„Santaka“ / Amžinojo poilsio rajono vadovai atgulė naujosiose Vilkaviškio kapinėse

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda mūrinį namą Smėlio g. 20, Virbalyje (17 a sklypas, yra 2 garažai, ūkiniai pastatai, šiltnamis). Tel. 8 614 82 403.
Galioja iki: 2019-08-22 08:01:37

Parduoda 1 ha žemės ūkio paskirties žemės Giedrių k., Šeimenos sen.. Tel. 8 686 25 956.
Galioja iki: 2019-08-22 08:14:46

Tvarkinga šeima išsimokėtinai nupirktų sklypą statyboms. Tel. 8 625 18 726.
Galioja iki: 2019-08-26 08:23:26Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-12-06 07:10

Dalinkitės:  


Ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės me­ro pa­va­duo­to­ją Jo­ną Meš­kaus­ką ir ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­rių Si­gi­tą Kas­pa­rai­tį šeš­ta­die­nį vil­ka­viš­kie­čiai pa­ly­dė­jo į pa­sku­ti­nę ke­lio­nę.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Amžinojo poilsio rajono vadovai atgulė naujosiose Vilkaviškio kapinėse

Dangyra APANAVIČIENĖ

Šeštadienį rajono žmonės atsisveikino su savo vadovais. Į paskutinę kelionę buvo palydėti per tragišką avariją žuvę rajono Savivaldybės vicemeras Jonas Meškauskas ir administracijos direktorius Sigitas Kasparaitis.


Atsisveikinti atėjo minios žmonių


Atsisveikinimo su velioniais dienomis minios žmonių plūdo į parapijos namų salę, kur greta vienas kito buvo pašarvoti 63 metų Savivaldybės mero pavaduotojas Jonas Meškauskas ir 51 metų administracijos direktorius Sigitas Kasparaitis.

Paskutinįkart pagerbti valdžios vyrų atvyko ne tik šimtai rajono gyventojų, bet ir kaimyninių bei kitų Lietuvos savivaldybių delegacijos, Seimo nariai, Vyriausybės atstovai, Socialdemokratų partijos bičiuliai, rajono Tarybos, „Rotary“ klubo, medžiotojų būrelių nariai, sportininkai bei atstovai įvairių kitų bendruomenių, kurių veikloje dalyvavo aktyvūs rajono vadovai.

Atsisveikinti su J. Meškausku bei S. Kasparaičiu buvo atvykę ir Olecko, Punsko, Suvalkų savivaldybių (Lenkija), taip pat – Gurjevsko, Nesterovo rajonų (Kaliningrado sritis), su kuriais bendradarbiauja mūsų rajono Savivaldybė, valdžios atstovai.

Daugelis rajono gyventojų, įstaigų vadovų bei svečių pasirašė užuojautų knygose. Salės, kur buvo pašarvoti velioniai, prieigos buvo nuklotos vainikais ir kalnais baltų gėlių.


Katedroje – pamaldos už žuvusiuosius


J. Meškausko ir S. Kasparaičio laidotuvės vyko šeštadienį. Jos prasidėjo iškilmingomis gedulingomis pamaldomis. Šv. Mišias už žuvusiuosius aukojo Jo Ekscelencija vyskupas emeritas J. Žemaitis, Mišiose dalyvavo aplinkinių parapijų klebonai.

Dekano Vytauto Gustaičio pasakytas pamokslas apie gyvenimo prasmę privertė susimąstyti visus laidotuvių dalyvius, gausiai susirinkusius į gedulo spalvų gėlėmis išpuoštą Vilkaviškio katedrą.


Palydėjo į paskutinę kelionę


Laidotuvių rytą prie žuvusiųjų garbės sargyboje stovėjo rajono Tarybos nariai, Savivaldybės administracijos darbuotojai. Po šv. Mišių ir artimųjų atsisveikinimo su velioniais iš salės buvo išnešti karstai ir kiek po vidudienio gedulinga laidotuvių procesija per miesto centrą pajudėjo naujųjų Vilkaviškio kapinių link.

Paskui katafalkus nusidriekė ilga automobilių kolona. Abipus Gedimino gatvės išsirikiavo būriai žmonių, susirinkusių atsisveikinti su amžinojo poilsio iškeliaujančiais rajono vadovais.

Centrinėse miesto gatvėse buvo sustabdytas eismas, automobilių srautus reguliavo policijos pareigūnai. Per visą laidotuvių ceremoniją budėjo greitosios medicinos pagalbos ekipažas.

Netrukus procesija pasiekė vos už keleto kilometrų nuo miesto esančias naująsias Vilkaviškio kapines, kur amžinojo poilsio atgulė abu bendražygiai, ne vienerius metus vadovavę rajono Savivaldybei.

Atsisveikinimo kalbas kapinėse pasakė rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Saulius Vabalas, laikinai mero pareigas einantis Algirdas Neiberka ir Seimo narys Algirdas Butkevičius.


Buvo bendražygiai


Vicemeras J. Meškauskas buvo socialdemokratų partijos narys, S. Kasparaitis nepriklausė šiai partijai, tačiau savivaldos rinkimuose dalyvavo būdamas rajono socialdemokratų sąraše.

Mero pavaduotoju J. Meškauskas pirmą kartą buvo išrinktas 2004 metais, antrąkart – 2006-aisiais. Su žmona J. Meškauskas buvo išsiskyręs, turėjo du suaugusius, jau savo šeimas sukūrusius vaikus – dukrą ir sūnų.

S. Kas­pa­rai­tis ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­riu­mi dir­bo de­vy­ne­rius me­tus – nuo 2001-ųjų. Kar­tu su žmo­na Si­gi­ta jis užau­gi­no ke­tu­ris vai­kus: tris duk­ras ir sū­nų. Vie­na duk­ra – dar ne­pil­na­me­tė, „Auš­ros“ gim­na­zi­jos moks­lei­vė.


Me­ro svei­ka­ta po tru­pu­tį ge­rė­ja


Du ra­jo­no Sa­vi­val­dy­bės va­do­vai – vi­ce­me­ras Jo­nas Meš­kaus­kas ir ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­rius Si­gi­tas Kas­pa­rai­tis – per krau­pią ava­ri­ją žu­vo tre­čia­die­nį ke­ly­je Vilkaviškis–Gražiškiai.

Prie­žas­tis, dėl ku­rios įvy­ko ava­ri­ja, kol kas ne­nus­ta­ty­ta. Ži­no­ma, kad mi­nė­tą die­ną, kiek po 16 val., iki Vil­ka­viš­kio li­kus še­šiems ki­lo­met­rams, Sa­vi­val­dy­bės tar­ny­bi­nis au­to­mo­bi­lis „Opel Vect­ra“, va­žiuo­da­mas nuo Gra­žiš­kių pu­sės, stai­ga kir­to ke­lią, įva­žia­vo į prie­šin­gos kryp­ties eis­mo juos­tą, nu­lė­kė nuo šlai­to ir nu­lau­žęs me­džio ša­kas ap­vir­to aukš­tyn ra­tais.

J. Meš­kaus­kas ir S. Kas­pa­rai­tis žu­vo vie­to­je, o kar­tu va­žia­vęs 52 me­tų Sa­vi­val­dy­bės me­ras Al­gir­das Ba­gu­šins­kas bu­vo sun­kiai su­ža­lo­tas. Vil­ka­viš­kio li­go­ni­nė­je su­tei­kę pir­mą­ją pa­gal­bą, me­di­kai jį sku­biai iš­ga­be­no į Kau­no kli­ni­kas, kur šiuo me­tu ra­jo­no va­do­vas ir gy­do­mas.

A. Ba­gu­šins­kui lū­žęs kau­ko­lės kau­las, su­trenk­tos sme­ge­nys, taip pat nu­sta­ty­tas šon­kau­lio lū­žis, pa­žeis­tas plau­tis. Kad pail­sė­tų sme­ge­nys ir su­stip­rė­tų plau­čiai, li­go­nio są­mo­nė vis dar slo­pi­na­ma vais­tais, taip pat pri­jung­tas dirb­ti­nės plau­čių ven­ti­lia­ci­jos apa­ra­tas.

Pas­ku­ti­niais duo­me­ni­mis, me­ro svei­ka­tos būk­lė nors ir sunki, bet po tru­pu­tį ge­rė­ja, komp­li­ka­ci­jų ti­ki­my­bė nė­ra di­de­lė.


Aiš­ki­na­si ap­lin­ky­bes


Šiuo me­tu ne­lai­min­gas įvy­kis ti­ria­mas. Po­li­ci­jos pa­rei­gū­nai aiš­ki­na­si, ar ne­lai­mės me­tu ra­jo­no va­do­vai bu­vo blai­vūs. Vi­sų tri­jų as­me­nų krau­jas paim­tas ty­ri­mams, ku­rie bus at­lik­ti sku­bos tvar­ka – šios sa­vai­tės pa­bai­go­je jau tu­rė­tų bū­ti gau­ti pre­li­mi­na­rūs duo­me­nys.

Ra­jo­no Ta­ry­ba su­da­riu­si ko­mi­si­ją, ku­ri taip pat aiš­ki­na­si įvy­kio ap­lin­ky­bes, ban­dy­da­ma nu­sta­ty­ti, kur ne­lai­mės die­ną bu­vo ir ką tar­ny­bos me­tu vei­kė Sa­vi­val­dy­bės va­do­vai.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ūkininkų laukuose žydi facelijos, dobilai, noksta grikiai
* Metusi vadovės darbą banke kraštietė iš naujo atrado save
* Rajono kolektyvai Žolinės šventėje linksmino Punsko lietuvius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar keliate atostogų nuotraukas į socialinius tinklus?
Taip, keliu nuolat.
Įkeliu vieną kitą.
Niekada to nedarau.
Socialiniais tinklais nesinaudoju.Kalbos patarimai

Ar vartotinas pasakymas „ko eigoje“?
Ne, tai netaisyklinga konstrukcija. Vyksmo laikui ar tarpui nusakyti žodžio „ eiga “ vietininkas netinka. Vietoj jo gali būti vartojama metu, per ką arba pusdalyvis, padalyvis. Žaidimo eigoje (= Žaidimo metu; Žaidžiant ) išryškėjo komandos pajėgumas. Metų eigoje (= Per metus ) daug kas gali pasikeisti.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas