„Santaka“ / Marijampolė buvo tapusi vienu dideliu Lietuvos kaimu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-10-10 17:57

Dalinkitės:  


Iškilmingiausiu šventės atidarymo metu grojo A.Ziegoraičio vadovaujamas orkestras „Kybartai“. Scenoje – ievaro juostomis apdovanoti svečiai ir šventėje pagerbti geriausi šalies ūkininkai, žemės ūkio bendrovių vadovai.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Marijampolė buvo tapusi vienu dideliu Lietuvos kaimu

Dangyra APANAVIČIENĖ


Visą šeštadienį Marijampolėje šurmuliavusioje respublikinėje derliaus dienos šventėje „Ievaro juosta“ dalyvavo daug vilkaviškiečių.

Mūsiškių improvizuotas suvalkietiškas kiemas buvo vienas gražiausių ir gausiausiai lankomų.



Iš visos Lietuvos

Į ketvirtą kartą rengiamą žemdirbių šventę ūkininkai, amatininkai, žemės ūkio bendrovių bei su žemdirbyste susijusių įmonių atstovai iš visos Lietuvos šįkart buvo susirinkę į Suvalkijos sostinę – Marijampolę. Visas miesto centras, aplinkinės gatvės ir parkai šeštadienį buvo tapę dideliu lietuvišku kaimu, kur kiekviena apskritis, kiekviena savivaldybė turėjo savo kampelį. Visi stengėsi išpuošti savo kiemelius ir prisistatyti pagal to krašto tradicijas ir papročius.

Stalai lūžo nuo rudens gėrybių, amatininkai čia pat rodė, ką sugeba, tautodailininkai demonstravo geriausius savo darbus.

Gatvėse kvepėjo žemaičių verdama žuvienė, vilniečių barščiai, varėniškių koldūnai su grybais, uteniškių čirškinama kiaušinienė iš stručio kiaušinių, o Rietavo savivaldybės ūkininkai ant iešmo kepė visą aviną. Panevėžiečių kiemeliuose netrūko alučio šnekučio ir žirnių su spirgais.



Iš įvairių pusių sklido aukštaitiška, žemaitiška, dzūkiška ar suvalkietiška šnekta, skambėjo dainos ir muzika, buvo rodomi inscenizuoti spektakliukai, trypė šokėjai. Net keturiose scenose, įvairiose miesto centro vietose, vienu metu vyko saviveiklininkų koncertai. Tačiau net ir labai norint nebuvo įmanoma viską apeiti, pamatyti ir išgirsti. Tokios gražios ir didelės šventės, sutraukusios minias žmonių iš visos respublikos ir sulaukusios gausybės svečių, iki tol mūsų krašte, ko gero, dar nebuvo.



Vilkaviškiečiai svečius vaišino kalakutu

Prezentacinėje vietoje (visai netoli didžiosios scenos) įsikūrusiame uždarame vilkaviškiečių kiemelyje ankšta buvo per visą šventę. Kaip sakė jo šeimininkas, Žemės ūkio skyriaus vyr. specialistas V.Gražulis, čia griežęs pirmuoju smuiku, žmonės į jų kiemelį „šniūrais ėjo“ nuo pat ryto iki pavakarės. Visi čia buvo maloniai sutikti, o saviškiai (atvykusieji iš mūsų rajono) ir prie stalo pakviesti.

Be kitų skanumynų, dažnas galėjo paragauti ir kepto kalakuto. Vaišėms buvo patiekti net du didžiuliai, gražiai papuošti Lenkučių ūkio paukščiai. Vienas jų buvo pradėtas dalyti tik į kiemelį užsukus itin garbiems svečiams – renginio globėjai, žemės ūkio ministrei K.Prunskienei, Premjerui A.Brazauskui su žmona Kristina, Seimo pirmininkui A.Paulauskui, į šventę atvykusiam su šeimyna, rajono vadovams ir kt.



Visiems įdomu buvo pasižvalgyti stilizuotame suvalkietiškame kluone, kuris buvo suręstas iš beveik šimto metų senumo lentų. Tuo pasirūpino Gižų ir Bartninkų seniūnai R.Kučiauskas ir P.Čirvinskas. Čia buvo įsikūrę rajono tautodailininkai, PRC Vilkaviškio skyriaus kalviai ir siuvėjos, demonstruojami dabartiniai kaimo verslai, rodoma, kaip senovėje buvo malami miltai ir pan. Visas kiemas kvepėjo ant žaizdro kepamais blynais, kurių paragauti buvo kviečiamas kiekvienas. Nuotaiką pakėlė ir čia užsukusių Kybartų orkestrantų sugrotas kankanas.



Apdovanoti padėkomis

Prizinės vietos šioje šventėje nebuvo skirstomos, tačiau padėkos raštais, nominacijomis buvo pažymėtas ne vienas.

Iš mūsų rajono padėkomis buvo apdovanotas šauniausias jaunasis ūkininkas Giedrius Česnavičius iš Giedrių kaimo ir sėkmingai veiklą plėtojantis žemės ūkio kooperatyvas „Senoji kryžkelė“. Beje, Seimo pirmininko A.Paulausko žmona Jolanta neatsispyrė mažojo Arno prašymui ir nupirko sūnui vieną iš šio kooperatyvo gaminamų medinių žaislų.

Atsiimti Savivaldybei skirtą padėką už gražų pasirengimą šventei į sceną buvo pakviestas ir Žemės ūkio skyriaus vyr. specialistas Valentinas Gražulis, pagerbtas bei ievaro juosta apjuostas ir rajono meras Algirdas Bagušinskas.





Kitąmet – Panevėžyje

Visos apskritys pristatė savo menines programas. Iš mūsų rajono koncertavo Kybartų pučiamųjų orkestras ir „Žemynos“ šokių kolektyvas taip pat iš Kybartų.

Po koncerto (tarp dalyvių buvo ir garsusis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ bei kitų žinomų atlikėjų) centrinėje miesto aikštėje buvo surengtas teatralizuotas šventės uždarymas, uždegtos šiaudinės skulptūros.

Kitąmet respublikinė derliaus dienos šventė, jau penktoji, bus rengiama Panevėžyje.



Publikuota: 2005-10-10 17:57:43

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai