„Santaka“ / Varganas virbaliečio gyvenimas – savo noru

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį (be dokumentų), melžimo aikštelę (2 vietų), rusišką ritininį presą PRP-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-05-23 09:34:14

Reikalingas žmogus, turintis žoliapjovę, sezono metu pjauti žolę sklype aplink namą Pilviškių miestelyje. Tel. 8 682 20 404.
Galioja iki: 2019-05-23 10:45:52

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį (metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu) vandeniui, kurui, skystoms trąšoms ir pan. Yra galimybė atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-05-26 09:34:13

Buhalterė ieško papildomo darbo. Tvarko įmonių, ūkininkų buhalteriją. Tel. 8 678 70 201.
Galioja iki: 2019-05-31 16:30:41Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-30 00:05

Dalinkitės:  


R. Jakš­čio būs­te ir mie­ga­ma­sis, ir iš­vie­tė – vie­no­je vie­to­je.

Autorės nuotr.


Varganas virbaliečio gyvenimas – savo noru

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Į re­dak­ci­ją skam­bi­no vir­ba­lie­čiai, užė­jus šal­čiams su­si­rū­pi­nę mies­te­lio be­na­mio li­ki­mu.

– Įsi­vaiz­duo­ki­te, žmo­gus mie­ga na­me­ly­je be lan­gų ir du­rų, ten, kur anks­čiau bu­vo Vir­ba­lio pie­ni­nės va­ly­mo įren­gi­niai, – pa­sa­ko­jo skam­bi­nęs vy­riš­kis. – Ta vie­ta yra Lais­vės gat­vės ga­le, kur se­niū­ni­ja ver­čia šiukš­les. Se­niū­ni­jos dar­buo­to­jams pra­neš­ta apie šą­lan­tį be­na­mį, bet nie­kas nie­ko ne­da­ro.

Vir­ba­liš­kis pa­sa­ko­jo, kad anks­čiau Rai­mun­dą Jakš­tį pri­glaus­da­vo žmo­nės, pas ku­riuos šis už­dar­biau­da­vo. Da­bar, kai jau ne­be­li­ko svei­ka­tos ir pa­ts vos paei­na, be­na­mis nie­kam ne­rei­ka­lin­gas. Jis tie­siog „iš­mes­tas“ kar­tu su šiukš­lė­mis.

– Nie­kam žmo­gus ne­rū­pi. Ras su­ša­lu­sį vie­ną die­ną ir nie­kas ne­bus at­sa­kin­gas... – atvykti kvie­tė ki­ta pa­šne­ko­vė.

Kar­tu su Vir­ba­lio se­niū­nu Zi­tu La­se­vi­čiu­mi iš­si­ruo­šė­me ieš­ko­ti be­na­mio „re­zi­den­ci­jos“. Val­džios at­sto­vas tei­gė tik­rai ne­ži­nąs, kur var­ge­ta šiuo me­tu gy­ve­na.

Pak­lai­džio­ję po ap­griu­vu­sius sta­ti­nius bu­vu­sio­je pie­ni­nės va­ly­mo įren­gi­nių te­ri­to­ri­jo­je, nuo­ša­liau­sia­me na­me­ly­je ap­ti­ko­me skur­džios bui­ties pėd­sa­kus. Vė­jo per­ko­šia­ma­me na­me­liūkš­ty­je tie­siog ant be­to­no bu­vo pa­ties­tas čiu­ži­nys, ant jo – su­kuis­ti dve­ji pa­ta­lai, o ant vi­nies sie­no­je pa­ka­bin­tas pa­lai­kis švar­kas. Aki­vaiz­du, kad gam­ti­niai rei­ka­lai taip pat bu­vo at­lie­ka­mi to­je pa­čio­je pa­tal­po­je.

Pa­ties „gas­pa­do­riaus“ ras­ti ne­pa­si­se­kė. Ma­tyt, šis bu­vo kaž­kur išė­jęs: ar už­dar­biau­ti, ar šiaip po mies­te­lį pa­si­dai­ry­ti.

Se­niū­nas Z. La­se­vi­čius pa­sa­ko­jo, kad šį žmo­gų ži­no ir jau se­niai kal­bi­nęs at­vyk­ti į se­niū­ni­ją, sto­ti į ei­lę so­cia­li­niam būs­tui gau­ti ar prie­globs­čiui Gud­kai­mio glo­bos na­muo­se įfor­min­ti.

Ta­čiau R. Jakš­tys, pa­sak se­niū­no, kol kas ne­si­ro­do.

Žmo­gus gau­na pen­si­ją, bet ji tu­rė­tų bū­ti la­bai ne­di­de­lė. Mat vy­riš­kis ne­ma­žą da­lį sa­vo gy­ve­ni­mo pra­lei­dęs lais­vės atė­mi­mo įstai­go­se, tad ir to dar­bo sta­žo – ne ka­žin kiek.

– Mes ga­li­me jį ap­gy­ven­din­ti kai­me, – tei­gė se­niū­nas. – Bet Jakš­tys būs­to nie­kur ki­tur ne­no­ri, tik pa­čia­me Vir­ba­ly­je. To­dėl pas mus dau­giau ir ne­ro­do akių. Mū­sų duo­me­ni­mis, il­gą lai­ką Jakš­čio Vir­ba­lio mies­te ne­bu­vo. Par­da­vęs su se­se­ri­mi čia tu­rė­tą bu­tą, jis iš­si­kraus­tė gy­ven­ti ki­tur. Ta­čiau prieš ket­ve­rius me­tus jis vėl pa­si­ro­dė Vir­ba­ly­je. Gy­ve­no tai šen, tai ten.

Pa­sak se­niū­no, iš pra­džių žmo­nės vy­riš­kio gai­lė­jo­si, priė­mė, lei­do dar­buo­tis ir gy­ven­ti pas sa­ve.

Tik vis­kas pa­si­kei­tė, kai apie jo ne­ti­ku­sį bū­dą ėmė sklis­ti visokie gandai. Ga­lų ga­le R. Jakš­tys Vy­dū­no gat­vė­s na­me, ku­ria­me bu­vo pri­si­glau­dęs, rūkydamas sukėlė gaisrą. Ta­da jau nie­kas dau­giau ne­pa­no­ro su šiuo žmogumi pra­si­dė­ti.

67 me­tų vy­riš­kis iš­ties pa­si­ro­dė ne­no­rin­tis bend­rau­ti. Pa­ma­tęs vaikš­čio­jan­čius se­niū­ną ir ko­res­pon­den­tus, R. Jakš­tys grei­tai din­go iš Vir­ba­lio cent­ro, ne­spė­jus mums jo net už­kal­bin­ti...


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Mūsų balsai ir premija – „Purpurinio vakaro“ autorei
* Dovanotomis gėlėmis pasipuošė ne tik Vilkaviškis
* Dėl šalnų prognozuojamos aukštesnės vaisių ir uogų kainos
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar esate gavę europinės paramos lėšų?
Gavau paramą verslui, ūkiui.
Paramos lėšomis atsinaujinau būstą.
Prašiau, bet man jų neskyrė.
Europinių pinigų nesu prašęs.Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „daleisti“?
Ne, nes jis sudarytas su svetimu priešdėliu da-. Vietoj daleisti teikiami šie veiksmažodžiai: 1. leisti atsirasti, pa(si)daryti, pvz.: Negalime daleisti pažeidimų (= leisti atsirasti pažeidimams ); 2. sakyti, tarti, manyti, pvz.: Daleiskim (= Sakykim; Tarkim ), tu teisus.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas