„Santaka“ / Nešeriami gyvūnai kelia rūpestį kaimynams

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis

Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!
Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą ne tik „Santakoje“, bet ir „Reklamos gide“.

Skelbimai svetainėje

Išvalo lietaus nubėgimo sistemas Jūsų namuose ar sodyboje. Atlieka smulkų lietaus nutekėjimo sistemų remontą. Ruoškitės rudens darganoms vasarą. Tel. 8 622 30 435.
Galioja iki: 2019-06-29 13:01:01

Parduoda gyvenamąjį namą Šiaurės g. 15, Vilkaviškyje (2000 m. pastatytas, yra 12 a žemės, ūkinis pastatas, 3 garažai). Tel. 8 662 02 402.
Galioja iki: 2019-06-30 16:06:24

Skubiai parduoda LAND ROVER FREELANDER (1999 m. 12 mėn., 2 l, dyzelis, su variklio defektu, 550 Eur). Tel. 8 641 68 516.
Galioja iki: 2019-07-05 11:38:02Svečių knyga

Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2010-11-26 11:25

Dalinkitės:  


At­ro­do, Ž. La­pins­ko laiko­ma ka­lė tu­ri vi­so­kio „tur­to“. Tie­sa, ne to, ku­rio rei­kia ke­tur­ko­jui pa­da­rui.

Autorės nuotr.


Nešeriami gyvūnai kelia rūpestį kaimynams

Eglė MIČIULIENĖ

Iš Klau­su­čių se­niū­ni­jos re­dak­ci­ja vėl su­lau­kė sig­na­lo apie blo­gai pri­žiū­ri­mą ir ba­du ma­ri­na­mą šu­nį.


Is­to­ri­ja kar­to­ja­si


„San­ta­kos“ te­le­fo­nu pa­skam­bi­nęs Klau­su­čių se­niū­ni­jos gy­ven­to­jas pa­sa­ko­jo, jog And­riš­kių kai­me gy­ve­nan­tis Žyd­rū­nas La­pins­kas ne­pri­žiū­ri rot­vei­le­rių veis­lės ka­lės. Kie­me pri­riš­tas gy­vū­nas nuo­lat al­ka­nas, su­ša­lęs, ne­tu­ri jo­kios bū­dos.

Iš kar­to at­min­ty­je iš­ki­lo is­to­ri­ja, „San­ta­ko­je“ ap­ra­šy­ta prieš ket­ve­rius me­tus.

2006-ųjų spa­lį į re­dak­ci­ją žmo­nės ėmė skam­bin­ti dėl tos pa­čios Klau­su­čių se­niū­ni­jos Mier­čių kai­mo au­to­mo­bi­lių lau­žy­ne bai­sio­mis są­ly­go­mis lai­ko­mo šuns. Ta­da su Vals­ty­bi­nės mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos spe­cia­lis­tais nu­va­žia­vę tarp se­nų ma­ši­nų kė­bu­lų vos pa­ste­bė­jo­me gy­vą pa­da­rą. Ne­re­gė­tai per­ka­ręs bok­se­rį pri­me­nan­tis šuo tir­tė­jo at­si­tū­pęs į dumb­lą ir nė ne­kiauk­te­lė­jo ma­ty­da­mas sve­ti­mus žmo­nes. Gy­vū­ną lai­kan­ti gran­di­nė bu­vo taip ap­si­vi­ju­si kuo­lą, kad šuo ga­lė­jo pa­ju­dė­ti į šo­ną vos pus­met­rį. Jo šei­mi­nin­kas Man­tas La­pins­kas tuo­met aiš­ki­no, kad nau­ją­jį au­gin­ti­nį ne­se­niai par­si­ve­žė iš ki­tų na­mų, ku­riuo­se gy­vū­nas bu­vo taip iš­ba­dė­jęs, jog ap­skri­tai ne­pas­to­vė­jo ant ko­jų. M. La­pins­kas šu­nį tvir­ti­no ban­dęs at­šer­ti už­pli­ky­tais mil­tais.

Ta­čiau ne­bu­vo pa­na­šu, kad dumb­ly­ne be jo­kios bū­dos ar sto­go įkur­din­tas trum­pap­lau­kis šuo jau­čia­si ge­rai. Ap­ra­šius šią is­to­ri­ją „San­ta­ko­je“, at­si­lie­pė vie­nas ge­ros šir­dies Viš­ty­čio mies­te­lio gy­ven­to­jas, ku­ris pri­glau­dė gy­vū­ną sa­vo na­muo­se.

At­ro­do, is­to­ri­ja ap­si­su­ko siau­ru ra­tu: And­riš­kių kai­me gy­ve­nan­tis Žyd­rū­nas yra jau ap­ra­šy­to Man­to bro­lis.


Vaiz­das – liūd­nas


Su Vil­ka­viš­kio ra­jo­no vals­ty­bi­nės mais­to ir ve­te­ri­na­ri­jos tar­ny­bos (VMVT) vyr. vet. gy­dy­to­ju ins­pek­to­riu­mi Vy­tau­tu Rims­kiu bei ra­jo­no ap­lin­ko­sau­gi­nin­ku, vy­res­niuo­ju spe­cia­lis­tu Vai­do­tu Venc­ku­mi nu­vy­ko­me į And­riš­kius.

Šei­mi­nin­ką Ž. La­pins­ką ra­do­me be­si­dar­buo­jan­tį apie tro­bą. Kie­me su­ki­nė­jo­si vir­ve pri­riš­ta rot­vei­le­rių krau­jo tu­rin­ti ka­lė. Ir vėl – ta pa­ti si­tua­ci­ja: gy­vū­nas ne­tu­rė­jo jo­kios bū­dos, jo­kios prie­dan­gos nuo lie­taus ir vė­jo, o iki to­liau esan­čio su­kiu­žu­sio tvar­to nuei­ti ne­ga­lė­jo, nes to pa­da­ry­ti ne­lei­do ap­link stry­pą ap­si­vi­ju­si vir­vė. Stirk­san­tys gy­vū­no šon­kau­liai aiš­kiai ro­dė, jog su pa­ša­ru šei­mi­nin­kas tik­rai ne­per­sis­ten­gia.

Pats Ž. La­pins­kas pa­tvir­ti­no, kad tą die­ną au­gin­ti­nio dar ne­šė­rė. Ta­čiau vy­ras aiškino, jog ka­lė to­kia lie­sa at­ro­do dėl to, kad prieš mė­ne­sį at­si­ve­dė šu­niu­kų. Esą, per tiek lai­ko ne­spė­jo at­si­gau­ti. Žyd­rū­nas sa­kė pa­ts daž­nai ne­bū­nan­tis na­muo­se, nes iš­vyks­ta į už­sie­nį, ta­čiau tuo me­tu šu­ni­mi ne­va pa­si­rū­pi­na jo drau­gė.

At­ro­dė keis­ta, kad sa­vo au­gin­ti­niais aki­vaiz­džiai pa­si­rū­pin­ti ne­ga­lin­tys šei­mi­nin­kai juos vis tiek lai­ko. Ta­čiau už­si­mi­nus apie tai Ž. La­pins­kas iš­di­džiai iš­rė­žė, jog ati­duo­ti ka­lės nie­kam ne­ke­ti­na.


Skun­dų pa­dau­gė­jo


VMVT vyr. vet. gy­dy­to­jas V. Rims­kis su­ra­šė pa­tik­ri­ni­mo ak­tą, Ž. La­pins­kas įspė­tas, jam nu­ro­dy­ta sa­vo šu­nį ne­del­siant pa­šer­ti ir pa­si­rū­pin­ti bū­da. Ki­tą sa­vai­tę ve­te­ri­na­ras ža­dė­jo vėl ap­si­lan­ky­ti And­riš­kių kai­me, ir jei gy­vū­no sa­vi­nin­kas ne­bus pa­da­ręs iš­va­dų, jis bus nu­baus­tas ad­mi­nist­ra­ci­ne nuo­bau­da.

Už gy­vū­nų glo­bą mū­sų ra­jo­ne at­sa­kin­gas V. Rims­kis sa­kė, jog pa­sta­ruo­ju me­tu pa­dau­gė­jo skun­dų dėl blo­gai lai­ko­mų, ne­še­ria­mų na­mi­nių gy­vu­lių – ne tik šu­nų, bet ir kar­vių, kiau­lių. Ir pa­tiems re­dak­ci­jos dar­buo­to­jams kar­tu su ve­te­ri­na­ri­jos spe­cia­lis­tais yra te­kę va­žiuo­ti bu­din­ti „dau­gia­die­nes“ šven­čian­čius ir ne­šer­tus gy­vu­lius pa­mir­šu­sius „ūki­nin­kus“.

Pa­sak ve­te­ri­na­ri­jos spe­cia­lis­tų, to­kius pra­ne­ši­mus pa­ska­ti­na ir ži­niask­lai­dos prie­mo­nių ra­gi­ni­mai ne­bū­ti abe­jin­giems. Ta­čiau ne vi­si skun­dai pa­si­tvir­ti­na. Pa­si­tai­ko, kad ši­to­kiu bū­du san­ty­kius ban­do spręs­ti kai­my­nys­tė­je gy­ve­nan­tys žmo­nės. Tad vie­ną die­ną ve­te­ri­na­rams ten­ka va­žiuo­ti pas vie­ną „gy­vu­lių ne­pri­žiū­rin­tį“ kai­my­ną, ki­tą die­ną – jau pas ki­tą.

Šie­met, anot V. Rims­kio, gau­ti še­ši skun­dai dėl gy­vū­nų ge­ro­vės. Tik du iš jų pa­si­tvir­ti­no, ki­ti ne­pa­sit­vir­ti­no ar­ba pa­si­tvir­ti­no tik iš da­lies.


Komentarai:Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškio laiškininkai persėdo ant elektrinių dviračių
* Už paviršinių nuotekų tvarkymą mokės tik įmonės
* „Į depresiją žiūrime pro pirštus, kol ji neužsuka į mūsų kiemą“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar mokate plaukti?
Taip, puikiai.
Plaukiu prastai.
Mokausi.
Nemoku.Kalbos patarimai

Praeitais ar praėjusiais metais?
Taisyklingi bei vartotini abu variantai: praėjusiais metais ir praeitais metais, praėjusią savaitę ir praeitą savaitę.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel./faks. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2019 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas