„Santaka“ / Patruliuoja drauge su lenkais

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Turintis patirties suvirintojas dujomis ir elektra ieško darbo. Tel. 8 638 51 766.
Galioja iki: 2019-05-20 13:15:33

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį (be dokumentų), melžimo aikštelę (2 vietų), rusišką ritininį presą PRP-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-05-23 09:34:14

Reikalingas žmogus, turintis žoliapjovę, sezono metu pjauti žolę sklype aplink namą Pilviškių miestelyje. Tel. 8 682 20 404.
Galioja iki: 2019-05-23 10:45:52

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį (metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu) vandeniui, kurui, skystoms trąšoms ir pan. Yra galimybė atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-05-26 09:34:13Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-12-03 06:58

Dalinkitės:  


Vilkaviškio gatvėse kolegai lenkui Andžejui Vyžleinskiui (iš dešinės) talkino Marijampolės AVPK Kelių policijos skyriaus vyriausiasis specialistas Martynas Matulevičius ir vilkaviškietis Patrulių būrio vadas Robertas Pėčelis.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Patruliuoja drauge su lenkais

Eglė KVIESULAITIENĖ

Nuo­lat vyks­tan­čiuo­se bend­ruo­se Lie­tu­vos ir Len­ki­jos pa­rei­gū­nų mo­ky­muo­se da­ly­vau­ja ir vil­ka­viš­kie­čiai po­li­ci­nin­kai.

Praė­ju­sią sa­vai­tę Ma­ri­jam­po­lė­je ir Su­val­kuo­se (Len­ki­jos Res­pub­li­ka) vy­ku­siuo­se bend­ruo­se Lie­tu­vos ir Len­ki­jos mo­ky­muo­se da­ly­va­vo po 8 abie­jų ša­lių pa­rei­gū­nus. Po­li­ci­nin­kai mo­kė­si ir da­ly­va­vo per­se­kio­ji­mo per Lie­tu­vos ir Len­ki­jos sie­ną ope­ra­ci­jo­se, klau­sė­si pa­skai­tų, ku­rias dės­tė Lie­tu­vos bei Len­ki­jos eks­per­tai.

Mo­ky­mų me­tu pa­rei­gū­nai ana­li­za­vo tarp­tau­ti­nį per­se­kio­ji­mo ker­tant sie­ną reg­la­men­ta­vi­mą, na­cio­na­li­nio reg­la­men­ta­vi­mo Lie­tu­vo­je ir Len­ki­jo­je ypa­tu­mus.

Anot mo­ky­muo­se da­ly­va­vu­sio PK Vie­šo­sios tvar­kos sky­riaus vir­ši­nin­ko Kęs­tu­čio Žir­nia­vi­čiaus, la­bai svar­bu, kad abie­jų ša­lių pa­rei­gū­nų veiks­mai bū­tų su­de­rin­ti, kad veik­tų bend­ra sis­te­ma, o pra­ne­šus apie pa­žei­dė­ją, vyks­tan­tį sie­nos link, ki­tos ša­lies pa­rei­gū­nai rea­guo­tų žai­biš­kai. Jei pa­rei­gū­nai lai­ku ne­gaus in­for­ma­ci­jos ir ne­su­de­rins veiks­mų, pa­te­kęs į ki­tos ša­lies ju­ris­dik­ci­ją nu­si­kal­tė­lis spės pa­si­slėp­ti.

Vy­kę mo­ky­mai – vie­na iš pro­jek­to „Po­li­ci­jos bend­ra­dar­bia­vi­mo per sie­ną ga­li­my­bių Lie­tu­vo­je, Lat­vi­jo­je ir Len­ki­jo­je stip­ri­ni­mas“ veik­lų. Mi­nė­tas pro­jek­tas yra pa­reng­tas pa­gal spe­cia­lią­ją Eu­ro­pos Są­jun­gos pro­gra­mą „Nu­si­kals­ta­mu­mo pre­ven­ci­ja ir ko­va su nu­si­kals­ta­mu­mu“ ir yra fi­nan­suo­ja­mas Eu­ro­pos Są­jun­gos, Lie­tu­vos, Lat­vi­jos ir Len­ki­jos lė­šo­mis. Pro­jek­tas įgy­ven­di­na­mas nuo 2010 m. ge­gu­žės mėn. ir truks tre­jus me­tus.

Pro­jek­to įgy­ven­di­ni­mo me­tu Lie­tu­vo­je, Lat­vi­jo­je ir Len­ki­jo­je iš vi­so bus or­ga­ni­zuo­tos 2 kon­fe­ren­ci­jos bei 42 mo­ky­mo ren­gi­niai bend­ro pa­tru­lia­vi­mo, per­se­kio­ji­mo per sie­ną, se­ki­mo per sie­ną bei tarp­tau­ti­nio po­li­ci­jos bend­ra­dar­bia­vi­mo ang­lų kal­bos kur­sai. Taip pat bus pa­reng­tos bend­ros mo­ky­mo pro­gra­mos, at­nau­jin­ti dvi­ša­liai Lie­tu­vos ir Len­ki­jos bei Lie­tu­vos ir Lat­vi­jos po­li­ci­jos bend­ra­dar­bia­vi­mo per sie­ną va­do­vai.

Pa­gal pa­na­šią pro­gra­mą ne­se­niai mo­ky­muo­se da­ly­va­vo ir mū­sų ra­jo­no pa­tru­liai. Jie taip pat klau­sė­si pa­skai­tų, su­si­pa­ži­no su Len­ki­jos įsta­ty­mų ba­ze, o pra­kti­nių už­siė­mi­mų me­tu pa­tru­lia­vo ke­liuo­se. Drau­ge su ko­le­go­mis iš Sei­nų, Su­val­kų, Bia­lys­to­ko vil­ka­viš­kie­čiai pa­tru­lia­vo Len­ki­jos pu­sė­je, o len­kai – mū­sų bei gre­ti­mų ra­jo­nų ke­liuo­se.

Pro­jek­te da­ly­va­vęs Vil­ka­viš­kio ra­jo­no PK Pat­ru­lių bū­rio va­das Ro­ber­tas Pė­če­lis sa­kė, kad vai­ruo­to­jai tu­rė­tų ne­si­ste­bė­ti, ra­jo­no ke­liuo­se iš­vy­dę pa­rei­gū­nų au­to­mo­bi­lį, pa­žy­mė­tą Len­ki­jos po­li­ci­jos ženk­lais. Mat bend­ri pa­tru­lia­vi­mai vyks gan daž­nai. Tie­sa, kol kas pa­rei­gū­nai bend­rau­da­mi jau­čia kal­bos bar­je­rą, mat len­kai sun­kiai su­pran­ta lie­tu­viš­kai, o lie­tu­viai – len­kiš­kai. Ta­čiau daž­niau bend­rau­jant su­si­kal­bė­ti tar­ny­bo­je var­to­ja­mais ter­mi­nais tam­pa vis leng­viau.

O vai­ruo­to­jai ne­tu­rė­tų bai­min­tis, kad juos su­stab­dys lie­tu­viš­kai ne­kal­ban­tis pa­rei­gū­nas, mat drau­ge vi­suo­met pa­tru­liuos ir vil­ka­viš­kie­čiai po­li­ci­nin­kai.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ūkininkai vengia savarankiškai deklaruoti pasėlius
* Eiti su lazdomis blogo oro nėra
* Dėl šuns lojimo darbo turi Savivaldybė ir policija
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate gavę europinės paramos lėšų?
Gavau paramą verslui, ūkiui.
Paramos lėšomis atsinaujinau būstą.
Prašiau, bet man jų neskyrė.
Europinių pinigų nesu prašęs.Kalbos patarimai

Ką vartoti vietoj skolinio blògas?
Vietoj nenorminio žodžio blògas (angl. blog, weblog, web log ) teikiamas lietuviškas atitikmuo tinklaraštis. Tai internete paprastai viešai skelbiamas dienoraštis. Plg. kiti atitikmenys: tinklaraštininkas (ne blogeris ), rašyti tinklaraštį (ne bloginti ), vesti vaizdo tinklaraštį (ne vloginti ) etc.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas