet mūsų krašte nėra jokio konteinerio ir atliekų niekas niekada neišvežė! Kodėl turime mokėti už neatliktą paslaugą? Bandėme skambinti į atliekų apskaitos grupę, kurios telefonas nurodytas sąskaitose, bet ten nuolat rodo užėmimą arba niekas nekelia ragelio“, – karščiavosi iš Keturkaimio kaimo paskambinusi Laimutė Liorentienė.

„Gavome sąskaitą, kurioje nurodyta, kad mūsų būstas – 100 m² metrų, nors jis yra mažesnis. Dar įdomiau atsitiko su mamos būstu. Mano mamelė, kuri gyveno Geisteriškių kaime, mirė pernai, birželio 1 dieną. Ji niekada neturėjo konteinerio. Dabar jos name gyvena vienas sūnus. Įsivaizduokite, reikalaujama sumokėti 68 litus už keturis mėnesius iš žmogaus, kurio jau septynis mėnesius nebėra tarp gyvųjų!“ – pyko vienas vilkaviškietis.

Daugybės panašių skambučių sulaukėme kone iš visų rajono kampelių.Priminė bendrą tvarką

Kreipėmės į Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro direktorių Antaną Mieliauską.

Jis dar kartą priminė visiems gyventojams, jog Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos sprendimu nuo 2010 m. rugsėjo 1 d. įvesta vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą visiems atliekų turėtojams. Vietinė rinkliava nustatyta už patalpų bendrą plotą, o deklaravusiems gyvenamąją vietą patalpose ir gyvenamųjų patalpų savininkams (valdytojams), pateikusiems MAATC prašymą, vietinė rinkliava skaičiuojama nuo atitinkamoje patalpoje gyvenančių asmenų skaičiaus.

Už gyvenamųjų patalpų bendrojo ploto 1 m² nustatyta 23 centų per mėnesį vietinė rinkliava, maksimalus apmokestinamas plotas – 100 m², t. y. per mėnesį ne daugiau kaip 23 Lt arba 6 Lt vienam asmeniui. Tai taikoma ir individualiems namams, ir daugiabučių namų butams.

Prašymai-deklaracijos dėl pasirinkto mokėjimo būdo priimami UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro rinkliavos skyriuje Vilkaviškyje, Basanavičiaus a. 11, 210 kab., tel. (8 342) 20 700.Rado daugiau, nei yra?

– Žmonės pasipiktinę išaugusiais mokesčiais. Pavyzdžiui, vilkaviškiečių šeima teigė už atliekų surinkimą anksčiau mokėjusi 9,5 Lt per mėnesį, o dabar už keturis mėnesius privalo sumokėti 92 litus. Maža to, atliekų surinkėjai minėtame būste „rado“ 100 m², nors realiai plotas yra apie 90 m².

– Anksčiau reikėjo mokėti pagal būste gyvenančių asmenų skaičių ir ši šeima tikriausiai mokėjo už du žmones. Kadangi ji nedeklaravo asmenų skaičiaus, dabar vietinė rinkliava apskaičiuota pagal būsto bendrąjį plotą. Jeigu būste gyvena ne daugiau kaip 3 asmenys, jie turėtų tai deklaruoti, ir vietinės rinkliavos mokestis bus mažesnis.

Vietinės rinkliavos mokėtojų registras sukurtas naudojantis VĮ Registrų centro duomenimis. Pagal tai kiekvienam savininkui apskaičiuojamas vietinės rinkliavos už atliekų tvarkymą dydis.

Nekilnojamojo turto savininkas ar kitas atsakingas naudotojas, gautame pranešime pastebėjęs netikslius registro duomenis, pagal kuriuos apskaičiuotas rinkliavos dydis, turi kreiptis į administratorių – UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro rinkliavos skyrių Vilkaviškyje ir pateikti savininko ar atsakingo naudotojo pasirašytą deklaraciją arba prašymą patikslinti netikslius Nekilnojamojo turto registro duomenis pagal savininko juridinę galią turinčius dokumentus. Tuomet administratorius išsiaiškins, kodėl mokėjimo pranešime įrašyti netikslūs duomenys, ir patikslins sąskaitą bei registrą, – aiškino A. Mieliauskas.Jei suklydo – ištaisys

– Gyventojai, norėję mokėti pagal būste esančių asmenų skaičių, kreipėsi į atliekų tvarkymo grupę ir užpildė deklaracijas. Tačiau kai kuriems sąskaitos vis tiek buvo apskaičiuotos pagal būsto plotą.

– Jei deklaracijos buvo pateiktos laiku, atsiprašome. Faktams pasitvirtinus, perrašysime mokėjimo pranešimus. Prašome dar kartą kreiptis, o problemos neišsprendus paskambinti centrinės administracijos tel. (8 343) 50 034 arba (8 343) 54 204.

– Absurdiška situacija – sąskaitos siunčiamos ir mirusiesiems!

– Mirus savininkui, būste dažniausiai lieka gyventi kiti artimieji, potencialūs paveldėtojai. Jie ir toliau naudojasi būstu bei perima faktinę būsto valdymo funkciją. Prašome apie tai informuoti Atliekų tvarkymo centrą – gavę informaciją apie faktinį būsto valdytoją, sąskaitas siųsime jo, o ne mirusio savininko vardu. Nesant faktinio būsto valdytojo, paveldėjimo atveju, kai atsakingas asmuo, mokėtojas miršta, vadovausimės Civilinio kodekso 5.63 straipsnio nuostatomis. Per 3 mėnesius nuo palikimo atsiradimo dienos pareikšime reikalavimus dėl nesumokėto mokesčio palikimą priėmusiems įpėdiniams, testamento vykdytojui, palikimo administratoriui arba pateiksime teisme ieškinį išieškoti skolą iš paveldimo turto.Neturi konteinerio

– Daugelis mums skambinusių žmonių tvirtino, jog jų sodyboje konteinerio niekada nebuvo, tad pinigų prašoma už neatliktą paslaugą.

– Daugiausiai ir pyksta tie, kurie iki šiol nesinaudojo sistema, o dabar turi mokėti. Ne vienas iš kiemo vijo vežėjus ir nepriėmė konteinerių, nes galvojo, kad tada nereikės mokėti. Bet visi žinome, kad rajone buvo pilna nelegalių sąvartynų, buvo šiukšlinamos pakelės. Iš kur tos šiukšlės?

2010 m. rugsėjo 1 d. pradėjo funkcionuoti Marijampolės regioninė atliekų tvarkymo sistema, kurios sudėtinė dalis yra Vilkaviškio rajono savivaldybės atliekų tvarkymo sistema. Teisės aktais nustatyta, kad visi atliekų turėtojai privalo naudotis šiomis sistemomis ir apmokėti atliekų tvarkymo išlaidas.

Marijampolės regioninę atliekų tvarkymo sistemą sudaro naujai pastatytas, reikalavimus atitinkantis regioninis nepavojingų atliekų sąvartynas, pastatytos didžiųjų ir specifinių atliekų priėmimo aikštelės, uždaryti ir rekultivuoti neatitinkantys reikalavimų senieji sąvartynai, likviduojami nelegalūs sąvartynai, organizuotos atliekų tvarkymo paslaugos ir kt. Suskaičiuotos visos sistemos išlaidos, o joms padengti visose regiono savivaldybėse nustatyta vietinė rinkliava, kurią privalo mokėti visi negyvenamosios ir (ar) gyvenamosios paskirties patalpų ir (ar) pastatų savininkai arba valdytojai, kurie nėra sudarę komunalinių atliekų tvarkymo sutarčių su MAATC. Visose savivaldybėse vietinės rinkliavos už atliekų tvarkymą dydis nustatytas pagal patalpų paskirtį ir jų plotą arba būste gyvenančių asmenų skaičių. Todėl ar sodyboje yra konteineris, ar jo nėra, mokesčio dydžiui tai jokios įtakos neturi.

Neturintieji individualaus konteinerio komunalines atliekas gali išmesti į arčiausiai esantį bendro naudojimo konteinerį arba kreiptis į Atliekų tvarkymo centrą ir individualus konteineris bus suteiktas. Didžiosios atliekos, elektros-elektronikos ir buities pavojingos atliekos, antrinės žaliavos didžiųjų atliekų priėmimo aikštelėse iš visų gyventojų priimamos nemokamai.Pinigai nedingo

– Kreipėsi vilkaviškietė, kuri už atliekų tvarkymą sumokėdavo „į priekį“, tačiau gavo sąskaitą už keturis praėjusius mėnesius. Moteris baiminosi, kad įmokėtų pinigų niekas nesugrąžins.

– Sumokėti pinigai bus sugrąžinti arba padengs dabar apskaičiuotus mokėjimus. Bet prašome kreiptis ne į redakciją, o į atliekų tvarkymo grupę Vilkaviškyje arba į Savivaldybės administraciją.

– Šiaudiniškiuose gyvenanti moteris savo vardu gavo sąskaitą už grūdų sandėlį, kuris iš tiesų priklauso keliems savininkams. Mokesčio už atliekas sandėlio savininkai iki šiol nemokėjo, konteinerio taip pat nebuvo. Sąskaitoje nurodyti 147 litai. Už ką?

– Kadangi sandėlis priklauso keliems savininkams, o mes iš Registrų centro negavome duomenų apie konkretų kiekvieno bendraturčio valdomą plotą, sąskaita už visą sandėlio plotą buvo išrašyta vienam iš jų. Jeigu žmonės nori mokėti kiekvienas atskirai ar kuris kitas iš bendraturčių, mums reikalingas jų sprendimas.

Patariame susitarti ir vienam iš savininkų visų bendraturčių vardu sudaryti sutartį dėl komunalinių atliekų tvarkymo. Tuomet bus suteiktas pageidaujamo dydžio konteineris ir jis atliekų surinkėjo bus ištuštinamas pagal patvirtintą grafiką du kartus per mėnesį. Tokiu atveju šie žmonės bus atleisti nuo vietinės rinkliavos mokėjimo. Skatinant rūšiuoti atliekas, jie mokėtų tik už išmestas į savo konteinerį ir faktiškai sutvarkytas mišrias (likusias po rūšiavimo) atliekas. Savivaldybės tarybos patvirtintas tarifas yra 64,33 Lt už 1 m³ mišrių komunalinių atliekų surinkimą bei sutvarkymą.Dėl lengvatų

Galima sutikti, kad daugiau ar mažiau, bet atliekų turi visi ir už jas privaloma mokėti. Tačiau ar negalima diferencijuoti mokesčio, taikyti lengvatų? Pavyzdžiui, vienkiemyje gyvenantys aštuoniasdešimtmečiai senukai turi klampoti kilometrą ar dar daugiau iki artimiausio konteinerio, nes iki jų šiukšliavežis neprivažiuoja. Nejaugi sąžininga, kad jie turi mokėti tiek pat, kiek kieme konteinerį turintys ir daugiau šiukšlių prikaupiantys miestiečiai?

A. Mieliauskas teigė, jog gyventojas gali sudaryti sutartį su MAATC ir jam bus taikoma lengvata. Tačiau reikia įsitikinti, kad žmogui tikrai to reikia, nes baiminamasi piktnaudžiavimo atvejų.

Dėl lengvatų ar mokesčio panaikinimo gyventojai gali kreiptis ir į rajono Tarybą. Pavyzdžiui, Marijampolės savivaldybėje Taryba lengvatas numačiusi tam tikroms asmenų grupėms: vienišiems pensinio amžiaus ir neįgaliems asmenims, žmonėms, kurių nekilnojamasis turtas yra toli nuo konteinerio, išvykusiems į užsienį ar į kitą savivaldybę mokytis ir pan.

Tačiau nereikia pamiršti, jog pritaikius lengvatą pinigai bus kompensuojami iš rajono biudžeto, kitaip tariant – iš mūsų visų kišenės. Kita vertus, lengvatas reikėtų taikyti atsakingai, kad ir vėl neišaugtų nelegalių sąvartynų skaičius. Be visų uždarytų šiukšlynų, kuriems sutvarkyti buvo skirtos didžiulės lėšos, rajone šiuo metu dar likę nelikviduoti 28 nelegalūs sąvartynai.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Rajono žmonės pasirinko valdžios stabilumą
* Už sudarkytą daugiabučio sieną turės sumokėti Savivaldybė
* Iš „Maisto banko“ reklamos šypsosi vilkaviškietis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate Savivaldybės tarybos ir mero rinkimų agitacijos kampanijas?
Buvo įdomiau negu 2015 m.
Vyko korektiška kova.
Perspausta su kritika, kaltinimais.
Rinkimais nesidomėjau.Kalbos patarimai

Klausytis ką ar ko?
Su veiksmažodžiu klausyti(s) galininkas nevartotinas objektui reikšti. Vartotinas kilmininkas klausyti(s) ko, pvz.: Netrukdyk, klausau(si) laidą (taisoma laidos ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas