„Santaka“ / Mažėjančios kainos atvėrė galimybę naudotis mobiliuoju ryšiu kiekvienam

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda plastikinį 1 t talpos konteinerį (metaliniame rėme su prailgintu išleidimo čiaupu) vandeniui, kurui, skystoms trąšoms ir pan. Yra galimybė atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2019-05-26 09:34:13

Buhalterė ieško papildomo darbo. Tvarko įmonių, ūkininkų buhalteriją. Tel. 8 678 70 201.
Galioja iki: 2019-05-31 16:30:41

3 greta esančius sodus „Pasagos“ bendrijoje. Bendras plotas 12 a. Tel. 8 637 22 279.
Galioja iki: 2019-06-01 15:31:53Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-26 11:51

Dalinkitės:  


Mažėjančios kainos atvėrė galimybę naudotis mobiliuoju ryšiu kiekvienam

Būtina paslauga

Yra da­ly­kų, ku­riuos ge­ra pa­mirš­ti.

Pa­vyz­džiui, tuos lai­kus, kai pi­ko me­tu po­kal­bio mo­bi­liuo­ju te­le­fo­nu mi­nu­tė kai­nuo­da­vo dau­giau kaip du li­tus. Ar­ba rek­la­mą, kvie­čian­čią įsi­gy­ti te­le­fo­ną su nuo­lai­da... už 3200 li­tų. Taip pat – ir abo­ne­men­ti­nį mo­kes­tį, ku­ris sie­kė ke­lias de­šim­tis li­tų, ne­svar­bu, ar nau­do­jo­tės te­le­fo­nu. Taip, tai są­ly­gos, su ku­rio­mis dar ne taip se­niai rei­kė­jo su­tik­ti, no­rint nau­do­tis mo­bi­liuo­ju ry­šiu. Lai­mei, lai­kai pa­si­kei­tė.

„Per pa­sta­ruo­sius de­šimt me­tų mo­bi­lu­sis ry­šys iš pra­ban­gos da­ly­ko pa­vir­to bū­ti­na pa­slau­ga kas­die­niams gy­ven­to­jų po­rei­kiams.

Prieš de­šimt­me­tį mo­bi­lų­jį te­le­fo­ną tu­rė­jo kas tre­čias Lie­tu­vos gy­ven­to­jas, o šiuo me­tu juo nau­do­ja­si de­vy­ni iš de­šim­ties, įskai­tant ir tuos, ku­riems anks­čiau mo­bi­lu­sis te­le­fo­nas bu­vo sun­kiai priei­na­mas – ne­tgi pen­si­nin­kus ir stu­den­tus“, − sa­kė rin­kos ty­ri­mų bend­ro­vės SIC (So­cia­li­nės in­for­ma­ci­jos cent­ras) va­do­vė Jur­ga Ve­ri­kie­nė.Pa­siū­lė ma­žes­nes kai­nas


Pa­sak pa­šne­ko­vės, nors per de­šimt me­tų vi­so­je Lie­tu­vos vi­suo­me­nė­je gau­sė­jo mo­bi­lio­jo ry­šio var­to­to­jų, itin spar­čiai jų skai­čius au­go tarp kai­mo ir ma­žų­jų mies­te­lių gy­ven­to­jų – dau­giau kaip 40 pro­cen­tų. „Iš da­lies tai lė­mė mo­bi­lio­jo ry­šio tink­lo plėt­ra – juk dar ne taip se­niai ry­šys vei­kė tik di­džiuo­siuo­se mies­tuo­se. Ta­čiau la­biau­siai Lie­tu­vos vi­suo­me­nės „mo­bi­li­za­ci­ją“ ska­ti­no kai­na“, − tei­gė J. Ve­ri­kie­nė.

Pas­te­bi­mas pa­slau­gų pi­gi­mas bu­vo už­fik­suo­tas ta­da, kai mo­bi­lio­jo ry­šio rin­ką „su­dre­bi­no“ že­mas kai­nas ir pa­pras­tas bei vi­siems priei­na­mas pa­slau­gas pra­dė­ju­si siū­ly­ti „Tele2“. Vien šio ry­šio ope­ra­to­riaus atė­ji­mas lė­mė, kad pa­slau­gų kai­nos ne­tru­kus ge­ro­kai su­ma­žė­jo.

„Tele2“ ėmė­si plės­ti rin­ką, at­vė­rė jos ga­li­my­bes ne­di­de­les pa­ja­mas tu­rin­tiems var­to­to­jams. Jiems bu­vo pa­siū­ly­ta ma­ža kai­na, ge­ro­kai pi­ges­ni te­le­fo­no apa­ra­tai. Ki­ti rin­kos da­ly­viai pri­va­lė­jo rea­guo­ti į to­kias per­mai­nas – ne­tru­kus vi­sos mo­bi­lio­jo ry­šio kai­nos ėmė kris­ti.Priei­na­ma vi­siems


„Per pa­sta­rą­jį de­šimt­me­tį Lie­tu­vo­je bran­go dau­ge­lis da­ly­kų. Au­go mais­to, ne­kil­no­ja­mo­jo tur­to, ku­ro kai­nos. Ta­čiau mo­bi­lu­sis ry­šys nuo­lat pi­go, − pa­brė­žė „Tele2“ va­do­vas P. Ma­siu­lis. – Ry­šio pa­slau­gos ta­po priei­na­mos pra­ktiš­kai kiek­vie­nam gy­ven­to­jui. Var­to­to­jai su­pra­to, kad ry­šiu ga­li nau­do­tis ge­ro­kai že­mes­nė­mis kai­no­mis ir, su­pran­ta­ma, ėmė klaus­ti sa­vęs: kam mo­kė­ti dau­giau? Ypač jei yra ga­li­my­bė rink­tis.“

Anot P. Ma­siu­lio, mo­bi­lu­sis ry­šys iš pra­ban­gos da­ly­ko ta­po sa­vai­me su­pran­ta­ma bū­ti­ny­be. „Iš šiuo­lai­ki­nių tech­no­lo­gi­jų bū­tų ne tiek daug nau­dos, jei jo­mis ga­lė­tų pa­si­nau­do­ti vos vie­nas ki­tas gy­ven­to­jas. Ma­ži­nant kai­nas pa­vy­ko pa­siek­ti, kad mo­bi­lu­sis te­le­fo­nas šian­dien yra ne bran­gus ir įdo­mus žais­las, bet dau­ge­liui tie­siog ne­pa­mai­no­mas prie­tai­sas“, − sa­kė veik­los de­šimt­me­tį mi­nin­čios bend­ro­vės va­do­vas.

Kaip ro­do 2010 m. at­lik­tas SIC jung­ti­nis „Om­ni­bus“ ty­ri­mas, net 50 pro­c. vi­sų Lie­tu­vos na­mų ūkių nau­do­ja tik mo­bi­liuo­sius te­le­fo­nus.

Užsk. 7936


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Pilviškiečiai džiaugiasi pasirinkę gėlininkystės verslą
* Rašytojos Dainos Opolskaitės knyga įvertinta solidžia premija
* Paramos renginiai padeda augti talentams
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kas Jums svarbiausia darbovietėje?
Kolektyvo mikroklimatas.
Aiškios atsakomybės.
Įmonės patikimumas.
Karjeros galimybės.
Atlygis ir finansinis skatinimas.Kalbos patarimai

Ar vartotinas veiksmažodis „įdabartinti“?
Taip, naujadaras įdabartinti vartojamas reikšme „perkelti į dabartį; padaryti prieinamą dabartyje; suteikti dabarties pavidalą“. Pvz.: Režisieriai savo filmuose stengiasi įdabartinti istoriją. Bendrojoje vartosenoje prigijo ir daiktavardis įdabartinimas.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas