„Santaka“ / Konferencija apie šeimos ir mokyklos santykius

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-12-03 07:06

Dalinkitės:  


Kon­fe­ren­ci­jo­je ne­trū­ko dis­ku­si­jų.

Konferencija apie šeimos ir mokyklos santykius

Vil­ka­viš­kio pra­di­nė mo­kyk­la suor­ga­ni­za­vo res­pub­li­ki­nę pra­kti­nę kon­fe­ren­ci­ją „Ver­ty­bių ug­dy­mas šei­mo­je ir mo­kyk­lo­je“. Tai bu­vo kaip tą­sa anks­tes­niais me­tais Vil­ka­viš­ky­je su­reng­tos kon­fe­ren­ci­jos „Svei­kas vai­kas – var­tai į atei­tį“. Ši kon­fe­ren­ci­ja bu­vo orien­tuo­ta ne tik į švie­ti­mo sis­te­mos dar­buo­to­jus, bet ir į mo­ki­nių tė­vus. Ren­gi­nys su­lau­kė dau­giau nei 150 da­ly­vių iš Vil­ka­viš­kio ra­jo­no, Ma­ri­jam­po­lės bei Aly­taus, ja­me da­ly­va­vo maž­daug 20 įstai­gų at­sto­vai. Dar­bas vy­ko sklan­džiai, nes jam ruo­šian­tis daug pa­stan­gų įdė­jo mo­kyk­los pe­da­go­gės, di­rek­to­rė A. Straz­die­nė su­ra­do rė­mė­jų, o „Auš­ros“ gim­na­zi­ja su­tei­kė pa­tal­pas.

Kon­fe­ren­ci­jo­je sve­čia­vo­si ir svei­ki­ni­mo žo­dį ta­rė Švie­ti­mo sky­riaus ve­dė­ja A. Fi­na­gė­je­vie­nė, sky­riaus vyr. spe­cia­lis­tės I. Me­sec­kie­nė, E. Šven­to­rai­tie­nė, Sa­vi­val­dy­bės at­sto­vės D. Vilt­ra­kie­nė, D. Sa­ba­šins­kie­nė.

Pro­jek­to ini­cia­to­rė, Vil­ka­viš­kio pra­di­nės mo­kyk­los di­rek­to­riaus pa­va­duo­to­ja ug­dy­mui Jo­vi­ta Gra­ka­vi­nie­nė da­ly­viams pri­sta­tė kon­fe­ren­ci­jos tiks­lą – „To­bu­lin­ti mo­ky­to­jų ir tė­vų pe­da­go­gi­nes kom­pe­ten­ci­jas, ak­cen­tuo­jant žmo­giš­kų­jų ver­ty­bių ug­dy­mo bū­ti­ny­bę ir įgy­ven­di­ni­mo ga­li­my­bes“. Šio tiks­lo kryp­tin­gai bu­vo sie­kia­ma kon­fe­ren­ci­jos me­tu.

Pir­mą­ją kon­fe­ren­ci­jos pa­skai­tą skai­tė dr. kun. Ri­man­tas Skin­kai­tis. Jis nag­ri­nė­jo žmo­gaus ver­ty­bi­nių nuo­sta­tų klau­si­mus, pa­brė­žė dva­si­nių ir am­ži­nų­jų ver­ty­bių svar­bą. Ki­tą bend­rą pa­skai­tą te­ma „Mei­lė – žmo­giš­kų­jų ver­ty­bių pa­grin­das“ skai­tė pro­fe­so­rius, edu­ko­lo­gi­jos moks­lų dak­ta­ras Al­ber­tas Pi­li­čiaus­kas. Jis tę­sė ku­ni­go min­tį apie krikš­čio­niš­kų­jų ver­ty­bių svar­bą, nagrinėjo meilės temą. Pa­sak lek­to­riaus, mei­lės ver­ty­bei Lie­tu­vo­je ir pa­sau­ly­je at­ras­tas pa­kai­ta­las – sek­sua­lu­mas. Mei­lės ter­mi­nas ta­pęs ne­pa­to­giu žo­džiu, nes jis įpa­rei­go­ja gerb­ti ir at­jaus­ti ki­tą žmo­gų, pa­gel­bė­ti. Iš šių ver­ty­bių ky­la pa­rei­ga ir at­sa­ko­my­bė.

Ant­ro­ji lek­to­riaus pa­skai­tos da­lis bu­vo pa­va­din­ta „Mei­lė ug­dy­to­jo gy­ve­ni­me“. Jo tei­gi­niai bu­vo orien­tuo­ti į tai, kad mo­ky­to­jas pri­va­lo ne tik mo­ki­nį my­lė­ti, bet ir iš­min­tin­gai iš jo rei­ka­lau­ti. Ka­dan­gi da­bar mo­kyk­la neauk­lė­ja mo­ki­nių, o tik tei­kia ži­nias ir ruo­šia „šim­ta­ba­li­nin­kus“, to­dėl vai­kui trūks­ta do­ro­vi­nio imu­ni­te­to. Jį tu­ri su­teik­ti tė­vai.

Po bend­rų pa­skai­tų kon­fe­ren­ci­jos da­ly­viai pa­si­da­li­jo į ke­tu­rias gru­pes. So­cia­li­nių moks­lų dak­ta­rė Lo­li­ta Na­vic­kie­nė sa­vo gru­pė­je nag­ri­nė­jo vai­ko pa­ži­ni­mo ir pri­pa­ži­ni­mo te­mą, kaip iš­tir­ti ne­pil­na­me­čio emo­ci­nę būk­lę per me­nus, vyko pra­kti­niai už­siė­mi­mai.

Ti­ky­bos mo­ky­to­ja me­to­di­nin­kė Vil­ma Ba­lan­die­nė skai­tė pa­skai­tą apie dva­si­nius vai­ko ir ap­skri­tai žmo­gaus po­rei­kius.

Dar vie­no­je gru­pė­je kon­fe­ren­ci­jos or­ga­ni­za­to­rė J. Gra­ka­vi­nie­nė ana­li­za­vo šei­mos ir mo­kyk­los san­ty­kių tur­ti­ni­mo pro­ble­mą. Vil­ka­viš­kio Sa­lo­mė­jos Nė­ries pa­grin­di­nės mo­kyk­los psi­cho­lo­gė Leo­ka­di­ja Bal­sie­nė iš­ryš­ki­no vai­ko am­žiaus tarps­nių psi­cho­lo­gi­ją, nag­ri­nė­jo psi­cho­lo­gi­nes šei­mos pro­ble­mas.

Bai­gia­ma­ja­me kon­fe­ren­ci­jos po­sė­dy­je vy­ko dis­ku­si­jos, bu­vo priim­tos ir pa­skelb­tos kon­fe­ren­ci­jos iš­va­dos – re­ko­men­da­ci­jos tė­vams ir mo­ky­to­jams, baž­ny­čiai bei ži­niask­lai­dai.Ra­sa KUR­ŠEN­TAI­TIE­NĖ

Vil­ka­viš­kio pra­di­nės mo­kyk­los mo­ky­to­ja me­to­di­nin­kė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas