„Santaka“ / Daugiabučių gyventojus ragino renovuoti namus

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Vilkaviškyje remontuoja variklius, keičia dirželius, tikrina, šlifuoja variklių galvutes, atlieka lengvųjų automobilių kompiuterinę diagnostiką. Tel. 8 609 79 788.
Galioja iki: 2018-11-16 08:58:32

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-30 00:10

Dalinkitės:  


Seminarą apie daugiabučių namų atnaujinimo galimybes vedę Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros specialistai aiškino, jog seni pastatai neša didžiulius šilumos energijos nuostolius.

Eglės MIČIULIENĖS nuotr.


Daugiabučių gyventojus ragino renovuoti namus

Praė­ju­sią sa­vai­tę Vil­ka­viš­kio ra­jo­no sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos sa­lė­je Sa­vi­val­dy­bės at­sto­vai kar­tu su Būs­to ir ur­ba­nis­ti­nės plėt­ros agen­tū­ros Ma­ri­jam­po­lės re­gio­ni­nio pa­da­li­nio spe­cia­lis­tais or­ga­ni­za­vo se­mi­na­rą te­ma „Pro­ga at­si­nau­jin­ti. Dau­gia­bu­čių na­mų at­nau­ji­ni­mo ga­li­my­bės“.

Būs­to ir ur­ba­nis­ti­nės plėt­ros agen­tū­ros (BU­PA) vy­riau­sie­ji spe­cia­lis­tai Ire­na Tru­šie­nė bei Rai­mon­das Dau­no­ra­vi­čius pri­sta­tė pa­ko­re­guo­tą dau­gia­bu­čių na­mų at­nau­ji­ni­mo fi­nan­sa­vi­mo mo­de­lį, ap­ta­rė pro­gra­mos įgy­ven­di­ni­mo ypa­tu­mus: vals­ty­bės pa­ra­mos prie­mo­nes, kre­di­ta­vi­mo są­ly­gas, do­ku­men­tų tvar­ky­mą ir kt.

Kaip ži­nia, dau­gu­ma dau­gia­bu­čių na­mų yra se­ni, eko­no­miš­kai nee­fek­ty­vūs, už jų šil­dy­mą gy­ven­to­jai mo­ka di­de­lius pi­ni­gus. To­dėl žmo­nės ra­gi­na­mi re­no­vuo­ti dau­gia­bu­čius pa­si­nau­do­jant ES ini­cia­ty­va įsteig­to kont­ro­liuo­jan­čio­jo fon­do JES­SI­CA pa­ra­ma.

Se­mi­na­ro ve­dė­jai ro­dė ter­mo­nuot­rau­kas, ku­rio­se už­fik­suo­ti pa­sta­tai su ši­lu­mos nuo­sto­liais, kai į lau­ką per sie­nų ir du­rų ply­šius iš­lei­džia­mi di­de­li ši­lu­mos kie­kiai. Šiuos pa­vyz­džius pra­ne­šė­ja I. Tru­šie­nė ly­gi­no su re­no­vuo­tais, san­da­riais būs­tais, ku­rie yra ne tik išo­riš­kai gra­žes­ni, bet ir eko­no­miš­kai efek­ty­ves­ni.

Anot pre­le­gen­tės, pa­sta­tus šiuo me­tu ver­ta re­no­vuo­ti ir dėl to, jog sta­ty­bų kai­nos kri­tu­sios iki 40 pro­c.

Tie­sa, anks­čiau dau­gia­bu­čių gy­ve­na­mų­jų na­mų re­no­va­ci­ją Vy­riau­sy­bė rė­mė 50 pro­c. Šiuo me­tu pa­reng­tas nau­jas re­no­va­ci­jos pa­ra­mos mo­de­lis. Pa­gal jį vals­ty­bės pa­ra­ma gy­ven­to­jams sie­kia tik 15 pro­c. Pro­jek­to ren­gi­mo iš­lai­doms, sta­ty­bos dar­bų prie­žiū­rai ir ad­mi­nist­ra­vi­mui tei­kia­ma 50 pro­c. pa­ra­ma.

Pa­lan­kiau­sia ši sis­te­ma yra ne­pa­si­tu­rin­čioms šei­moms – joms bus pa­deng­tos vi­sos pro­jek­to įgy­ven­di­ni­mo iš­lai­dos. Kaip paaiš­ki­no BU­PA at­sto­vai, 100 pro­c. vals­ty­bės pa­ra­mą gaus vi­si žmo­nės, ku­rie gau­na kom­pen­sa­ci­jas už būs­tų šil­dy­mą bei karš­tą van­de­nį.

Re­no­vuo­jant pa­sta­tus siū­lo­mos įvai­rios na­mo ener­gi­nį efek­ty­vu­mą di­di­nan­čios prie­mo­nės: tai šil­dy­mo ir karš­to van­dens sis­te­mų ka­pi­ta­li­nis re­mon­tas, lan­gų ir lau­ko du­rų kei­ti­mas, sto­go šil­ti­ni­mas, bal­ko­nų įstik­li­ni­mas pa­gal bend­rą pro­jek­tą, rū­sio per­dan­gos ap­šil­ti­ni­mas, co­ko­lio šil­ti­ni­mas, al­ter­na­ty­vios ener­gi­jos šal­ti­nių (sau­lės, vė­jo ir pan.) įran­gos pa­sta­ty­mas bei ki­tos prie­mo­nės.

Ką konk­re­čiai na­me rei­kė­tų re­no­vuo­ti, pa­si­ren­ka pa­tys dau­gia­bu­čio gy­ven­to­jai.

Į se­mi­na­rą at­vy­kę dau­gia­bu­čių na­mų bend­ri­jų pir­mi­nin­kai bei gy­ven­to­jai tu­rė­jo įvai­rių klau­si­mų. Tie­sa, ne į vi­sus juos se­mi­na­ro or­ga­ni­za­to­riai ga­lė­jo at­sa­ky­ti, mat kai ku­rie dau­giau bu­vo skir­ti Sa­vi­val­dy­bės at­sto­vams, ši­lu­mos tink­lams, UAB „Vil­ku­va“ ar ki­tų sri­čių spe­cia­lis­tams. Pa­vyz­džiui, žmo­nės prie­kaiš­ta­vo, kad ši­lu­mą pra­lei­džia ne tik ne­san­da­rios na­mo sie­nos, bet ir pra­stai izo­liuo­ti lau­ke nu­ties­ti vamz­dy­nai, ku­rių iš­ve­džio­ji­mo vie­to­se žie­mą nu­tirps­ta snie­gas. Juk už to­kį lau­ko „ap­šil­dy­mą“ taip pat mo­ka var­to­to­jai.

Gy­ven­to­jai smul­kiau tei­ra­vo­si, ką ga­li­ma keis­ti pa­gal būs­to re­no­va­ci­jos pro­gra­mą, kaip ap­skai­čiuo­ja­mas at­nau­jin­to būs­to efek­ty­vu­mo pro­cen­tas, per kiek lai­ko re­no­va­ci­ja at­si­pirks ir pan.

Se­mi­na­ro or­ga­ni­za­to­riai pa­gal ga­li­my­bes at­sa­kė į žmo­nių klau­si­mus, smul­kiai išaiš­ki­no vi­sus pa­ruo­šia­muo­sius dar­bus, ku­riuos rei­kia at­lik­ti no­rint re­no­vuo­ti būs­tą.

Ta­čiau vi­siems, ku­rie iš tie­sų pa­si­ry­žę re­no­vuo­ti na­mą, ge­riau­sia yra su­šauk­ti gy­ven­to­jų su­si­rin­ki­mą ir į jį pa­si­kvies­ti BU­PA spe­cia­lis­tus. Jie gy­ven­to­jams de­ta­liai išaiš­kins vi­sus to­li­mes­nius žings­nius. Apie na­mų re­no­va­ci­ją in­for­ma­ci­jos ga­li­ma ras­ti ir tink­la­la­py­je www.at­nau­jink­bus­ta.lt.„Santakos“ inf.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje kursis Prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovybė
* Trumpoje gatvėje – ilga nesutarimų gija
* Vis daugiau vilkaviškiečių atranda kalanetikos naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar rūpinatės savo įvaizdžiu socialiniuose tinkluose?
Informaciją skelbiu apgalvotai.
Dėl to visai nesuku galvos.
Neturiu socialinio tinklo paskyros.Kalbos patarimai

Ar taisyklinga „priimti dėmesin (domėn)“?
Ne, nes tai yra nevartotinas vertinys. Ne priimti dėmesin (domėn), o atsižvelgti, turėti galvoje, omenyje.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas