„Santaka“ / Kol žemė ilsisi, žemdirbiai gali atsipūsti ir pašvęsti

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda medų. Gali pristatyti į namus. Tel. 8 620 85 872.
Galioja iki: 2019-01-28 10:50:32

Parduoda OPEL ASTRA CARAVAN (1999 m., 1,7 l, dyzelis, 50 kW, TA iki 2019 m. sausio 31 d., 550 Eur). Tel. 8 653 81 967.
Galioja iki: 2019-01-28 11:12:51

Parduoda VW POLO (2003 m., 1,9 l, dyzelis, TA iki 2020 m. lapkričio mėn.). Tel. 8 694 95 488.
Galioja iki: 2019-01-28 11:14:48

Parduoda prikabinamą namelį-kemperį su baldais, paaugintus įvairaus amžiaus veršelius (telyčaites), mobilųjį telefoną CAT S40, padangas M+S 185 | 65R15 (4 vnt.), rusišką ritininį presą PR-1,6. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2019-01-28 13:09:35

Pirktų nedidelį (nuo kelių iki keliolikos arų) žemės ūkio paskirties sklypą netoli Kybartų. Siūlyti įvairius variantus. Tel. 8 699 37 846.
Galioja iki: 2019-02-03 14:12:19

Parduoda arba išnuomoja komercinės paskirties patalpas Kybartuose. Tel. 8 650 28 933.
Galioja iki: 2019-02-03 14:13:18Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-29 23:55

Dalinkitės:  


Pa­gerb­ti pa­žan­gių mū­sų kraš­to žem­dir­bių at­vy­ko že­mės ūkio vi­ce­mi­nist­ras Auš­rys Ma­ci­jaus­kas (kairėje) ir Na­cio­na­li­nės mo­kė­ji­mo agen­tū­ros di­rek­to­rius Sau­lius Si­lic­kas (dešinėje). Jie įtei­kė že­mės ūkio mi­nist­ro Ka­zio Star­ke­vi­čiaus pa­dė­kos raš­tus „Me­tų ūkio“ kon­kur­so ra­jo­ne lai­mė­to­jams Ri­tai ir Ka­zi­mie­rui Venc­kams.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Kol žemė ilsisi, žemdirbiai gali atsipūsti ir pašvęsti

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Penk­ta­die­nį po pie­tų Vil­ka­viš­kio kul­tū­ros cent­re į jiems skir­tą šven­tę rin­ko­si žem­dir­biai.

Šven­tė, pa­va­din­ta „Be­siil­sin­čios že­mės kal­bė­ji­mas“, bu­vo ypač nuo­šir­di. Sce­na­ri­jaus au­to­rė, Vil­ka­viš­kio kul­tū­ros cent­ro et­nog­ra­fė Ni­jo­lė Skin­kie­nė įdė­jo ne­ma­žai šir­dies į žem­dir­biams skir­tą ren­gi­nį.

Pra­si­dė­ju­si įspū­din­ga sce­na apie že­mės at­si­ra­di­mą, skam­bant et­nog­ra­fi­nio an­samb­lio „Kūlg­rin­da“ įra­šams, šven­tė išau­go į šo­kių, dai­nų ir ap­do­va­no­ji­mų ma­ra­to­ną – ne­nuo­bo­dų, bet drau­giš­ką ir jau­kų.

Ypač di­de­lį įspū­dį žiū­ro­vams pa­da­rė iš „že­mės“ (juo­dos ag­rop­lė­ve­lės) len­dan­tys „dai­ge­liai“ – ma­ži vai­kiu­kai. Mat nie­kas net neį­ta­rė, kad po juo­dą že­mę vaiz­duo­jan­čiais gūb­riais ga­li tilp­ti gy­vi šo­kė­jė­liai.

– Že­me, že­me­le, žied­ke­lė­le, su­žy­dėk ru­giais, kvie­čiais, mie­žiais ir vi­so­kiais ja­vais. Būk mums ma­lo­nin­ga vi­siems dar­bams. Iš­lai­kyk mus svei­kus, kad ga­lė­tu­me ge­rai tuos dar­bus at­lik­ti, – žem­dir­bių var­du pra­šė dei­vė Že­my­na ir Že­mė­pa­tis (ren­gi­nio ve­dė­jai Gi­ta­na Mel­ny­kai­tė ir Val­das Va­si­liaus­kas).

Tarp kon­cer­ti­nių pro­gra­mos nu­me­rių bu­vo ap­do­va­no­ti šven­tės „kal­ti­nin­kai“. Tie, ku­rie pa­žan­giai ūki­nin­kau­ja, su­ge­ba vys­ty­ti eko­lo­gi­nį ūkį, yra kū­ry­biš­ki, en­tu­zias­tin­gi, ku­riems šian­dien yra už ką pa­dė­ko­ti.

Pa­gerb­ti pa­žan­gių mū­sų kraš­to žem­dir­bių at­vy­ko že­mės ūkio vi­ce­mi­nist­ras Auš­rys Ma­ci­jaus­kas ir Na­cio­na­li­nės mo­kė­ji­mo agen­tū­ros di­rek­to­rius Sau­lius Si­lic­kas.

Svečiai įtei­kė že­mės ūkio mi­nist­ro Ka­zio Star­ke­vi­čiaus pa­dė­kos raš­tus „Me­tų ūkio“ kon­kur­so ra­jo­ne lai­mė­to­jams Ri­tai ir Ka­zi­mie­rui Venc­kams, taip pat ūki­nin­kams Juo­zui Las­ke­vi­čiui, Edi­tai Di­džiu­lie­nei, Val­dui Ka­mai­čiui, Sau­le­nui Ažels­kui, Vir­gi­ni­jui Auš­ro­tai ir UAB „Vi­lag­ra“ at­sto­vui Vai­dui Češ­ke­vi­čiui.

Sa­vi­val­dy­bės me­ras Al­gir­das Ba­gu­šins­kas pa­dė­kos raš­tais ap­do­va­no­jo po ke­le­tą kiek­vie­nos se­niū­ni­jos ūki­nin­kų.

Gra­žiš­kių se­niū­ni­jos ūki­nin­kė Li­na Po­vi­lai­tie­nė ir Ma­rius Ra­čiu­kai­tis iš Opš­rū­tų kai­mo (Pil­viš­kių sen.) nu­si­pel­nė no­mi­na­ci­jos už žem­dir­biš­kų tra­di­ci­jų tą­są.

Dė­me­sio su­lau­kė ir tautodailininkės Bi­ru­tės Pav­lo­vie­nės megz­to­mis pirš­ti­nė­mis bu­vo ap­do­va­no­ta kon­kur­so „Mis ūki­nin­kai­tė“ fi­na­li­nin­kė Si­gi­ta Vyš­niaus­kai­tė iš Pa­je­vo­nio.

Tau­to­dai­li­nin­ko alvitiečio Rai­mun­do Bla­žai­čio iš­drož­to­mis pa­gar­bos len­to­mis šį­met sa­vo na­mus pa­puoš gra­žiausiai tvar­ko­mų so­dy­bų sa­vi­nin­kai. Tai – Na­ta­li­ja Jan­kaus­kie­nė iš Pan­če­kų kai­mo (Pil­viš­kių sen.), Da­lė ir Da­nas Ru­dze­vi­čiai iš Rū­dos kai­mo (Gi­žų sen.), Dai­va ir Are­tas Pa­ni­taus­kai iš Viš­ty­čio Lau­ko I kai­mo, Ra­mu­tė ir Va­lius Ru­dze­vi­čiai iš Ser­do­kų kai­mo (Šei­me­nos sen.), Ri­ta ir Al­bi­nas Ba­raus­kai iš Kark­li­nių kai­mo (Ke­tur­va­la­kių sen.), Ra­sa ir Vai­das Bra­zaus­kai iš To­tor­kie­mio kai­mo (Viš­ty­čio sen.) bei Ro­mu­tė ir Vy­tau­tas Ju­zu­mai iš Ky­bar­tų.

Taip pat už gra­žią ap­lin­ką ap­do­va­no­ta Gi­žų gy­ven­vie­tė bei Geis­te­riš­kių bend­ruo­me­nės (Bart­nin­kų sen.) pir­mi­nin­kė Vil­ma Čės­nie­nė.

Bū­si­mo der­liaus sim­bo­lis – ke­pa­lė­lis ūki­nin­ko Dai­niaus Čes­na­vi­čiaus iš­kep­tos duo­nos – įteik­tas „Me­tų ūkio“ kon­kur­so nu­ga­lė­to­jams Ri­tai ir Ka­zi­mie­rui Venc­kams, kad jie par­si­ve­žę ją paau­ko­tų Že­mei, ti­kin­tis ge­ro ki­tų me­tų der­liaus.

Po ap­do­va­no­ji­mų su­si­rin­ku­sie­ji žiū­rė­jo Bo­ri­so Dau­gu­vie­čio spek­tak­lį „Žal­do­ky­nė“, ku­rį pa­sta­tė Kel­mės ma­ža­sis teat­ras (rež. Al­gi­man­tas Ar­mo­nas).

Po nuo­tai­kin­go spek­tak­lio vi­si su­si­rin­ku­sie­ji pa­kvies­ti pa­si­vai­šin­ti ant­ro­jo aukš­to fo­jė, kur eks­po­nuo­ja­mi Ale­sės Mar­tin­kie­nės ta­py­bos dar­bai.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ilgai lauktas mamografas jau pradėjo dirbti
* Pirmine teisine pagalba naudojasi vis daugiau žmonių
* Būsimose miesto poilsio zonose ketinama palikti sveikus ir gražius medžius
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pažįstate emigrantų, svarstančių grįžti gyventi į Lietuvą?
Taip, ir ne vieną.
Tokių svarstymų negirdėjau.
Aš svarstau galimybę grįžti.
Pažįstu jau ir grįžusiųjų.Kalbos patarimai

„Karilionas“ ar „kariljonas“?
Nė vienas rašybos variantas nelaikytinas klaida.
„Tarptautinių žodžių žodyne“ šis žodis rašomas be j karilionas (pranc. carillon ): 1. tarpusavyje suderintų įv. dydžio varpų komplektas, turintis automatinį skambinimo mechanizmą; kai kurių karilionų varpai mušami rankomis plaktukais; 2. varpų muzika.
Tačiau Kalbos komisijos posėdyje apsvarsčius nutarta, kad tais atvejais, kai originalo formoje i eina po priebalsės ir tariamas jotas, gali būti rašoma raidė j: kariljonas (kaip šampinjonas, paviljonas ).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas