„Santaka“ / Konferencija apie šeimos ir mokyklos santykius

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39

Reikalingas (-a) pagalbinis darbininkas (-ė) ūkio darbams, mokantis (-i) karves melžti aparatu. Darbas netoli Gražiškių. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-11-29 08:57:12

Parduoda dalimis CITROEN BERLINGO (2002 m., dyzelis, 1,9 l, 51 kW), AUDI A4 (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW POLO (1997 m., 1,9 l, dyzelis, 47 kW), VW GOLF IV (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW), VW SHARAN (1998 m., 1,9 l, TDI, 81 kW). Tel. 8 699 28 707.
Galioja iki: 2018-11-29 10:25:14Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-12-03 07:06

Dalinkitės:  


Kon­fe­ren­ci­jo­je ne­trū­ko dis­ku­si­jų.

Konferencija apie šeimos ir mokyklos santykius

Vil­ka­viš­kio pra­di­nė mo­kyk­la suor­ga­ni­za­vo res­pub­li­ki­nę pra­kti­nę kon­fe­ren­ci­ją „Ver­ty­bių ug­dy­mas šei­mo­je ir mo­kyk­lo­je“. Tai bu­vo kaip tą­sa anks­tes­niais me­tais Vil­ka­viš­ky­je su­reng­tos kon­fe­ren­ci­jos „Svei­kas vai­kas – var­tai į atei­tį“. Ši kon­fe­ren­ci­ja bu­vo orien­tuo­ta ne tik į švie­ti­mo sis­te­mos dar­buo­to­jus, bet ir į mo­ki­nių tė­vus. Ren­gi­nys su­lau­kė dau­giau nei 150 da­ly­vių iš Vil­ka­viš­kio ra­jo­no, Ma­ri­jam­po­lės bei Aly­taus, ja­me da­ly­va­vo maž­daug 20 įstai­gų at­sto­vai. Dar­bas vy­ko sklan­džiai, nes jam ruo­šian­tis daug pa­stan­gų įdė­jo mo­kyk­los pe­da­go­gės, di­rek­to­rė A. Straz­die­nė su­ra­do rė­mė­jų, o „Auš­ros“ gim­na­zi­ja su­tei­kė pa­tal­pas.

Kon­fe­ren­ci­jo­je sve­čia­vo­si ir svei­ki­ni­mo žo­dį ta­rė Švie­ti­mo sky­riaus ve­dė­ja A. Fi­na­gė­je­vie­nė, sky­riaus vyr. spe­cia­lis­tės I. Me­sec­kie­nė, E. Šven­to­rai­tie­nė, Sa­vi­val­dy­bės at­sto­vės D. Vilt­ra­kie­nė, D. Sa­ba­šins­kie­nė.

Pro­jek­to ini­cia­to­rė, Vil­ka­viš­kio pra­di­nės mo­kyk­los di­rek­to­riaus pa­va­duo­to­ja ug­dy­mui Jo­vi­ta Gra­ka­vi­nie­nė da­ly­viams pri­sta­tė kon­fe­ren­ci­jos tiks­lą – „To­bu­lin­ti mo­ky­to­jų ir tė­vų pe­da­go­gi­nes kom­pe­ten­ci­jas, ak­cen­tuo­jant žmo­giš­kų­jų ver­ty­bių ug­dy­mo bū­ti­ny­bę ir įgy­ven­di­ni­mo ga­li­my­bes“. Šio tiks­lo kryp­tin­gai bu­vo sie­kia­ma kon­fe­ren­ci­jos me­tu.

Pir­mą­ją kon­fe­ren­ci­jos pa­skai­tą skai­tė dr. kun. Ri­man­tas Skin­kai­tis. Jis nag­ri­nė­jo žmo­gaus ver­ty­bi­nių nuo­sta­tų klau­si­mus, pa­brė­žė dva­si­nių ir am­ži­nų­jų ver­ty­bių svar­bą. Ki­tą bend­rą pa­skai­tą te­ma „Mei­lė – žmo­giš­kų­jų ver­ty­bių pa­grin­das“ skai­tė pro­fe­so­rius, edu­ko­lo­gi­jos moks­lų dak­ta­ras Al­ber­tas Pi­li­čiaus­kas. Jis tę­sė ku­ni­go min­tį apie krikš­čio­niš­kų­jų ver­ty­bių svar­bą, nagrinėjo meilės temą. Pa­sak lek­to­riaus, mei­lės ver­ty­bei Lie­tu­vo­je ir pa­sau­ly­je at­ras­tas pa­kai­ta­las – sek­sua­lu­mas. Mei­lės ter­mi­nas ta­pęs ne­pa­to­giu žo­džiu, nes jis įpa­rei­go­ja gerb­ti ir at­jaus­ti ki­tą žmo­gų, pa­gel­bė­ti. Iš šių ver­ty­bių ky­la pa­rei­ga ir at­sa­ko­my­bė.

Ant­ro­ji lek­to­riaus pa­skai­tos da­lis bu­vo pa­va­din­ta „Mei­lė ug­dy­to­jo gy­ve­ni­me“. Jo tei­gi­niai bu­vo orien­tuo­ti į tai, kad mo­ky­to­jas pri­va­lo ne tik mo­ki­nį my­lė­ti, bet ir iš­min­tin­gai iš jo rei­ka­lau­ti. Ka­dan­gi da­bar mo­kyk­la neauk­lė­ja mo­ki­nių, o tik tei­kia ži­nias ir ruo­šia „šim­ta­ba­li­nin­kus“, to­dėl vai­kui trūks­ta do­ro­vi­nio imu­ni­te­to. Jį tu­ri su­teik­ti tė­vai.

Po bend­rų pa­skai­tų kon­fe­ren­ci­jos da­ly­viai pa­si­da­li­jo į ke­tu­rias gru­pes. So­cia­li­nių moks­lų dak­ta­rė Lo­li­ta Na­vic­kie­nė sa­vo gru­pė­je nag­ri­nė­jo vai­ko pa­ži­ni­mo ir pri­pa­ži­ni­mo te­mą, kaip iš­tir­ti ne­pil­na­me­čio emo­ci­nę būk­lę per me­nus, vyko pra­kti­niai už­siė­mi­mai.

Ti­ky­bos mo­ky­to­ja me­to­di­nin­kė Vil­ma Ba­lan­die­nė skai­tė pa­skai­tą apie dva­si­nius vai­ko ir ap­skri­tai žmo­gaus po­rei­kius.

Dar vie­no­je gru­pė­je kon­fe­ren­ci­jos or­ga­ni­za­to­rė J. Gra­ka­vi­nie­nė ana­li­za­vo šei­mos ir mo­kyk­los san­ty­kių tur­ti­ni­mo pro­ble­mą. Vil­ka­viš­kio Sa­lo­mė­jos Nė­ries pa­grin­di­nės mo­kyk­los psi­cho­lo­gė Leo­ka­di­ja Bal­sie­nė iš­ryš­ki­no vai­ko am­žiaus tarps­nių psi­cho­lo­gi­ją, nag­ri­nė­jo psi­cho­lo­gi­nes šei­mos pro­ble­mas.

Bai­gia­ma­ja­me kon­fe­ren­ci­jos po­sė­dy­je vy­ko dis­ku­si­jos, bu­vo priim­tos ir pa­skelb­tos kon­fe­ren­ci­jos iš­va­dos – re­ko­men­da­ci­jos tė­vams ir mo­ky­to­jams, baž­ny­čiai bei ži­niask­lai­dai.Ra­sa KUR­ŠEN­TAI­TIE­NĖ

Vil­ka­viš­kio pra­di­nės mo­kyk­los mo­ky­to­ja me­to­di­nin­kė


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas