„Santaka“ / Mažėjančios kainos atvėrė galimybę naudotis mobiliuoju ryšiu kiekvienam

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 4,80 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 t talpos konteinerį metaliniame rėme su išleidimo čiaupu ir jo prailginimu (45 Eur), tokį pat konteinerį be metalinio rėmo (15 Eur). Tinka vandeniui ar kurui laikyti. Gali atvežti. Tel.: 8 686 98 506, 8 686 98 503.
Galioja iki: 2018-09-29 09:19:34

Brangiai išsinuomotų žemės ūkio paskirties žemės. Tel. 8 624 12 402.
Galioja iki: 2018-09-30 10:57:07

Parduoda kiaulę skersti. Tel. 8 602 31 187.
Galioja iki: 2018-10-01 11:50:58Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-26 11:51

Dalinkitės:  


Mažėjančios kainos atvėrė galimybę naudotis mobiliuoju ryšiu kiekvienam

Būtina paslauga

Yra da­ly­kų, ku­riuos ge­ra pa­mirš­ti.

Pa­vyz­džiui, tuos lai­kus, kai pi­ko me­tu po­kal­bio mo­bi­liuo­ju te­le­fo­nu mi­nu­tė kai­nuo­da­vo dau­giau kaip du li­tus. Ar­ba rek­la­mą, kvie­čian­čią įsi­gy­ti te­le­fo­ną su nuo­lai­da... už 3200 li­tų. Taip pat – ir abo­ne­men­ti­nį mo­kes­tį, ku­ris sie­kė ke­lias de­šim­tis li­tų, ne­svar­bu, ar nau­do­jo­tės te­le­fo­nu. Taip, tai są­ly­gos, su ku­rio­mis dar ne taip se­niai rei­kė­jo su­tik­ti, no­rint nau­do­tis mo­bi­liuo­ju ry­šiu. Lai­mei, lai­kai pa­si­kei­tė.

„Per pa­sta­ruo­sius de­šimt me­tų mo­bi­lu­sis ry­šys iš pra­ban­gos da­ly­ko pa­vir­to bū­ti­na pa­slau­ga kas­die­niams gy­ven­to­jų po­rei­kiams.

Prieš de­šimt­me­tį mo­bi­lų­jį te­le­fo­ną tu­rė­jo kas tre­čias Lie­tu­vos gy­ven­to­jas, o šiuo me­tu juo nau­do­ja­si de­vy­ni iš de­šim­ties, įskai­tant ir tuos, ku­riems anks­čiau mo­bi­lu­sis te­le­fo­nas bu­vo sun­kiai priei­na­mas – ne­tgi pen­si­nin­kus ir stu­den­tus“, − sa­kė rin­kos ty­ri­mų bend­ro­vės SIC (So­cia­li­nės in­for­ma­ci­jos cent­ras) va­do­vė Jur­ga Ve­ri­kie­nė.Pa­siū­lė ma­žes­nes kai­nas


Pa­sak pa­šne­ko­vės, nors per de­šimt me­tų vi­so­je Lie­tu­vos vi­suo­me­nė­je gau­sė­jo mo­bi­lio­jo ry­šio var­to­to­jų, itin spar­čiai jų skai­čius au­go tarp kai­mo ir ma­žų­jų mies­te­lių gy­ven­to­jų – dau­giau kaip 40 pro­cen­tų. „Iš da­lies tai lė­mė mo­bi­lio­jo ry­šio tink­lo plėt­ra – juk dar ne taip se­niai ry­šys vei­kė tik di­džiuo­siuo­se mies­tuo­se. Ta­čiau la­biau­siai Lie­tu­vos vi­suo­me­nės „mo­bi­li­za­ci­ją“ ska­ti­no kai­na“, − tei­gė J. Ve­ri­kie­nė.

Pas­te­bi­mas pa­slau­gų pi­gi­mas bu­vo už­fik­suo­tas ta­da, kai mo­bi­lio­jo ry­šio rin­ką „su­dre­bi­no“ že­mas kai­nas ir pa­pras­tas bei vi­siems priei­na­mas pa­slau­gas pra­dė­ju­si siū­ly­ti „Tele2“. Vien šio ry­šio ope­ra­to­riaus atė­ji­mas lė­mė, kad pa­slau­gų kai­nos ne­tru­kus ge­ro­kai su­ma­žė­jo.

„Tele2“ ėmė­si plės­ti rin­ką, at­vė­rė jos ga­li­my­bes ne­di­de­les pa­ja­mas tu­rin­tiems var­to­to­jams. Jiems bu­vo pa­siū­ly­ta ma­ža kai­na, ge­ro­kai pi­ges­ni te­le­fo­no apa­ra­tai. Ki­ti rin­kos da­ly­viai pri­va­lė­jo rea­guo­ti į to­kias per­mai­nas – ne­tru­kus vi­sos mo­bi­lio­jo ry­šio kai­nos ėmė kris­ti.Priei­na­ma vi­siems


„Per pa­sta­rą­jį de­šimt­me­tį Lie­tu­vo­je bran­go dau­ge­lis da­ly­kų. Au­go mais­to, ne­kil­no­ja­mo­jo tur­to, ku­ro kai­nos. Ta­čiau mo­bi­lu­sis ry­šys nuo­lat pi­go, − pa­brė­žė „Tele2“ va­do­vas P. Ma­siu­lis. – Ry­šio pa­slau­gos ta­po priei­na­mos pra­ktiš­kai kiek­vie­nam gy­ven­to­jui. Var­to­to­jai su­pra­to, kad ry­šiu ga­li nau­do­tis ge­ro­kai že­mes­nė­mis kai­no­mis ir, su­pran­ta­ma, ėmė klaus­ti sa­vęs: kam mo­kė­ti dau­giau? Ypač jei yra ga­li­my­bė rink­tis.“

Anot P. Ma­siu­lio, mo­bi­lu­sis ry­šys iš pra­ban­gos da­ly­ko ta­po sa­vai­me su­pran­ta­ma bū­ti­ny­be. „Iš šiuo­lai­ki­nių tech­no­lo­gi­jų bū­tų ne tiek daug nau­dos, jei jo­mis ga­lė­tų pa­si­nau­do­ti vos vie­nas ki­tas gy­ven­to­jas. Ma­ži­nant kai­nas pa­vy­ko pa­siek­ti, kad mo­bi­lu­sis te­le­fo­nas šian­dien yra ne bran­gus ir įdo­mus žais­las, bet dau­ge­liui tie­siog ne­pa­mai­no­mas prie­tai­sas“, − sa­kė veik­los de­šimt­me­tį mi­nin­čios bend­ro­vės va­do­vas.

Kaip ro­do 2010 m. at­lik­tas SIC jung­ti­nis „Om­ni­bus“ ty­ri­mas, net 50 pro­c. vi­sų Lie­tu­vos na­mų ūkių nau­do­ja tik mo­bi­liuo­sius te­le­fo­nus.

Užsk. 7936


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Išrinkti geriausi „Metų ūkiai“
* Svečiui iš Vokietijos įteiktos Garbės piliečio regalijos
* Neišmokiusi veltėdžių gyventi visuomenė moka dvigubai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kada nors esate nukentėjęs nuo vagių?
Taip, patyriau didelių nuostolių.
Niekada su vagystėmis nesusidūriau.
Nukentėjau nežymiai.
Esu apsidraudęs, todėl jaučiuosi saugiau.Kalbos patarimai

Ar galima „dirbti pareigose“?
Daiktavardis pareigos žymi darbo ar tarnybos vietoje turimą statusą, bet ne pačią vietą, todėl vietininkas pareigose nevartotinas, pvz.: Jis dirba direktoriaus pareigose (taisoma yra direktorius, dirba direktoriumi, eina direktoriaus pareigas).


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2018 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas