„Santaka“ / 2010-ųjų metų „Santakos“ laikraščio nominacijos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Skubiai parduoda 7,90 ha žemės prie kelio Vilkaviškis–Kybartai, Uosių k., Šeimenos sen. (atlikti geodeziniai matavimai). Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2019-06-24 12:55:30

Parduoda 2 kambarių tvarkingą butą patogioje vietoje, Vilkaviškyje (IV a., 50 m², šalia yra darželis, mokykla). Tel. 8 685 69 145.
Galioja iki: 2019-06-24 12:56:25

Išvalo lietaus nubėgimo sistemas Jūsų namuose ar sodyboje. Atlieka smulkų lietaus nutekėjimo sistemų remontą. Ruoškitės rudens darganoms vasarą. Tel. 8 622 30 435.
Galioja iki: 2019-06-29 13:01:01Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-12-29 23:39

Dalinkitės:  


2010-ųjų metų „Santakos“ laikraščio nominacijos

Dar vieni metai pralėkė viesulu, rimstančiuose amžių sūkuriuose palikdami mūsų darbus, bėdas ir džiaugsmus. Šypsenos išblės, ašaros nudžius – ir vėl skaičiuosime naujas minutes, gyvensime naujais įspūdžiais ir didelėmis viltimis. Tačiau kartais atsigręšime atgal – dar kartą pažiūrėti, kas liko ten, už nugaros.

Ir „Santaka“ dar kartą atsigręžė atgal. Dirstelėjo pro jau baigiančias užsiverti metų duris, už kurių liko daugybė įsimintinų įvykių bei veidų.

Nepasisekusius darbus ir liūdnus įvykius nusprendėme palikti praeičiai. Vildamiesi, kad kiti metai bus geresni ir gražesni, savo skaitytojams nutarėme priminti tuos rajono žmones, kurie aplinkinius džiugino savo darbštumu, išradingumu, aktyvia veikla.

Taigi šiandien trečiame mūsų laikraščio puslapyje – jau dvyliktosios „Santakos“ nominacijos.

Sveikiname nominantus, o skaitytojams linkime malonių emocijų prisimenant šiuos šaunius, jau ne kartą „Santakoje“ aprašytus žmones.Redakcija


Metų klasika„Viskas, kas kilstelėja mus šiek tiek aukščiau nuo kasdienybės kad ir valandėlei, gyvenimą paverčia nuostabiu. Priimkite muzikos akimirkų teikiamą laimę“, – yra sakę Paežerių dvaro festivalio sumanytojai ir rengėjai, profesionalūs muzikantai vilniečiai Eglė ir Aidas STRIMAIČIAI.

Šių dviejų jaunų žmonių dėka ir toli nuo didžiųjų sostinės salių gyvenantys vilkaviškiečiai turi galimybę klausytis geros klasikinės muzikos, kurią atlieka Lietuvoje garsūs ir tarptautinį pripažinimą pelnę atlikėjai. Jau tris vasaras vykęs Paežerių dvaro festivalis dovanojo mums daug įvairiaspalvės kamerinės muzikos koncertų, poezijos ir teatro renginių, dailės parodų.

Surengti festivalį jaunuosius atlikėjus įkvėpė prieš keletą metų juos sužavėjusi Paežerių dvaro erdvė ir joje besiburiantys menui imlūs žmonės. Festivalio koncertuose fortepijonu ir smuiku groja ir patys Eglė bei Aidas Strimaičiai.


Metų ugdytojasPer savo netrumpą darbo Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centre praktiką Jonas JUŠKEVIČIUS išleido į pasaulį nemažai žinomų fotografų. Buvę jo ugdytiniai Tomas Bauras, Tomas Kauneckas, Tomas Juškaitis, Saulius Lukoševičius jau sėkmingai darbuojasi kino ir fotografijos pasaulyje. Fotografijos meno studijas tęsia ir gražus būrelis neseniai vidurines mokyklas baigusių vaikų. Kaip sako pats Jonas Juškevičius, jis su savo ugdytiniais elgiasi kaip su draugais ir jų pasirinktame kelyje dažniausiai atlieka patarėjo vaidmenį. Aišku, po to, kai padeda tvirtą pagrindą po kojomis, suteikdamas reikalingų žinių. Šilti ir draugiški santykiai su ugdytiniais padėjo atskleisti jų talentus ir neišgąsdinti pačioje pasirinkimo pradžioje. Gal todėl, net išėję į didmiesčius, visi jie šiltai prisimena savo „vadovėlį“ ir, pasitaikius progai, aplanko jį Vilkaviškyje.


Metų seniūnasPrieš dvejus su puse metų, atėjus į Kybartus dirbti seniūnui Audriui BALBIERIUI, mažai kas tikėjo, kad miestui tai išeis į naudą. Daugelis kybartiečių skeptiškai mojo ranka ir burbėjo po nosimi, jog miestui daugiau gali padaryti vietinis žmogus, o ne kažkoks „atėjūnas“. Praėjus vos pusmečiui, visi užmiršo išankstinį nusistatymą, mat Kybartai pradėjo pastebimai gražėti – tiesiog atgijo. Čia nuolat kas nors remontuojama, statoma, rengiama. Kybartų vaikai džiaugiasi nauja modernia žaidimų aikštele, rekonstruojama Č. Darvino gatvė, atlikta daug kitų anksčiau „nejudintų“ darbų. Net ir mieste žydinčios gėlės – seniūno nuopelnas. Jis pats prižiūri gėlių sodinukus seniūnijoje ant palangės. Kybartiečiai dabar jau sako, kad tokio seniūno galima tik pavydėti.


Metų bendruomeniškumasGyvenimas Virbalyje šiandien nebūtų toks įdomus, jei juo nebūtų susirūpinęs „Virbalio vartų“ bendruomenės pirmininkas Stanislovas LOPETA. Prieš penketą metų subūręs bendruomenę, Stanislovas ėmė rūpintis, kad gimtojo miesto gyventojai turėtų kuo užsiimti. Per pusantro šimto narių vienijančioje bendruomenėje daugiausia dėmesio skiriama rankdarbiams, kulinariniams gaminiams ir poezijai. Plačiai pasklido žinia apie Virbalyje rengiamas šventes su vietinių meistrų rankų dirbiniais, miestelio vardas jau keleri metai siejamas su didžiuliu ir nuotaikingu Žolinės jomarku.

Kaip sako virbališkiai, Stanislovą Lopetą gali sutikti visur: renginiuose, bažnyčioje, bendruomenės namuose. Kai prireikia pagalbos, žmonės beldžiasi į jo namų duris. Ir jiems būna atidaryta...


Metų iniciatyvaIrma ir Vytautas MAURAI pirmieji Vilkaviškyje taip aktyviai pradėjo propaguoti pas mus dar neįprastą sportą – šiaurietišką vaikščiojimą su lazdomis. Kasdien šiam sportui laiko randantis V. Maura ateityje norėtų įkurti ir šiaurietiško vaikščiojimo entuziastų klubą.

I. Maurienė daugeliui vilkaviškiečių ir kitose srityse žinoma kaip veikli moteris. Ne vienas renginys kvepėjo jos iškeptu tortu, ne vieną salę puošė Irmos sukurta scenografija. O kur dar kalėdinei labdarai dovanojamos saldainių eglutės, mezginiai bei kiti mieli dalykai! Atvykstantieji pasižvalgyti į Paežeriuose kasmet rengiamą Sūduvos amatų šventę traukia arčiau ežero, kur I. Maurienė kepa gardžius blynus... Tačiau, pasak didžiosios entuziastės ir iniciatorės Irmos, be vyro palaikymo bei nuolatinės finansinės paramos daugelį gerų idėjų įgyvendinti būtų gerokai sunkiau.


Metų išradėjasVisko buvo Vilkaviškio istorijoje. Bet kad kam nors šautų į galvą sukonstruoti batiskafą – savaeigį povandeninį aparatą – to dar tikrai nebuvo!

Todėl tokį prietaisą pagaminti sugalvojęs Kybartuose gyvenantis Gintautas PYRAGAS nustebino ne tik rajono gyventojus. Juk Gintauto pagamintas batiskafas – pirmas toks savadarbis aparatas Lietuvoje. Juo susidomėjo ir narai mėgėjai, ir nardymo profesionalai iš Klaipėdos. Jie padėjo kybartiečiui panardinti batiskafą į Vištyčio ežero gelmę ir pažadėjo prisidėti tobulinant Gintauto išradimą.


Metų treneris„Fanatikas“, – taip rajono dviratininkų trenerį Artūrą ŽEMAITAITĮ apibūdina gerai jį pažįstantys sporto bendruomenės žmonės. Apie savo auklėtinius, varžybas, dviračių sporto problemas jis galėtų kalbėti dieną naktį. A. Žemaitaičio ugdytiniai Vilkaviškį garsina jau ne vienus metus ir ne tik mūsų šalyje. Šie metai jiems – ypač sėkmingi. Užtenka paminėti jaunių pergalę dviračių treko persekiojimo lenktynėse, trečią vietą jose tarp suaugusiųjų, respublikos jaunių rinktinės (A. Žemaitaitis yra jos treneris, pora vilkaviškiečių – nariai) auksą prestižinėse tarptautinėse lenktynėse „Auksinės kopos“... Lietuvos dviračių sporto federacijos sudarytame geriausių šalies jaunių reitinge pirmąją vietą šiuo metu užima vilkaviškietis E. Gudiškis, antrąją – A. Pečiulis.

Dviračiais „serga“ ne tik Artūras, bet ir visa jo šeima: žmona Vilma, buvusi aukšto lygio dviratininkė, ne vieną pergalę pasiekęs sūnus Audrius, aštuonmetis Rytis, nuo ketverių metų dalyvaujantis Vilkaviškio miesto bendruomenės rengiamuose dviračių žygiuose, ant triratuko jau sėdasi ir pusantrų metukų sulaukęs Aidas.


Metų avangardasBe dailininko Vlado MARKŪNO Vilkaviškis, ko gero, atrodytų ne toks spalvingas. Miestas neturėtų ne tik daugelį gana neįprastų parodų surengusio dailininko, bet ir asmenybės, teikiančios savito žavesio. Štai Vladas tyliai sėdi kokiame nors renginyje ir pieštuku kuria jo dalyvių eskizus, o štai kartu su būriu vaikų piešia spalvingus piešinius gatvėje, ant riedlentininkų aikštelės rampų. Nuobodus būtų miestas ir be jogos pratimus atliekančio vyriškio silueto laukuose.

Tai žmogus, kuris netelpa nustatytuose rėmuose ir jaučiasi gerai būdamas pats savimi. Vieną sezoną Vladas gali skrieti per miestą su riedučiais, kitą – kaip jaunuolis važinėtis paspirtuku. Užsigeidęs jis gali auginti ilgiausią barzdą vidury vasaros ir būti beveik plikas žiemą. Dailininkas nevengia eksperimentuoti: pats fotografavo savo aktus, ant savo kūno leido piešti vaikams ir net tapo modeliu itin intriguojančioje fotosesijoje, prieš kurią buvo visiškai depiliuota pusė jo kūno.


Metų melžėjaTrejus metus iš eilės matlaukietė Edita DIDŽIULIENĖ nuskynė laurus geriausios rajono melžėjos konkurse.

Šįmet padėkos raštais ir vertingomis dovanomis ji pagerbta ir respublikinio šviečiamojo renginio „Geriausia melžėja“ dešimtųjų metinių proga.

Edita su vyru Stasiu triūsia savo pieno ūkyje. Jokių svetimų melžėjų ūkininkai nesamdo ir kelias dešimtis karvių Edita prižiūri pati. Taigi, laimėjimų garantas – ilgametė patirtis ir įgūdžiai.

Iš savo karvių pieno Edita spaudžia labai gardžius sūrius.


Metų maištininkasVilkaviškiečio Valentino KRUNGLEVIČIAUS pilna visur. Jis – aktyvus Pensininkų partijos Vilkaviškio skyriaus vadovas, entuziastingas „Rudenėlio“ klubo narys, poetas. Prieš keletą metų ponas Valentinas puikiai pasirodė Šauniausio apskrities dieduko konkurse. Tačiau dažniausiai šį gyvo charakterio vyriškį vilkaviškiečiai mato priešakinėse kovotojų pozicijoje. Centrinėje miesto aikštėje pensininkų lyderis yra surengęs ne vieną protesto mitingą dėl, jo nuomone, neteisingos buitinių atliekų surinkimo tvarkos, nepabūgo nuvykti į piketą prie Seimo rūmų, kur buvo protestuojama prieš Vyriausybės sprendimą mažinti pensijas, „kėlė bangas“, kai rekonstruojant Statybininkų gatvę, kurioje jis gyvena, valdžia panūdo nukirsti po daugiabučio langais žaliuojančius medžius. „Toks jau mano būdas. Negaliu abejingai sėdėti, kai valdžia pažeidžia eilinių žmonių interesus“, – sakęs V. Krunglevičius.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Nepavykęs jėgainių verslas atskleidė užkastas paslaptis
* Gedulo ir vilties dieną – gyvi tremtinių liudijimai
* Bitės neša ne tik medų, bet ir... sielos ramybę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip per karščius vėsinate patalpas?
Įjungiu kondicionierių.
Uždengiu langus, vėdinu.
Jungiu ventiliatorių.
Man karštis netrukdo.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „špokas“?
Špokas – nevartotina svetimybė. Taigi uogas lesa ne špokai, o varnėnai.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas