„Santaka“ / Kol žemė ilsisi, žemdirbiai gali atsipūsti ir pašvęsti

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda traktoriaus MTZ priekinį varantyjį tiltą (naujai perrinktas), kombainą NIVA, traktorių MTZ-82 (geros būklės), keltuvą prie tratoriaus galo. Tel. 8 682 77 847.
Galioja iki: 2018-11-17 09:05:27

Parduoda garažą Vilkaviškyje, prie ligoninės (geras privažiavimas, yra elektra, ištinkuotas), 250 m² komercinės paskirties patalpas Giedriuose (už geležinkelio pervažos, yra aikštelė automobiliams, geras privažiavimas, vandens baseinas). Tel. 8 687 87 459.
Galioja iki: 2018-11-19 14:00:39Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-29 23:55

Dalinkitės:  


Pa­gerb­ti pa­žan­gių mū­sų kraš­to žem­dir­bių at­vy­ko že­mės ūkio vi­ce­mi­nist­ras Auš­rys Ma­ci­jaus­kas (kairėje) ir Na­cio­na­li­nės mo­kė­ji­mo agen­tū­ros di­rek­to­rius Sau­lius Si­lic­kas (dešinėje). Jie įtei­kė že­mės ūkio mi­nist­ro Ka­zio Star­ke­vi­čiaus pa­dė­kos raš­tus „Me­tų ūkio“ kon­kur­so ra­jo­ne lai­mė­to­jams Ri­tai ir Ka­zi­mie­rui Venc­kams.

Romo ČĖPLOS nuotr.


Kol žemė ilsisi, žemdirbiai gali atsipūsti ir pašvęsti

Kristina VAITKEVIČIENĖ

Penk­ta­die­nį po pie­tų Vil­ka­viš­kio kul­tū­ros cent­re į jiems skir­tą šven­tę rin­ko­si žem­dir­biai.

Šven­tė, pa­va­din­ta „Be­siil­sin­čios že­mės kal­bė­ji­mas“, bu­vo ypač nuo­šir­di. Sce­na­ri­jaus au­to­rė, Vil­ka­viš­kio kul­tū­ros cent­ro et­nog­ra­fė Ni­jo­lė Skin­kie­nė įdė­jo ne­ma­žai šir­dies į žem­dir­biams skir­tą ren­gi­nį.

Pra­si­dė­ju­si įspū­din­ga sce­na apie že­mės at­si­ra­di­mą, skam­bant et­nog­ra­fi­nio an­samb­lio „Kūlg­rin­da“ įra­šams, šven­tė išau­go į šo­kių, dai­nų ir ap­do­va­no­ji­mų ma­ra­to­ną – ne­nuo­bo­dų, bet drau­giš­ką ir jau­kų.

Ypač di­de­lį įspū­dį žiū­ro­vams pa­da­rė iš „že­mės“ (juo­dos ag­rop­lė­ve­lės) len­dan­tys „dai­ge­liai“ – ma­ži vai­kiu­kai. Mat nie­kas net neį­ta­rė, kad po juo­dą že­mę vaiz­duo­jan­čiais gūb­riais ga­li tilp­ti gy­vi šo­kė­jė­liai.

– Že­me, že­me­le, žied­ke­lė­le, su­žy­dėk ru­giais, kvie­čiais, mie­žiais ir vi­so­kiais ja­vais. Būk mums ma­lo­nin­ga vi­siems dar­bams. Iš­lai­kyk mus svei­kus, kad ga­lė­tu­me ge­rai tuos dar­bus at­lik­ti, – žem­dir­bių var­du pra­šė dei­vė Že­my­na ir Že­mė­pa­tis (ren­gi­nio ve­dė­jai Gi­ta­na Mel­ny­kai­tė ir Val­das Va­si­liaus­kas).

Tarp kon­cer­ti­nių pro­gra­mos nu­me­rių bu­vo ap­do­va­no­ti šven­tės „kal­ti­nin­kai“. Tie, ku­rie pa­žan­giai ūki­nin­kau­ja, su­ge­ba vys­ty­ti eko­lo­gi­nį ūkį, yra kū­ry­biš­ki, en­tu­zias­tin­gi, ku­riems šian­dien yra už ką pa­dė­ko­ti.

Pa­gerb­ti pa­žan­gių mū­sų kraš­to žem­dir­bių at­vy­ko že­mės ūkio vi­ce­mi­nist­ras Auš­rys Ma­ci­jaus­kas ir Na­cio­na­li­nės mo­kė­ji­mo agen­tū­ros di­rek­to­rius Sau­lius Si­lic­kas.

Svečiai įtei­kė že­mės ūkio mi­nist­ro Ka­zio Star­ke­vi­čiaus pa­dė­kos raš­tus „Me­tų ūkio“ kon­kur­so ra­jo­ne lai­mė­to­jams Ri­tai ir Ka­zi­mie­rui Venc­kams, taip pat ūki­nin­kams Juo­zui Las­ke­vi­čiui, Edi­tai Di­džiu­lie­nei, Val­dui Ka­mai­čiui, Sau­le­nui Ažels­kui, Vir­gi­ni­jui Auš­ro­tai ir UAB „Vi­lag­ra“ at­sto­vui Vai­dui Češ­ke­vi­čiui.

Sa­vi­val­dy­bės me­ras Al­gir­das Ba­gu­šins­kas pa­dė­kos raš­tais ap­do­va­no­jo po ke­le­tą kiek­vie­nos se­niū­ni­jos ūki­nin­kų.

Gra­žiš­kių se­niū­ni­jos ūki­nin­kė Li­na Po­vi­lai­tie­nė ir Ma­rius Ra­čiu­kai­tis iš Opš­rū­tų kai­mo (Pil­viš­kių sen.) nu­si­pel­nė no­mi­na­ci­jos už žem­dir­biš­kų tra­di­ci­jų tą­są.

Dė­me­sio su­lau­kė ir tautodailininkės Bi­ru­tės Pav­lo­vie­nės megz­to­mis pirš­ti­nė­mis bu­vo ap­do­va­no­ta kon­kur­so „Mis ūki­nin­kai­tė“ fi­na­li­nin­kė Si­gi­ta Vyš­niaus­kai­tė iš Pa­je­vo­nio.

Tau­to­dai­li­nin­ko alvitiečio Rai­mun­do Bla­žai­čio iš­drož­to­mis pa­gar­bos len­to­mis šį­met sa­vo na­mus pa­puoš gra­žiausiai tvar­ko­mų so­dy­bų sa­vi­nin­kai. Tai – Na­ta­li­ja Jan­kaus­kie­nė iš Pan­če­kų kai­mo (Pil­viš­kių sen.), Da­lė ir Da­nas Ru­dze­vi­čiai iš Rū­dos kai­mo (Gi­žų sen.), Dai­va ir Are­tas Pa­ni­taus­kai iš Viš­ty­čio Lau­ko I kai­mo, Ra­mu­tė ir Va­lius Ru­dze­vi­čiai iš Ser­do­kų kai­mo (Šei­me­nos sen.), Ri­ta ir Al­bi­nas Ba­raus­kai iš Kark­li­nių kai­mo (Ke­tur­va­la­kių sen.), Ra­sa ir Vai­das Bra­zaus­kai iš To­tor­kie­mio kai­mo (Viš­ty­čio sen.) bei Ro­mu­tė ir Vy­tau­tas Ju­zu­mai iš Ky­bar­tų.

Taip pat už gra­žią ap­lin­ką ap­do­va­no­ta Gi­žų gy­ven­vie­tė bei Geis­te­riš­kių bend­ruo­me­nės (Bart­nin­kų sen.) pir­mi­nin­kė Vil­ma Čės­nie­nė.

Bū­si­mo der­liaus sim­bo­lis – ke­pa­lė­lis ūki­nin­ko Dai­niaus Čes­na­vi­čiaus iš­kep­tos duo­nos – įteik­tas „Me­tų ūkio“ kon­kur­so nu­ga­lė­to­jams Ri­tai ir Ka­zi­mie­rui Venc­kams, kad jie par­si­ve­žę ją paau­ko­tų Že­mei, ti­kin­tis ge­ro ki­tų me­tų der­liaus.

Po ap­do­va­no­ji­mų su­si­rin­ku­sie­ji žiū­rė­jo Bo­ri­so Dau­gu­vie­čio spek­tak­lį „Žal­do­ky­nė“, ku­rį pa­sta­tė Kel­mės ma­ža­sis teat­ras (rež. Al­gi­man­tas Ar­mo­nas).

Po nuo­tai­kin­go spek­tak­lio vi­si su­si­rin­ku­sie­ji pa­kvies­ti pa­si­vai­šin­ti ant­ro­jo aukš­to fo­jė, kur eks­po­nuo­ja­mi Ale­sės Mar­tin­kie­nės ta­py­bos dar­bai.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kybartų „vaiduokliui“ Savivaldybė nutarė skirti administratorių
* Ispaniją palikusi siuvėja pamažu savo vietą atranda Vilkaviškyje
* Lopai ant lopų – ir tie patys banguoti
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar vartojate alkoholį prie savo nepilnamečių vaikų?
To niekada nedarau.
Išgeriu tiek, kad neapsvaigčiau.
Savęs neriboju.
Mano vaikai jau pilnamečiai.
Vaikų neturiu.Kalbos patarimai

Apkrikštyti ar pakrikštyti?
Bendrinėje kalboje teiktinesnis veiksmažodis pakrikštyti. Jis vartojamas ir Šventojo Rašto vertimuose į lietuvių kalbą.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas