„Santaka“ / Komisija žvalgėsi, kur gauti brangiausių vaistų – bendravimo

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Perka žemės ūkio paskirties žemės (pageidautina Klampučių, Stolaukio, Gražiškių, Virbalio, Bartninkų, Užbalių vietovėse). Galima siūlyti ir kitose vietovėse, bet ne mažiau kaip 5 ha. Tel. 8 647 00 978.
Galioja iki: 2020-06-11 10:46:10

Automobilių remontas (variklio, važiuoklės, kėbulo virinimo darbai, tepalų, filtrų keitimas, ratų montavimas ir balansavimas, kompiuterinė diagnostika). Tel.: 8 681 90 927, 8 644 45 275.
Galioja iki: 2020-06-12 13:53:33Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2005-10-07 17:58

Dalinkitės:  


Socialinės paramos skyriaus vedėja Danutė Grabauskienė (pirma iš kairės) ir kiti komisijos nariai apžiūrėjo Sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijos patalpas. Vilkaviškio skyriaus pirmininkė Albina Tiunaitienė (pirma iš dešinės) pasakojo, jog bendrijos narius čia dažniau užeiti traukia ne tik šaškės, šachmatai, bet ir neseniai įsigyti treniruokliai.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Komisija žvalgėsi, kur gauti brangiausių vaistų – bendravimo

Birutė NENĖNIENĖ

Remia iš biudžeto

Rajone yra per dešimt nevyriausybinių organizacijų, kurios suburia įvairią negalią turinčius suaugusius ir vaikus. Šiais metais iš rajono biudžeto jų veiklai paskirta 80 tūkstančių litų. Atsižvelgiant į organizacijų pateiktas programas, metų pradžioje ekspertų komisija kiekvienai jų paskiria tam tikrą sumą pinigų. Beveik visos jos turi „stogą“ – yra respublikinių organizacijų padaliniai, todėl iš savo centrų taip pat gauna finansinę paramą, atskirais atvejais sulaukia malonės iš rajono verslininkų.

Lėšas skirstanti ekspertų komisija, kurios nariais yra keli Socialinės paramos skyriaus specialistai, Savivaldybės atstovai bei rajono Tarybos nariai, vieną dieną aplankė šių organizacijų būstines. Tikslas buvo pamatyti, kaip įsikūrę, išgirsti, kokiomis nuotaikomis gyvena, kokie ateities planai. Toks pasižvalgymas leido pajusti neįgaliųjų organizacijų kasdienės aplinkos ir veiklos pulsą. Gauta informacija pasitarnaus ateityje priimant sprendimus dėl lėšų skirstymo.

Komisijos nariai įsitikino, jog kiekvienoje organizacijoje dirba altruistai vadovai ir grupelė jiems talkinančių entuziastų. Jie, gaudami menką pusės etato arba visai negaudami atlyginimo, savo širdžių šiluma ir rūpesčiu apgaubia likimo nuskriaustuosius, vienišus žmones.

Organizacijų vadovai iš veiklos programų lėšų užmokesčiui už savo darbą pagal įstatymą gali gauti 10 procentų. Tačiau šiose organizacijose atliekamą veiklą neįmanoma įvertinti pinigine išraiška.Padeda kitiems

Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ Vilkaviškio padalinio vadovė S.Puodžiūnienė, aprodydama erdves patalpas Maironio gatvės namo pirmame aukšte, sakė, jog tai pakankamai gera vieta. Tomis dienomis, kai čia budima, užsuka nemažai mamų su vaikais arba palieka juos kelioms valandoms, kol susitvarko įvairius reikalus. Vaikams čia patinka žaisti, piešti, daryti darbelius, pasivaišinti arbata, sumuštiniais. Bendravimo, išsikalbėjimo labai reikia ir mamoms. Vadovė sakė norinti ir toliau kurti jaukią aplinką, kurioje atgaivos galėtų pasisemti iš viso rajono atvykę tėvai su neįgaliais vaikais. Moteris klausė, ar yra galimybė rūsyje įrengti sanitarines patalpas, nes vonia būtų labai reikalinga daugeliui jų lankytojų. Respublikinė organizacija pridėtų tokią dalį lėšų, kokia remtų rajono Savivaldybė.

Vilkaviškio centre, Pašto pastate įsikūręs viešosios įstaigos Kauno ir Marijampolės apskričių aklųjų ir silpnaregių tarybos filialo – Vilkaviškio aklųjų ir silpnaregių dienos centras. Jo vadovas Gintautas Zorska pasidžiaugė dviem kambariais, kurių viename tvarkingai sukomplektuota speciali biblioteka, kitame organizacijos nariai renkasi repetuoti, pasikalbėti, pasiimti kompensacinės technikos, kurią nemokamai skiria respublikinė draugija. Visapusišku rūpesčiu patenkintas vadovas sakė, jog labai praverstų, jei gautų nors kiek atlyginimo, bet realesnis noras – gauti kopijavimo aparatą. Maloniausia jam būtų spalio 15 dieną Vilkaviškio kultūros namuose, švenčiant Baltosios lazdelės dieną, sulaukti kuo daugiau jų dalią suprantančių žmonių.

Šalia įsikūrusi VšĮ Vilkaviškio socialinės pagalbos centras nesulaukia, kada pagaliau realizuosis svajonė išsikelti į rekonstruotas patalpas. Prisidėjus naujai funkcijai – skirsto kompensacinę techniką – pasidarė per ankšta sandėliuoti, ir žmonėms nepatogu karstytis laiptais, sukiotis koridoriais.

Gautas patalpas J.Basanavičiaus gatvės trečiame name remontuojasi Lietuvos kurčiųjų draugijos rajono pirminė organizacija.

Sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijos skyriaus vadovė Albina Tiunaitienė pasakojo, jog jų patalpose Vytauto gatvėje, nors čia ankšta ir vėsoka, panašaus likimo suaugusieji žmonės paprastai renkasi antradieniais, kad nemokamai gautų brangiausių vaistų – bendravimo. Jie, kaip ir kitų analogiškų seniau veikiančių, ar naujai susikūrusių organizacijų nariai, susitikimų valandėles paįvairina klausydami pasikviestų paskaitininkų, gana dažnai išvyksta į įvairias keliones, susiburia mėgstančios megzti, siuvinėti, ruošiasi įvairioms rankdarbių parodoms ir t.t.

Lietuvos neįgaliųjų draugijos rajono skyriaus naujoji pirmininkė Valė Jasionienė sakė, kad nuolatinis srautas žmonių (įsikūrę buvusioje pirtyje) patvirtina organizacijos reikalingumą žmonėms. Tame pačiame kambaryje dirba ir miesto invalidų draugijos naujoji pirmininkė A.Laimantavičienė. Žmonės ateina masažuotis, išsiskalbti, susisiūti, atvežami išsiprausti, daugelis užsuka tik pasikalbėti.Ir kūnui, ir dvasiai

Kybartų „Atjauta“, kuriai vadovauja energijos ir optimizmo nestinganti Irena Bacevičienė, labdaros valgykloje pamaitina 30-40 skurstančių kybartiečių, žmonės mielai naudojasi skalbyklėmis. Vadovė džiaugėsi, jog daug kas padaryta pasiaukojančių rėmėjų – Jungtinės metodistų bažnyčios narių, Seimo nario A.Butkevičiaus, UAB „Vilkasta“ pagalba. O kasdieniniai rūpesčiai nėra slegiantys, kai aplink daug gerų žmonių ir visus neapmokamus darbus nudirba geranoriška komanda.

Kybartų menų centre „Gyvybės jėga“ susirenka žmonės, geidžiantys pirmiausia pasotinti savo dvasią, praturtinti kūrybos polėkį. Vadovei B.Vyšniauskienei nėra lengva išlaikyti patalpas ir nuolatos organizuoti renginius. Bet nuotaiką pakelia žinojimas, jog centras, jame vykstantys šilti susitikimai suartina tų pačių pomėgių žmones, net gydo jų sielas.Be reklamavimosi

Komisijos nariai liko sužavėti Alvito parapijos šv. Kazimiero vaikų globos namų jaukia aplinka. Šiuo metu kunigo V.Kajoko rūpesčiu čia gyvena dvylika globotinių iš aplinkinių kaimų šeimų. Iš mokyklos sugrįžtantys auklėtiniai kaip mamą bučiniu sveikina virėją. Pamokų ruošą kontroliuojantis kunigas su vaikais kartu važiuoja apsipirkti, jie visi kartu mokosi buities dalykų.

Šių namų darbuotojų etatams skirta Savivaldybės lėšų. Iš Savivaldybės biudžeto minimalus atlyginimas mokamas ir Vilkaviškio parapijos socialinės virtuvės virėjai. Kiekvienais metais Socialinės paramos skyriaus rūpesčiu iš Savivaldybės biudžeto skiriama pinigų Kalėdų labdarai. Komisijos nariai, išgirdę, jog Vilkaviškio parapijos valgykla išsilaiko vien geradarių aukų dėka, tarėsi, jog reikia organizuoti dažnesnę, ne vien proginę pagalbą.

Kybartų parapijos jaunimo centre pasitikusi direktorė O.Šarakauskaitė pasakojo apie įvairaus amžiaus vaikų veiklą, stovyklas, tačiau komisijos nariai neišgirdo nė žodžio apie sunkumus, su kuriais tenka susidurti ieškant pinigų. Daug metų Kybartuose egzistuojanti ši dvasingumo salelė iš rajono biudžeto nėra gavusi jokios paramos. Išsiverčiama projektų ir aukotojų dėka. Pirmajame patalpų aukšte pastoviai organizuojami įdomūs susitikimai, pokalbiai suaugusiems žmonėms. Vadovė O.Šarakauskaitė tik nedrąsiai prasitarė, kokios būtų galimybės sulaukti kompensacijos už pirmojo aukšto patalpų šildymą.

Komisijos nariai priėjo prie išvados, jog nevyriausybinių organizacijų atliekami darbai labai reikalingi bei svarbūs, nes valstybės institucijų veiklą papildo dvasine, žmogiškąja prasme. Todėl šioms organizacijoms reikia didesnės finansinės paramos.
Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Jono Basanavičiaus gimtosios sodybos atstatymo 30-metis
* Kunigas Vytautas Kajokas: „Nepamirškime padėkoti Dievui už tai, ką turime“
* Ūkį įprasmina rimtas darbas ir tvirti šeimos santykiai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip Lietuvoje kovojama su koronavirusu?
Gana gerai.
Ribojimai buvo pavėluoti ir per švelnūs.
Su suvaržymais perlenkta lazda.
Koronavirusas – tik išpūstas burbulas.Kalbos patarimai

Pridedame, prisegame ar prikabiname?
Tiek prie elektroninio, tiek prie tradiciniu paštu siunčiamo laiško priedus pridedame, o ne prisegame ir ne prikabiname . Ir būtent priedus, o ne prisegtukus .ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2020 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas